לא נתפס, הרב אלעזר אבוחצירא נדקר למוות בישיבה.. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא נתפס, הרב אלעזר אבוחצירא נדקר למוות בישיבה..

Lior4543

Recommended Posts

Mr.Pepo

הוא כבר ציין של כולם.

לאתאיסט אין הבדל בין דת כזאת או אחרת. או אנשי רוח.( כמובן שבהתנהלות יש הבדל, ולשם כך צריך קצת להכיר )

אבל אף פעם לא תשמע זאת מאדם שמכיר בעיניים ואישית -לא מחילונים ולא מדתים ואפילו מגוים - אלא ממש ההפך הגמור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גבר הוא אדם שמוכן לראות בעיניים. רצוי גם שתלמד כמה השפעה יש להם בכל דבר -גם במלחמות ויעוץ. פשוט פונים אליהם -כן כן ההמשלה ואנשי הצבא. כנראה יש משהו מועיל גם בפאן הזה.

(עכשיו אתה תציין שההמשלה דפוקה וכו'.. , אבל אדוני ,אף פעם לא פגשת אחד שכזה, אף פעם לא שוחחת. שתעשה את זה -אני מבטיח לך שגישתך תשתנה. נו מה עם ההתערבו תאני מוכן לשים 10 אלף דולר שאתה יוצא בבושת פנים, הן מהחכמה הנפכת מהם ומהאהבה לכל אדם , הצניעות,פשוטת וענווה וכו'.. )

גבר הוא אדם שמוכן לקחת אחריות למעשיו ולגורלו, וזה הופך אוט' כל אדם דתי ומאמין ללא גבר בעליל..

נ.ב.

עכשיו אתה סתם ממציא שמות..

דובי זאת דעתך בנוגע לכל אנשי הרוח או רק בנוגע לאנשי הרוח של היהדות?

רבנים הם לא אנשי רוח, אנשי רוח אמיתיים יש מספיק, דתיים הם לא, הרבנות ספציפית בישראל כמובן שמפריעה לי הרבה יותר מהאפיפיור, פשוט כיוון שהיא מתעלקת על החברה כולה בלי ליצור שום דבר. לוותיקן יש חתיכת תל"ג אז כן הרוב זה מתיירות ומיסים הם לא משלמים אבל עדיין עדיף על דמי דמים כמו שהמאפיה החרדית בארץ כופה על שאר האוכלוסיה בכל הנוגע לכשרות ושאר הלכות(עוד טידביט קטן - טרפוד של הפשרת קרקעות לבניה ל 2000 יחידות דיור בגלל שלא היה מקווה בתוכניות, דבר שגרם לעיקוב של יותר מ-18 חודשים בבניה, ובהתחשב שהקרקעות היו לבניה עצמית הפסד של מיליוני שקלים לאנשים שעבדו קשה ואף קשה מאוד בשביל הכסף הזה, ולא ביוזמת אף אחד מהתושבים, ולא רק הייתה עצומה של כל הזכיינים במכרז כולל הדתיים, ואפילו חרדים שחתמו על זה שלא מעניין אותם אם יש מקווה או לא ועדיין לא עזר והרשימה היא ארוכה).

אבל שוב זה רק כי אני גר בארץ, אם הייתי גר בברוקלין וחוטף אבנים בשבת וחסימת שבילים הייתי שונא את הדוסים של ברוקלין, אם הייתי גר במקום אחר וכנסיית שקר כלשהי הייתה באה ובונה קטדרלה ענקית על אדמה ציבורית כי היא יכולה אז גם זה היה מעצבן אותי.

אבל באופן כללי הנצרות לא נדחפת לאוכלוסיה כמו היהדות, ובטח שלא כמו האיסלם, הבעיה הגדולה עם היהודים שהם נדחפים לכל מי שהם חושבים שהוא יהודי, הבעיה הגדולה עם המוסלמים שהם נדחפים לכל אחד בסביבה שלהם, גם נוצרים מטורפים לא חסר, אבל ברוב המקרים אלא אם אתה חלק מהקהילה הדתית הדבר הגרוע ביותר שתשמע מהם זה דפיקה על הדלת מעדי יהווה.

כמובן שזה נובע מהעובדה שלא צריך "שירותים נוספים" מהם כמו שצריך ביהדות ובאיסלם, שחיטה כשרה, מזוזות, מקוואות, תעודות הכשר, מניין ושאר ירקות הכל ביהדות(וגם רבות באיסלם) כמעט היום זה סבך של ביורוקרטיה, מה לעשות שהמרכז הביורוקרטי של היהודות הוחרב, ואז לשארית היה רעיון להקים סבך ביורוקרטי שימנע מהם מלהפוך ללא רלוונטים, הרי בזמן המקרא לא היו מחלקים תעודות הכשר לבתי הזונות ולמסבאות, ולא היו בודקים חותמת בד"ץ על הקמח, וכמובן שלא היו עוקשים אותך באלפי שקלים למען התקנת מזוזה, או מחייבים אותך לבנות מקווה בשביל שתוכל לבנות בית על קרקע שקנית במיטב כספך.

