האם ביטוח חובה לנהג יחיד תופס תמיד אך ורק לאותו נהג יחיד? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ביטוח חובה לנהג יחיד תופס תמיד אך ורק לאותו נהג יחיד?

vic07

Recommended Posts

נניח ויצאתי לפאב עם חברים ברכב של אחד מהם. נניח שאותו חבר שתה יותר מדי (לפחות מבחינה חוקית), ואילו אני או אחד החברים האחרים כשיר לנהיגה. לבעל הרכב פוליסת ביטוח חובה לנהג יחיד. אם במצב כזה אחד החברים ינהג ברכב כשבעל הרכב והפוליסה נמצא בו אך אינו נוהג, האם הביטוח תקף? האם התשובה לשאלה זו מותנית בהאם אותו חבר שנוהג הוא בעל "מאפיינים" זהים או עדיפים (מבחינת הביטוח) על אלו של בעל הפוליסה, כלומר בכך שאינו נהג צעיר יותר, אינו בעל עבר תעבורתי עשיר יותר וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה תקף רק לנהג ספציפי, אחרת מה ההבדל בין ביטוח "נהג יחיד" לביטוח רגיל? בכל מקרה תמיד יש רק "נהג אחד" ברכב בכל זמן נתון....

אבל לגבי המקרה הספציפי שתיארת - צריך לעיין בפוליסה (או פשוט לשאול את הסוכן/חברה), כי לדעתי הפוליסה מכסה מקרים חד פעמיים כאלה. כמובן, שזאת תהיה כבר בעיה שלך להוכיח שזה היה מקרה חד פעמי. למשל, אם אתה גר בבית ונוסע לבלות ברכב של אבא/אבא כשהוא/היא רשומים עליו כנהג/ת יחיד/ה - יהיה לך לא פשוט לנסות להסביר את זה.. אבל אם זה הרכב שלך, והביטוח הוא על שמך, וזה שנהג ברכב במקומך הסיע אותך הביתה ואתה יכול להוכיח שהוא לא קשור אליך בצורה כלשהי שמחשידה שהוא נוהג באופן קבוע ברכב - אז זה בסדר.

שוב, אני יודע שמקרים כאלה אפשריים, אבל יכול להיות שזה לא קיים בכל הפוליסות של כל החברות. צריך לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחורי הספח של הביטוח חובה רשום כל מי שמותר לו לנהוג ברכב. תקרא את זה, הייתי בודק לך אבל התעודת ביטוח ברכב.

עד כמה שאני יודע אין כזה דבר ביטוח לנהג יחיד בביטוח חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהשם אומר - הביטוח תקף לנהג יחיד נקוב בשם.

^ זאת לעומת מצב בו בני המשפחה או אף כל אדם אחר שקיבל רשות לכך מבעל הרכב משתמשים בו באופן שוטף לנסיעות שלא בנוכחות בעל הפוליסה. אני שואל האם בשביל שפעם ב- תהיה אפשרות שמישהו אחר ינהג בנוכחות בעל הרכב, נדרשת בעצם פוליסה שמאפשרת נהיגה של כל אדם גם שלא בנוכחות בעל הרכב (מה שכמובן יקרה לעיתים קרובות בהרבה), פוליסה שכמובן עולה הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח חובה תופס לכל נהג באשר הוא. אי אפשר להגביל את זה ואי אפשר לנהוג בלי זה (ז"א, מבחינה חוקית).

הדבר היחיד שאכן עלול להיות מוגבל - הוא ביטוח צד ג'. אמנם זה פחות נוראי, ומבחינת המשטרה לא רלוונטי (היינו, אם עוצר אותך שוטר, הוא בכלל לא בודק את זה), אבל במקרה של תאונה, חלילה, זה עסק מאד יקר ולא נעים.

דע לך זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחורי הספח של הביטוח חובה רשום כל מי שמותר לו לנהוג ברכב. תקרא את זה, הייתי בודק לך אבל התעודת ביטוח ברכב.

עד כמה שאני יודע אין כזה דבר ביטוח לנהג יחיד בביטוח חובה.

ביטוח חובה תופס לכל נהג באשר הוא. אי אפשר להגביל את זה ואי אפשר לנהוג בלי זה (ז"א, מבחינה חוקית).

הדבר היחיד שאכן עלול להיות מוגבל - הוא ביטוח צד ג'. אמנם זה פחות נוראי, ומבחינת המשטרה לא רלוונטי (היינו, אם עוצר אותך שוטר, הוא בכלל לא בודק את זה), אבל במקרה של תאונה, חלילה, זה עסק מאד יקר ולא נעים.

דע לך זאת.

אתם טועים.

יש דבר כזה, הרכב שלי מבוטח בביטוח כזה ורק אני יכול לנהוג עליו.

ולפי תנאי הביטוח שלי, רק מי שרשום בספח הביטוח רשאי לנהוג עליו, חיפשתי איזשהם חריגות לסעיף הזה ולא מצאתי אז כנראה רק מי ששמו על הספח הוא זה שרשאי לנהוג ברכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...