חבילה ב ORANGE זה נראה לכם הגיוני? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חבילה ב ORANGE זה נראה לכם הגיוני?

א אוהל

Recommended Posts

תודה על המחמאה.

ההשוואה היא רק למחיר הסופי, ובאופן יחסי. לצורך דוגמה, אם מחיר חבילת 200 גרם גבינה היה עולה 5 ש"ח, ומחיר 300 גרם גבינה היה עולה 4 ש"ח, זה לא מקרה של הנחה לכמות, שכן המחיר הסופי של 300 גרם גבינה הוא פחות מהמחיר הסופי של 200 גרם, כלומר החבילה הקטנה יותר לא משתלמת בעליל גם למי שמתכוון להשתמש בפחות מ200 גרם. כך גם כאן כשחבילה של 500 דקות עולה פחות (במחיר הסופי) מחבילה של 400 דקות, אז החבילה של 400 דקות לא משתלמת לאף אחד ולכן לא הוגנת בעיקרון.

כל זה בהנחה ששתי החבילות קיימות במקביל, אבל אם יוצאים מנקודת הנחה שהחבילה של 500 דקות ב150 היא חבילה ישנה יותר ובמילא מדובר על עליה במחיר ולא על הנחה לכמות, שכך גם הנחתי שהבנת את זה מהתגובה הקודמת שלך, ועל זה עניתי, ולכן ההשוואה לקוטג'. במקרה כזה להגיד "העליה במחיר היא רק 5 אגורות לדקה" היא לא במקום. ההשוואה לעליה במחיר צריכה להיות באחוזים ולא במחיר אבסולוטי של יחידת כמות קטנה. לצורך העניין עליה מ 15 אגורות לדקה ל20 אגורות לדקה היא לא עליה של חמש אגורות אלא עליה של 25% (או 33%, תלוי מאיזה צד מסתכלים). לדוגמה מי ששילם עד היום 450 ש"ח והיום משלם 600 ש"ח, לא יעניין אותו שזה תוספת של "רק 5 אגורות לדקה" כי בשבילו זה תוספת של 150 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכל מקרה 400 אסמסים זה דבר מיותר ורוב האוכלוסייה לא משתמשים בכל כך הרבה אסמסים ,אולי כאלה שעשו חבילה כזאת ונגמרו להם הדקות שיחה.

זה כמו שאני אלך לחנות לקנות חליפה לחתונה וירצה להשקיע 1000 שקל לדוגמא

אך כשתגיע לחנות יביאו לך 2 חליפות ב1500 בטענה שזה משתלם .

את הנמשל אני בטוח שתבין לבד

ואם לא הבנת (עקיצה : ) לא צריך לשלם סכום מופרז על משהו שמתחילתו הוא מיותר ולא באמת נשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המחמאה.

ההשוואה היא רק למחיר הסופי, ובאופן יחסי. לצורך דוגמה, אם מחיר חבילת 200 גרם גבינה היה עולה 5 ש"ח, ומחיר 300 גרם גבינה היה עולה 4 ש"ח, זה לא מקרה של הנחה לכמות, שכן המחיר הסופי של 300 גרם גבינה הוא פחות מהמחיר הסופי של 200 גרם, כלומר החבילה הקטנה יותר לא משתלמת בעליל גם למי שמתכוון להשתמש בפחות מ200 גרם. כך גם כאן כשחבילה של 500 דקות עולה פחות (במחיר הסופי) מחבילה של 400 דקות, אז החבילה של 400 דקות לא משתלמת לאף אחד ולכן לא הוגנת בעיקרון.

כל זה בהנחה ששתי החבילות קיימות במקביל, אבל אם יוצאים מנקודת הנחה שהחבילה של 500 דקות ב150 היא חבילה ישנה יותר ובמילא מדובר על עליה במחיר ולא על הנחה לכמות, שכך גם הנחתי שהבנת את זה מהתגובה הקודמת שלך, ועל זה עניתי, ולכן ההשוואה לקוטג'. במקרה כזה להגיד "העליה במחיר היא רק 5 אגורות לדקה" היא לא במקום. ההשוואה לעליה במחיר צריכה להיות באחוזים ולא במחיר אבסולוטי של יחידת כמות קטנה. לצורך העניין עליה מ 15 אגורות לדקה ל20 אגורות לדקה היא לא עליה של חמש אגורות אלא עליה של 25% (או 33%, תלוי מאיזה צד מסתכלים). לדוגמה מי ששילם עד היום 450 ש"ח והיום משלם 600 ש"ח, לא יעניין אותו שזה תוספת של "רק 5 אגורות לדקה" כי בשבילו זה תוספת של 150 ש"ח.