התפקיד היחידי של ההלכה מאז נפילת בית שני היא ליצור מערכת שלמה של שירותים וסבך של ביורקרטיה בשביל לאפשר לממסד הרבני להתקיים, וככל שהביורוקרטיה התקדמה והתפתחה בחברה האנושית באופן כללי, זה גם לא פסח על היהדות, שפשוט הפכה את זה לאומנות של ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר זה כללי, כל אחד מיחס לו דבר שונה. בעיני גבר זה בדיוק כפי שמצוין בפרקי אבות -הכובש את יצרו .

אדם דתי אכן לוקח אחריות ( אנא תפסיק לקחת דוגמאות קיצוניות ). אך הוא גם מתפלל -למי שאכן יכול גם להשפיע ולעזור. כמובן אין דבר כזה שאדם ישב רגל על רגל ויגיד אני רוצה אוכל איפה האוכל. בכל דבר יש לעשות השתדלות. אך יש שעושים ובכל זאת אין הצלחה- להצלחה מתפללים.

כל מי שמכיר טיפה יהדות רואה את השטויות ובכלל לערבב דברים.

טעימה:

מזוזה עולה 100 שח ( ויש שיותר מהודרות וכן המחיר עולה, איפה אלפי כספים ) . ולשים אותה במשקוף -כל אחד יכול.

http://www.makorastam.co.il/141366/%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%96%D7%94--%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%96%D7%95%D7%AA

http://www.mezoza.co.il/186156/%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%96%D7%94-%D7%9B%D7%A9%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%96%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%99-%D7%94%D7%94%D7%9C%D7%9B%D7%94

מדוע שלא יעלה כסף?( בדיוק כמו אנטישמים- כל מה שיהודים יעשו זה לא טוב) .אדם בחר לעצמו למקצוע להיות 'סופר- סת"ם',הוא יושב על זה הרבה שעות שכן טעות אחת הלכה המזוזהףצריך ריכוז וכמובן תחת לשבת ( בדרך כלל אנשים קונים מבעל החנות שהוא רוכש מהסופר- ואז זה עובר עוד יד, אם למשל קונים ישר מהסופר אפשר למצוא גם ב75 שח ). יש ספר שלם של הלכות .ועליו להיות בקיא ובעל תעודה( לסופר- הקלף מעור עולה כסף ,דיו,קולמוסים כל פעם לקנותולהכין וכו'.. המזוזה עוברת הגהה על ידי מחשב וידני, וגם תיוג ). שאתה קונה דלת זה עולה לך יותר :silly: .

שחיטה וכו'. הכל זה על פי היהדות לדרותיה. לגבי כשרות, מה נעשה שיש רמאים ( אכלת כבר את השווארמה של ההוא ? היה לו קצת טעם של גמל )ואנשים אכן רוצים כשרות טובה יותר בשביל שיאפשר לסמוך. כמובן אינך חייב לרכוש בכשרות המהודרת.

כל זה אתה מערבב מועצות דתיות ליהדות והכללה של כל הדתים. אני לא אומר שהכל מושלם ( בעיקר במועצות הדתיות ).. אבל מכאן ולערבב את היהדות וגדולי -וכל הרבנים ( אגב, ידעת שכל אחד היום מקבל כינוי רב? אבל מי באמת בעל סמכות? :silly: ) .. זה כבר מוגזם.

לא טוב לך דבר מסוים אל תפיל אותו בהכללה על הכל.

אגב, מה עם הבבא סאלי? (נעזוב שאינך מאמין במציאות אל וכל מיני כוחות -ועוד מספר ) אלא על גדולתיו אתה גם מערער? אז ממקום ללכת לעשות סיור אצל גדולי - בוא נטוס למרוקו ונשמע מה יש לערבים לספר לנו . אם אני מנצח הטיסה עלייך 8) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכר צדיק וקדוש לברכה.

ביום שמישהו מאנשי "הרוח" הקניוקיים יביאו כמות כזאת של אנשים להלוויה שלהם,

זה יהיה היום שיהיה שווה להתווכח בכלל בנושא עם אנשים חסרי כבוד לדמויות כל כך משפיעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:facepalm: זאת הרמה של גן, הנה הגננת באה.מישהו מצטט אותי אבל מוחק מה שבא לו בציטוט.

Mr.Pepo

הוא כבר ציין של כולם.

לאתאיסט אין הבדל בין דת כזאת או אחרת. או אנשי רוח.( כמובן שבהתנהלות יש הבדל, ולשם כך צריך קצת להכיר )

אבל אף פעם לא תשמע זאת מאדם שמכיר בעיניים ואישית -לא מחילונים ולא מדתים ואפילו מגוים - אלא ממש ההפך הגמור .

מי שמכיר אישית את גדולי - גם אם הוא לא חלק מהעם-אינו יגיע לדעה של דובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא יפה דובי.

