אל פסק התחיל לעשות בעיות - Advice PRV 850 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק התחיל לעשות בעיות - Advice PRV 850

Splashy

Recommended Posts

יש לי UPS של Advice PRV 850 VA שנרכש באוקטובר 2010.

היום לראשונה הוא התחיל לעשות לי בעיות.

כשחזרתי הביתה בצהריים המחשב והמסך היו כבויים וה-UPS צפצף צפצוף קבוע ולא הפסיק עד שכיביתי אותו.

אחרי זה הדלקתי אותו שוב וזה עבד תקין כמה שעות עד עכשיו - ה-UPS נכבה לשנייה וגרם למחשב לאתחל את עצמו.

זאת למרות שהיה עדיין חשמל ולא היה כל קצר/הפסקת חשמל - אני יודעת כי המאוורר שלי המשיך לעבוד והיה אור עדיין בחדר.

הסתכלתי בתוכנה של ה-UPS ורשום שה-Load Level הוא על כ-40%.

האם זה יותר מדי? יכול להיות שצריך מכשיר יותר חזק (1000VA) או שה-UPS פשוט לא תקין?

תודה מראש לעוזרים.

עריכה: המחשב שמחובר ל-UPS הוא המחשב שבמפרט ובנוסף מחובר אליו המסך 24" של שבמפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדקי ב http://antec.outervision.com כמה המחשב באמת לוקח במקסימום (אם הספק שלך W = בערך, ולזה תצתרכי להוסיף W ו של המסך)

מ UPS של "850" אם סוללה אחת ניתן לקבל בצורה אמינה כ 480 בעומס מקס' קבוע (מעל זה ה UPS יכול לא להחזיק בהפסקת חשמל או לשרוף סוללות)

אבל אם המחשב היה בעבר בעומס יותר גבוה וה UPS כן החזיק אותו, כנראה שהבעיה עכשו לא עומס יתר אלא שה UPS מזהה עומס יתר למה שהוא

תבדקי אם זה רק המחשב או רק המסך - תחברי אחד דרך ה UPS ואחד ישר לחשמל (ואחריי יום הפוך) ותנסי לעבוד ככה. זה יכול להראות שיש בעיה במחשב או במסך, או פשוט שה UPS כן מחזיק את העומס הקטן יותר

תבדקי אם נכנסו דברים ל UPS - מים, חרקים, אבק, ה UPS קיבל מכה וכו - דברים שיכולים להרוס / להביא לתקלות אקראיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם אדוויס ומתברר שהאל פסק הנ"ל לא מתאים לספק כוח שבמחשב כי הוא Active PFC.

הזמנתי אל פסק חדש מתאים ויותר טוב במקום ה-PRV850.

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלול מעולה של אדוויס :

ה UPS נמכר כ UPS שמוציא גל דמוי sine. גל כזה מתאים לכל סוגי הספקים (כולל active PFC)

http://www.advice.co.il/data/files/120168specifications partner vision he.pdf

עכשו הם אומרים שה UPS לא מתאים לספק (אם הוא לא מתאים למה הוא עבד מקודם ללא בעיה ?)

ועכשו את קנית מהשקרנים האלה UPS נוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא את המידע הזה קיבלתי מפורום אחר ודוד שלי שעובד במחשבים כל חייו ומומחה בנושא אישר את המידע, ורק אחרי זה פניתי לאדוויס עם המידע והם אישרו אותו.

וחוץ מזה רציתי אל פסק יותר רציני ואיכותי שיגן על החומרה היקרה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במציאות ה UPS הזה כנראה לא מוציא גל sine ולא דמוי sine אלא מרובע (אני לא יודע אל PRV אבל יודע בוודאות אל PRPC, שהנתונים שלו נראים דומים)

ספקי PFC (גם Passive) מחייבים גל דמוי sine לפחות, כך שה UPS אכן לא מתאים

אבל יש ספקים שמסתדרים אם גל מרובע. אם הספק כן עבד במצב כזה, אין סיבה שהוא יפסיק לעבוד - הסיבה העיקרית שאני רואה היא הרס של ה UPS ולא שפתאום ה UPS לא מתאים לספק יותר ממה שהוא לא התאים קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

ברצוני להעלות מהשאול את הדיון הזה כי אני כרגע במצב מאוד דומה. :)

במחשב שלי מותקן ספק Enermax Modu82+ 525W שהוא Active PFC. לפני כ4 שנים קניתי אל-פסק של Advice - הPRPC750 שהוא 700VA/420W. לUPS חובר המחשב (QX9650+9600GT) ומסך 2007FP. כשקניתי לא ידעתי בכלל שיש ניואנסים שקשורים לActive PFC.

