איטיות במחשב CoreI7 2600K 16GB - עמוד 7 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות במחשב CoreI7 2600K 16GB

On18

Recommended Posts

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברשותכם הערה בנושא שקצת מפריע לי.

יותר מדי פעמים לטעמי אני נתקל בפורום במילה "מהירות" בהקשר של תיאור ביצועים, מבלי שניתן הסבר מעמיק, אלא יותר בצורה של סיסמה. לדוגמה, עם X הכל יהיה לך יותר מהיר. Y הרבה יותר מהיר מ-X וכדומה.

אם ניקח כדוגמה את הדיון הנוכחי, אז כשאתם, אלו שמבינים, אומרים "SSD יותר מהיר", "SSD יאיץ את פעולת המערכת" או "SSD הוא מהיר" אתם מתכוונים לדברים מסוימים. אולם כאלה שלא שולטים בחומר כמוכם עלולים לקבל את הרושם המוטעה שהכוונה במשפט "עם הכל יותר מהיר" זה שכל מה שהם יעשו יהיה הרבה יותר מהיר ממה שהם מכירים. לא מדובר רק בזמני טעינת המערכת ופעולות שמושפעות מזמני גישה, אלא ממש כל פעולה ופעולה תעשה יותר מהר. טעינת דפי יותר מהירה, משחקים ירוצו להם יותר מהר (חלק אפילו מבלבלים את זה עם FPS), הכל יפעל יותר מהר, גם פעולות שהתקן האחסון הוא כלל לא צוואר הבקבוק שלהן, או שהוא לא משנה באופן כזה מהותי את חווית המשתמש.

לכן לדעתי כשמשתמשים בפורום במילה "מהיר" חשוב מאוד לתת את ההקשר המתאים ולהסביר יותר בפירוט למה הכוונה במקום סתם לזרוק סיסמאות כלליות לאוויר.

זאת דעתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומצד שני אי אפשר סתם לזרוק סיסמאות המשתמשות במילים כמו "מהיר", "ביצועים", "חזק" וכדומה מבלי להכניס אותן להקשר המתאים או לתת בסיס כלשהו להשוואה. כי אנשים שאולי פחות מבינים נוטים לפרש אותם באופן שונה לגמרי מאלה שכותבים את ההמלצות האלה. וזה בדיוק מה שקרה פה, פותח הדיון לא ממש עזר לעצמו בכך שלא שיתף פעולה עם הבקשות לתאר מהי האיטיות ולבצע בדיקות נוספות וישר בחר בפתרון של קניית רכיב חומרה מבלי שהיה בטוח או לפחות סביר שאכן הרכיב הזה יפתור את מה שהוא מתאר כאיטיות, אך זה מקרה פרטי ואני מדבר על העקרון.

מכאן באה ההערה שלי, ושכל אחד יעשה איתה מה שהוא מבין לנכון.

התופעה שבה בפורום נזרקות סיסמאות לאוויר ללא שום בסיס או יכולת לכמת אותן הולכת וגדלה ולי באופן אישי זה מפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ART Tatum בתור בן אדם ותיק בפורום ובעל הבנה הרבה מעבר להבנה בסיסית של משתמש פשוט אתה אמור היית להבין מההתחלה שאין שום קשר לדיסק קשיח של הבחור עם מחשב כזה מפלצת לא הגיוני שבמצב נורמלי המחשב של הבחור יהיה איטי (מה שגם שסה"כ הדיסק קשיח שלו לא רע בכלל 64 מגה בופר ו7200 סיבוב הארד דיסק זה לא רע בכלל), לא קראתי את כל הדיון אני חייב לציין אבל מההתחלה שאני מסתכל להגיד לבחור שיש בעיה בדיסק הקשיח ובגלל זה המחשב שלו איטי פשוט איך להגיד לא מציאותי וחבל מאוד שהוא לא התייעץ יותר ואכן קנה דיסק קשיח חדש וכ"כ

יקר .. אני מכיר הרבה אנשים עם מפרטים הרבה פחות חזקים ושמרגישים שהמחשב שלהם מטוס, ויכול להעיד על עצמי שאני בעל מפרט קצת חלש משלו גם עם מעבד i7 2600 חושב שאני בטיסה לאל-על ולא משנה איזה פעולה אני מבצע במחשב ושוב אני מדגיש שהמפרט שלי חלש משל הבחור כולל הדיסק קשיח שלי שהוא גם של wd אבל עם 32 mb ולא 64...לכן משהו פה מוזר מאוד שהבחור מתלונן עם הביצועים עם זה לא בעיה של וכנראה שלא כי הוא פרמט 3 פעמים וזה לא עזר כנראה בעיה בהרכבה או משהו כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיפך.

