שאלות לגבי הבדלים בחיבורי SATA וכונן קשיח פנימי 2TB שמתלבט - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי הבדלים בחיבורי SATA וכונן קשיח פנימי 2TB שמתלבט

UponTheRose

Recommended Posts

שלום, ראיתי שיש עכשיו חיבורי SATA2 וSATA3, השאלה היא האם יש הבדל מהותי בין השניים?

ואם אני קונה חיצוני עם SATA3 איך אני אדע שהוא יתחבר למחשב? אני צריך לבדוק תמיכה בלוח אם???

עכשיו לגבי הכונן, אני מעוניין לקנות פנימי 2TB וראיתי שיש בפורום המלצה חמה על

HD204UI, ושמתי לב שהBuffer זה 32MB בזמן שיש כוננים אחרים במחירים דומים עם 64MB וגם מהירות סיבוב יותר גבוהה (7200rpm) לעומת ה5400 של הכונן

אז למה הכונן בדיוק מומלץ?

יש את הכונן הקשיח DeskStar 2TB 7200RPM 64MB Sata III ‎ במחיר דומה

אשמח אם מישהו יבהיר לי את העניינים, תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ROSE

אין שום הבדל פיזי בחיבורים 2 ו3 יש רק הבדל בפרוטוקול המקשר

לא ידוע לי על שום בעיות תאימות בין 2 ו3 ולהיפך

לגבי ההארד דיסק עצמו

בדרך כלל כשלוקחים כונן כזה גדול אז זה לא בשביל מערכת ההפעלה אלא יותר למען גיבויים

גיבויים לא צריכים ביצועים גבוהים וכל כונן יעשה את העבודה מי מהר יותר ומי קצת פחות

פחות סיבובים בתיאוריה (5400 מול 7200) יביא לאורך חיים של ההארד דיסק ארוך יותר מה שאומר ש5400 אמין יותר מ7200

וכל זאת תיאורטית משום שגם הכוננים של 7200 אמינים מאוד

בכל מקרה אני אף פעם לא בעד לקנות כונן של 2TB עדיף לקחת שני דיסקים של 1TB

אם דיסק של 2TB הולך אז הרבה מידע אבד ואם תקח 2 דיסקים של 1TB תוכל לעשות MIROR

ולהכפיל אבטחת המידע פי 2

לגבי הDEKS אז ART TANTUM ממליץ עליו בחום

אם אתה לא מכיר את TANTUM אז לידיעתך הוא אחד הגורואים של תורת המחשב כאן בפורום

וחוץ מזה הוא דומה לישו-- מה שמקנה לו מראה של אמינות והילה של קדוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: אהבתי :xyxthumbs:

בכל מקרה,ה2TB זה לא בשביל גיבוי זה יותר בשביל מולטימדיה ועריכה

כשאתה אומר MIRROR אתה מתכוון גיבוי? 1T בגיבוי 1TB?אין צורך...

יש צורך במהירות וביצועים כי אני אשתמש בכונן באופן אפקטיבי

תודה על תגובתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

UponTheRose אם אתה מתעניין לגבי כונן 2 טרהבייט לעריכה - אז תקח שני כוננים של הסמסונג ותעשה רייד 0- ייתן לך את כול הנפח שאי פעם תרצה(4 טרה)+ביצועים של קריאה\כתיבה 200 מגה בשנייה,ייתכן ובכונן 7200 ברייד 0 תקבל עוד קצת ביצועים אבל זה כבר לא קריטי,יש לי רייד כזה כבר חצי שנה ומאוד מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אם אני קונה הארדיסק תומך בSATA3 הוא יעבוד על המחשב באופן נורמלי כמו SATA2 או שיכול לעשות בעיות אם הלוח אם לא תואם?

מהו בדיוק הbuffer ולמה הוא שימושי בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקן SATA יש תאימות לאחור ככה שאתה יכול לחבר דיסק SATAIII ללוח שתומך SATAII וזה יעבוד באופן תקין, הדיסק פשוט יעבור לעבוד בתקן SATAII

אל תתייחס לגודל הבאפר כשאתה בוחר דיסק קשיח, מה שחשוב זה הביצועים של הדיסק ולא גודל הבאפר

buffer:

http://en.wikipedia.org/wiki/Disk_buffer

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, buffer גדול זה אפילו יותר רע מbuffer נמוך נכון?

