מחפש רום קליל וזריז ל-Desire S, וכמה שאלות על Sense. - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש רום קליל וזריז ל-Desire S, וכמה שאלות על Sense.

Milford Cubicle

Recommended Posts

קצת רקע:

לאחרונה יצא לי קצת לקסטם את הדיזייר S שלי לא מעט, פתחתי אותו בעמל רב ל-S-OFF, והתקנתי רום LBC.

אחרי שנמאס לי מהאיטיות של Handcent SMS (בכל הנוגע לגלילה ותצוגת של אנשי קשר), החלטתי לתת הזדמנות שניה ל-Go SMS Pro, כי ראיתי שהוא נמצא בפיתוח פעיל מאוד ויצאו הרבה גירסאות חדשות מאז הפעם האחרונה שבדקתי אותו.

התוצאה? התרשמתי ממנו מאוד לטובה.

ולכן גם ניסיתי שוב את Go Contacts, שלא אהבתי בעבר ומאז השתמשתי בכל מיני dialers שונים ומשונים (ובעיקר DialerOne המגושם והאיטי שוב, בכל הנוגע לגלילה ותצוגת תמונות של אנשי קשר), ואני מוכרח לציין שעכשיו סוף סוף מצאתי dialer/contacts שאהבתי. אגב, ממש היום הוא התעדכן שוב. מגניב, פעיל כבר אמרתי?

אחרי שסגרתי את שתי הפינות האלה, אמרתי לעצמי שננסה לעשות מה הסיפור של ה-Launchers האלה. הסתובבתי קצת ביוטיוב ובגוגל וראיתי סקירות על הלאנצ'רים המובילים. ראיתי שכמעט כולם מעדיפים את הלאנצ'ר של אותה חברה הנ"ל - Go. מישהו שם טען שזה פשוט העתקה של לאנצ'רפרו, אבל עם שיפורים.

אז ניסיתי.

מאוד התפלאתי מקלות ההתקנה של זה, הייתי בטוח שזה סיפור מסורבל כמעט כמו החלפת רום.. מסתבר שזה as easy as להתקין רגילה, ממש מגניב.

שיחקתי קצת, הגדרתי קצת, והבאתי את הממשק למצב שאני מאוד מרוצה ממנו.

-----------------------------------

אז כרגע, יש שני נושאים שמטרידים אותי:

1. אני מניח שבלאנצ'ר הנוכחי כל מה שקשור ל-Sense לא בא לידי ביטוי בכלל.

אז מה קורה עם כל הקישוריות של אנשי הקשר שלי לפייסבוק? הם כרגע מקושרים ל-"Facebook for Sense", והתמונות שלהם עדיין מוצגות וכו', אבל אני חושד שזה פשוט לא יתעדכן יותר. כלומר זה לא יתעדכן אם הם יחליפו תמונה או יעדכנו סטטוס, ובטח אם אני אוסיף אנשי קשר חדשים - הם כבר לא יופיעו שם יותר.

או שאולי כן?

ואם לא, איך אני דואג שהדברים האלה כן ימשיכו להיות מעודכנים? האם לזנוח את for Sense (פשוט לנתק את החשבון הזה לגמרי מה-Sync) ולעבור ל-Sync Contacts מתוך האפליקציה הרגילה של פייסבוק? בעבר לא עשיתי סינכרון יחד איתה כי היא התנגשה עם ה"פייסבוק עבור סנס" וסתם יצרה כפילויות.

2. אני לא בטוח, אבל יש לי הרגשה שמאז המעבר ל-LBC השימוש בסוללה נהיה גבוה יותר.

אני משתמש ב-battery monitor widget כבר הרבה זמן, ועושה רושם שהשימוש של הסוללה במצב idle הוא דיי גבוה (באיזור ה-150ma ברוב הזמן, כמובן כשהמסך דולק). אני משתמש ב-SetCPU בשביל לקבוע מהירות מעבד מקסימלית מאוד נמוכה כאשר המסך כבוי, אני מניח שזה חוסך לא מעט. אבל עדיין - אני מרגיש שמשהו שם בזבזני מידי.

כמו כן, בהמשך לסעיף 1, אם במילא אני כבר לא משתמש ב-Sense - אז חבל שהוא בכלל יושב שם ללא שימוש ואולי סתם אוכל .

אני צודק?

או שאולי לא הבנתי נכון את הקונספט של הדברים, ואני כן משתמש עדיין ב-Sense בחלקים מסויימים?

אז אני מחפש המלצה ל-ROM אחר, שיהיה קליל וזריז (מבחינת משאבים, ביצועים, נפח בזיכרון וכו'), ולא יכלול דברים שאני ככל הנראה כבר לא צריך - כי אני בכל מקרה כבר משתמש בלאנצ'ר נפרד "משלי"..

תודה לכל מי שקרא הכל והגיע עד כאן :)

נ.ב.

לא התחברתי למסך הנעילה של LBC.. הטבעת הזאת מעצבנת, במיוחד כשמתקבלת שיחה וצריך לגרור לתוכה את הכפתור של Answer.. זה מעצבן.

