מה הסיפור של מרכזי הערכה? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הסיפור של מרכזי הערכה?

Googleness

Recommended Posts

למה סתם? אני מתבסס על מה שכתבת, שאין לך תוכניות לעתיד ואתה לא יודע מה אתה רוצה לעשות עם עצמך. כלומר אתה גם לא מנסה לשפר את הסטטוס התעסוקתי שלך, אין לך כישורים כלשהם שאין לעוד עשרות אלפי אנשים בישראל שמתמודדים בדיוק על אותן משרות, ואתה לא מנסה להשיג כישורים כאלו.

נדמה לי שכתבתי לך את זה גם בת'רד אחר - כשתתעורר בעוד 10 שנים, בגיל 30, אתה תתחרט על כל יום בו החלטת לא להחליט.

לא לכל אחד יש כישרון ומשיכה לתחום מסוים שמתגלה בגיל התבגרות.

עמוק. אבל זה לא דיון על משפטים שמצאת בעוגיות מזל, לכן אני לא מבין מה הקשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו יופי. יש לך כישורים שמשכו אותך לתחום מסוים. הנקודה שלי שלא לכל אחד יש כישורים בולטים בתחום מסוים ולפעמים אדם נאלץ להחליף מקומות תעסוקה רבים עד שהוא מוצא את מקומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אדם עובר בין תחומים כדי לנסות למצא את מה שהוא אוהב - זה לא המקרה המתואר וזו דרך לגיטימית מאוד לנסות לשפר את מצבך.

למעשה אכן - מציאת התחום שאתה מוכשר בו + התעסוקה וההתקדמות בו רלוונטית הוא חלק קשה מאוד שלוקח לאנשים לפעמים גם 10 שנים בימי הבגרות שלו.

העיקר שאתה מנסה להגיע לזה בצורה אקטיבית ואתה אשכרה מנסה ולא ממציא תירוצים או דוחה את זה לאח"כ.

לאדם עם שאיפות לא צריכה ליהות נקודה בחיים שבה הוא לא עושה משהו כדי להמשיך להשתפר.

אחרת אתה סתם שורף את הזמן.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאדם עם שאיפות לא צריכה ליהות נקודה בחיים שבה הוא לא עושה משהו כדי להמשיך להשתפר.

אחרת אתה סתם שורף את הזמן.

אל תהיה כל כך נחרץ לשפוט אחרים. מה שמתאים לך לא תמיד מתאים לאורח החיים שאנשים אחרים רוצים.

*שיעול* תעשיה וניהול זה לא הנדסה *שיעול*

Industrial engineering זה מקצוע הנדסי לכל דבר.

Get over it.

השבוע הייתי פעמיים ראשונות (ואחרונות) בחיים שלי במרכזי הערכה.

.

.

.

ביזיון.

שמע, הכתיבה שלך יוצאת מן הכלל.

חשבת פעם סתם לפתוח בלוג או לנסות ולמצוא עבודה בתור כתב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ...

בעקרון אתה כן דיי שופט אחרים. :nixweiss:

לשפוט אחרים זה להגיד לפלוני אלמוני - אתה ספציפית שורף את הזמן ואתה ככה וככה.

להגיד השקפת עולם זה - לדעתי אם אתה לא מתקדם ולא חושב מה הלאה - זה שריפת זמן.

אתה לא רואה הבדל בין ה2?

כך או כך - המטרה שלי היא לתת לחברה דרך מחשבה ודעה חיצונית על התנהלות טובה שתקדם אותם - לא לקטול או לשפוט.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה הבדל בין השניים, פשוט ממה שאני הבנתי הייתה נטייה לאפשרות הראשונה.

מה שאמרת היה מתיימר ומתנשא. לא חסרים אנשים משכילים, שטרחו לקרוא, ללמוד ולהרחיב אופקיהם, הן "בבית" והן במסגרות רשמיות יותר, אך עובדים בעבודות שלטענתך מיועדות ל"אנשים בינוניים". כפי שנאמר פה, כמעט בכל תחום שאינו קשור ל IT\תוכנה כמעט בלתי אפשרי להתקדם באמצעות השכלה לא-רשמית.

בתקופת לימודי בתיכון לא קראתי שום ספר שהיה דרוש על ידי המורה לספרות. אך הייתי "תולעת ספרים" ואני דיי בטוח שקראתי יותר ספרים מרובם המוחלט של האנשים. במקצועות רבים אחרים הייתי קורא חלק גדול מספר הלימוד בזמני הפנוי - אך לא הייתי טורח לעבור עליו ולא דקה אחת לפני המבחן עצמו. מן הסתם, זה הוביל לממוצע יחסית נמוך מ"חרשנים" שמכוונים לציונים בלבד. אז האם "השכלתי" פחות מאשר האחרים בתקופת התיכון? אני מציין את זה כי הממוצע שלך בתיכון משפיע על קבלת למוסד השכלה גבוהה איכותי יותר.

