סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט?

silky

מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?  

1493 הצבעות

1. 1. מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?

• 0-20
    • 21-100
    • 101-1000
    • 1000+ (כמה שצריך)
    • אין לי דרך להעריך את המספר

Recommended Posts

הגיעה הזמן שנכריז באופן חד וחלק שאין משא ומתן על שיחרור שבויים כמו בצבא האמריקאי שלא מנהל משא ומתן על שבויים ולכן או שלא חוטפים או שחוטפים ורוצחים או שחוטפים ומשחרים כעבו זמן קצר כי לא יצא להם מזה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

0 מחבלים.תמיד הייתי בעד מעשה(פעולה)

ואני חושב שגלעד כבר לא חי.

מה האינטרס של חמאס להרוג אותו?

הם הצליחו לחטוף אותו, ורואים איך הרבה זמן אחרי זה הוא עוד חי(הקלטת שהם העבירו) ובמצב טוב, אז למה שהם יהרגו אותו?

כל עוד הוא בן ערובה שלהם יש להם כוח, יש להם אפשרות לעשות עסקה ולשחרר מחבלים(מה שיבסס את השילטון שלהם בעזה עוד יותר, ויביא להרבה אהדה כלפיהם מצד הציבור בעזה, וכמובן גם יעזור להם לתכנן פיגועים ולרצוח ישראלים רבים), כל המדינה בלחץ, פוגעים ברצון לשרת בקרבי(ראה כמה תגובות שמעלי) בזה שמשאירים את הנושא בדיון הציבורי....

אם הם יהרגו אותו, מן הסתם במוקדם או במאוחר נגלה את זה, ותוך זמן קצר הסיפור יגמר.

וזה לא שלהחזיק אותו חי דורש מהם כל כך הרבה משאבים...

לדעתי כדי לשחרר את גלעד צריכה לפתוח בפעולה צבאית, לפגוע בכל תשתית אפשרית בעזה, לכתוש את ראשי החמאס...הרבה יותר ממה שעשו בעופרת יצוקה(שבה השתמשו רק באחוזים בודדים מכוחו של צה"ל). שאף אחד בכל רצועת עזה לא יוכל לישון. להכריז על כך שלא נשחרר אפילו מחבל אחד תמורת גלעד. לאחר מספר ימים...סביר להניח שחמאס יסכימו לעסקה בה ישוחררו מספר מחבלים בודדים תמורת גלעד(במיוחד כשהם יוכלו להציג את זה ככה כניצחון שלהם, שהם שברו אותנו ובסוף כן שיחררנו מחבלים תמורת גלעד ולא הצלחנו לשחרר אותו רק בפעולה צבאית).

פורסם כבר לא מזמן שעסקת שיחרור במחבלים שבמסגרתה שוחרר גם טננבאום הובילה בסופו של דבר ל231 ישראלים שנרצחו. אסור לאפשר לזה לקרות שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שופטים אדם בשעת צערו, ולכן אין לי שום ביקורת על משפחת שליט וחבריו... אבל על כל התומכים ב"קמפיין" שלהם יש גם יש. האינטרס הלאומי של אינו לשחרר את גלעד שליט בכל מחיר. האינטרס הוא לסיים את הפרשה הזו במינימום נפגעים ונזק. נזק, כמובן, אינו חייב להיות בנפש ואינו חייב להיות מיידי: פגיעה במורל החיילים מכך שגלעד נשאר בשבי או פגיעה בתחושת הבטחון של כלל תושבי כתוצאה משחרורם של מחבלים גם הם בגדר נזק.

חוץ מזה, המשפחה ותומכיה מנסים לקדם עסקה, לא פעולה צבאית לשחרורו (שכנראה קשה מאוד לביצוע ובסיכוי גבוה תגרום למותו). ברגע שהציבור בישראל תומך בעסקה, זה רק מעודד את התאבון של החמאס לדרוש יותר אסירים, או אסירים יותר "כבדים". הקמפיין הזה משרת אך ורק את האינטרסים של המחבלים, ובשום צורה לא את האינטרס הלאומי של ואף לא של גלעד עצמו, שכן הוא רק מקשה על רקימת עסקה לשחרורו.