נ.ב. 2

עשיתי גיבוי מלא של הכל (Apps + User Data) ב-Titanium Backup.

זה אומר שאני יכול עכשיו להתקין איזה רום שבא לי, לעשות שחזור מהגיבוי שלו, והכל יחזור להיות לי אותו דבר רק על הרום החדש?

או שהגיבוי הזה שעשיתי כולל דברים שאני לא צריך / לא כדאי לי לשחזר? למשל היו שם ברשימה כל מיני דברים שקשורים ל-Sense..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הכל ימשיך להתעדכן גם כשאתה משתמש בלאנצ'ר אחר.

2. לדעתי באמת תחסוך בסוללה אם תעבור לרום ללא סנס, הפופולארי בינהן הוא כמובן CyanogenMod, אבל בטח יש עוד כמה.

1. ב. הסנס הוא לא כמו לאנצ'ר שאתה מוריד מהמרקט, הוא נמצא מאחורי הרבה דברים במערכת הפעלה, אם להקביל את זה למחשבים - אתה יכול להתקין על הווינדוס שלך פיירפוקס, אבל האקספלורר עדיין יהיה שם, כדי להיפטר ממנו לגמרי אתה צריך להתקין (או רום ללא סנס)

ודרך אגב, החייגן שלהם תומך בעברית? גם אני אהבתי את החייגן שלהם אבל לא מצאתי איך אני גורם לו לתמוך בעברית.. כרגע אני משתמש בrocket dial שהוא קצת פחות גרוע מהדיילר1 אבל גם הוא לא ממש מלהיב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החייגן, ברשימת contacts יש מין quick A-Z menu כזה בצד. הוא לא תומך בעברית אלא רק באנגלית, אבל זה זניח מבחינתי - כי אם אני רוצה לחפש מישהו בצורה יותר נקודתית מסתם גלילה - יש חיפוש שעובד מצויין. כמובן שגם בעברית.

בכל מקרה שלחתי להם אתמול מייל לגבי הנושא הזה, וגם לגבי feature request שהייתי שמח לראות - אפשרות להציג תמונות בגודל קצת יותר גדול.

מעבר לנושא הקטן ההוא, החייגן הזה בגירסה האחרונה שלו הוא באמת החייגן הכי טוב שניסיתי עד עכשיו. הווא מציג את ה-call log בצורה מאוד טובה, מאחד שיחות צמודות (וצמודות בלבד, לא כמו דיילר1 המפגר הזה שמאחד לי שיחה מלפני דקה עם שיחה מלפני שבוע שעברו אחריה עוד 50 שיחות מאנשים אחרים..) , עם טאבים נוחים לסינון לפי שיחות יוצאות/נכנסות/לא נענו. ה-contacts שלו עושה את העבודה. מציג בלי בעיה גם שמות ארוכים. יש לו טאב Groups שמציג קבוצות בצורה נוחה וגם מאפשר ניהול קבוצות בקלות, ויש טאב מועדפים נוח.

אגב, יש לו אפילו call confirm מובנה. אז יכולתי למחוק בשקט את האפליקציה הנפרדת בשביל זה, שסתם ישבה בזיכרון..

תאמין לי שחיפשתי במרקט "dialer" או "dial" או "contacts" ופשוט ניסיתי כל דבר אפשרי.. אגב לא ברור לי איך בחרת דווקא את rocket, אם אני זוכר נכון הוא היה דיי גרוע ומחקתי אותו אחרי חצי דקה. אולי זה היה בגלל שהוא לא איפשר לסנן החוצה את כל ה- contacts ולהציג רק את האנשים האמיתיים, היו כמה חייגנים כאלה.

אם ניסית את Go בעבר, תנסה שוב. הם השתפרו מאוד לדעתי מאז הגירסה הקודמת שניסיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו אפשרות להציג רק אנשי קשר שישלהם מספר טלפון, עדיין נשארים ברשימה מי שיש לך בפייסבוק שהכניס טלפון אבל אתה לא קישרת אותו לבן אדם ספציפי באנשי קשר שלך. בכל מקרה אני לא משתמש בגלילה, הרבה יותר נוח לי להשתמש בחייגן עצמו ברשימת שיחות אחרונות או פשוט "לחייג" את השם, חוץ מהעובדה שהחייגן של GO לא תומך בעברית בצורה הזאת הוא באמת חייגן מצויין, אבל זה פונקציה קריטית בשבילי, זאת הסיבה היחידה שאני משתמש ברוקט.

ד.א אני כבר שלחתי לGO מייל לפני בערך חודש לגבי זה אבל הם לא חזרו אלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד בקשר לסוללה, משהו מוזר, כי הזמן אמור להשתפר (אצלי הוא השתפר), וגם זמן התגובה של המערכת.

כדאי לבדוק אולי יש איזה משהו ספציפי שאוכל לך מהסוללה, ראיתי בXDA שכמה אנשים התלוננו על זה אז יש שם דיבורים על זה.

