מחפשים מדריך לגזען - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפשים מדריך לגזען

navk2

Recommended Posts

גיל28: עוד הוחכה לכך שאינשטיין אכן צדק והכל יחסי אהה :xyxthumbs:

אם אתה מבקש משהו ממישהו, והוא עושה את זה, המינימום שאתה בתור בן-אדם מחוייב זה להגיד לו "תודה".

עצם השאלה כבר מראה על הלך רוח מסויים שגובל בגזענות (ואני לא בטוח מאיזה צד של הגבול של גזענות...)

תגיד אינפר, כשהבוס שלך מבקש ממך משהו ואחרי שאתה עושה את והוא לא אומר לך תודה, גם לו אתה קורא גזען??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגיד אינפר, כשהבוס שלך מבקש ממך משהו ואחרי שאתה עושה את והוא לא אומר לך תודה, גם לו אתה קורא גזען??

תלוי אם הוא שאל לפני כן את הבוס שלו האם צריך להגיד תודה למישהו מדת אחרת... (או במילים אחרות: לשאלות מטומטמות מגיעות תשובות מטומטמות)

כתבת:" ומה עם דתות שהקריבו בני אדם" וכו'

אני לא שמאלן מתנשה שחושב שהוא יודע הכי טוב לכולם מה בסדר ומה לא, אני בעד החופש של אנשים לחיות לפי דרכם ומסורתם כפי שהיא התפתחה באיזור שלהם בעולם, באיזור שלי אני רוצה שקט ושלווה אבל אני אומר שוב: מי שרוצה ליישם את תפיסתו הרצחנית פה כדי שיהיה חזק ממני כי אחרת זה לא ילך לו

צודק, אתה באמת לא שמאלן מתנשא. לפי התגובות שלך, הרי שאתה ימני מתנשא.

ובשום רגע לא אמרתי שהדתיים לא יכולים לחיות את חייהם כפי שהם רוצים (בניגוד לאיך שאתה מנסה לסלף את דבריי).

רק אמרתי שהם (הם=מי ששאל את השאלות האלה) מתנהגים בצורה גזענית על ידי כך שהם מבדילים בין אנשים בגלל דתם.

אם תלך שנייה לויקי, הרי שתראה שמה שהם עושים עונה על ההגדרה של גזענות:

ברוב המקרים משתמעת מהגישה גם עליונותה של קבוצה אחת על האחרת, והיא משמשת צידוק למעשים ולהתבטאויות שעיקרם העדפה של קבוצה אחת על האחרת.

אתה רוצה לתרץ גזענות בכך ש"זאת האמונה שלהם"? בבקשה.

אתה מעדיף לתרץ את זה בתירוצים סטייל "ככה הם התפתחו באזור שלהם של העולם"? בבקשה.

אתה רוצה לתרץ זה בתירוצים של "יש איסור מהתורה על זה"? בבקשה.

אבל תתרץ את זה איך שתרצה, העדפה (ובמקרה הזה, ברור מעצם השאלה שיש העדפה כלשהי) של קבוצה דתית כלשהי על פני אחרת או אפליה של קבוצה כלשהי על בסיס דתי הרי שהיא גזענות, ולא משנה מה הצידוק המוסרי שאתה מנסה למצוא לגזענות הזאת.

ובנוגע לטיפשות, אתה צודק שזה לא המקום לויכוח פה וגם אני לא מאמין באלוהים כפי שהדתיים מאמינים בו או בכלל אבל בשורה התחתונה אמונה מעצם הגדרתה לא זקוקה להוכחות לכן היא אמונה

זה לא הופך אותה לפחות טיפשית. באותה מידה של ודאות ניתן להאמין גם בפיית השיניים, סנטה קלאוס ואיש השלג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אתה באמת לא שמאלן מתנשא. לפי התגובות שלך, הרי שאתה ימני מתנשא.

