מחפשים מדריך לגזען - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפשים מדריך לגזען

navk2

Recommended Posts

קראתי את הכתבה. מהומה על לא מאומה.

כל הקריאות של "הם פליטים" ו"חייבים לעזור להם" זה טוב ויפה, אבל זה היה צריך להיפסק מזמן ולמצוא פתרון אמיתי.

למה הם מגיעים דווקא לארץ? סודן גובלת עם 9 מדינות ביבשה ועם ערב הסעודית בים. אף אחת מהם זו לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קטעים איתכם. הרבנים לא אמרו שום דבר גזעני, אבל בכל זאת אתם מפילים עליהם גזענות.

בכלל, כל מי ששואל היום שאלה לגבי שחור/ערבי/אתיופי ישר נחשב לגזען.

זה חלק מסתימת הפיות שהשמאל המגובה בתקשורת מנסה להשליט פה.

יצירת דה-לגיטימציה לכל מי שלא חושב כמוכם.

אני לא דתי, אבל אני יהודי. סילחו לי שאני לא נגרר אחרי השנאה העיוורת לאנשים שנראים כמו שאבא של סבא שלי נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, צריך לירות בהם במקום, ובכלל, להבהיר להם שאנחנו לא מוכנים לעזור לפליטים שבורחים ממלחמה, ממקום שאם הם חוזרים אליו הם מתים בטוח, זה הרי לא עניינו מה עושים להם, וזה לא שאנחנו היינו במצבם פעם.

INFER73 אני לא מסיט את הדיון לשום מקום אלה מגיב למה שפותח הדיון רשם

ולגבי הקישור שבקשת ממני להיתייחס אליו אז כך: אתה מאשים בגזענות במקום שבו היא לא קיימת:" יש לזכור כי גם הצלת יהודי בשבת אינה מובנת מאליה"

ולאחר מכן הולך הכותב ומרחיב ב:" נקודת המוצא ההלכתית היסודית היא שיש להקריב את החיים למען השבת" אתה לא חייב להסכים לזה בדיוק כמו שבבית שלך אתה לא חייב לשמור על צום יום כיפור אבל לאנשים שחיים ע"פ ההלכה זה קדוש, אבל הרב יובל שלו ממשיך ומסביר שם בפירוט מה היה נהוג פעם ולמה ומה נהוג היום והוא מסכם את דבריו כך:"אולם דרכה של ההלכה לא לשנות את הדין היסודי אלא בדרכים הלכתיות מקובלות.

הנפקא מינא תהיה במקרה ששאלת, ונראה לי כי בסופו של דבר יוצל כל גוי בשבת, גם על אי בודד, בשל ההנחה כי ביסודו של דבר השתנה היחס לגוי"

אז איפה לעזאזל פה הגזענות שאתה מתאמץ כל כך חזק למצוא???

וBarBee הוצאת לי את המילים מהמקלדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטעים איתכם. הרבנים לא אמרו שום דבר גזעני, אבל בכל זאת אתם מפילים עליהם גזענות.

בכלל, כל מי ששואל היום שאלה לגבי שחור/ערבי/אתיופי ישר נחשב לגזען.

זה חלק מסתימת הפיות שהשמאל המגובה בתקשורת מנסה להשליט פה.

יצירת דה-לגיטימציה לכל מי שלא חושב כמוכם.

אני לא דתי, אבל אני יהודי. סילחו לי שאני לא נגרר אחרי השנאה העיוורת לאנשים שנראים כמו שאבא של סבא שלי נראה.

לא הפלתי גזענות על הרבנים, אלא על מי ששואל את השאלות (מלבד בקטע עם ההזמנת אבולנס בשבת, שכמו שכתוב בלינק שהבאתי, ישנם רבנים שיגידו שאין להזמין אמבולנס בשבת עבור גוי)

סלח לי באמת שאני יוצר "דה-לגיטימציה" למישהו שצריך לבקש רשות מהרב בשביל להגיד "תודה" לבן אדם אחר... :kopfpatsch:

וסלח לי שאני לא נגרר אחרי השנאה העיוורת לאנשים שנראים כמו שסבא של סבא של סבא של סבא של סבא של סבא של סבא שלי נראה....

INFER73 אני לא מסיט את הדיון לשום מקום אלה מגיב למה שפותח הדיון רשם

אולי לא מסיט את הדיון, אבל עדיין מתעלם ממה שאני כותב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הפלתי גזענות על הרבנים, אלא על מי ששואל את השאלות (מלבד בקטע עם ההזמנת אבולנס בשבת, שכמו שכתוב בלינק שהבאתי, ישנם רבנים שיגידו שאין להזמין אמבולנס בשבת עבור גוי)

סלח לי באמת שאני יוצר "דה-לגיטימציה" למישהו שצריך לבקש רשות מהרב בשביל להגיד "תודה" לבן אדם אחר... :kopfpatsch:

בעניין האמבולנס:

זה ששאל את השאלה לא אמר אפילו מי אותו "רב" שאמר לא להזמין.

