מחפשים מדריך לגזען - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפשים מדריך לגזען

navk2

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4082468,00.html

הרגשתי שאני חייב לעשות על זה דיון איפשהו, זה אומנם אולי לא הפורום הכי מתאים מבחינת הכותרת שלו אבל אני בטוח שגם פה יהיו אנשים כמוני שיימצאו את הדבר הזה הזוי.

מה דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חלק מהשאלות הזויות, וחלק מהשאלות הגיוניות. לדתיים לפחות.

בסופו של דבר מדובר בעניין דתי פנימי, ששוב נעשה בו שימוש ציני להנפת שלטי "גזען גזען".

למעלה מ600 מסתננים נוספים עברו את הגבול החודש, זה לדעתי יותר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שהתשובות שנתנו ע"י הרבנים הן לא תשובות גזעניות.

הם אמרו שמותר וצריך להגיד תודה ושלום, ושמותר לאכול איתם ואין שום בעיה לשבת איפה שהם ישבו או לאכול מהכלים שהם אכלו איתם.

ככה שבאמת אין פה מקום להשתלחות בדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, צריך לירות בהם במקום, ובכלל, להבהיר להם שאנחנו לא מוכנים לעזור לפליטים שבורחים ממלחמה, ממקום שאם הם חוזרים אליו הם מתים בטוח, זה הרי לא עניינו מה עושים להם, וזה לא שאנחנו היינו במצבם פעם.

אני בלי קשר לא הייתי נוגע בכלי אוכל של סודני. לך תדע איזה מחלות הם הביאו איתם.

לא הייתי רוצה לאכול בכלי אוכל שלך.

ככה שבאמת אין פה מקום להשתלחות בדת.

ההשתלחות היא לא בדת, היא באנשים, זה מטריף אותי כל השפוטים האלה שאם היו אומרים להם שאסור להגיד להם שלום הם היו עושים כך.

הרבנים יצאו בני אדם, חשוב להראות מקרים כאלה כקונטרה לכל מיני רבנים נבלות שאיכשהו הגיעו לרבני ערים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בלי קשר לא הייתי נוגע בכלי אוכל של סודני. לך תדע איזה מחלות הם הביאו איתם.

יש שכיחות גבוה יותר של מחלות כגון צהבת סוג A וטיפוס בארצות המוצא שלהם, אבל ככל הנראה לאחר כמה שבועות של שהות בארץ אין יותר סיכון מעובד מטבח סודני מאשר כל עובד מטבח אחר - הכל תלוי בהקפדה על שטיפת ידיים ושמירה כללית על היגיינה וזה לא קשור למוצא. ייתכן וחלקם נושאים מחלות טפיליות, אולם רוב מחלות אלו לא עוברות באופן ישיר מאדם לאדם.

סתם כאנקדוטה - הפעם האחרונה שהייתה התפרצות משמעותית של טיפוס הבטן בארץ זה היה בישראלים שחזרו מנפאל ואכלו שם בבית חב"ד. אולי נגיד שיש קשר בין אוכל כשר למחלות זיהומיות?

להאשים מהגרים שמביאים מחלות? זה עלוב. בואו נדבר על HCV ושחפת בקרב העולים מ-FSU (ברה"מ לשעבר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שהתשובות שנתנו ע"י הרבנים הן לא תשובות גזעניות.

על פני השטח אתה צודק, אבל זה ביזיון שמישהו שואל שאלות כאלה מלכתחילה.

אם אתה מבקש משהו ממישהו, והוא עושה את זה, המינימום שאתה בתור בן-אדם מחוייב זה להגיד לו "תודה".

עצם השאלה כבר מראה על הלך רוח מסויים שגובל בגזענות (ואני לא בטוח מאיזה צד של הגבול של גזענות...)

ואגב, מישהו רוצה לנחש מה הרב היה עונה לגבי האם צריך להזמין אמבולנס בשבת עבור מישהו שאינו יהודי?

למשל - http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=90550

בשאלה הזאת למשל יש רבנים שיפסקו לכאן ויש רבנים שיפסקו לכאן.

אני לא יודע מה איתכם, אבל מישהו שמסוגל להסתכל על מישהו גוסס ולא להזמין עבורו אמבולנס בגלל שעכשיו שבת... ובכן, אתם יכולים לנחש מה אני חושב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה קל להתחמק.

הקצנתי את המקרה להראות לך כמה זה נורא, בנוסף מאוד רציתי להביא לפה את המקרה הזה שתראה אותו.

עכשיו מה אתה אומר ?

אני אומר שאני רואה שגם נהיית שופט וקבעת מי אשם במות המסתנן.

יותר מזה, אתה סופר-שופט שקבעת בלי לראות שום מסמך.

"הקצנתי את המקרה להראות לך כמה זה נורא".

הקצנת כי זה נותן קצת פלפל לאשכול.

מכל האפשרויות להוריד את כמות ההסתננויות, בחרת דווקא לירות בהם.

כשרוצים למנוע נוכחות יתושים בחדר, דואגים לרשת צפופה בחלון.

לא צריך לחכות שהיתוש יכנס, ואז ללבוש מסכת אב"כ ולרסס את החדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהשאלות הזויות, וחלק מהשאלות הגיוניות. לדתיים לפחות.

