הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדבר הבא על כוונת הממשלה: מים מינרליים.

nineball

Recommended Posts

אז נכון, המחיר של המים מהווה נגיד 'רק' 30% מהמחיר הסופי לצרכן,

תגיד, קראת את הדיון הזה בעצמך?

מחיר המים מהווה כרגע פחות מ 0.2% מהמחיר הסופי לצרכן.

גם אם החברות לא 'יספגו' את העליה, ואפילו אם יכפילו וישלשו את העלות שלה על גבינו, התוצאה תהיה תוספת של בערך 3 אגורות למחיר הבקבוק.

החשבון שלך באחוזים הוא לא נכון והוא מטעה, לדוגמא אם תפוח עולה שקל ליצור ואתה מוכר אותו ב10 אז הרווח שלך תשעה שקלים, אם הועלה מאיזו שהיא סיבה מכיר יצור התפוח ב1000% (פי עשר) כלומר לעשרה שקלים לא צריך להעלות את מחיר התפוח פי 10 על מנת לשמור על רווחיות זהה, אלא כולה להוסיף לו 10 שקל (ולא 90 ש"ח כדי לעלות את המחיר לפי 10).

הדוגמה שלך לא ממש נכונה. אם מישהו קיבל עד היום 10 שקל על כל שקל שהשקיע, אין סיבה שעכשיו פתאום יסכים לקבל 2 שקל על כל שקל שמשקיע. הרווח צריך להשאר זהה לפי השקעה, לא לפי פריט.

דוגמה יותר טובה תהיה: נניח שעולה לי 100$ לייצר ואני מוכר אותו ב200$. יש בו רכיב פלסטיק מסויים שעולה לי סנט אחד. יום אחד המחיר של אותו רכיב עלה ל2 סנט, האם אני צריך למכור את האייפון שלי ב400$ כדי לשמור על יחס רווחים זהה לאותו פריט? לא, אני צריך להוסיף לו סנט אחד כדי לשמור על רווח לפריט, או להוסיף שני סנט כדי לשמור על יחס רווח להשקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

זה בדיוק מה שאני אומר.

ולכן:

נכון, וזה למה אמרתי שזה בחישוב גס שלא לוקח בחשבון את כל אותם פרמטרים.

המים מהווים את אותו רכיב פלסטיק, אבל אנחנו פשוט לא יודעים איפה בדיוק ובכמה מחיר המים מגולמים במחיר הסופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה בדיוק הטעות שלך. רווחיות לא הולכת ע"פ מחיר קבוע אלא ע"י אחוזים.

בדוגמא שלך לפני העלאת המחיר:

- מחיר תפוח: 1 ש"ח

- מחיר מכירה: 10 ש"ח

- רווחיות: 1000% (10 חלקי 1, כפול 100)

לאחר העלאת מחיר:

- מחיר תפוח: 11 ש"ח

- מחיר מכירה (ע"פ מה שאתה אומר): 20 ש"ח

- רווחיות חדשה: 181% (20 חלקי 11, כפול 100)

רואה איך הרווח שלך ירד דרסטית?

קרא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%97_%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%99

החישוב שלך מוטעה ביסודו, רווח הוא תוצאה של חיסור לא של חילוק כפי שאתה מנסה להציג, כלומר אם מישהו עד עכשיו מחר 1000 תפוחים ב10000 שקל זה אומר שעל כל תפוח הוא הרוויח עשרה שקלים בממוצע אין פה שום קשר לעלותו של התפוח במקור. אם התפוח נניח עלה למוכר שקל אז הוא הרווח הנוכחי שלו הוא עדיין 10000 ש"ח והוצאות של 1000 שקל, רווח נקי של 9000 שקל.