והרב יובל שרלו לא קובע כלום אצל מי שבאמת מחזיק מעצמו חרדי.

"פיקוח נפש דוחה שבת". אין הבדל בין יהודי לגוי.

ידעת שע"פ התורה, אם באים אליך יהודי וגוי, ומבקשים צדקה, עליך לתת קודם לגוי? (בהנחה שאתה נותן חחח) איזה דת גזענית...

בשבילכם כל "רב" זה "וואו!". כאילו שכל מילה שרופא אומר זה בשבילכם קודש.

ואלה שלא חיים בלי שהרב (נגיד שמדובר ברב רציני) יגיד להם מה לעשות, אני יכול רק לרחם עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא אצל מי שמחזיק מעצמו חרדי, אבל יש דתיים שמקשיבים לו, הוא לא סתם רב רנדומלי כלשהו.

ואני לא יודע מה פוסקים אחרים אומרים בנושא, אבל איכשהו יש לי ספק שפוסקים מסויימים, כמו הרב אלישב למשל

או רבנים אשכנזיים אחרים יהיו מאוד מתירנים בנושא (אם יהיה לי זמן אני אחפש).

ואלה שלא חיים בלי שהרב (נגיד שמדובר ברב רציני) יגיד להם מה לעשות, אני יכול רק לרחם עליהם.

מסכים.

אבל האם אתה מבין למה עצם שאילת השאלה כבר נראית רע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

INFER73 ממה בדיוק אני מתעלם?

ותגיד אתה בכלל קורא את השאלות של מי שאתה קורה להם גזענים??

אם כן אז כנראה לא את כל השאלה:"חלק מהפונים למוקד "הרב על הקו" סברו כי גם בתחום הנימוסים וההליכות צריך להיות הבדל בין יהודי לנוכרי, והם שואלים: "כשהיא (עובדת זרה המטפלת באם המשפחה) יוצאת מהבית או כשהיא נכנסת, היא אומרת 'שלום'. מאחר ש'שלום' הוא שמו של הקב"ה האם יש לענות לה בצורה זו או להסתפק בנענוע הראש? ואולי גם זה לא?"

השאלה נשאלת על ידי אדם שבשבילו יש דבר כזה אלוהים, ויש בעולם שלו דברים שהם קדושים, אולי בעולם שלי ושלך זה הכי לגיטימי להגיד שלום על ימין ועל שמאל אבל לא לאנשים דתיים (מסוימים, גם בדת יש הרבה זרמים)

הוא לא שואל את השאלה ממניעים גזעניים אלה כי הוא פוחד (כן כן אשכרה פוחד) לעבור על חוק הלכתי, גזען לדעתי בכלל לא היה שואל את השאלה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מעצם זה שהוא מבדיל בהילכות נימוסים בין יהודים לשאינם יהודים הרי שהוא כבר מראה על גזענות.

אם להגיד "שלום" זאת כזאת בעיה, אז שיענה להם "היי" או כל שטות אחרת.

ואם הוא מטומטם מדי מכדי לעשות את זה בעצמו, הרי שאני מרחם עליו.

ואין לי בעיה עם מי שמאמין (אני אומנם חושב שהוא טיפש להחריד, אבל זה נושא לדיון אחר),

אבל כן יש לי בעיה עם מי שמעדיף את ציווי ההלכה או הרב על פני מוסר ונימוס בסיסיים.

וזה לא משנה מה המניע שלו לשאילת השאלה, זה עדיין מראה על הלך הרוח שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

INFER73

דתיים הם לא טיפשים עד כדי כך כמו שאתה חושב( אם כי אני מסכים בגדול שהטיפשים שבהם אכן טיפשים להחריד)

הם חייב על מערכת חוקים שונה משלי ומשלך פשוט כך, אבל אתה נוטה להוציא דברים מהקשרם כאשר אתה מתיח בהם את תואר הגזען

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא אצל מי שמחזיק מעצמו חרדי, אבל יש דתיים שמקשיבים לו, הוא לא סתם רב רנדומלי כלשהו.

ואני לא יודע מה פוסקים אחרים אומרים בנושא, אבל איכשהו יש לי ספק שפוסקים מסויימים, כמו הרב אלישב למשל

או רבנים אשכנזיים אחרים יהיו מאוד מתירנים בנושא (אם יהיה לי זמן אני אחפש).

מסכים.

אבל האם אתה מבין למה עצם שאילת השאלה כבר נראית רע?

אני לא מסיק מסקנות על סמך ניחושים והנחות.

אתה מוזמן לשאול את הרב אלישיב מה פסיקתו בנושא, אם זה כזה מעניין אותך.

ואל תביא לי ציטוט מאיזה אתר "חדשות". בענייני דת יש להם דחף בלתי-רצוני לעוות ולהשחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הוצאתי שום דבר מהקשרו.

