משתף אתכם בחווית קנייה של נייד DELL מהחנות "נוטבוק-קלאב" - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתף אתכם בחווית קנייה של נייד DELL מהחנות "נוטבוק-קלאב"

cool_boy-PP

Recommended Posts

סירוב לוותר על זכויותיך ולקחת פיצוי של כמה שקלים בודדים שאין ערכם כערך המוצר אשר היה אמור להיות מסופק - אינו מצביע על חוסר תום לב.

רק שאלה אחת - היכן בדיוק מעוגנת הזכות שלך לפיצוי, ומהו גובה הפיצוי אשר עתה זכאי לו על-פי חוק? בתחומים מסוימים החוק מגדיר בצורה מאוד מפורשת את הפיצויים, אך אני לא בטוח שכך הוא הדבר כאן. אנא האר את עיניי אם אתה יודע.

את הנזקים שנגרמו מהעיסקה אין צורך לפרט

אם אתה רוצה שיהיה לך סיכוי לזכות בתביעה משפטית כלשהי שסכום פיצויים בצידה, הרי שבבית המשפט תהיה חייב לפרט ועוד איך.

פאשלה רצינית שהחנות לא רוצה לקחת בה אחריות ולספק את הדגם שהובטח.

כפי שהבנתי מהצגת הדברים, הפאשלה היא שהדגם שהובטח לא קיים. אם הוא לא קיים, איך אתה רוצה שיספקו לך אותו? הדבר היחיד שניתן לעשות במקרה זה הוא להתנצל, לזכות על ההפרש ולהציע פיצוי כלשהו. ואם אינך נאות לקבל את הפיצוי, חושב שהוא מעליב, הזכות לתבוע היא שלך, רק שלא בטוח שהחוק לצדך.

בכל הנוגע לתביעה, התנהלות זו של החנות נופלת לכאורה בגדר "הטעיה" כהגדרתה בחוק הגנת הצרכן ו/או לחילופין בגדר "אי התאמה" כהגדרתה בחוק המכר.

שזה עדיין מרחק גדול מאוד מהונאה, שהיא עבירה פלילית. והפיצויים שנפסקים במקרים כאלה לרוב לא יותר מסמליים. טענות על "עוגמת נפש" לרוב מתקבלות במקרים מסוימים מאוד שבהן מטרת ההתקשרות היא מראש למטרת בילוי והנאה (חופשות, ארועים וכדומה).
אני בטוח שאם ה"טעות" היתה בצד שלי בתור צרכן החנות הייתה ממשת את זכותה בחוק לתבוע אותי על פיגור בתשלום וכו.
החנות הייתה פונה אליך בדרישת תשלום. אף אחד לא היה מדבר על תביעה אלא אם היית מסרב להודות בטעות ולשלם את מה שמגיע להם כחוק. במקרה זה הבנתי שבסופו של דבר הכירו בפאשלה שלהם והציעו ביטול עסקה, החזרת כספך ופיצוי סמלי. מה שאתה עושה שקול לזה שהיו דורשים ממך הפרשי ריבית והצמדה וקנס על אי-תשלום בזמן. אני לא מכיר חנויות שנוהגות כך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כ-4 חודש קניתי משם VOSTRO 3450, וקיבלתי בדיוק מה שהזמנתי.

ביצעתי אליהם שיחת טלפון אחת כדי להזמין את המחשב ומאז לא דיברנו יותר.

המחשב עובד והכל נחמד; אולי היה לי "מזל" וקיבלתי שירות תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...