סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט?

silky

מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?  

1493 הצבעות

1. 1. מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?

• 0-20
    • 21-100
    • 101-1000
    • 1000+ (כמה שצריך)
    • אין לי דרך להעריך את המספר

Recommended Posts

הסבר נוסף:

מחבלים עם "דם על הידיים" בלבד.

אם אפשר- בלי הודעות מתלהמות(כי אז הט'רד ינעל די מהר ולא נוכל לקבל את ההתפלגות, שלפחות אותי מעניינת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מספר האסירים בכלל לא משנה, המספר האמיתי שמשחק פה זה מספר המנדטים !

אם ביבי ישחרר 1000 אסירים/מחבלים הוא יהיה ראש הממשלה ששיחרר הכי הרבה אסירים בעיסקת חילופי שבויים מה שיפגע בליכוד בבחירות מצד שני הפקרת גלעד שליט גם כן פוגעת בליכוד בבחירות וההחלטה האם לבצע עיסקה כזו או אחרת יפול על מה יהיה יותר מועיל ביום הבחירות.

נכון להיום כנראה ששיחרור האסירים פוגע בליכוד יותר מאשר הפקרת שליט כי אפילו במו"מ עם גורם כמו החאמס אין צורך בחמש שנים בשביל לסגור עיסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החמאס לא מעוניין לבצע עיסקה.

אין להם ערך לחיי אדם.

הנזק שזה עושה למשפחה ולמוראל הישראלי הוא מבחינתם שווה זהב.

הם מפיקים מזה הרבה יותר תועלת כמו גם הנאה חולנית מאשר לקבל חזרה כמה טרוריסטים (שכידוע לא חסר להם בעזה).

משפחת שליט שדואגת לגלעד וכמוהו גם הם עוברים עינוי יום יום, יעשו הכל כדי להאשים את הממשלה ולרצות את החמאס.

הם לא יעיזו לדבר נגד החמאס מחשש שזה יוביל לפגיעה בו.

בכך הם הפכו למשתפי פעולה עם האג'נדה של החמאס, ונכס של ממש בשבילם.

העם הישראלי בחלקו המשמעותי כמו גם התקשורת הישראלית, נסחפים אחרי "תנועת" משפחת שליט, והופכים גם הם למשרתיהם של אג'נדת חמאס.

והנה בא קודמי בדיון ובבילבולי שיכלו המבולבל מדבר וחושב שכל העניין הוא פנימי פוליטי ישראלי, ושהדבר הנכון לעשות הוא לתקוף באופן כזה או אחר את ממשלת .

וכל זה בהתעלמות מוחלטת מהחמאס שחטף את גלעד שליט, שהוא הצד היחידי שנהנה מהמצב הזה ועושה החלטות בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק שאחד מן המחבלים שישוחררו ירצח יהודי אחד. האם אז נוכל להגיד שהעסקה הייתה טובה?

צריך פעילות מבצעית. אין שום סיבה בעולם להתמעמע עם מבצעי חילוץ, מסובכים ככל שיהיו. הנזק המוראלי, בטחוני, תקשורתי ופוליטי

מיותרים ויש למנוע זאת גם במחיר של חייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק שאחד מן המחבלים שישוחררו ירצח יהודי אחד. האם אז נוכל להגיד שהעסקה הייתה טובה?

צריך פעילות מבצעית. אין שום סיבה בעולם להתמעמע עם מבצעי חילוץ, מסובכים ככל שיהיו. הנזק המוראלי, בטחוני, תקשורתי ופוליטי

מיותרים ויש למנוע זאת גם במחיר של חייל.

עד כמה שאני מסכים עם השורה הראשונה, אני דוחה מכל וכל את השאר.

זה די פשוט - אנחנו לא יודעים איפה גלעד, וגם אם היינו יודעים יש סיכוי סביר שהוא נמצא במצב שבו אין איך לשחרר אותו בחיים. אני בטוח שהוא בתוך איזה בונקר של החמאס עם כניסה אחת, עם לפחות 3 שומרים, ככה שלא משנה איך תיגש לזה הוא ייהרג ואתה עלול לאבד חיילים נוספים במבצע (או חמור יותר, יצליחו לחטוף גם אותם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החמאס לא מעוניין לבצע עיסקה.

אין להם ערך לחיי אדם.

הנזק שזה עושה למשפחה ולמוראל הישראלי הוא מבחינתם שווה זהב.