אני אומר, ואתה מוזמן שלא להסכים, אבל אני עדיין אומר זאת, שמי שצריך לשאול את הרב שלו

האם לנהוג באדם בנימוס, בצורה הבסיסית ביותר שלו (אמירת שלום כשהוא אומר לך, ותודה כשצריך),

כשהסיבה למה לא לעשות זאת היא בגלל דתו של אותו אדם, הרי שאם אינו גזען, השאלות שלו מדיפות ריח לא נעים של גזענות. (יכול להיות ש"גזענות" אינו המושג המתאים, בגלל שכאן זאת אפליה על בסיס דת ולא על בסיס גזע, אבל זה כבר סמנטיקה)

ובנוגע לקטע של הטיפשות, אני אישית מחזיק בדעה שלהאמין ביישות שאין שום הוכחה לקיומה זה טיפשות (או לפחות להיות פתי ממדרגה ראשונה...).

אבל זה לא הדיון כאן, אז חבל להמשיך בנושא הזה כאן.

הם מוזמנים לחיות על איזה מערכת חוקים שהם רוצים, זה לא הופך את זה לתקין.

האם כל מערכת חוקים דתית היא בסדר וצודקת מבחינתך, בגלל שזאת האמונה שלהם?

ומה עם דתות שהקריבו בני אדם? האם זה בסדר וצודק, בגלל שזאת האמונה הדתית שלהם?

אם כבר, אני חושב שאתה מסתכל על זה בצורה הלא נכונה. אתה מסתכל על זה כאילו שזה בסדר ותקין, בגלל שהם יהודים ובגלל שהם שאלו רב.

בכנות גמורה, האם היית מסתכל על זה בדיוק באותו אופן אם מוסלמים היו שואלים את האימאם שלהם שאלות כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוגע לקטע של הטיפשות, אני אישית מחזיק בדעה שלהאמין ביישות שאין שום הוכחה לקיומה זה טיפשות (או לפחות להיות פתי ממדרגה ראשונה...).

אבל זה לא הדיון כאן, אז חבל להמשיך בנושא הזה כאן.

גםזה לא טיפשות, זה ההגדרה של אמונה. גם להאמין בתורת הקוונטים זה להאמין בתורה שאין לה הוכחה

הם מוזמנים לחיות על איזה מערכת חוקים שהם רוצים, זה לא הופך את זה לתקין.

האם כל מערכת חוקים דתית היא בסדר וצודקת מבחינתך, בגלל שזאת האמונה שלהם?

ומה עם דתות שהקריבו בני אדם? האם זה בסדר וצודק, בגלל שזאת האמונה הדתית שלהם?

אנחנו חיים במדינה יהודית עם מערכת חוקים שמשתדלת להיות ברוח יהודית. כשאדם דתי שואל רב אם זה בסדר לומר לגוי שלום, זה לא בגלל

גזענות, אלא בגלל הספק, לא עולה בדעתו שזה אסור אבל שואלים כדי להיות בטוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיב מהסוף להתחלה

מוסלמים שואלים שאלות כאלה את האימאם שלהם ואני בטוח שאני מחליל בטירוף אבל על רוב ה"שאלות" האלה התשובה תהיה "להרוג את היהוד"

וכן בעיני זה לגיטימי לגמרי שזו תהיה דרכם ואלו יהיו רצונותיהם. אני ממש לא חושב שכולם צריכים להחזיק בהשקפת עולמי ואני לא חושב שיש בעולם שלנו אמת אחת ויחידה (בצורה עקיפה אפשר לחבר את זה ל"ריאליזם תלוי מודל" שסטיבן הוקינג מדבר עליו בספרו "תוכנית אב")

לנו יש את הדרך שלנו, האמת שלנו, את העם שלנו ואת הזכויות שלנו. בגבולות שבהם אנו מקיימים חברה ומדינה אני ילחם בכל אחד שרוצה להרוג אותי או אותך או כל מי שלא חושב כמוהו.

במדינות של המוסלמים אני חושב שזאת זכותם המלאה לקיים איזה תרבות או דת שהם רוצים אבל לא פה בתרבות ובמדינה שלי (מדינת היהודים)

כתבת:" ומה עם דתות שהקריבו בני אדם" וכו'

אני לא שמאלן מתנשה שחושב שהוא יודע הכי טוב לכולם מה בסדר ומה לא, אני בעד החופש של אנשים לחיות לפי דרכם ומסורתם כפי שהיא התפתחה באיזור שלהם בעולם, באיזור שלי אני רוצה שקט ושלווה אבל אני אומר שוב: מי שרוצה ליישם את תפיסתו הרצחנית פה כדי שיהיה חזק ממני כי אחרת זה לא ילך לו

ובנוגע לטיפשות, אתה צודק שזה לא המקום לויכוח פה וגם אני לא מאמין באלוהים כפי שהדתיים מאמינים בו או בכלל אבל בשורה התחתונה אמונה מעצם הגדרתה לא זקוקה להוכחות לכן היא אמונה

עריכה:

גיל28 הלווי עלי יכולת תימצות כמו שלך :-)

עריכה 2:

עוד תוספת קטנה כOFF TOPIC

שקרן חושב שכולם שקרנים

טיפש חושב שכולם טיפשים

וגזען חושב שכולם גזענים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...