סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: בעבור כמה מחבלים צריך לשחרר את גלעד שליט?

silky

מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?  

1493 הצבעות

1. 1. מהי הכמות המקסימלית של מחבלים שלדעתך כדאי לשחרר עבור גלעד שליט?

• 0-20
    • 21-100
    • 101-1000
    • 1000+ (כמה שצריך)
    • אין לי דרך להעריך את המספר

Recommended Posts

אני לא מכיר אפילו תגובה אחת של מישהו מספיק טיפש לתקוף את המשפחה, יש לך קישור?

לך תקרא טוקבקים ב ynet על נושא גלעד שליט, או לחילופין תעבור שוב על השרשור הזה.

אם אין לך בעיות קשות בהבנת הנקרא אתה תמצא לבד.

אני גם אשמח לקישור שמראה התייחסות בביטול לחיי החייל שלנו.

מבחינתי כל הדיון על "מה המחיר" זה בדיוק זה.

לא עשו לדיון פוליטיזציה, הוא מראש היה פוליטי. זה כמו שתגיד שעשו למפלגת העבודה פוליטיזציה.

לא, אנשים כמוך זה מי שעושה פוליטיזציה לדיון. האשמים בזה הם משמאל ומימין כאחד.

משפחת שליט רוצה רק את הבן שלה בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משפחת שליט סובלת מתסמונת שטוקהולם ומעינוי מכאיב ומתמשך.

אין להם חסינות לביקורת.

השתתפתי בצערם כמה פעמים.

וזהו, נגמר.

בשבילם זה בן יקר.

בשביל כל השאר זה חייל אחד שנפל.

אם יהיה אפשר לשחרר אותו, זה יקרה.

יש יום אחד בשנה לחללי צה"ל.

אין לי בעיה שיעשו יום אחד בשנה לגלעד שליט.

בשלב הזה כל דבר מעבר לזה הוא מיותר ומזיק.

וזאת ידידי, האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ברור,אם אתה תומך בלסיים את הסגר על עזה,לשחרר 1000 מחבלים ולא לתקוף יותר בעזה אתה ממש נגד חמאס.

משפ' שליט מבקרת את הממשלה על דברים לא הגיוניים,נראה אותך מבקר את הממשלה על זה שהיא "לא נותנת למסתננים להיכנס חופשי לארץ".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת אנליטיקה ורטוריקה יעד עם בחינת משפחת שליט דרך המערכת האמפטית שלך, ומעקב אחרי התגובות וההתנסחויות של משפחת שליט מאז החטיפה, יובילו אותך למסקנה הבלתי נמנעת של מה שמתרחש אצלם, ולמה.

תסמונת שטוקהולם.

אני לא הולך לחפש את כל האירועים וההתבטאויות שלהם מהשנים האחרונות.

אני יכול לחבר את הכל ואת האופי המגמתי של ניסוח הדברים שהם אומרים, עם ההבנה שסבל עינוי מסויט וחשש לפגיעה בבנם מאלצת אותם להתבטא באופן שיתקבל אצל החמאס כדבר חיובי או לכל הפחות נטראלי.

הם לא יכולים לתקוף את החמאס כי זה עלול לגרום לפגיעה בבנם.

אז מצד אחד משפחת שליט מבינה שבנם שבוי אצל חיות אדם סדיסטיות מהגרועות שלאנושות יש להציע.

ומצד שני שבורים ע"י עינוי המצב שבו הם נמצאים, נאלצים ברמות העמוקות ביותר של נפשם להזדהות עם חמאס ולדבר באופן שאולי יגרום לחמאס לחשוב שהם בסדר (לא כמו המתנחלים והימנים הציונים שהחמאס רוצה להרוג).

במשך שנים הם עוברים עינוי כשבראשם סבלו של בנם, ולנגד עינם חיות החמאס.

ומתחננים בדמיונם המסויט לחמאס להזדהות וחמלה.

הרי הם עצמם כאילו עברו עינוי של ממש במרתפי החמאס.

וסובלים מתסמונת שטוקהולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח איך מה שכתבת מראה שמשפחת שליט סובלת מתסמונת שטוקהולם?