הם מפיקים מזה הרבה יותר תועלת כמו גם הנאה חולנית מאשר לקבל חזרה כמה טרוריסטים (שכידוע לא חסר להם בעזה).

משפחת שליט שדואגת לגלעד וכמוהו גם הם עוברים עינוי יום יום, יעשו הכל כדי להאשים את הממשלה ולרצות את החמאס.

הם לא יעיזו לדבר נגד החמאס מחשש שזה יוביל לפגיעה בו.

בכך הם הפכו למשתפי פעולה עם האג'נדה של החמאס, ונכס של ממש בשבילם.

העם הישראלי בחלקו המשמעותי כמו גם התקשורת הישראלית, נסחפים אחרי "תנועת" משפחת שליט, והופכים גם הם למשרתיהם של אג'נדת חמאס.

והנה בא קודמי בדיון ובבילבולי שיכלו המבולבל מדבר וחושב שכל העניין הוא פנימי פוליטי ישראלי, ושהדבר הנכון לעשות הוא לתקוף באופן כזה או אחר את ממשלת .

וכל זה בהתעלמות מוחלטת מהחמאס שחטף את גלעד שליט, שהוא הצד היחידי שנהנה מהמצב הזה ועושה החלטות בעניין.

זה בדיוק הפוך,חמאס רוצה לשחרר את המחבלים בשביל לחזק מוראלית את המחבלים הקיימים,שגם אם הם יתפסו הם "ישתחררו תוך שנתיים-שלשו בעסקת שבויים".

מילא מתים,אם ישחררו כמה שחמאס ירצה,זה יעודד אותם לחטוף עוד,בעקיפין שאנחנו משחררים את גלעד אנחנו "כולאים" 2-3 אחרים.

וזה ש"מערכת הביטחון תוכל להתמודד איתם"-זה שטויות,את גלעד שליט הם לא יכולים לשחרר.

הדרך היחידה להחזיר את גלעד שליט זה לטרטר את הרצועה כמה שיותר,לפגוע בתשתיות וליצור לחץ על חמאס-כאשר התנאי להפסקה הוא שחרור גלעד שליט.

ומי שאומר שזה יביא למלחמה-מלחמה עם חמאס (ארגון ששואף להשמיד אותנו) תבוא מתישהו,ועדיף שזה יהיה כמה שיותר מוקדם ומתי שאנחנו בוחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שבין מהמגיבים כאן אין אחד שהוא גם הורה.

אני אב לארבעה, ולא הייתי רוצה שיקרה להם משהו בגלל ששיחררו אלפי מחבלים תמורת מישהו אחר.

הסיכון בשיחרור מחבלים, ובמיוחד במספרים גדולים כאלה, מסכן את חייהם כל כך הרבה אנשים שהוא פשוט לא בא בחשבון. וזה עוד בלי לקחת בחשבון את האינטרס המתגבר של החוטפים לחטוף שוב כי זה יצא כל כך משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז לדעתך יש שתי אפשרויות:

לשחרר אלפי מחבלים ואז יהיו פיגועים ויהרגו עוד אזרחים...

או לא לשחרר אף אחד?

האם יתכן שיש עוד אפשרויות שכוללות גם את ההחזרה של גלעד הביתה (לא בשק גופות)?

אני חונכתי בילדותי וגם בשירות הצבאי שלא מפקירים חיילים בשטח, מיותר לציין שאני כבר מזמן לא מאמין בשטות הזאת וספק אם הייתי מתנדב שוב ליחידה קרבית.

אני גם לא רואה מצב שאני אמליץ לבני או לצעירים אחרים להתגייס לקרבי, שאיזה פראייר אחר יסכן את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nir-z-אני מאוד לא מכבד אנשים שאומרים "שפראייר אחר יתגייס לקרבי"-אם משהו היה מקריב את החיים שלו בשבילך זה איך שהיית קורא לו? פראייר?.

כי זה מה שקורה-אנשים מתים בשבילך,כדי שתחייה את חייך בשקט,לדעתי להגיד דבר כזה זה כמו לרקוד על הדם.

בקשר ל"לא מפקירים אנשים בשטח"-מסכים,אבל אתה תשלח קבוצה של 10 אזרחים שאתה לא מכיר בסיכון חייהם ולהוציא את החייל הזה?

כי לשחרר ממאות ואלפי מחבלים זה בדיוק ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...