בסופו של דבר מדובר בעניין דתי פנימי, ששוב נעשה בו שימוש ציני להנפת שלטי "גזען גזען".

ה"עניין הדתי הפנימי" הזה הוא גזענות, או לפחות מדיף ניחוח של גזענות.

זה שמישהו יכול להשתמש בתור הדת בתור תירוץ להתנהג כמו חרא של בן אדם לא הופך אותו לפחות חרא של בן אדם מבחינתי...

וכן, אני מסכים שזה עניין חשוב שמסתננים חדשים עברו את הגבול, ואני כן חושב שצריך למנוע את הכניסה שלהם לארץ.

אבל מה הקשר של זה לנושא? השאלות שנשלחו לרבנים לא מבדילות בין המצב החוקי של העכו"מים למיניהם ולא אכפת להם אם יש להם אשרת שהייה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים הגזען היחיד שאני רואה באשכול הזה הוא פותח הדיון ששם כזאת כותרת.

אני אומנם לא דתי ודי נגד דתות בכללי אבל אני מחובר לעם שלי. ואם יש בו אחוז לא מבוטל שחי ע"פ ההלכה זכותו לעשות כך (למרות שאין לו זכות לכפות אותה עלי)

אבל לפותח התרד אין זהות לאומית ובמסווה של נאורות הוא מפגין גזענות כלפי עמו שלו (שלא נומר אנטישמיות לשמה)

קראתי את הלינק לYNET ולהפתעתי הרבה לא נתקלתי שם לא לרמיזה קלה שבקלות לגזענות משום סוג.

אבל את פותח הדיון זה לא באמת מעניין כי הוא רק רוצה "לעשות כותרת"

לגיתימי לגמרי שאנשים שחיים על פי ההלכה ישאלו את הרב שאלות כאלה, ואין שם אפילו לא תשובה או הלכה גזענית אחת

ומה לעשות שרוב רובם המוחלט של המסתננים הם מהגרי עבודה שתופסים טרמפ על גבם של הפליטים האמיתיים

אני לא מבין למה פליט לא יכול לפנות לשגרירות שלנו במצרים ושם לבקש מקלט, להגיד שכל אלפי המסתננים הם פליטים זה דמגוגיה זולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין יחס הדת לחלאות אדם באמת מדיף ריח של גזענות.

כי במקום להסתכל מזווית רחבה אנושית הם בוחנים את העניין מטעמי דת.

ובדיוק מאותה הסיבה נודף ריח גזענות חזק מהדת כלפי כל מי שאינו כמוהם בדיוק.

אני רק מקווה שחלאות האדם יכנסו בחלאות האדם, ואז נוכל לזרוק את כולם לבריכת גורדון.

אוי זה ענק הקטע עם הבריכה.

אבן תרבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיתימי לגמרי שאנשים שחיים על פי ההלכה ישאלו את הרב שאלות כאלה, ואין שם אפילו לא תשובה או הלכה גזענית אחת

איך זה היה מצטייר בתקשורת בארץ אם בקובץ שאלות ותשובות מוסלמי הייתה מתפרסמת השאלה של "האם מותר להגיד תודה ליהודי?"

עצם שאלת השאלה מדיפה ריח חזק של גזענות, בלי קשר לתשובה.

מה שכן, אם התשובה הייתה שלילית הרי שזה היה יותר גרוע, אבל זה לא אומר שעכשיו זה בסדר.

ואתה מוזמן גם להתייחס לזה:

ואגב, מישהו רוצה לנחש מה הרב היה עונה לגבי האם צריך להזמין אמבולנס בשבת עבור מישהו שאינו יהודי?

למשל - http://www.moreshet.co.il/web/shut/shut2.asp?id=90550

בשאלה הזאת למשל יש רבנים שיפסקו לכאן ויש רבנים שיפסקו לכאן.

אני לא יודע מה איתכם, אבל מישהו שמסוגל להסתכל על מישהו גוסס ולא להזמין עבורו אמבולנס בגלל שעכשיו שבת... ובכן, אתם יכולים לנחש מה אני חושב עליו.

לא בדיוק צריך להתאמץ הרבה בשביל למצוא פסקי הלכה גזעניים...

ומה לעשות שרוב רובם המוחלט של המסתננים הם מהגרי עבודה שתופסים טרמפ על גבם של הפליטים האמיתיים

אני לא מבין למה פליט לא יכול לפנות לשגרירות שלנו במצרים ושם לבקש מקלט, להגיד שכל אלפי המסתננים הם פליטים זה דמגוגיה זולה

אתה יודע מה זה "דמגוגיה זולה"? דמגוגיה זולה זה לא להתייחס לנושא ולמשוך אותו לדיון על הלגיטימיות של שהיית הפליטים בארץ במקום לכך שעצם שאלת השאלות האלה זה מסריח (לדעתי לפחות, וכנראה שגם לדעת פותח הת'רד).

וזאת גם דמגוגיה זולה לא להתייחס לכך שהשאלות והתשובות לא מתייחסות לסטטוס החוקי של העכו"ם למיניהם, שכן רבים מהם הם חוקיים לחלוטין בארץ....

ואין צורך לעשוות רווח בין כל שורה, זה סתם מציק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...