מכס ומוצרי יד שנייה - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכס ומוצרי יד שנייה

Demagh

Recommended Posts

אם זה באמת בחינם אתה בבעיה. רק שבמקרה של ת'רד זה, לא בחינם עסקנו.

ואם אני קונה ממישהו באיביי מוצר ומבקש ממנו לחייב ב-2 תשלומים נפרדים, אחד של 20 דולר ועוד אחד של 500 דולר, ואז אני מציג למכס רק את ההעברה של ה-20, למוצר שעולה 520$ ?

הם יאמינו (כלומר "לא תהיה להם ברירה") ואני אהיה פטור ממכס על פי חוק (ולא על פי מזל) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון, אין תשלומים באיביי. אבל בוא נגיד שמצאת מקרה נדיר בעליל של מוכר שמוכן שתעביר לו את הכסף בנפרד ב "תשלומים" והוא יסמן שזה שולם באיביי, אז בעיקרון כן.

רק ששכחת עוד משהו, חוץ מהוכחת תשלום כלשהי הם תמיד מבקשים את דף המכירה של המוצר. אם הצלחת לגרום למוכר לרשום בדף המכירה שלו 20 דולר ויש לך דף חשבון מהבנק שאומר שאכן שילמת 20 דולר- הרווחת, סוף סיפור, לא תהיה להם ברירה. אנשים עושים שימוש בפרצה הזו בכל מיני דרכים, סתם לדוגמה- קונים מכשיר כלשהו דרך קרוב בחו"ל, הוא פותח מכירה באיביי במחיר סופר מגוחך ומיידית שולח את הלינק לקרוב שלו בארץ שקונה את המכשיר כביכול בעסקה לגיטימית. אם למכס יש תלונות או שאלות מיותרות מפנים אותם לדף המכירה (שנשאר באיביי עד 60 יום אחרי סיום המכירה) ואין להם יותר מדי מה להגיד.

הוכחת תשלום? יש. הוכחת ביצוע עסקה? יש. על מה החוק מחייב לשלם מכס? על סכום התשלום בפועל. קצת קשה לי להאמין שזו פעם ראשונה שאתה שומע על זה, התופעה הזו לא ממש מצומצמת....

נ.ב- עם קצת פחות קשר לנושא, בתקופה האחרונה במכס חיפה נרדמו, בחודש האחרון העבירו לי 5 חבילות חייבות במיסים (ש 2 מהן חייבות גם במכס) בלי לגבות אפילו מע"מ. וזה למרות שהשווי המלא מוצהר על החבילה, תכולת החבילה גם כן, ומשקלן של אחת החבילות מעל 2 קילו! (כלומר, גם חייבת ב 35 שקל עמלת חבילות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט, אם לפקיד במכס יהיה תחושה שיש זיוף הוא ילך לפי המחירון. ואתה לא יכול לערער אחרי שלקחת את המוצר. זאת אומרת אלא אם בא לך לשלם אחסנה של כמה חודשים עד שידונו בעירעור שלך אתה פרקטית לא יכול לערער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת אלא אם בא לך לשלם אחסנה של כמה חודשים עד שידונו בעירעור שלך אתה פרקטית לא יכול לערער.

וכמובן גם לחכות כל הזמן הזה בלי המוצר שלך.

זה גם הנוהל שאני מכיר.

דבר ראשון, אין תשלומים באיביי.

לא דיברתי על "תשלומים". דיברתי על שתי העברות נפרדות, ברצף אחת אחרי השניה.

ועדיין, התיאוריה שלך (לפתוח עמוד מכירה מזוייף) נשמעת לי תמוהה. זה לא מסתדר עם הנהלים שאני מכיר. לפי מה שאני יודע המכס יכול להאמין לחשבונית שלך, ויכול גם שלא. ואם הוא לא האמין לך, והחליט לגבות מכס לפי המחירון שלו (שבד"כ יקר יותר מהמציאות) או סתם לגבות לפי שער דולר מופרך - אז כן - יש לך את הזכות לערער. אם בא לך לשלם עוד כסף על אחסנה + להתייבש בבית בלי המוצר שלך בזמן שאין שום זמן מקסימלי שמחייב את המכס בשביל להחזיר לך בכלל תשובה (למרות שאולי אני טועה לגבי הנקודה הזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דף מכירה מזויף זו לא ממש תיאוריה, עושים את זה. זה בניגוד לנהלים של איביי, אבל צריך לחקור כל תיק לגופו, וגם גוף כמו איביי לא מסוגל להשתלט על הדברים האלו ב 100%.