התפקיד שלו זה לשמור מידע עכשווי כמו שהאינטרנט שומר temporary files, הבנתי נכון?

אבל עדיין 7200rpm זה הארדיסק יותר מהיר מ5400rpm, אז שוב- אני עדיין לא הבנתי למה הHD204UI מומלץ לעומת Hitachi DeskStar 2TB בעל מחיר קצת יותר גבוה ומהירות 7200rpm? מישהו יודע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שבאפר יותר גדול גורע מהביצועים של הדיסק הקשיח

פשוט לפעמים הוא לא תורם להגברת הביצועים בגלל זה רשמתי שיש להתעלם מהנתון הזה ולהסתכל נטו על הביצועים: מהירויות העברה, זמני גישה וכו'.

HD204UI מומלץ בקטגוריה של דיסקים ירוקים

אבל הדיסק של היטאצ'י יותר מהיר, מה שכן אני בזמנו בחרתי לא לקנות אותו כי קראתי עליו כמה תלונות ב- מאנשים שקיבלו את הדיסק DOA - DEAD ON ARRIVAL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עדיין 7200rpm זה הארדיסק יותר מהיר מ5400rpm, אז שוב- אני עדיין לא הבנתי למה הHD204UI מומלץ לעומת Hitachi DeskStar 2TB בעל מחיר קצת יותר גבוה ומהירות 7200rpm? מישהו יודע?

אלו שני קטגוריות שונות.

ובקטגורית ה2TB 7200RPM ומעלה יש רק 3 חברות, 2 מהם עם מחירים כמעט כפולים מכונני 5400.

כך שיוצא שיש רק כונן אחד משתלם יחסית בקטגוריה הזאת.

מעט מאוד אנשים צריכים ביצועים מכונן כל כך גדול.

ומי שצריך ביצועים יכול לעשות RAID של 2X1TB 7200RPM באותו המחיר, ולקבל ביצועים עדיפים.

לכונן הזה היו הרבה דיווחים על DOA בNEWEGG.

בדיעבד מסתבר שזה בגלל הטיפול במשלוחים.

מקורות אחרים מוסרים שאחוז התקלות נמוך מאוד בדומה לכוננים אמינים של חברות אחרות (אחוזים בודדים).

אז הכונן משתלם וככל הנראה אמין.

הוא פונה אל מי שרוצה ביצועים + יעילות בכמות הכוננים במארז.

אני מבין למה אפשר היה לחשוב שהוא לא שייך במומלצים.

אני לא מבין למה זה עדיין המצב.

לכל הפחות הוא שווה איזכור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך את כונן ה2TB שיריץ לי בעיקר באיכות fullHD וגם להריץ משחקים כבדים (לא בהכרח אבל אני מעדיף להתקין משחקים גדולים על הכונן הזה)

אני בחרתי לקנות דווקא כונן 2TB כי אם אקנה 2x1TB זה יתפוס בתוך המחשב ואני מתכוון לקנות עוד כונני 2TB בעתיד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף לא להתעסק עם RAID.

מה גם שבקצב שהוספתי כוננים והנסיבות, אין לי ולא היתה לי אפשרות לעשות RAID.

הכונן הזה קרוב לוודאי יהיה בעל ערך ושימוש בשבילי גם עוד 5 שנים (אם הוא ישרוד עד אז כמובן).

עדיף לי כמה שיותר מקום, בכמה שפחות כוננים.

מבלי להתפשר על ביצועי GREEN.

מעולם לא אהבתי כוננים איטיים (באופן כללי, וביחס להיצע בכל זמן נתון).

אני לא רואה סיבה לרדת בביצועים, דווקא כשכמות הנתונים ועיבודם עולה משמעותית ודורשת יותר זמן.

20% תוספת לביצועים בשביל 20% תוספת למחיר זה דבר שאני מוכן לשלם בשימחה.

אם היה אפשר לקבל עוד ביצועים באותו יחס למחיר, אני והרבה אנשים אחרים היו משלמים פי 2 כדי לקבל ביצועים כפולים, וקוראים לזה מהלך נבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אתה תומך בקנייה של Hitachi DeskStar 2TB, אני צודק?

DOA זה בכלל לא בעיה כי יש אחריות על המוצר, השאלה היא אם ההארדיסק אמין לטווח הארוך

ואני לא מבין את המושג RAID וRAID 0, אתה יכול להסביר לי על התופעה ואיך משנים הארדיסק לRAID?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...