אם העלו את מחיר לשני שקל לתפוח-בשבלכם הפכילו אותו כי אתם אוהבים להסתבך ולעבוד עם כפל- אז הרווח שלו נותר 10000 ש"ח, אך הרווח הנקי (שזה מה שמעניין) ירד ל8000 ש"ח, על מנת לעלות אותו חזרה ל9000 ש"ח (רווח נקי זהה לכאשר עלו) אז עליי למכור ב11000 ש"ח. כלומר תוספת של 1000 שקל ל1000 תפוחים, שקל->לתפוח בדיוק כמו שנאלצתי לשלם. יחד עם זאת סביר להניח שלא כולם יוכלו לקנות במחיר החדש, אלא רק נניח ע90% מהאנשים יוכלו לקנות, אז אני יעלה בעוד כ10%-15% את המחיר כדי לשמור על אותו הרווח. יענו התפוח יעלה בכ20% תוספת, יענו 12 במקום 10.

עכשיו תאר לעצמך שמדובר באגורות, או בעשיריות האגורה, למי איכפת קיבנימט.

רווח הוא מה שקובע ולא היחס, לכן אם יכולתי להסתפק קודם לכן ב9000 ש"ח רווח נקי, אין סיבה שאני לא יוכל להסתדר עם אותו הרווח בסיטואציה שונה. (אני לא מדבר על עליית מחירים כללית).

אם אדם קונה ב100 ש"ח ומוכר אותו לפראייר ב1000 שקל הוא לא ייחשב עשיר. אבל אם הוא היה מוצא 10000 אנשים ומוכר 10000 אייפוני ב200 אז הוא יחשב עשיר. למרות שיחס ההשקעה שלו לכסף צנח משמעותית, הרווח הנקי עלה. אז למי איכפת.

הטענה שלי היא פשוטה: אם מישהו עד היום הרוויח נקי 10 ש"ח על כל מוצר אז אם עלות היצור היא שקל או 100 זה לא משנה כל כך (עליו לעלות בטיפה את המחיר הסופי כיוון שהוא הפסיד לקוחות אבל הטיפה לא רלוונטי).

וגם אם אני טועה בדרך שלי (למרות שזה לא בדיוק טעות, אלא יותר השקפת עולם), עדיין סתכל על התגובה YONIZAF ותבין לבד.

בטח שאנחנו יודעים מה מחיר המים, זה כל הפואנטה, קו"ב מים עולה נכון להיום 5 ש"ח לחברה, כלומר חצי אגורה לליטר, כלומר ליטר וחצי מכיל מים בשווי של 0.75 אגורות. עכשיו אם זה יעלה 1.5 אגורות, זה לא משנה כלום במחיר הסופי לצרכן שהוא כ200 אגורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני טוען בדיוק מה שאני טוען.

ואתה צריך להבין שרווח != רווחיות.

נכון, בסופו של דבר הרווח הנקי שלך הוא זהה. אבל הרווחיות לא.

על כל שקל שאתה משקיע אתה מקבל פחות.

ומה קשור מחיר המים שאותו אנחנו יודעים?

אנחנו לא יודעים כמה ממחיר המים האמיתי מגולם בתוך המחיר הסופי לצרכן.

בקבוק מים עולה לך 8 שקל.

אתה יודע כמה מה- 8 שקלים האלה הולכים לבקבוק, חומרי פלסטיק, פרסום, משכורות.. וכמה הלך על חומר הגלם עצמו שהוא המים?

לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני טוען בדיוק מה שאני טוען.

ואתה צריך להבין שרווח != רווחיות.

נכון, בסופו של דבר הרווח הנקי שלך הוא זהה. אבל הרווחיות לא.

על כל שקל שאתה משקיע אתה מקבל פחות.

ומה קשור מחיר המים שאותו אנחנו יודעים?

אנחנו לא יודעים כמה ממחיר המים האמיתי מגולם בתוך המחיר הסופי לצרכן.

בקבוק מים עולה לך 8 שקל.

אתה יודע כמה מה- 8 שקלים האלה הולכים לבקבוק, חומרי פלסטיק, פרסום, משכורות.. וכמה הלך על חומר הגלם עצמו שהוא המים?