באופן מפתיע או לא, הUPS עבד כראוי. בשלב כלשהו המצבר נחלש וגם שדרגתי מסך לU2410. לכן הUPS התחיל להחזיק הרבה פחות זמן, ולפעמים אם החשמל היה נופל כשהמחשב בעומס, היה נכבה מיד. הנחתי שהשילוב של הזדקנות המצבר + המסך הגדול יותר שמו את הUPS במצב גבולי למדי בכל הקשור ליכולתו לספק גיבוי. עם זאת, המשכתי להשתמש בו תקופה מסוימת בתור מייצב מתח נטו.

החלטתי סופית להחליף את האל-פסק כשהוא הגיע למצב שבו הוא נכבה ספונטנית מידי פעם (בלי שום הפסקות חשמל) וכמובן מכבה את הציוד איתו. חשבתי לשדרג לאל-פסק מעט חזק יותר אך לא יקר מידי, ונראה לי שהPRV850 שהוא 800VA/480W יכול להתאים.

אך בשלב כלשהי שמעתי על בעיות התאימו כביכול בין ספקי Active PFC לבין מוצרי האל-פסק הזולים. לא ייחסתי לכך חשיבות כי לראיה הPRPC750 עבד אצלי ללא בעיות.

כמובן גם לי בAdvice אמרו שאין שום סיכוי שהPRV יתמוך בספק שלי ושאני צריך לקנות את סדרת הSL (היקרה הרבה יותר).

ראיתי את הדיון הזה ואת הדיון המקביל שsplashy פתחה בתפוז, וברצוני לקבל חוות דעת נוספת ממומחה האלקטרוניקה שלנו. :)

* בהנחה שהPRPC והPRV מוציאים אותה צורת גל ובהנחה שהספק שלי עבד עם הPRPC - האם יש סיבה למה לא יעבוד עם הPRV?

* גם אם כן, האם סביר שהמשך שימוש באל-פסק כזה יגרום נזק ויקצר את חייו של הספק (או של האל-פסק עצמו)?

* בדיון בתפוז הועלתה אפשרות שגם עם הספק מסתדר עם הגל שהUPS מוציא, זה גורם לו להתאמץ יותר ומקצר את חייו. אם אני מבין נכון, במצב שבו יש מתח - הUPS הוא bypass לחלוטין, כך שגם אם יש מצב של "התאמצות" של הספק זה קורה רק באותם רגעים (נדירים יחסית) של אבדן מתח . נכון?

* לבסוף - האם סביר שUPS של 800VA/480W יחזיק את המערכת הנ"ל?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה PRPC וה PRV עובדים בצורה שונה :

PRPC ו SL :

תקין : מתח כניסה --> מייצב --> מתח יציאה

הפסקת חשמל : --> המרה ל AC 50HZ --> שנאי --> מתח יציאה

PRV :

תקין : מתח כניסה --> מתח יציאה (אין מייצב)

הפסקת חשמל : --> המרה ל AC HF --> שנאי --> המרה ל DC --> המרה ל AC 50HZ --> מתח יציאה

ה PRPC מוציא גל שהוא קרוב למרובע אבל אם "מדרגה" באמצע וזה אומר שהוא בדרך כלל יעבוד אם ספקי PFC. הצורה שבה PRV עובד יכולה לייצר אפילו גל קרוב יותר לסינוס אבל האם היכולת הזאת מנוצלת ב PRV במציאות - תלוי איך המעגל שלו עובד (עד כדיי הבדלים של firmware אפילו) ואין לי שמץ

ה SL עובד בגדול בצורה זהה ל PRPC אבל בשלב של ההמרה ל AC 50HZ הוא מייצר גל שלבים אם כמה שלבים לכל כיוון, שהרבה יותר קרוב לסינוס "נקי". אבל זה לא היתרון החשוב באמת של ה SL. הבנייה של ה SL והרכיבים בתוכו איכותיים יותר משמעותית מהאחרים : כל ה UPSים הזולים (PRPC, PRV, וגם ה UPSים המקבילים של חברות אחרות) בנויים לפי צורת החשיבה הזאת : "יש זרם של 60A לכן נשים ממתג של 30A ונדחוף איזה קוביית אלומיניום קטנה לקירור, גם ככה שמנו לו חלשה שבכל מקרה תיגמר יותר מהר מהכמה דקות שייקח לממתג הזה להישרף....". ה SL בנוי בצורת החשיבה הזאת : "יש זרם של 60A לכן נשים ממתג של 60A, צלעות קירור לפי הגודל שצריך ומאוורר". זה הסיבה למה ה SL כזה יקר - לא הגל מרובע/סינוס. חוצמזה יש ל SL הגנות טובות יותר : השהיה, רכיבי הגנת ברקים טובים יותר משמעותית