צודק, כמה מתנשא מצידי לא לכפות על אף אחד את השקפת עולמי

אם תלך שנייה לויקי, הרי שתראה שמה שהם עושים עונה על ההגדרה של גזענות:אתה רוצה לתרץ גזענות בכך ש"זאת האמונה שלהם"? בבקשה.

אתה מעדיף לתרץ את זה בתירוצים סטייל "ככה הם התפתחו באזור שלהם של העולם"? בבקשה.

אתה רוצה לתרץ זה בתירוצים של "יש איסור מהתורה על זה"? בבקשה.

אבל תתרץ את זה איך שתרצה, העדפה (ובמקרה הזה, ברור מעצם השאלה שיש העדפה כלשהי לך זה ברור, לי ממש לא) של קבוצה דתית כלשהי על פני אחרת או אפליה של קבוצה כלשהי על בסיס דתי הרי שהיא גזענות, ולא משנה מה הצידוק המוסרי שאתה מנסה למצוא לגזענות הזאת.

אבל אין פה עיניין של העדפה יש פה שאלה הילכתית והטיב גיל28 להבהיר את הנקודה הזאת בתגובה שלו:"כשאדם דתי שואל רב אם זה בסדר לומר לגוי שלום, זה לא בגלל

גזענות, אלא בגלל הספק, לא עולה בדעתו שזה אסור אבל שואלים כדי להיות בטוחים."

זה לא הופך אותה לפחות טיפשית. באותה מידה של ודאות ניתן להאמין גם בפיית השיניים, סנטה קלאוס ואיש השלג.

זה גם לא הופך אותה ליותר טיפשית, אם מיליארד אנשים מאמינים באיש השלג אז שיבושם להם, מי אני שיגיד למשהו אחר במה להאמין ומי אני שיקרא להם טיפשים, אהה כן שכחתי הרי אני ימני מתנשא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכה או לא הלכה, זאת עדיין גזענות (למעשה אפליה, אבל שוב, סמנטיקה)

בדיוק כשם שמדירים את רגליהן של הנשים מהרחבה המרכזית בבית הכנסת לעזרת נשים בגלל טיעון הלכתי כלשהו.

זה שיש ציווי הלכתי על משהו לא אומר שזאת לא אפליה, זה רק "צידוק" לאפליה הזאת.

לא, זה לא הופך אותה ליותר טיפשית. היא מספיק טיפשית גם ככה.

ואני מישהו שחושב ומאמין שאני חכם יותר, לפחות בנושא הזה. (אף פעם לא אמרתי, וגם לא אגיד, שאני איני מתנשא. וגם אין לי בעיה עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשיי צמד חזק יש כאן. בסך הכל מי שעוקב בעיון על הדברים או מדייק בדברים הבסיסים ( למשל: מה זה בכלל גזענות )- לא יפול .

כפי שכבר הסבירו כאן:

ה'שלום' לגוי - השאלה מופנת רק בגלל שזה מיוחס לשמו של הבורא. זאת אומרת אם תגיד לגוי צהריים טובים- אין כאן בכלל שאלה, כי זה לא מתנגש עם שמו של הבורא .

אבל כל מה שתכתבו ממלא לא יעזור :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אוקי. אתה כבר מתקדם :hat: .

מאמין באלוהים כפי שהדתיים מאמינים בו או בכלל אבל בשורה התחתונה אמונה מעצם הגדרתה לא זקוקה להוכחות לכן היא אמונה

אם תרצה להשיב פנה 'לדת ואמונה' .

זה לא מדוייק , בעיקר ביהדות. מצא לי הקשר לאמונה מלשון עיוורת. לא תמצא.

אמונה היא משורש אמון -ביטחון. לא רק שלא צריך להאמין אלא חובה לדעת -כך כתוב במפורש בתורה. וידעת את ה' אלוקיך וכו'...

..........

אדם שחולה הולך לרופא -כי הרופא הכי מתמחה בזה.