לפי התיאור הראשוני + השני שלו בדף הראשי המסקנה המתבקשת היא א. הוא לא יודע להעריך ביצועים ואת הסיבות להם (מהירות האינטרנט היא דוגמא לזה), ב. החומרה כנראה תקינה כי אין תלונות על משחקים או תקיעות וכל מיני, וגם הכל היה מהיר מיד אחרי התקנה כך שהמסקנה של הכל היא ההרדיסק, שהוא החלק הכי איטי במחשב וגורם לתחושה כללית של סחבת לא מעט פעמים.

ועם מפרט חזק ויקר כמו שלו זה כמעט חובה.

ובכל מקרה זה רעיון טוב גם אם זה לא הגורם היחידי לאיטיות שהוא מרגיש.

בכל הדרך לא שללתי גורמים אחרים, רק התייחסתי להרדיסק כגורם איטיות כללי שקיים בכל מקרה.

ואולי קצת נסחפנו בכמות הדיבורים על זה בגלל טבע השתלשלות האירועים של דיוני פורום.

עד כדי כך שנוצר הרושם אצל כמה אנשים שזה נושא הדיון היחיד ואין עניינים אחרים.

הכל אפשר להבין ולפתור רק צריך להמשיך בתהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אסביר לכולם אני רואה שאנשים כאן לא מבינים ומתעלמים מהרבה דברים שכבר ציינתי

אני ממליץ לכולם לעבור שוב על התגובות שלי מתחילת הדיון בבקשה !

ובמיוחד לטאטום , המחשב נלקח לבידקה במעבדה לפני חודש , בדקו ומצאו שאחד מהסטיקים של הזיכרון לא תקין החליפו בחדש ! ושלחו אותיי אליי בחזרה עד כאן סיימנו יפה הכל מובן ב"ה

בשימוש הראשוני במחשב אחרי שכבר התקנתי את חלונות 7 עם כל מה שצריך דרייברים מעודכנים וכל מה שאתה יוכל לעלות על דעתך כבר עשיתי אז , (אני לא משתמש עם רמת ידע בסיסית קטנה)

אחרי שהמחשב חזר הייתי צריך לפרמט את המחשב ולהתקין את חלונות 7 וכו' , (X64) (במעבדה עשו בכל מקרה עידכון ל BIOS) לאחר מכן נכנסתי להגדרות ה סידרתי את Extreme Memory Profile ל Profile 1 !

לאחר מכן הגדרתי Performance Enhance - Extreme - להזכיר שהלוח אם שלי הוא P67a- Ud4-B3 ! גיג'הבייט

כאן למעשה אחרי זמן שימוש במחשב של חצי שעה היה מתקבל מסך כחול במחשב כל כמה זמן בבי'רה שעשו מצאו שאחד מהסטיקים לא תקין ועכשיו הכל תקין ב"ה ואין מסך כחול ובכל זאת שדרגו את גרסת ה !

עד לכאן שום דבר לא אמור ולא היגוני שיגרום למחשב לזוז איטי מאוד

כי בשימוש הראשוני אחרי שהחזירו לי אותו , המחשב היה מטוס אל על ! ועשיתי פירמוט כמו שצריך עם התקנות חלונות 7

עד ש ... הרגשתי שינוי פתאומי שהכל זז לאט , וגם בהגדרות ששינתי אין בהם קשר לאיטיות המחשב !

מה זה לאט ? למה אני מתכוון לאט

לאט בתנועות השימוש במחשב תעוברת המחשב איטית (ואין במחשבה וירוס או רוגולות חלילה המחשב עבר 3 אתחולים)

(בלי קשר לאינטרנט) לוקח זמן לאקספלורר להיפתח , לוקח זמן לאייקונים של שולחן העבודה להיטען , מהירות הפעלת המשחקים וטעינת המשחקים התאריך להתארך , הרצת ישומים במחשב התחילה להיות איטית לצערי הרב , התקנות תוכנות ומשחקים שקודם לכן היה מהיר מאוד , ועכשיו איטי מאוד , לדוגמא , הייתי לוחץ כדי להריץ את דפדפן האינטרנט 9 הוא היה נפתח בקליק אחד והאתרים היו עולים מאוד מאוד מהר ,

אחד מהמשתמשים אמרו לי לעשות בדיקת MEMTEST , עשיתי את זה כבר ותוצאת הבדיקה העלו שאין שום תקלה ב"ה בחומרת המחשב בזיכרון הראשי !