בכללי ה UPSים הזולים (הכוונה ל PRPC, אין לי ניסיון ואין בפורום הרבה ניסיון מצתבר על ה PRV אבל יש כמה אם PRV850 שמחזיק להם מפרטים חלשים יחסית) יכולים עדיין להחזיק אם אנחנו מביאים את מקדמי הביטחון משלנו (בעיקר בכל מה שקשור לסוללות) ובכללי אם אנחנו לא מנצלים אותם יותר מידי

אמרתי שאם שמים ספק על גל לא ידוע (כלומר שיכול להיות מרובע - עד כדיי עיוותים שנוצרים בזמן ייצור המתח) זה עלול לקצר את אורך החיים או להפיל (ולפעמים באקראיות - פעם יעבוד פעם יפול) את הספק. ל PRPC יש גל אם שלב באמצע ואנחנו יודעים את זה - כך שלפי הניסיון המצתבר בפורום של משתמשים שונים (וגם שלך) ה PRPC כן מסתדר אם ספקיי PFC

כל ה UPSים האלה של אחת (850VA ומטה) מכילים סוללה שיכולה לתת 360W מהסוללה. ה UPS לוקח מזה כ 36W ומשאיר בתקע היציאה 324W (כל המספרים בערך אבל מספיק קרוב). לכן ה 850 הוא 324W ואם אתה תעבור את זה יכול לקרות שהסוללה לא תחזיק (ושתצתרך להחליף אותה לעיתים קרובות הרבה יותר)

תחשב את ההספק של המחשב באתר חישוב הספק, ומשםניתן להמשיך אם חישוב היעילות של הספק, הוספת מסך וכו כדיי להגיע ל W האמיתי שהמערכת תיקח מה UPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התשובה המקצועית והמפורטת. :xyxthumbs:

מעניין מאוד מה שאמרת על ההבדלים בין PRPC לPRV בנוגע למייצב המתח. אתה בטוח בכך? בדף המפרט של הPRV הם מציינים במפורש ובנפרד ייצוב מתח במצב ובמצב של מתח .

http://www.mds.co.il/download/catalog_products/F_5728.pdf

אם אכן הPRV אינו כולל מייצב מתח, זה הופך אותו לפחות אטרקטיבי.

כמו כן, התיאור שלך של המצב הכללי של UPS בעל אחת אינו מעודד. :) אם באמת משתמשים באותה הסוללה - האם יש איזושהי משמעות לדגמים השונים (600,700,800VA), או שהכל פשוט בלוף אחד גדול? האם יש איזשהו יתרון לUPS של 800VA על כזה של 600VA במצב הנתון?

בסופו של דבר - אני לא אקנה UPS מסדרת SL או משהו מקביל למחשב הזה. ברור לי (בין היתר מההסבר שלך) שהם איכותיים הרבה יותר ויש סיבה הגיונית למחיר. אבל, זה כבר לא מחשב חדש, ואני לא יכול להצדיק את ההשקעה (וגם לא את הגודל הפיזי).

תחת ההנחה הזו - האם יש איזשהו טעם לקניית UPS זול? מבחינתי אם הוא יחזיק לי את המחשב בהפסקת החשמל שיש אצלנו פעם בחודש לשנתיים הקרובות, אז הוא הרוויח את לחמו. אבל אם בדרך הוא יגרום נזק לחומרה - אז הייתי מעדיף לוותר. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אם כן אז הוא כן מכיל מייצב מתח כמו ב PRPC (את זה פיספסתי), אבל לפי הנתוני נראה שבכל מקרה הוא עובד בצורה שונה - אני אבדוק את זה שוב

אכן UPSים אם סוללה אחת = מה שניתן לחבר אליהם זה בערך מחשב אם כרטיס מסך מובנה או בסיסי. קצת מעל זה וה UPS כבר מתחיל להיות בבעיה

החלק החלש ביותר גם ב 650 וגם ב 850 זה הסוללה. יש בהם סוללה של 7AH שהמפרט שלה הוא זה : http://www.securitynethouse.fi/filemanager/productfiled/34413file1Upload.pdf