אותו דבר רב, רב הוא אדם שמתמחה במקצועו, אדם שהולך על רוח הדת ,שיש ספקות- הולך לשאול את הרב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתיימר להיות מבין או בקי בתורה, אני רק אומר שהאמונה ככלל והיהדות בפרט היא לא דבר "טיפשי" ואל לאלו שלא באמת מתעמקים בעיניין להדביק תויות כאלו ואחרות על מה ששונה מהם.

המציאות היא סוביקטיבית ותלויה ביכולת שלנו להבין ולפרש אותה, אדם שאשכרה חושב שכל היקום קיים 6000 שנה ומוצא תירוצים כאלה או אחרים להצדיק את זה הוא אכן טיפש בעיני (כמו מי שיתען באמצע היום שלילה ולהפך) אבל זה לא אומר שאין חוכמה ביהדות עצמה והיא ממש לא "גזענית" בדרכה (אם כי יש גם דתיים שיפרשו את החוכמה הגלומה ביהדות בצורה גזענית, דבר שלא קרה באף אחת מהדוגמאות שבקשו להציג בדיון הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Denton

סכמת טוב : "אני לא מתיימר להיות מבין או בקי בתורה"

ואז אתה מכניס את ה6000 שנה, אם היית לומד את כל הרקע בעיון ( וזה מתייחס גם לדתים/חרדים - שאינם בקיאים גם ), לא היית כותב כמו שכתבת.

נעזוב את זה, כי אם זה בכל זאת מעניין אותך יש מקומות אחרים לדון ל כך ( כפי שהוסבר הודעה קודם ) .

רק לצורך הבהרה: לא כל רב הוא פוסק, ובטח שלא מוסמך בכלל לפסוק.

כמו שרופא משפחה לא מוסמך לעשות ניתוחי לב פתוח.

היום כמעט כל אחד מקבל תואר 'רב', אפילו מורה בבית ספר דתי .

כאן מתייחסים לרב הלכתי.

'רב' זה אחד שמתמחה בכל ההלכה , כל שאלה אתה יכול לפנות אליו .

ויש פוסקי הלכה - מי שיעבור בעיון על קטע קצר של הרב עובדיה - יטעם קצת איך פוסקים ואיזה מומחיות של שנים צריך ( אין צורך לעבור על המקורות אלא לראות תעיון ואיך לפעמיים בדור אחד נפסק ככה ובשני אחרת ).

http://www.daat.ac.il/daat/mishpach/hagigat/6.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

Denton

סכמת טוב : "אני לא מתיימר להיות מבין או בקי בתורה"

זה לא סיכום זאת נקודת פתיחה ואם תקשיב טוב

you can hear a BIG hairy but coming up

;)

אבל זה אכן דיון לדת ואמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

יפה שכך אתה נוהג לסכם דברים

יש לי הרגשה שגם לך לא יזיק לנסות קצת להיפתח לעובדה שהאמת שלך אמיתית ככל שתהיה היא רק אחת מתוך רבות. ועל הדרך לכבד קצת "אמונות" ואמיתות של אחרים

לא כל החילונים הם אטאיסטים "בורים" אתה יודע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מצטער אם לא הבנת אותי נכון. ואני ממש ממש לא קשור וחושב כפי מה שכתבת כרגע.

זה מאוד פשוט:

ציינת שאתה לא בקיא גדול. ואחר כך המשכת בטענה שהיא לא הכי מדוייקת , ואותי זה לא מעניין מה אדם כזה אמר הוא אחר. אלא מה הן המקורות.

לכן אני קשרתי את הסיכום לבקיאותך. כי מי שבקיא מבין את כל הרקע ועל מה זה בדיוק נאמר ועוד צדדים אחרים. מכיוון שכאן זה לא הנושא - הסברתי כמה פעמים יש דיון נפרד לזה , לכן אין פירוט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...