וגם הוא מרגיש לי יותר זריז מהרום המקורי (אין סיבה שהוא לא יהיה)

אצלי בIDLE אני בפחות מ100MA

בקשר לטבעת- לדעתי אפשר להחליף את זה נקודתית ברום בלי קשר, יש את widgetlocker lockscreen, יש שם משהו בסגנון המסך נעילה הישן. או שאפשר לשאול את המפתח אם בא לו להוציא ADDON של המסך הישן

בקשר לסנס, עדיין נשארים חלקים ממנו ברקע

בנוסף, אמור לצאת LBC חדש מתישהו בקרוב שאמור להיות בנוי מחדש מההתחלה.

יש מספר "פורטים" של רומים נפוצים ללא סנס כמו MIUI וCM7 וזולו, ז"א שזאת לא גרסה רשמית אלא מישהו ניסה להתאים שהרום יעבוד על המכשיר. אם בא לך תנסה אותם, אמור להיות מתישהו גרסה רשמית גם לCM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה..

מה לגבי הגיבויים?

עשיתי גיבוי מלא של הכל (user apps + system data) ב-Titanium Backup וליתר ביטחון גיבוי מלא שוב גם דרך my backup pro.

זה אומר שאני יכול עכשיו להתקין איזה רום שבא לי, לעשות שחזור מהגיבוי שלו, והכל יחזור להיות לי אותו דבר רק על הרום החדש?

או שהגיבוי הזה שעשיתי כולל דברים שאני לא צריך / לא כדאי לי לשחזר?

למשל היו שם ברשימה כל מיני דברים שקשורים ל-Sense.. אם אני מגבה ואז משחזר אותם ברום שלא אמור לכלול סנס - מה קורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג :P

אבל לדעתי זה לא רעיון טוב, אל תשחזר דברים שהיו בילד-אין ברום הישן (אם יש את אותם האפליקציות אז תשחזר רק DATA)

ובMYBACKUP אפשר לשחזר את סידור דפי בית אאל"ט והגדרות נוספות שאי אפשר בטיטניום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה..

מה לגבי הגיבויים?

עשיתי גיבוי מלא של הכל (user apps + system data) ב-Titanium Backup וליתר ביטחון גיבוי מלא שוב גם דרך my backup pro.

או שהגיבוי הזה שעשיתי כולל דברים שאני לא צריך / לא כדאי לי לשחזר?

למשל היו שם ברשימה כל מיני דברים שקשורים ל-Sense.. אם אני מגבה ואז משחזר אותם ברום שלא אמור לכלול סנס - מה קורה?

אני ניסיתי להחליף רום - לעבור מ Virtuous Unity ל LBC.

עשיתי גיבוי ב-Titanium Backup של user apps + system data אח"כ עשיתי גיבוי מלא דרך הריקוברי (Nandroid) בשביל שחזור במידת הצורך.

עשיתי Wipe והתקנתי את הרום החדש.

אחרי שחזור עם הרום החדש (LBC) ב Titanium Backup של Restore missing apps + all system data המכשיר לא עבד כמו שצריך, לא הצלחתי להפעיל וידג'טים והשעון לא הוצג במסך הפתיחה וכו' - כנראה היו התנגשויות (של ממשקי הסנס) בין הרום החדש לדברים ששחזרתי מהרום הישן.

חזרתי לריקוברי, עשיתי ריסטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובMYBACKUP אפשר לשחזר את סידור דפי בית אאל"ט והגדרות נוספות שאי אפשר בטיטניום

את האייקונים בדפי הבית אני מכיר והשתמשתי, זה מצויין.

ה-system settings האלה גרמו למערכת לא לעבוד, נאלצתי לעשות שוב wipe ולהתקין את הרום מחדש.

אחרי שחזור עם הרום החדש (LBC) ב Titanium Backup של Restore missing apps + all system data המכשיר לא עבד כמו שצריך, לא הצלחתי להפעיל וידג'טים והשעון לא הוצג במסך הפתיחה וכו' - כנראה היו התנגשויות (של ממשקי הסנס) בין הרום החדש לדברים ששחזרתי מהרום הישן.

אויש...

טוב, אז אני בכל מקרה אעשה גיבוי מלא, אבל אני אשחזר נקודתית אחד אחד רק דברים שאני יודע שחסרים לי - הגדרות של ספציפיות וכו'..

יש פה מישהו שמשתמש בפורט של CM7? זה נראה לי הרום הכי פופולרי (והכי "נקי", לפי התגובות שם) באופן כללי, וב-DS בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש...

טוב, אז אני בכל מקרה אעשה גיבוי מלא, אבל אני אשחזר נקודתית אחד אחד רק דברים שאני יודע שחסרים לי - הגדרות של ספציפיות וכו'..

ת'אמת לא כ"כ אויש, הגיבוי דרך הריקוברי מצויין - הוא עושה אימג' לכל המערכת ושחזור ממנו מחזיר את הטלפון לנק' הגיבוי.

אני "משחק" עם רומים בידיעה שתמיד אני יכול לחזור באופן מלא לנק' שבה יצרתי את האימג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...