נכון הם סובלים בסבל בנם

ונכון הם רוצים לשחרר אותו בעסקה שתתרום לחמאס

עד כאן עובדות

זה שיש 2 דברים לפחות ששני אנשים מסכימים עליהם לא הופך אותם לתומכים אחד של השני

אני מניח שגם אתה וגם החמאס תסכימו השמש תזרח מחר האם אתה תומך בחמאס?

משפחת שליט וכל אותם שמאלנים שאתם מדברים עליהם לא תומכים בחמאס כי אם בישראל, דעתם אולי לא נראית לכם ואולי היא שגויה אבל הם עושים מה שהם עושים מתוך מחשבה שזה הדבר הטוב ביותר לישראל בדיוק כמו שאתה מאמין במה שאתה מאמין כי אתה חושב שזה מה שטוב לישראל.

לגבי הפוליטיקה של העניין, ממתי נושא פדיון השבויים הוא נושא פוליטי? ממתי השמאל בעד והימין נגד?

אני מכיר הרבה אנשים בעלי דעות פוליטיות מגוונות ודעה אחרת בנוגע לעסקה שסותרות את הטענה הזאת.

ואגב סתם בשביל העיניין

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA_%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A7%D7%94%D7%95%D7%9C%D7%9D

תסמונות שטוקהולם מדברת על הקשר שבין החוטף לחטוף ולא משפחתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טיעון מנצח

ההגיון של העולם משתנה בהתאם לגיל שלי? לאיזה גיל אני צריך להגיע כדי שהוא יהיה מעוות מספיק כדי שאני יוכל לראות רק את דעתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שהם ישחררו אותו, גם לא אם מדינת תשחרר את כל האסירים, ואפילו לא אם כולנו נארוז את חפצינו ונעזוב את המדינה או לחלופין נצעד לנו יחדיו לים. למה? פשוט כי זה נוח להם.

לגבי המשפחה, למה אפשר לצפות מאב שבנו בשבי? מאח/ות שאחיו בשבי? מאמא שבנה בשבי? שיפסיקו? אני לא חושב שאפשר לצפות מהם לדבר כזה.

לגבי הכעס על הממשלה, לגבי אי שיחרורו של שליט. המדינה לא מחזיקה את גלעד שליט בשבי. וכמו שרשמתי כבר בתחילת הפוסט, לשוביו אין שום סיבה לשחררו, בין אם נכעס על הממשלה ובין אם לא. אני לא מאמין שיש ביכולתם לעשות דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך תקרא טוקבקים ב ynet על נושא גלעד שליט, או לחילופין תעבור שוב על השרשור הזה.

אם אין לך בעיות קשות בהבנת הנקרא אתה תמצא לבד.מבחינתי כל הדיון על "מה המחיר" זה בדיוק זה.לא, אנשים כמוך זה מי שעושה פוליטיזציה לדיון. האשמים בזה הם משמאל ומימין כאחד.

משפחת שליט רוצה רק את הבן שלה בבית.

אני מבין שקשה לך לתת לי קישור, אם כן פשוט תגיד איפה. אם אתה אומר שיש בדיון הזה אפילו יהיה לך קל להעתיק.

אני כן מבין את המשפחה, אני לא מסכים איתם- מה הבעיה בזה?

אני עדיין לא מבין איך אתה חושב שזה לא נושא פוליטי, אם זה לא פוליטי, מה פוליטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתם אולי לא נראית לכם ואולי היא שגויה אבל הם עושים מה שהם עושים מתוך מחשבה שזה הדבר הטוב ביותר לישראל בדיוק כמו שאתה מאמין במה שאתה מאמין כי אתה חושב שזה מה שטוב לישראל.

תקרא את המשפט שכתבת בעצמך עוד פעם,תחפש בוויקיפדייה "תסמונת שטוקהולם" ותחזור אלינו,יתכן כי תבין דבר או שניים בקשר לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית מה שביקשת וקראתי שוב את המשפט שכתבתי ושוב את הערך בויקיפדיה (שפרסמתי לינק אליו)

ואני לא רואה את הקשר. אולי אני מפספס פה איזה משהו אבל תסמונת שטוקהולם מדברת על הקשר שבין בן ערובה לשובה שלו ולא בין משפחתו ובטח לא כשמדובר בציבור גדול.

אולי הציבור הגדול שתומך בעסקה טועה, אבל עובדה שאי אפשר להתוכח איתה היא שיש ציבור גדול בעד העסקה.

