המחשב כבה, ריח של רכיב שרוף - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב כבה, ריח של רכיב שרוף

Unavoidable Encounter

Recommended Posts

(המפרט בצד ימין)

* ספק הכוח, הדיסק הקשיח והמארז הם בני 4 שנים, שאר הרכיבים חדשים.

הרצתי בדיקת "System rating" שמובנית ב- 7, ואחרי כמה דקות (במהלך הבדיקה כנראה) המחשב כבה והיה קצת ריח של משהו שרוף. לא זיהיתי מאיפה הריח בא אבל המחשב עבד כרגיל מיד אחרי שהוא נכבה...

אני חושד שהספק לא עמד בעומס(?) של הבדיקה הזו, אבל אין לי מושג מה יכול היה להישרף כי המחשב עדיין פועל.

מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שהכל מגובה עכשיו אז מהבחינה הזאת אני מסודר.

איך אני יכול לבדוק אם הספק שרוף (הוא עדיין עובד...)? ואתה מתכוון לכבלים של הספק?

וזה באמת יכול לנבוע מעומס יתר על הספק כמו שציינתי? (אם כן, אני אשמח להמלצה על ספק חדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה מחליף משהו לדעתי הוא התכוון לקבלים על הלוח(למורות שיכול להיות גם בספק),

דבר שני מה המפרט שלך איזה ספק יש לך עכשיו? ספק גנרי יכול להרוס רכיבים נוספים לכן אני שואל.

כרגע הוא רק כחשוד כי המחשב עובד כלומר כרגע אין בעיה לכן אתה לא יכול להאשים רכיב מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי המפרט בצד ימין (מתחת לכינוי שלי)

הספק הוא Enermax Liberty 400w, בן 4 שנים כאמור

ואיך אני יכול לבדוק אם משהו בלוח האם שרוף? ונניח שאכן משהו נשרף בלוח האם, זה משמעותי אם הכל עדיין עובד כרגיל (כל עוד המערכת לא במאמץ - אני לא מעז לעשות בדיקה כזאת כרגע כדי שהמקרה לא יחזור על עצמו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפתח אותו ותסתכל עליו.

אני הייתי שם דגש על המחברים שבין הספק ללוח ולקבלים.

כמו כן, סביר שהספק שותף לחגיגה. לכן אני חושב שכדאי לך לבחון גם אותו..

העובדה שהמחשב עובד לא אומרת שהכל בסדר! מומלץ מאוד לא להשתמש בו עד שתעלה על הבעיה.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי עכשיו שמתי לב למה לשדך למערכת כאזת חדשה ספק בן 4 שנים, כנראה שהוא צוואר הבקבוק במערכת שלך.

לפי מה שרשום באתר של היצרן של הכרטיס מסך אתה צריך ספק 500W רצוי איכותי.

אני רק לא מבין למה לא שידרגתה ספק עים מערכת חדשה, בטוח בחנות היו משדכים לך ספק אפילו גדול מ500W,

אבל זה טריק שלהם איך להוציא ממך יותר כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום דבר יוצא דופן על לוח האם, הקבלים נראים בסדר :nixweiss: יכול להיות שמשהו שמוסתר ע"י כרטיס המסך או הקירור של המעבד נשרף? כדאי לפרק אותם כדי לבדוק?

חוץ מזה אין לי ממש מושג מה לבדוק בספק ואיך.

אפשר להניח שרוב הסיכויים הם שהריח יצא מהספק והבעיה תיפתר ברגע שאני אחליף אותו?

נ.ב. לא החלפתי את הספק כששדרגתי כי נאמר לי כאן בפורום שהוא יחזיק את המערכת כמו גדול ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח לא ציינת שהספק בן 4 שנים, ואני אישית לא אוהב איך שקובעים על ההספק שצריכה מערכת.

לפי הוראות יצרן אתה צריך ספק 500W. קח בחשבון שהחלק הזה אמור להחזיק לך את המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...