זקוק ללוח-אם חדש ל HTPC זול ככל האפשר. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק ללוח-אם חדש ל HTPC זול ככל האפשר.

ha

Recommended Posts

ה שלי השתגע לאחר מעבר דירה ואני צריך לוח-אם חדש בשבילו. כרגע יש לי בו כרטיס מסך עם קירור פאסיבי של nVidra GT650 (אני חושב, לא מצאתי את מספר הדגם רשום עליו ואני לא זוכר מתי רכשתי אותו...) והייתי שמח להמשיך להשתמש בו. מה שבי צריך הוא חדש עם הפרמטרים ההכרחיים הבאים:

-בעל יציאות SPIDF חשמלית ואופטית.

-חזק מספיק להציג סרטי Full HD (1920 * 1080() עם כרטיס המסך הישן שלי.

-זול.

דברים נוספים שהייתי שמח להם הם:

-חזק מספיק כדי להריץ WIN7 (רצוי אך לא הכרחי, אני יכול להשתמש גם ב XP)

-שני סלוטים לכרטיסי מסך. יש לי עוד כרטיס מסך דומה (GT6xx לא ממש זוכר) והייתי שמח לשיפור ביצועי הווידאו בעזרתו במקום להעמיס את המעבד.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שכרטיס המסך הוא מסדרת ה- 860

המעבד וזכרונות לא משנים לי הרבה, אני מניח שבשימוש כ לא אצטרך יותר מ 2 ג'יגה וכל מעבד מסדרת ה E אמור להספיק (אני חושב) כי כרטיס המסך אמור לקחת חלק מהעומס.

השאיפה שלי היא שכל הסיפור יעלה לי פחות מ 1000 ש"ח (לוח אם + מעבד + זיכרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך הוא 8500 nVidia (מצורפת תמונה)

אני צריך לוח אם + מעבד + זיכרון שיתאימו למערכת (יציאת S/PDIF פיזית שקע RCA)) ויהיו זולים ככל האפשר.

עוד דבר שחשבתי עליו, כרגע יש לי של ארקטיק (AC7) ישן במערכת שהתקלקלה והוא מיועד לתושבת 775, הוא אמנם ישן אך שקט מאוד ובעל יכולת טובה. הבנתי שחלק מהלוחות כוללים אופצייה להשתמש בקירור כזה גם לתושבות החדשות אז אם זה נכון אז זה יהיה הלוח המועדף עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה מעולה:

מעבד:

[..] INTEL CORE i3 S1155 3.1GHz 2100 - TRAY - זמין במלאי ₪486

לוח אם:

[..] ASROCK H61M-GE ₪387

זיכרון:

[..] CRUCIAL/MICRON 4GB 1333MHZ DDR3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪150

הרכבת מחשב:

[..] הזמנת חלקים בלבד - ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪1023

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ושני דברים.

H61M-GE לא מופיע בזאפ אלא רק בחנות הספציפית הזאת, לי זה נראה מעט מוזר.

-יציאת S/PDIF היא אופטית בלבד ולא חשמלית (שקע RCA), אני מעט חושש כי עד היום המערכת חוברה עם שקע RCA. אני מאוד מקווה כי למגבר הצליל ההיקפי שלי ישנה כניסה אופטית.

ד"א, נראה כי אוכל להשתמש בקירור הנוכחי שלי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי (כנראה) איזשהו E5xxx מלפני אי אלו שנים ו 2 ג'יגה . לא ממש נראה כי כדאי להמשיך איתו. הכרטיס הגרפי בא עם פאסיבי כך שעדיף לי להשתמש בו מאשר להעמיס את המעבד ולהגביר את רעש המאוורר (HTPC אחרי הכל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-E5xxx לא צריכה להיות שום בעיה לשמש כ-HTPC. להפך. אין גם ממש צורך ביותר מ-2GB של זכרון אם עיקר השימוש הוא HTPC. לדעתי אין שום צורך שתחליף את הפלטפורמה הקיימת שלך. אתה בסך הכל מתכוון לנגן בעזרתה וידאו ומוזיקה.

להשתמש בכרטיס הגרפי שלך אם אתה קונה פלטפורמת i3 זאת פשוט טעות. קודם כל עבור המעבד עצמו ניגון תוכן וידאו הוא משימה קלילה. ברוב המקרים הוא יעבוד בעומס של אחוזים בודדים. כרטיס גרפי ייעודי גם צורך יותר אנרגיה, גם פולט יותר חום וגם מפריע לזרימת האוויר במארז. משלב שהתחילו לצאת פלטפורמות עם ליבה/שבב גרפי מובנה שמציעות את כל יציאות הוידאו הנדרשות ויכולות האצת חומרה (בזמנו היה יותר קריטי מאשר היום), הן הפלטפורמות המשתלמות ביותר ל- מכיוון שהן מייתרות לגמרי את הצורך בכרטיס גרפי ייעודי על חסרונותייו היחסיים.

אני חושב שבאופן כללי אתה קצת מגזים בעוצמת העיבוד שאתה חושב שנדרשת למערכת . כל מעבד כפול ליבה מודרני מסוגל להתמודד עם כל תוכן ללא בעיה מיוחדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שרע במעבד שיש לי עכשיו הוא שהמערכת אינה עובדת... להבנתי, אין ממש הרבה פלטפורמות התומכות בתושבת 775 ו DDR2. הלוח של אסוס חסר יציאת S/PDIF אופטית/חשמלית.

כנראה שאקנה את הפלטפורמה שהציע Gil28 ברגע שאבדוק כיצד לקנפג את המגבר שיעבוד עם הכניסה האופטית. שוב, מה שמדאיג אותי הם הדברים הבאים:

-האם i3 יוכל לנגן ווידאו HD מלא ללא עומס יתר.

-יותר חשוב, האם תוכנת הדריוור ווידאו של לוח האם מאפשרת כיוונונים ליציאת ה . הסיבה שאני מחליף מערכת כעת היא שבזמן חיבור ה למסך החדש נתקלתי בבעיות של גלישת תצוגה וחוסר יכולת מירכוז. אחרי מעט משחקים עם המערכת היא הפסיקה לפעול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...