האם הם כולם לוקים בתסמונת שטוקהולם? אפילו שאף אחד מהם לא באמת בן ערובה? שלא לדבר על העובדה שתסמונת סטוקהולם (לפי הערך בויקיפדיה שנתתי קישור אליו קודם) מדברת על הזדהות אידיאולוגית עם החוטף. משפחת שליט או התומכים בעסקה מעולם (למיטב ידיעתי) לא הביעו תמיכה בחמאס או באידיאולוגיה שלהם, להפך שמעתי הרבה ביקורת על החמאס מצדם (ובצדק), להיות בעד העסקה זה לא להיות בעד החמאס, זה רק להסכים עם החמאס בלת ברירה על דבר אחד בלבד ובטח שלא עם אידיאולוגיה שלמה.

עכשיו אחרי שאני עשיתי את שביקשת וקראתי שוב את המשפט שלי ואת ההגדרה אני מבקשה ממך להתייחס לדברי לגבי מה שאמרתי קודם.

ובלי שום קשר- לגבי הפוליטיקה של הנושא, הנושא הוא פוליטי כמו שמחירי הקוטג' הם פוליטים- מדובר במשהו שנמצא על סדר היום הציבורי, וככזה הוא מושך תגובות מכל הקשת הפוליטית. מפה ועד לטעון כי מדובר בסוגיה של השמאל מול הימין זה מגוחך.

אין אג'נדות שונות למחנות פוליטים שונים בנושא פדיון השבויים (עד כמה שאני יודע לפחות) ויש תומכים ומקטרגים לנושא העסקה מכל רחבי הקשת הפוליטית או במילים אחרות זה אומנם עניין פוליטי (כמו כל דבר שעולה לסדר היום הציבורי) אבל אין פה עניין של שמאל או ימין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסתכל על זה בצורה הלא נכונה:ההזדהות האידיאולוגית היא שצריך לשחרר 1000 מחבלים תמורת גלעד שליט.

חוץ מזה,אם הם מאמינים שזה לטובת מדינת לשחרר 1000 מחבלים אתה צודק,זה לא תסמונת שטוקהולם-הם פשוט לא שפויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שהבהרנו שלא מדובר בתסמונת שטוקהולם, לגבי דרך ההסתכלות

אני חושב שאם מישהו בנינו מסתכל על זה לא נכון זה אתה (כאילו, אולי שנינו טועים אבל אתה יותר)

האידיאולגיה של החמאס בנושא (אם אפשר בכלל לקרוא לזה אידיאולוגיה) היא להוציא כמה שיותר מישראל

לעומת האידיאולוגיה של משפחת שליט בנושא שהיא לשחרר את בנם בכל מחיר. אתה חושב שאם חמאס היו רוצים 600 מחבלים משפחת שליט היתה אומרת שזה לא מספיק וכי צריך לתת להם יותר? אין שום קו אידיאולוגי משותף מלבד העובדה ששני הצדדים חותרים להגשמת העסקה.

וגם על כך יש ויכוחים, אם אני לא טועה הרצון של החמאס לשתף פעולה עם העסקה ולשחרר את שליט הועלה פה לדיון והבנתי כי יש חוסר הסכמה בנושא, כלומר אפילו הנקודה היחידה בה משפחת שליט והחמאס חושבים אותו הדבר (בניגוד כמובן לאידיאולוגיה שלמה כמו שאתה מציג את זה), הנקודה היחידה האחת הזאת גם היא שנויה במחלוקת ולא ברור האם החמאס באמת בעד העסקה. כלומר אין שום קשר בין רצונות המשפחה לרצונות החמאס מלבד הרצון בעסקה וגם זה שנוי במחלוקת.

לגבי השפיות שבשחרור 1000 מחבלים, ניסיתי להתחיל דיון על כך אבל אף אחד לא הגיב למה שכתבתי ככה שהנחתי שיש הסכמה, אנשים מעולם המודיעין לקחו בחשבון את השיקולים שציינתי לפני כמ הודעות ופסקו כי הם בעד העסקה, כלומר כנראה שהרעיון לא כזה מטורף (בהנחת כמובן, שלא כל מחנה שליט, וקהילת המודיעין משוגעים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...