לדעתי את כל משתתפי הקמפיין שאינם בני משפחה או חברים קרובים של גלעד ומשפחתו יש לשפוט על סיוע לאוייב. לגבי מה שלדעתי יש לקדם הוא חנק מוחלט של עזה (כולל הכל - מים, חשמל, אספקה) עד להחזרתו של שליט בעסקת אחד תמורת אחד לכל היותר. חנק לא עוזר? להתחיל להוציא להורג את האסירים ברשימת החמאס, מהטופ למטה. גם זה לא עוזר? פצצות תבערה על עזה ללא כל אבחנה, וזין על העולם. המסר צריך להיות ברור - נשחט כל מי שבדרכינו לפני שנפקיר אחד משלנו או את בטחון ארצינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני חושב שלפי ההיגיון זה צריך להיות 1 תמורת 1, ברור שזאת לא המציאות.

מצד שני 1000 מחבלים תמורת 1 זה טירוף, שיגעון, התאבדות.

ישראל פתחה להם ת'תיאבון בעסקאות קודמות, ובזה היא אשמה.

אבל אסור להמשיך בזה. יש גבול.

אם מחר גלעד ישוחרר תמורת מאות מחבלים, שישפכו הרבה יותר מדם של חייל/אזרח אחד, זה על הידיים של מי שדחפו לזה.

קל להיות פופוליסט ולצעוק "אין מחיר לגלעד". יש מחיר ועוד איך.

אני בכלל חושב שהאופציה היחידה צריכה להיות חילוץ בכוח. ולא משנה כמה מסוכן זה יהיה.

המסר צריך להיות: מי שמחזיק בחטוף - ימות, ומי ששלח את החוטפים לא ירוויח כלום.

אבל עברו 5 שנים. או שאין אופציה לחילוץ בכוח, או שמישהו משתפן.

אז אם נשאר רק לעשות עסקה, אז שהמספר יהיה 50-100 מחבלים (למרות שגם פה ריאלי שיישפך דם חדש. מדובר בחיות), ושישראל תבחר אותם. זוטרים, ברברים, שניסו לפגע בשביל 500 דולר. גלעד לא סגן אלוף, אין סיבה שמחבלים בכירים ישוחררו.

99 אחוז שמחיר כזה לא ייענה בחיוב, וגלעד ימשיך לשבת איפשהו בעזה.

יש גם אופציה להודיע שבכל שבוע צה"ל ישלח לחלל בכיר מהחמאס. כל שבוע זה יהיה בכיר יותר בכיר.

ויש סיכוי לא רע שגלעד ישוחרר לפני שיגיע תורו של הנייה.

ונכון שזה כואב, מה לעשות. לבי עם גלעד, אבל גם עם שאר העם. מיליוני חפים מפשע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שופטים אדם בשעת צערו, ולכן אין לי שום ביקורת על משפחת שליט וחבריו...

זה נכון עד רמה מסויימת.

אם נניח מישהו פצוע קשה, וחייו תרומת איברים על מנת להמשיך בחייו. הגיוני שמשפחתו תקווה שיהיה איזה אסון גדול, שיהרוג הרבה אנשים וישחרר הרבה איברים להשתלה.

הסיפור של משפחת שליט דיי דומה, רק שמשפחת שליט הלכו כמה וכמה צעדים מעבר ללקוות לאסון, הם ממש מנסים לגרום לו. וברוב חוצפתם, הם עוד חושבים שמותר להם להפריע בטקסים ממלכתיים וכו' כדי לקדם את האסון.

החלק העצוב עוד יותר הוא, שהם זוכים לתמיכה בגלל הסיפור המרגש ונוגע ללב שלהם...שמדובר בחייל שנחטף, שזה לא קורה הרבה והמחיר יבוא רק יותר מאוחר וזה מצב שאפשר בדמגוגיה להציג כאילו רק החיים שלו מונחים על הכף(מה שמביא כל פעם את השאלה "מה אם זה היה הבן שלך").

אגב, פה אנחנו גם רואים את המחיר לעיסקאות קודמות לשיחרור מחבלים....

אם לא היינו משחררים מחבלים בפעמים הקודמות שלקחו אזרחים/חיילים כבני ערובה, כנראה שגלעד לא היה נחטף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עברו 5 שנים. או שאין אופציה לחילוץ בכוח, או שמישהו משתפן.