:xyxthumbs:

מחירי החבילות לא הגיוניים ואין מה לעשות חוץ מלהתמקח בשביל להוזיל שקלים בודדים.

זה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני, כמה ימים לפני שהתקשרתי לסלקום לנתק, פשוט התקשרו אלי ביוזמה שלהם והציעו לי את "החבילה החמה".

נשמע כמו שם של מכשיר להגדלת הפין, אבל התברר כאחלה הצעה.

המכשיר - מכשיר אישי שלי, מדגם HD2, לא נמכר בכלל בסלקום.

החבילה שהיתה לפני - 460 דק' ב 200 ש"ח ועוד 100 ש"ח על 500 הודעות ועוד ועוד ועוד = 500-600 ש"ח בחודש.

ההצעה שנתנו לי "סתם ככה" (אין לי מושג אגב למה) - 1200 הודעות + 1200 דק' + גלישת 300 מגה DATA ב = 210 ש"ח.

מסתכם כל חודש ב 240 ש"ח.

שזה פחות מחצי ממה שהיתי משלם...עכשיו זאת נקראת הצעה טובה.

לא?

אז אני חושב שלפותח התראד, הצעה של 60 אגורות לדקה זה דיי יקר, בטח ב 160 ש"ח..

או שזה אולי כי היתי מקבל במשך תקופה של שנה וחצי 750 שקל כי היה לי עוד חיבור DATA ב נטסטיק של וזה חשבון מאוד מנופח לבחור בגיל 22 בזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההצעה שנתנו לי "סתם ככה" (אין לי מושג אגב למה) - 1200 הודעות + 1200 דק' + גלישת 300 מגה DATA ב = 210 ש"ח.

מסתכם כל חודש ב 240 ש"ח.

שזה פחות מחצי ממה שהיתי משלם...עכשיו זאת נקראת הצעה טובה.

ואתה באמת שולח 1200 סמסים ומדבר 1200 דקות (20 שעות) בחודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. מה זה משנה? למי אכפת?

גם אני בחבילה כזאת, 1300+1300+אינטרנט 2.5. אני משתמש ברבע וזה. ועדיין, זה לא מעניין אותי, כי זה יוצא לי חצי מחיר מכמה שהייתי משלם לפני זה - ובלי לשנות את הרגלי השימוש שלי (ולהיפך, אני יכול להגדיל אותם בלב שלם - ועדיין לשלם פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. במובן מסוים אני חייב לך תודה. בזכות אנשים שמוכנים לשלם מחירים גבוהים על חבילות ענקיות (משתלמות תאורטית), שהם בכלל לא מנצלים אותן, אני יכול לקבל חבילה עם מחיר של 30 אגורות לדקה ובלי עלות בסיס מופקעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. במובן מסוים אני חייב לך תודה. בזכות אנשים שמוכנים לשלם מחירים גבוהים על חבילות ענקיות (משתלמות תאורטית), שהם בכלל לא מנצלים אותן, אני יכול לקבל חבילה עם מחיר של 30 אגורות לדקה ובלי עלות בסיס מופקעת.

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות פראייר לא פראייר אם יש משהו שישראלים יותר אוהבים לעשות זה לגרום לבנאדם השני להרגיש פראייר.

אם זה טוב שבילו והמחיר שהוא משלם נוח לו הוא לא פראייר.

זה כמו שאני אגיש שהמגזר הפרטי פראייר כי הוא מאפשר לי להנות ממחיר של 22 אגורות ברשת אורנג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מצחיק.

לא קיימת במדינת שום חבילה משתלמת יותר עבורי, בשום חברה ובשום סיטואציה. גם תיאורטית וגם מעשית.

כן, הייתי יכול לקחת חבילה של 500+500 ו"לחסוך" 30 שקל. אבל אז גם הייתי נמצא "על הגבול" ועלול לשלם יותר אם פתאום יהיה איזה חודש שאני מדבר בו הרבה, וגם לא הייתי מקבל 80 ש"ח זיכוי על המכשיר הסלולרי שלי (כי החבילה היתה עולה 180 במקום 209, פחות מ-200)... אממ..

כך שבנקודה הסופית - הייתי גם מקבל פחות דקות והודעות וגם משלם יותר! ממש משתלם, מה אני אגיד לך.. ::)

האפשרות היחידה שלי להיות "פחות פראייר" היא להפסיק להשתמש בטלפון סלולרי. או לרדת מהארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות פראייר לא פראייר אם יש משהו שישראלים יותר אוהבים לעשות זה לגרום לבנאדם השני להרגיש פראייר.

אם זה טוב שבילו והמחיר שהוא משלם נוח לו הוא לא פראייר.