לא.

תגיד אתה מפגר שאתה עושה את עצמך, מחיר המים לחברות המים המינרלים הוא כמחיר המים לתעשייה במדינת והוא היום כ5 שקלים (4.9) לקו"ב כלומר ל1000 ליטרים. כלומר ליטר עולה להם חצי אגורה, זה המחיר שהם משלמים לממשלה לליטר וזה המחיר שרוצים לעלות, אז כן אתה יודע. זה שאתה טיםפש מדי כדי להבין את זה שלא אשמתי וזה לא אשמתך, זה רק עניין של הבית ספר, ההורים וברא עולם.

תאמין לי הם היו מוכנים למכור את המוצר ברווח של אגורה על כל שקל, אם היו יכולים למכור ב100 מיליארד שקלים.

אין שום קשר בין הרווח שאתה מקבל ההשקעה ליחס. מהסיבה הפשוטה שרווח זה תוצאת חיסור, ויחס זה תוצאת חילוק. שישרף העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין צורך לצ'וטט הודעה מעליך.

דבר שני תוריד את הטון שלך ומהר, אתה לא בבית שלך ואתה לא תקרא פה לאף אחד מפגר? מבין? יופי.

ועוד אתה מדבר על חינוך מהבית :facepalm:

עכשיו שאלה לי אליך,

זה שאתה יודע מה מחיר המים שעולה ליצרן זה יפה, אבל זה עוזר לך איכשהו? לא!

תגיד לי רגע, אתה באמת חושב שבתמימותך, ש 0.005 ש"ח שעולה ליצרן לליטר, הוא באמת מגלגל אותו הלאה לבקבוק? :screwy:

אתה חושב שעל בבקבוק ליטר, אתה שילמת 0.005 ש"ח על המים? ממש לא!

מה שלא ידוע לך זה כמה רווח היצרן החליט לעשות על חומר הגלם שהוא המים. הוא בכיף יכל לקנות את הליטר הזה ב 0.005 ש"ח, אבל אתה לא יודע בכמה הוא מכר לך אותו :bash:

לדוגמא, בקבוק ליטר עולה 8 ש"ח. אתה באמת חושב ש 0.005 ש"ח זה מים ו 7.995 זה כל השאר?! (משכורות, בקבוק, חו"ג שהוא לא מים, פרסום) אה? אתה הטיפש פה.

יכול להיות מאוד לדוגמא ש 3 ש"ח הוא מחיר המים ששילמת (כלומר 600% רווח נטו על המים) וכ- 5 ש"ח זה כל השאר.

אתה פשוט גאון :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה לא קולט אה, 0.005 ש"ח זה הכסף שאני משלם על המים, שאר הכסף מיועד לדברים אחרים! כל שאר הדברים שקופים (כביטוי) לך.

עוד X כסף על ההובלה, עוד Z כסף על העלות של העובדים, ועוד A כסף על שאר הוצאות (כולל רווח, פלסטיק וכו').

מחיר חומר הגלם ידוע ואותו רוצים לשנות (למרות שהמחיר לתעשייה הוא כולל ביוב, והעברה מה שהחברות האלו לא כל כך צריכים אבל הם כבר משלמות את זה).

אתה חייב להבין שמחיר חומר הגלם הוא 50. אגורות לליטר וזה המחיר שהצרכן משלם על המים עצמם, את שאר ה7.995 ש"ח זה עלות הבקבוק, שטח , משכורות, רווח לחנות המוכרת, עליות חשמל ועוד, כל מה שנותר זה רווח טהור.

כלומר כן שימתי 0.005 ש"ח על מים, חצי שקל על הבקבוק, חצי שקל רווח של המוכר, אגורה חשמל של המפעל, 10 אגורות הובלה, עוד איזה 30 אגורות שקר אחר והשאר זה רווח לחברה. (חוץ מהנתון הראשון הכל מונפץ אבל הוא כדי לסבר לך את האוזן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הוא זה שלא מבין.

