עזרה לגבי הגדרות תזמוני זכרונות CL7 במחשב חדש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לגבי הגדרות תזמוני זכרונות CL7 במחשב חדש

RammsteiN

Recommended Posts

שלום קניתי מחשב חדש ורציתי לדעת איך אני מגדיר את התזמונים בביוס של הזככרונות

gskill cl7 12800 1.5 V standtart 1600 ?MHZ

הלוח מגדיר את הזכרונות על אוטומאטי הם מקבלים את המתח הנכון וגם עדכנתי את הגרסא של הביוס מול האתר ובדקתי שזה תואם וגם תואם מול הלוח ותואם מול המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ניסחתי את השאלה נכון

הוא כרגע יושב על 1333 בתזמון של 9-9-9-24 במתח של 1.5

כשהוא אמור לשבת על 1600 7-8-7-24

במתח 1.5

מה שאני רוצה לדעת זה איך להגדיר את כל התזמון בביוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מקריאת חוברת לוח האם של הלוח, את פרק ה-BIOS/UEFI. שם תוכל למצוא תיאור של כל המסכים הרלוונטים.

בשלב הבא, לאחר שאתה מכיר כבר את מה שאתה צריך לעשות פשוט תיכנס ל-BIOS/UEFI ותגדיר את ההגדרות באופן ידני. אולי כל מה שאתה צריך לעשות זה בכלל להפעיל פרופיל XMP (גם דרך ה-BIOS/UEFI).

וסתם לידע כללי. אם המערכת שלך עבודת בצורה יציבה אז הגדרת הזכרון לא תשנה הרבה. בכל מקרה אין לתדר ולתזמונים שום השפעה בפועל על ביצועי המערכת. מומלץ תמיד להגדיר את הזכרון לפי נתוני היצרן רק מטעמי יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א' מהסיבה הפשוטה שזה יושב על אוטמאטי הם פשוט סתם לא מקבלים את מה שהם צריכים כי התדר הנוכחי זה בכלל CL 9 ומתח 1.5 במהירות של 1333

הגדרות היצרן של הדגם זכורנות שלי הם CL 7 1600 MHZ במתח 1.5

בחוברת הפעלה בכלל לא מוסבר באופן כזה פרטני חוץ מהמצבים שעליהם דיברת

לכן חשבתי אולי ללכת ולהגדיר אוטומאטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיכנס ל-BIOS/UEFI (בהתאם למה שיש לך בלוח) ותגדיר שם את כל הערכים באופן ידני. אם תעיין בחוברת בעיון, אני בטוח שתבין איך לעשות את זה. אם לא, אתה תמיד מוזמן לחזור ולשאול כאן באופן ממוקד יותר אחרי שניסית ונתקעת בשבל כלשהו. באופן אוטומטי הזכרון לא מזוהה כפי שצריך. פרטים על כך תוכל למצוא בסעיף 6.11 בסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שבסוף עשיתי XMP הכל נכנס להגדרות הנכונות אבל מה שמעניין זה דווקא למה הוא קרס לי אם לפי כל הפרמטרים שבדקתי לא אמור להיות שום תקלה וזה די מוזר וגם זה קרה אחרי שעתיים ששחקתי

זה מחשב חדש שכולו אמור לעמוד תחת עומסים של OC הם מבחינת המעד והן מבחינת הלוח א קצת מוזר יש דרך לבדוק את זה?

חוץ מללכת לרשום את הקוד של המסך הכחול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קריסה יכולה לנבוע ממספר רב של גורמים.

תריץ בדיקה במשך הלילה (לפחות 4-5 שעות) בעזרת Memtest כדי לשלול בעיה בזכרון.

המעבד נמצא ב-OC? אם כן, זה יכול להיות המקור לקריסה.

תעלה לפה את קוד השגיאה ואפילו עדיף, את קובצי ה-minidump כדי שאולי ניתן יהיה לקבל קצת יותר מידע על הגורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הקובץ כי ראיתי איפה הוא שומר אותם אבל אני לא דיוע איך להעלות אני זוכר שהיה אז כזה אתר שאפשר להעלות קבצים עם לוגו של צפרדע צהובה,בכל מקרה אני רוצה להעלות את הקובץ ואת התוכנה קצת הסתבכתי איתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הקבצים אתה יכולל צרף להודעה. מתחת לחלון ההודעה תבחר ב'אפשרויות נוספות' ושם יש לך אפשרות לצרף קובץ.

לגבי התוכנה, כל ההסברים בקישור. אם אתה לא מסתדר עם ההוראות, אז או שתמשיך לנסות ותשאל פה שאלות ממוקדות כדי שנול להכווין אותך בנקודות שבהן אתה נתקע, תעזר בחבר שקצת יותר מיומן בנושא או אם המחשב עדיין באחריות (אני מבין שמדובר במחשב חדש) אז אולי כדאי שפשוט תמסור אותו למעבדה של החנות שממנה קנית אותו כדי שיבצעו בדיקות מקיפות ויחזירו לך אותו כשהוא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו כבר הבנתי את ההסבר זה רק להכין דיסק BOOT ISO

פשוט התבלבלתי עם משהו אחר בכל מקרה את המחשב בכלל קניתי לבד חלק חלק ובניתי כי החקלים מחו"ל

ואת הממורי טסט אני צריך לעושת דרך הבוט ככה שזה יקח לי איזה יום יומיים כי הבנתי שלפי ההסבר יש סיכוי שהתקלה היא רק בסטיק אחד מהשילוש מה שהופך את העבודה לסיזיפית קצת

חוץ זמה שלוקח שעה להעלות קובץ מסכן אז אני מעידשף לינק לאתר ספציפי ואז אני אעלה לכאן קישור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקבץ כמה קובצי minidump ביחד בקובץ zip ותעלה דרך הממשק שלך הפורום. זה הכי נוח.

תריץ בדידקה עם Memtest. תתחיל מבדיקה כשכל הזכרונות כמו שהם, אין צורך להתחיל כבר עכשיו לבדוק כל אחד בנפרד. רק אם יתגלו תקבלות יהיה צורך בכך. אבל כדי שלא יתקבלו תוצאות שגויות, תוודא קודם ב- שאכן הזכרון מוגדר כמו שצריך (אחרת עלול להימצא תקלות למרות שרכיב הזכרון עצמו תקין לגמרי).

תבצע גם בדיקת מאמץ למעבד עם OCCT או Prime95 (במשך 6-8 שעות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...