וכפי שניתן לראות בטבלה הראשונה למטה הזרם המקס, שלה לפריקה הוא כ 30A. ו 30A*12V = 360W

היעילות של הממיר בתוך ה UPS היא כ 90% (בערך....) ולכן בשקע היציאה מקבלים 90% מתוך ה 360W שהם 324W

ברכיבים האחרים ה 850 צפוי שיהיה קצת יותר טוב מה 650 כלומר אם מנסים בכל זאת "לנסות את הגבולות" של UPS כזה אוליי יש הצדקה לקחת 850, אבל ברוב המקרים לא - אם המחשב לוקח פחות מ 324W ניתן לקחת 650, אם הוא לוקח יותר כדאי לקפוץ ישר ל 1000

הבדל נוסף שלפעמים שמים ב 850 סוללה משודרגת כמו זאת : http://ritar.hu/doc/RT1290.pdf

ויש לה זר פריקה מקס' של כ 37A במקרה הזה, כלומר כ 440W - מתוכם מקבלים 400 בשקע היציאה של ה UPS (במקום 324). אבל אל תבנה על זה כי אתה לא יודע איזה אדוויס החליטו לחוף לשם, וממש לא בטוח שהיא תהיה טובה יותר מה 7Ah הסטנדרטית

לדעתי אם תשים PRPC1050 אתה מסודר טוב גם בלי SL. אם לא אז 650-850 שתיהם גבוליים - לדעתי אתה תדפוק איתם הרבה (אותו דבר כמו ה 750 שהיה לך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך. אשקול את האפשרויות.

לפי אותו דף מפרט של PRV - גם ה650 וגם ה850 משתמשים בסוללה 12V7AH אחת. אז בכלל לא ברור מה ההבדל ומה מצדיק דירוג VA/W שונה. :s05:

שאלה בכיוון - בהנחה שהPRPC750 בסדר חוץ מהסוללה - האם אפשר פשוט לדחוף לתוכו את אחת מסוללות ה12V9AH?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לפני מספר שבועות PRV850 למחשב עם ספק APFC (לא חומרה כבדה במיוחד) - עשיתי רק בדיקה בסיסית של ניתוק החשמל לכדקה והכל עבד.

(לפני זה היה לי UPS PRPC 750 שהחזיק כ-3 שנים)

בכל אופן, בעמוד הראשון של החוברת של ה-UPS החדש כתוב:

"בשימוש מול מחשבים עם ספקי כוח מסוג P.F.C מומלץ להשתמש בדגמי 1000VA"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסולולת 7 ו 9 AH (ויש גם כמה באמצע) תואמות אחת לשניה וניתן לשים את כולם ב UPSים שמשתמשים אם סוללות כאלה. מה שכן ההבדל בין הסוללות לא כזה גדול (30A / 37A - שהם 324W / 400W בהתאמה) וגם פחות קל להשיג אותה, ברוב המקומות אתה תמצא 7/7.5 אוליי 8 Ah

ה UPS בכל מקרה בנוי למה שכתוב עליו בצורה הגבולית ביותר - כלומר מובן שאם שמים רכיב חלש מידי לזרם שיש במעגל הוא יישרף - מה שהם בונים עליו זה שלוקח לרכיב זמן להתחמם עד שהוא נשרף והסוללה שיש ב UPS תיגמר לפניי הזמן הזה. עכשו נכון שאם אנחנו שמים גדולה יותר אנחנו יכולים להעמיס יותר על הסוללה, אבל אנחנו גם הארכנו קצת את הזמן שה UPS עובד בהפסקת חשמל וכך התקרבנו לנקודה שבה הרכיבים נשרפים - כדיי שדבר כה לא יקרה, רצוי _לא_ להעמיס את ה UPS יותר אם הסוללה החדשה. כך שעדיין לא מובן אם אתה משיג משהוא אם הסוללה הגדולה יותר

תחשב כמה המחשב לוקח, יכול להיות שאתה עדיין "נכנס" ביכולות של ה UPS, אם לא אז רצוי שתיקח UPS חדש של 2 סוללות

את ה UPS הקיים אתה יכול להשאיר ותשים לו חדשה, הוא עדיין טוב בתור UPS להגנה על משהוא אחר שבא לך, ושימושי מאוד בהפסקת חשמל בכללי : אם הוא מחזיק כמה דקות מחשב שלוקח יותר מ 100W, תחשוב כמה זמן ניתן להדליק איתו תאורה של 20W - ממש תאורה רגילה של 240V בזמן הפסקת חשמל) או להטעין פלאפון אם 5W.... דיי שימושי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...