כמובן שאחרי זה בפסיכומטרי, בו פחות דרושה "חרישה" ויש בעיקר ביטוי לכישוריך האינטלקטואלים ולידע שהיה עליך לצבור לאורך שנים רבות, הבלוף התגלה. קיבלתי ציון טוב. אך לפעמים זה לא מספיק - בגלל מבנה הסכם.

במסגרת הלימודים האקדמים עצמם: האם לא חסרים אנשים שעוזרים לאחרים במשך כל הקורס, טורחים לשבת בבית וללמוד את החומר היטב (לתרגל) - בעוד שאחרים מעתיקים מהם ומשיגים ציון דומה או טוב יותר בקלות, תוך כדי לימוד מועט יותר של החומר? לא חסרים "טמבלים" שיש להם פוקס ומשיגים פתאום ציון טוב בבחינה? הממוצע הזה עלול להשפיע על קבלתך למקום עבודה של "לא-בינוניים" לאחר מכן.

אז ברור שבן אדם שטורח תמיד להרחיב אופקיו ולדחוף עצמו קדימה כנראה בסופו של דבר ימצא את מקומו. אבל עובדה שיש כאלה שלא. עובדה שיש מהנדסים שעלו לארץ מחו"ל ומתקשים למצוא עבודה של "לא-בינוניים".

והאם מישהו שנולד "בינוני", עם פחות אפשרויות לקדם את עצמו בחיים, צריך בעצם לסבול כל חייו ולעבוד בעבודות שלא מתאפשרות לו להתפרנס בכבוד? כשאני אומר פה "בכבוד" אני לא מדבר על שכר גבוה, אלא על יציבות והוגנות. בתור אדם שכנראה קיבל הרבה מאוד אפשרויות לקדם את עצמו ולפתח את עצמו כנראה שקל לך לחשוב שכל מי שהוא לא הכי טוב פשוט סתם הגיע למצב הזה כי הוא סתם עצלן דביל. אני לא בטוח שזו המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסת בערך כל מה שאמרתי.

אדם שמנסה לקדם את עצמו - לא משנה באיזה תחום ובאיזה דרך - מעולה.

אדם שממציא תירוצים למה הוא לא מתקדם - הוא הבינוני.

לרצות ולנסות להתקדם לא קשור לאיפה נולדת , לא קשור ליכולות הטבעיות שלך או שום דבר. הוא קשור לרצון שלך לשפר את המצב שלך ולשאוף להתקדם ולפעול לכך בצורה אקטיבית. וכן אם צריך לנסות להתקבל ללימודים גבוהים על הדרך אז עושים את זה.

יש המון מלגות (חלק מחברי הטובים סיימו תארים שלמים על מלגות בלבד).

יש לימודי ערב.

תמיד יש פתרון, ואם לא אז מחליפים תחום ורצים על תחום אחר.

האם אנשים גרועים לפעמים יסיימו במקום יותר גבוה מאנשים מוכשרים שמנסים ועובדים קשה? כן... החיים קשים - אבל זה לא קשור לדיון.

בנפרד מכך - יש את עניין הקושי לחיות בארץ בכבוד כמעמד ביניים ומעמד פועלים שזו בושה בפני עצמה ולא קשורה.

אם בארה"ב אין בעיה לאישה ליהיות מלצרית כל חייה ולקנות דירה ולהחזיק משפחה ולחיות בכבוד - הרי בארץ זה ממש בלתי אפשרי ונחשב "לא מכובד".

אבל זה בכלל לא קשור לדעתי לכל החלק הראשון.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסגרת הלימודים האקדמים עצמם: האם לא חסרים אנשים שעוזרים לאחרים במשך כל הקורס, טורחים לשבת בבית וללמוד את החומר היטב (לתרגל) - בעוד שאחרים מעתיקים מהם ומשיגים ציון דומה או טוב יותר בקלות, תוך כדי לימוד מועט יותר של החומר? לא חסרים "טמבלים" שיש להם פוקס ומשיגים פתאום ציון טוב בבחינה? הממוצע הזה עלול להשפיע על קבלתך למקום עבודה של "לא-בינוניים" לאחר מכן.

אני אישית לא מכיר אף אחד שמקבל ציונים טובים בפוקס. האנשים שמקבלים את ה-95 הקבועים הם אנשים שיודעים את החומר מצוין. אף אחד לא בונה ממוצע בתואר על סמך "פוקסים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...