אז אם נשאר רק לעשות עסקה, אז שהמספר יהיה 50-100 מחבלים (למרות שגם פה ריאלי שיישפך דם חדש. מדובר בחיות), ושישראל תבחר אותם. זוטרים, ברברים, שניסו לפגע בשביל 500 דולר. גלעד לא סגן אלוף, אין סיבה שמחבלים בכירים ישוחררו.

99 אחוז שמחיר כזה לא ייענה בחיוב, וגלעד ימשיך לשבת איפשהו בעזה.

יש גם אופציה להודיע שבכל שבוע צה"ל ישלח לחלל בכיר מהחמאס. כל שבוע זה יהיה בכיר יותר בכיר.

ויש סיכוי לא רע שגלעד ישוחרר לפני שיגיע תורו של הנייה.

אתה שוכח שאנחנו מתעסקים פה עם חיות,וכשהורגים אחד מהחיות האלה (בניגוד לערסים-ראה דיון בנושא הכרזה במדינה פלסטינית) כל החיות קוראים לחיה המתה "שאהיד" ובגלל זה הם יוצאים להרוג עוד.

למי ששכח את הדבר שנקרא "נקמת דם" שבניגוד ליהדות אגב (שהרוצח בשגגה יכול לברוח לעיר מקלט) אצל הערבים זה לולאה אינסופית.

בקיצור,פגיעה באנשים תביא לעוד הרג בצד שלנו,מה שצריך לעשות זה לפגוע בתשתיות ובכלכלה-בלי נפגעים,בלי נקמת דם. רק לחץ בנלאומי שאנחנו יכולים להתגבר עליו בקלות עם קצת אומץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיקראו לזה שאהיד, שיקראו לזה אסטרונאוט, מה שבא להם.

אין להם ערך לחיי אדם, אבל ראשי החמאס, כמו ראשי חיזבאללה ואל קאעידה, לא רוצים להיות שאהידים כמו שאר הפרימיטיביים שקונים את מה שמוכרים להם.

ואם אני טועה, ניחא. לפחות הראש הבא אחריהם יידע שסופו יהיה כשלהם.

לא להגיב בכוח מפחד של תגובה זה טיפשות. הם ישפכו את דמנו גם אם ננצור אש. זאת מהות הטרור. דם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז לדעתך יש שתי אפשרויות:

לשחרר אלפי מחבלים ואז יהיו פיגועים ויהרגו עוד אזרחים...

או לא לשחרר אף אחד?

האם יתכן שיש עוד אפשרויות שכוללות גם את ההחזרה של גלעד הביתה (לא בשק גופות)?

אני חונכתי בילדותי וגם בשירות הצבאי שלא מפקירים חיילים בשטח, מיותר לציין שאני כבר מזמן לא מאמין בשטות הזאת וספק אם הייתי מתנדב שוב ליחידה קרבית.

אני גם לא רואה מצב שאני אמליץ לבני או לצעירים אחרים להתגייס לקרבי, שאיזה פראייר אחר יסכן את עצמו.

אתה מפספס פה את הענין, המטרה של הוא להגן על המדינה, המדינה זה לא איזה ערך ערטילאי, זה אוסף של אנשים. אם חייל צריך למות כדי שאזרחים יחיו זה מצער, כואב אבל לזה בדיוק הוא נועד.

איפה היית בקרבי שלא הבנת את זה? אני מניח שלא בחי"ר, תותחנים אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שאנחנו מתעסקים פה עם חיות,וכשהורגים אחד מהחיות האלה (בניגוד לערסים-ראה דיון בנושא הכרזה במדינה פלסטינית) כל החיות קוראים לחיה המתה "שאהיד" ובגלל זה הם יוצאים להרוג עוד.

למי ששכח את הדבר שנקרא "נקמת דם" שבניגוד ליהדות אגב (שהרוצח בשגגה יכול לברוח לעיר מקלט) אצל הערבים זה לולאה אינסופית.

בקיצור,פגיעה באנשים תביא לעוד הרג בצד שלנו,מה שצריך לעשות זה לפגוע בתשתיות ובכלכלה-בלי נפגעים,בלי נקמת דם. רק לחץ בנלאומי שאנחנו יכולים להתגבר עליו בקלות עם קצת אומץ.