החברות מוכרות מוצר. המוצר הוא מים. כל שאר עלויות שהן לא נטו שאיבת המים, הן עלויות משניות.

ליצרן עולה 0.005 ש"ח על כל ליטר מים שהם שואבים! בכמה שהם מוכרים לך אח"כ זה מה שבראש שלהם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הוא זה שלא מבין.

החברות מוכרות מוצר. המוצר הוא מים. כל שאר עלויות שהן לא נטו שאיבת המים, הן עלויות משניות.

ליצרן עולה 0.005 ש"ח על כל ליטר מים שהם שואבים! בכמה שהם מוכרים לך אח"כ זה מה שבראש שלהם!

המחיר שמוכרים לך אותו נובע מהרבה שיקולים, אף אחד מהם לא קשור לעלות המים (כיוון שעלות המים אפסית ביחס לעלות המוצר הסופי, ואם מכפילים אפס השלוש אז מקבלים 0), הם קשורים באופן ישיר בכמה כסף רווח נקי הם רוצים פר מוצר.

הם יכולים להחליט מחר שהם רוצים למכור בקבוק בעשרה שקלים אבל אף אחד לא יקנה.

הם מוכרים במה שהם רואים כמקסימום רווח (לא יחס, אבל ברור שאין לך טיפת מושג בכלכלה בסיסית).

אתה מטומטם מדי כדי להבין דבר אחד פשוט (אבל זו לא אשמתך), אין שום קשר בין עלות הפקת המוצר לעלותו במכירה. תראה לדוגמא נפט, אין שום שינוי בעלות שלו, אבל בחודש אחד חבית יכולה להפוך מ90 דולר ל120 דולר (כי יש מי שמוכן לשלם את זה).

החברה מייצרת גרף פשוט הרווח הנקי בציר הX וכמות האנשים שיקנו בציר הY(לפי סטטיסטיקות ומחקרים). כאשר Xn*YN היה מקסימלי אז יהיה מקסימום רווח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוסט הזה מסביר זאת בצורה הטובה ביותר לדעתי:

דוגמה יותר טובה תהיה: נניח שעולה לי 100$ (350 ₪) לייצר ואני מוכר אותו ב200$. יש בו רכיב פלסטיק מסויים שעולה לי סנט אחד. יום אחד המחיר של אותו רכיב עלה ל2 סנט, האם אני צריך למכור את האייפון שלי ב400$ כדי לשמור על יחס רווחים זהה לאותו פריט? לא, אני צריך להוסיף לו סנט אחד כדי לשמור על רווח לפריט, או להוסיף שני סנט כדי לשמור על יחס רווח להשקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא קראת :xyxthumbs:

דוגמה יותר טובה תהיה: נניח שעולה לי 100$ לייצר ואני מוכר אותו ב200$. יש בו רכיב פלסטיק מסויים שעולה לי סנט אחד. יום אחד המחיר של אותו רכיב עלה ל2 סנט, האם אני צריך למכור את האייפון שלי ב400$ כדי לשמור על יחס רווחים זהה לאותו פריט? לא, אני צריך להוסיף לו סנט אחד כדי לשמור על רווח לפריט, או להוסיף שני סנט כדי לשמור על יחס רווח להשקעה (=אחוז רווחיות).

ואני גם הסכמתי עם הדוגמא האת בעמודים הקודמים, כי זה בדיוק מה שאני טוען.

תנסה להציב נתונים קצת יותר גבוהים, אותו רכיב פלסטיק עולה 5 דולר, ופתאום עלה ל 10 דולר.

אז תצטרך למכור ב $205 נכון? נכון. אבל ככה תשמור על רווח לפריט זהה. לא על רווחיות. כדי לשמור על אחוז הרווחיות אתה תוסיף 10 דולר. כלומר תמכור את המוצר ב $210.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...