כשקראתי את התגובה הראשונה שלך, ישר עלה בראשי המשפט "אם אין לך משהו חכם להגיד - תשתוק"

למה? כי דבר ראשון מדובר ברצח, ורצח, איך שלא תהפוך את המטבע, הוא לא נושא שיש לצחוק עליו.

דבר שני מבחינת הדתיים הרצח של הרב אלעזר הוא כמו רצח ראש הממשלה (אולי הגזמתי, אבל אתה מבין את הכיוון) לכן למרות שכן, כל רצח שווה לרצח אחר, הפעם נרצח איש ציבור חשוב (ולא משנה לאיזה חלק מהציבור) ולכן גם המקרה פורסם בצורה כלכך נרחבת. (ע"ע רצח של סופר מפורסם לדוגמא)

אז בבקשה כבד את כבוד המת, אם אין לך משהו לומר פשוט תרשום "יהי זכרו ברוך"

נ.ב: וזו הפעם הראשונה שאני שומע על הרב הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצח אני אף פעם לא מצדיק, אבל בנוגע לכותרת הדיון- "לא נתפס"

מה לא נתפס? אלעזר אבוחצירא היה וואחד עסקן, התנה לאנשים את קבלת הברכה בתשלום (ולא סמלי- אלא אלפי שקלים), ואף סחט אנשים תחת האיום שאם לא יקשיבו לו, יטיל עליהם קללה.

אז לא, אני לא שמח שהתבצע רצח ולא אצדיק דבר כזה לעולם, אבל לא מדובר פה על צדיק ובטח שלא על קדוש. הוא אחראי ב 100% לעובדה שנוצרו לו אויבים כאלו.

ואני לא מקבל את הטיעון הדבילי של "כבוד המת", אדם שביצע פשעים בחיים שלו לא הופך לקדוש אחרי מותו. אם משהו נכון לחלוטין מן הראוי שיכתבו אותו, גם אם זה מוציא את הבנאדם באור שלילי עד מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:facepalm: זאת הרמה של גן, הנה הגננת באה.מישהו מצטט אותי אבל מוחק מה שבא לו בציטוט.

מי שמכיר אישית את גדולי - גם אם הוא לא חלק מהעם-אינו יגיע לדעה של דובי.

אז אתה אומר שהדעה של דובי זובי היא כה מתועבת שאפילו גוי לא יחשוב על דבר כזה.

ואחרי זה אתה טוען שהוצאתי את דבריך מהקשרם?

לא ברור.

בכל מקרה, עניין של כבוד המת זה דבר סובייקטיבי.

יש אנשים שינסו להתמודד עם זה בהומור, יש אנשים שאדישים לכך ויש אנשים שזה מעציב אותם.

מוות מעציב אותנו בעיקר, כי זה מזכיר לנו את הסופיות גם של החיים שלנו, כלומר זה רגש די אנוכי.

מי שמתאבל על מת, הוא לא קדוש. אלא סתם עוד אדם רגיל.

לגבי הנרצח בפרט, מה שדובי בסה"כ אמר זה שהרב הזה הוא מבחינתו כמו כל נרצח מן השורה.

שהיחס שלו למשל לעובד זר שנרצח או לסתם אדם מן הישוב הוא לא שונה.

מה רע בזה? אתה בוכה על כל אדם שנרצח או מת?

גם אם הוא גוי?

אם איזה קרדינל קדוש מהכנסייה ימות ואיזה מישהו מהכולל שלך יריץ בדיחה על זה,

תתחיל לנזוף בו? בחייאת ראבאק, אל תהיה צבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מה אכתוב, אתה תמיד מנסה להשחיל משהו .

אתה ציטטת רק את הגוי, כאילו לי יש בעיה אם מישהו שהוא אינו יהודי ( כפי שציינת )

משפחת אבוחצירא ידועה בעולם וממש גם אצל מוסלמים - כמו מרוקו. שהכירו את המשפחה ונעזרו בהם.

כל הדברים כבר פירטתי בהודעות לפני. לא יתכן שאדם יצחק על מישהו רק בגלל שהוא רב או שהוא לא מעניין אותו (רק בגלל שדתי). יש דברים שלא צריך לכתוב.

לכן זה לא רק עניין של חוסר התעניינות.

אני לא בכולל. תמשיך ...

ואני לא אתן לצחוק על מישהו שנרצח. בסבבתי. ולא משנה מי . כאן מדובר על יהודי -קרוב יותר אלינו.. וכן רב שזה עוד יותר . אוקי ,יש כאלה שלא איכפת , אבל מכאן וללגלג -זה דבר שפל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מה אכתוב, אתה תמיד מנסה להשחיל משהו .

אתה ציטטת רק את הגוי, כאילו לי יש בעיה אם מישהו שהוא אינו יהודי ( כפי שציינת )

מה אתה מצפה שיבינו ממך כשכל פעם שאתה כותב פה בפורום "גוי" מתווסף אוטומטית "אפילו" לפני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...