אתה צודק בהחלט, אך משהו נוסף שהישראלים אוהבים לעשות זה לרדת על ישראלים אחרים שהרגלי השימוש/צריכה/חיים שלהם שונים משלהם. גם עבדך הנאמן חוטא בזה לעיתים, אך מנסה להשתפר. :)

אני מסכים שאם מישהו חי טוב עם המחיר והתמורה הספציפיים שלו - הכל בסדר. אך הדיון הזה התחיל ע"י מישהו שלא היה מרוצה מהחבילות המוצעות והתמחורים שלהן, כי הוא אישית לא מרגיש נוח לשלם סכומים מנופחים על משהו שהוא לא צריך. אילו תגובות הוא קיבל? משהו בסגנון של "למה נראה לך שאתה צריך לשלם פחות?" או "אני משלם מחיר דומה אז זו הצעה טובה".

אנשים שהתרגלו לשלם חשבונות סלולרי של 200, 300, 400 שקל לחודש בלי להתסכל על מה ולמה חושבים שזה נורמלי ושזה צריך להיות ככה, ולא מסוגלים להבין שלאנשים אחרים מתאים אחרת.

לא קיימת במדינת שום חבילה משתלמת יותר עבורי, בשום חברה ובשום סיטואציה. גם תיאורטית וגם מעשית.

בדיוק הנקודה שלי. שכחת להדגיש את ה"עבורי". האם זה אומר שהיא המשתלמת ביותר עבור כולם? עבור פותח הדיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. מי דיבר על פותח הדיון? דיברתי על עצמי, ואתה קראת לי "רק חצי פראייר".

פותח הדיון לא מבקש לשלם פחות. כי את זה הוא יקבל בלי בעיה אז אין לו על מה להתלונן.

פותח הדיון מבקש לשלם פר דקה כמו מישהו שמדבר הרבה יותר ממנו. איפה נשמע דבר כזה? זה לא קיים בשום שוק ובשום תחום בעולם.

מי שקונה בכמות גדולה ממוצר מסויים ("דקת שיחה" במקרה שלנו) - יקבל מחיר טוב יותר פר מוצר. ככה העולם עובד, וזה בסדר גמור והוגן לחלוטין.

מה הבעיה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה זוכר השאלה שלי "האם אתה משתמש..." הופנת במקור לDiablo, לא אליך. אתה ביצעת חישוב והגעת למסקנה שבשקלול כל הפרמטרים, מדובר בדיל הכי משתלם עבורך. כל הכבוד, כך עושים. אתה לא פראייר. אני סומך עליך שגם קודם כששילמת יותר, לא היית פראייר, פשוט זה היה מצב השוק. לכן "חצי פראייר" זה גם נכון טכנית, כי חצי מ0 זה עדיין 0. ;)

מניין הסקת שפותח הדיון רוצה לשלם פר דקה כמו מי שמדבר יותר ממנו (או ליתר דיוק כמו מישהו שקנה יותר ממנו, בלי קשר לשימוש בפועל)? החבילה המדוברת היא "לכאורה" 20 אגורות לדקה בחבילה ה"קטנה" ופחות מ10 אגורות לדקה בחבילת ה1200. שמעת את פותח הדיון אומר שהוא מצפה למחיר של 20 אג' לדקה ומטה? הוא סה"כ אמר שמחיר של 60 אג' לדקה נראה לו מוגזם. האם אין שום דבר בין 60 ל20? האם הכל שחור או לבן?

הוא צודק ב100%. ב4-5 השנים האחרונות אני לא זוכר שום מצב שהייתי במסלול כלשהו שבו הייתי משלם 60 אגורות לדקה, וזאת בלי חבילת בסיס או עם חבילת בסיס צנועה הרבה יותר (כזו שלא עולה 150+ שקלים בחודש עוד לפני שפתחת את הפה), ולא בדיל "עסקי" כלשהו (למרות שזה ספציפית שיש לי עכשיו הוא כן "עסקי"). אז כן, המחיר בהחלט נשמע גבוה.

המודל העסקי של חברות הסלולר השתנה. כעת כאשר מונעים מהן לכבול לקוחות בהתחייבויות ארוכות וקנסות דרקוניים, כאשר מחייבים אותן לתת זיכויים גם על מכשירים שלא מכרו, הן עברו לשיטת החבילות, שבה הן למעשה מחייבות אותך לשלם מראש הרבה מאוד כסף, שאם אתה צרכן יחסית כבד, גם תראה עבורו תמורה. אבל הן את שלהן מקבלות בכל מקרה, והרי העלות השולית של דקת שיחה וSMS עבורן היא בין כה וכה קרובה ל0. יש אנשים שהמודל הזה לא מוצא חן בעיניהם, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...