לצערי אני לא חושב שאתה מבין את נפש הערבי המצוי, ההיסטוריה מוכיחה שרק דם, והרבה יכולה לגרום להם לשלוט על היצרים הרצחניים שלהם (הם לא נולדים איתם אבל הם בהחלט יונקים אותם עם חלב אימם, זה פשוט חלק מהתרבות שלהם)

הלוואי שהיתה דרך לדאוג לפתרון לתמיד, לצערי צריך להסתכל למציאות בפנים, כל פעם שמישהו מתחיל לדבר בלשון הטרור צריך לדאוג שהוא יצטער על כך וזה יקנה שקט לעוד כמה שנים.

היה יותר טוב אם היה פיתרון אמיתי, אבל אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החמאס לעולם לא ישחרר את גלעד שליט כי:

1. גלעד מהווה עבורם מגן אנושי מפני מבצעים יסודיים יותר מ"עופרת יצוקה". את המבצע הקודם סיימנו כשצה"ל על פאתי עזה (העיר, לא הרצועה) בלי לבצע את החלק העיקרי של המבצע.

2. החמאס שואב הנאה סאדיסטית מהסבל של משפחת השליט, הקרקס התקשורתי סביבם והפגיעה המוראלית בכלל הציבור.

3. לא באמת אכפת לו מאסיריו בבית הכלא הבטחוניים בישראל, הם אמתלה להיאחז בה ותו לא.

המצב היחיד היביא לשחרור גלעד שליט הוא יצירת לחץ עצום על החמאס והרצועה - לנתק מהחשמל, בומים על-קוליים באמצע הלילה שישברו , הרעת תנאי האסירים (נזכרו רק עכשיו? מעט מדי ומאוחר מדי), חטיפת/חיסול אנשי חמאס בכירים וכ'ו.

הבעיה היא שזה לא יקרה כי א' העולם יקום על רגליו האחוריות אחרי יומיים (מעניין שהם לא עושים את זה בטבח שאסד עושה בסוריה?) וב' כי השלטון שלנו חושב קודם כל על לשריין כסא לתחת השמן שלו ולכן מעדיף לייצר מעין סטטוס-קוו ולעשות מגלעד שליט רון ארד של רצועת עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העולם יקום על רגליו כי הוא יודע שזה יעזור לו.

ישראל צריכה להגיד "אל תטרחו לקום, דעתכם מעניינת לנו ת'תחת". בשפה דיפלומטית כמובן, אבל שלא משתמעת לשתי פנים.

ביבי היה משריין את הכסא שלו לקדנציה נוספת אם היה את רצון הרוב.

הוא לא את רצון הרוב, אלא את רצון התקשורת = השמאל.

לכן העולם ימשיך לקום, והתקשורת תמשיך להכתיב את סדר היום.

כי ביבי חלש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני כן מעוניין לראות את גלעד חוזר הביתה בסופו של דבר אני לא מאמין בשחרור אלפי אסירים למען שליט

הממשלה שלנו חלשה ותו לא, ובין אם זה אומר שצריך לבצע פעולה צבאית שבה לוקחים בחשבון שגלעד יהרג אך עדיין מראים להם שאנחנו לא פראיירים, או בפעולה יותר אגרסיבית שבה לדעתי ממשלת צריכה לתחיל לתת אלטימטום הפוך בשלבים לחמאס

1.ממשלת מעבירה חוק עונש מוות למי שניסה או מנסה לפגוע באזרחי מדינת בדרך של פעולות טרור ואיבה

2. להציב לחמאס אולטימטום הפוך שבו אסרי חמאס יוצאו להורג בכל יום שבו גלעד לא ישוחרר...

ואז זה לעבור למשחקי כלב חתול עכבר ולראות מי מתקפל ראשון ובזמן הזה גם לעשות תעמולה נגדית לחמאס להראות לכולם שהחמאס לא דואג לפעילים שלו כשהם בכלא וכו' כמו שהם עושים לנו.

אבל....

אני יודע שהמחשבה הזאת לא ראלית

והפתרון הפשוט הוא שאין פתרון פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...