המכס יכול לא להאמין לחשבונית שלך אם יש שם משהו מופרך, אבל זה תלוי אם נפלת על בדיקה. הסיבה היחידה שלא בודקים כל חבילה היא פחות או יותר המאסה של החבילות שנכנסות לארץ. עניין של מזל.

במידה ויש מקרה כמו של פותח הת'רד, דף מכירה לגיטימי של מכשיר משומש עם מחיר סביר ושהוא יכול לספק הוכחת תשלום- אני יכול להגיד ב 100% שאף אחד גם לא ינסה לגבות לפי מחירון אם הוא יציג את הדף של הויזה ואת דף המכירה.

בולשיט, אם לפקיד במכס יהיה תחושה שיש זיוף הוא ילך לפי המחירון. ואתה לא יכול לערער אחרי שלקחת את המוצר. זאת אומרת אלא אם בא לך לשלם אחסנה של כמה חודשים עד שידונו בעירעור שלך אתה פרקטית לא יכול לערער.

עובדתית, עושים את זה.

לכמה זה מצליח ולכמה לא אני לא בדיוק יודע, אני מניח שזה הולך ביחס ישר לעד כמה מופרך המחיר ביחס למוצר.

ערעור על גובה מכס זה לא עניין כזה מסובך ובד"כ יש תשובה תוך שבוע אם החומר הדרוש כבר אצלך ביד ואתה יכול לפקסס אותו אליהם.

במידה ומדובר על מקרה מופרך כזה או אחר... אני ממש לא יודע, אין לי נסיון עם מצב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פעם שילמתי 40 ש"ח יותר (בערך 90 ש"ח במקום 50) למרות שהיה לי ברור שהמכס רמאים - הם התייחסו למחיר הדולרי בחשבונית אבל פשוט חישבו את המע"מ לפי מחיר בשקלים שחושב בצורה הזויה לפי שער דולר של איזה 7 שקל.

ה-40 שקל האלה לא היו שווים לי עיכוב לא ידוע (אתה אומר שבוע) בקבלת המוצר. אם היה אפשר לשלם ואז לערער ולקבל את הכסף בחזרה, אז אולי. אבל כל עוד השיטה העקומה הזאת ממשיכה - שיטת המצליח שלהם תצליח מהסיבה הפשוטה שאנשים רוצים לקבל את המוצרים שלהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שערעור מגישים לפי אם זה שווה או לא.

40 שקל... שיחו אותם לתרופות.

עכשיו תחשוב מה קורה עם חבילה של 400 דולר לדוגמה שיש עליה גם ככה 30 אחוז מכס? פתאום יוצא לך חיוב עודף של 300-400 שקל. לא תגיש ערעור?

הבעיה שאנשים כ"כ בטוחים שאין מה לעשות שהם לא מנסים לעשות.

אם מנסים לפעמים מגיעים לתוצאות, גם במדינה דפוקה כמו שלנו ומערכת מפגרת ולא הוגנת כמו המכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לסכם כמה דברים.

המוכר יציין כי מדובר באלקטרוניקה משומשת.

אם יעבור - אללה בבאללה.

אם לא, אני משלם 30 אחוז מס + מכס + מע"מ?

יש סיכוי שיחרימו לי את החפץ לחלוטין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לסכם כמה דברים.

המוכר יציין כי מדובר באלקטרוניקה משומשת.

אם יעבור - אללה בבאללה.

אם לא, אני משלם 30 אחוז מס + מכס + מע"מ?

יש סיכוי שיחרימו לי את החפץ לחלוטין?

למה שיחרימו? זה מוצר חוקי.

אם יחליטו לשחוט אותך קצת אתה משלם 31.5% שזה מכס+מע"מ (15.5+16), בשער דולר שכנראה יהיה גבוה בכמעט שקל מהשער האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...