הרצתי בדיקה לסקטורים פגומים ב HD , גם פה ב"ה אין שום תקלה מצב בריאותו של דיסק הקשיח מצויין +

הלוח אם שלי למי שמבין עולה קרוב ל 1000 ש"ח ! זה לא סתם לוח אם פשוט ובסיסי , יש לי בו מערכת נוספת של (למקרה שעידכון הBIOS) כשל והמחשב לא עובד בגלל זה ועוד הרבה חידושים גבוהים

Tatum אמר לי לבטל HF , ביטלתי את זה לגמרי !

אמר לי להגדיר 4 GB , לזיכרון הורטואלי הגדרתי 4 GB לזה !

אמר לי למחוק את הזיכרון והקבצים המשמשים ל שחזור המערכת גם אותם מחקתי

(אם יש עוד משהו תאמרו לי שאבטל אותו ותסבירו לי)

ועדיין המחשב איטי

לידעת כולם גם שהמחשב היה מהיר וגם עכשיו שהמחשב איטי

אותם דרייברים שמותקנים עכשיו והתוכנות שמתוקנות כעת והמשחקים

היו גם כאשר המחשב היה מהיר מאוד

אין שום תוכנה חשודה או גורמת לבעיית האטיות !

אמרו לי לרכוש SSD , רכשתי במחיר יקר מאוד והנה זה לא שינה כלום ולא הוזיז כלום וחבל שקניתי בכלל

וכמו שאמר אחד האנשים פה 64MB בדיסק הקשיח ממש לא רע בכלל

חשבתי לצעמי האם יכול להיות שהשינוי התמוהה הזה קרה בגלל ששינתי הגדרות ב (כפי שכתבתי לעיל)

אז נכנסתי ל BIOS ולחצתי על Load Optimized Defaults והפעלתי את המחשב מחדש ושוב לא היה שום שינוי !

ושוב יש לי 1 TB WD 64MB SATA3 ! אין שום סיבה שלא היהי לי מספיק מקום בדיסק הקשיח C !

במחיצה ב C מותקן 7 כולל SP1 ! ויש לי עוד 850GB פנויים ! ! !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב יש לי 1 TB WD 64MB SATA3 ! אין שום סיבה שלא היהי לי מספיק מקום בדיסק הקשיח C !

במחיצה ב C מותקן חלונות 7 כולל SP1 ! ויש לי עוד 850GB פנויים ! ! !

רגע.. חשבתי שהתקנת את מערכת ההפעלה על ה , משום מה עכשיו זה לא ממש נשמע ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שתעשה בדיקת יציבות וטמפרטורה עם OCCT.

תעלה את התוצאות ובמידה והכל בסדר תבדוק ביצועים כלליים עם זה:

http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark06/download/

הבאתי לך את הלינק הזה באמצע הדיון מתי שהוא כדי לבדוק ביצועים ולא בדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע.. חשבתי שהתקנת את מערכת ההפעלה על ה , משום מה עכשיו זה לא ממש נשמע ככה.

התקנתי את החלונות 7 ב C (שהיה קודם לכן מחיצה של ה SSD) אבל מאחר וראיתי שאין שינוי הוצאית את ה וחזרתי לכונן הרגיל SATA3 1TB 64MB ) !

ועכשיו חזרתי לחלונות 7 כפי שהיה לפני שהתקנתי את !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם פרמטת ועדיין אתה נתקל באיטיות, זו בעיית חומרה.

עניים לו ולא ראות , לא שמת לב שכבר בדקתי בדיקה מקיפה על כל החומרה !

תקרא שוב בבקשה את הדיון מתחילתו ועד סופו לבנתיים !

אל תקבע דברים סתם כך !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק טמפרטורות במנוחה ובזמן בדיקת מאמץ ויציבות עם OCCT.

Tatum יש קודים וראשי תיבות שאני לא יודע מה הם ...

בבקשה תשלח לי קישור להורדת התוכנה תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שתעשה בדיקת יציבות וטמפרטורה עם OCCT.

תעלה את התוצאות ובמידה והכל בסדר תבדוק ביצועים כלליים עם זה:

http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark06/download/

הבאתי לך את הלינק הזה באמצע הדיון מתי שהוא כדי לבדוק ביצועים ולא בדקת.

אדון טאטם היקר , קישורי הורדה , אתה מדבר איתי בשפה לא מובנת , קודים של OCCT , אתה חושב שאני מבין את הראשי תיבות ותשתדל לא לדבר בקודים בבקשה

תשלח לי קישור ואני אבדוק את המצב של היציבות והטמפרטורה וכו'

אני כרגע מתקין את התכונה של היציבות לבדיקה !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...