התאמת בקר מאווררים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאמת בקר מאווררים

matan007

Recommended Posts

הזמנתי לפני יומיים מאווררים מ למארז שלי. סה"כ בנוסף לשני המאווררים שהגיעו עם המארז (140+120) שהם שקטים ואיכותיים, ייתוןוספו עוד שלוש של 120 שקניתי שהם לא שקטים במיוחד מטבע מחירם וחוסר המותג. זה לא כל כך משנה לי במהלך היום אלא רק בלילה שאני מורידים דברים וישן! יש שני פתרונות אפשריים לדעתי עזרו לי להחליט:

1)יצירת מנגון שפשוט או יכבה או ידליק את כל 3 המאווררים הנוספים ע"י מפסק או משהוא דומה.

2)קניית בקר לו יש כמה מגבלות שתכף אני יגיד.

הערות:

1)לגבי אופצייה 1, יש לי נסיון באלקטרוניקה וכמובן מבחינה מעגלית אין כל כך מה לעשות פה! אני רק שואל איפה אני ישים את המפסק הזה כך שיישתלב יפה או אם למישהוא יש פתרון יצירתי?

2)לגבי אופצייה 2, הבעיתיות היא בשל כמה סיבות: התקציב שלי מאוד ולצערי אין למארז שלי מסילה לכונן 3.25 מה שאומר שכל בקר שאני ייקנה צריך להיות למסילת 5.25 ואלו יקרים לתקציבי! גם הקטנים יותר למסילת 3.25 יקרים אבל נתקלתי בבקר הבא במחיר סביר:

http://www.dealextreme.com/p/4-channel-cooling-fan-variable-speed-controller-for-pc-50969

המארז שברשותי הוא :

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MjM2NA==

כאמור אין לו מסילה מתאימה לבקר! האם למישהוא יש פתרון יצירתי איך אני מתאיןם בקר זה למסילה 5.25 גדולה יותר?

הערות נוספות:

1)באופצייה הראשונה שאני אומר שאני ייכבה את 3 המאווררים בלילה לא צריך לשאול לגבי טמפרטורות כי השניים של המארז כוללים בקר משלהם עם שני מצבים וגם בחלש שבמצבים המחשב מספיק מאוורר בשביל הורדות קלות עיבוד!

2)אם למישהוא יש המלצה לפתרון או בקר אחר בבקשה תנו.

3)אם תעיתי בגדלים של המסילות, לא משנה הוונתם את הכוונה ולי אין ניסיון כזה כדי לזכור בדיוק את הגדלים :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה:

נתקלתי באחד ממש טוב ומתאים למסילה שלי:

http://www.dealextreme.com/p/5-25-pc-chassis-front-panel-3-8-lcd-temperature-fans-controller-calendar-hdd-panel-34058

יש הנחה על שלוש, זה יוצא בערך 40 שקל לאחד! הנחה גדולה יותר על 5 או 10! מישהוא רוצה להצתרף לקנייה? הדברים האלו עולים בארץ קרוב ל-200 שקל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים האלה עולים יותר בארץ מכיוון שהם מגיעים מחברות אמינות, אתה מביא פה לינקים של דברים שהייתי מסרב להסתכל עליהם אפילו לרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jclarkk כל אחד והתקציב שלו. גם דברים כאלו כמו שאני מביא עושים את העבודה ולרוב מעל המצופה! לא מדובר פה על קניית ספק או כרטיס מסך שאז התפשרות על מותג יכולה לפגום בביצועים. שאתה אומר אמינות למה בדיוק אתה מתכוון? עד היום כמאט כל דבר שהזמנתי מ- DX או עבד מצויין ואלו שלא כספי הוחזר מייד וקבלתי אפילו פיצוי! מבחינת עבודה בבקר מאווררים אין פה דיבור על אמינות, או שעובד או שלא! אם כבר אפשר לדבר על פיצ'רים וזה שהבאתי יש בו הרבה יותר מאלו בארץ! אבל שוב אם תקציבך מאפשר לך על תתרך אפילו לראות מוצרים כאלו ולך ישר על המותג, לפי דעתי הערך המוסף שתקבל קטן לעומת תופסת התקציב ואבל עדין יהיה קיים. בסוף בשני הכיוונים התוצאות יהיו זהות במקרה של מוצר כזה.

מיכאל איך אני יוציא את המפסק מיתוך המארז? וחיווט כזה לא ישאיר אותי עם הרבה חוטים באיזור אחד במארז? כי הרי צריך לדאוג שכולם יוזנו מאותו כבל 4 פין עליו יותקן המפסק! זה ייפגע באוורור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד מצטער אבל אני לא מבין אותך..למה אתה צריך כל כך הרבה מאווררים ?

הלכת והזמנת מאווררים עלומי שם מEBAY כאשר יש מאוורים טובים בארת במחיר של 40-50+- שקלים למאוורר..

אם תציין איזה מארז יש לך ולמה אתה צריך כל כך הרבה מאווררים..אולי נמצא פתרון אחר..

כרגע אין מה להנדס יותר מדי..או שתרכוש בקר..או שתתקין על כל מאוורר מפסק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז:

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MjM2NA==

אני צריך את המאווררים האלו כי בתרד קודם שפתחתי אמרו לי שיש לי לחץ שלילי או משהוא כזה במארז ובאת שאני משחק אני שומע את המעבד והכרטיס מסך מתאמצים לקרר:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=500958.new;topicseen#new

קניתי 3 מאווררים ב-30 שקל כולל משלוח להם יש 4 לדים בארבע צבעים. את המאווררים ראיתי אצל חבר והם טובים\שקטים ברמות מפתיעות (בקנה מידה שלי לפחות :cool2: ) מאוורר עם לדים בצבעים בגודל 120 היה עולה לי בסביבות60 אחד בארץ (שוב תקציב)!!

לא חייב להתקין מפסק נפרד לכל מאוורר כי כאמור אני רוצה שליטה מקבילה על כולם. ז"א ON OFF כללי לשלוש המאוורים הנוספים. במצב כבוי יעבדו רק שני אלו של המארז! החיווט פשוט אך אני לא סגור איך להוציא את המפסק החוצה מבלי לשבור סלוט בחלק האחורי של המארז. מלכתחילה שאלתי עם למישהוא יש פתרון יצירתיח אחר או דומה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

free_me_0 תודה אבל יקר!! אני רק צריך סה"כ ON OFF למאווררים. לא אכפת לי לקבל יותר ובמחיר עדין נמוך (כמו זה ששמתי לדוגמא שכולל מסך צבעוני שליטה טמפרטורה ועוד וכל זה ב- 40 ש"ח). יש רעיונות או המלצות איך להוציא מפסק החוצה מיתוך המארז בצורה הטובה ביותר ודרך איזה פתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אהבתי את הSunbeam Rheobus

rhk-sa.jpg

בלי LCD בלי אורות ושטויות.

VINTAGE.

שני כאלה יספיקו לי בדיוק.

יש לSUNBEAM כזה של 6 עם מעבר בין PWM לבין שליטה ידנית.

Sunbeamtech%20Rheosmart%206%20Fan%20Controller.jpg

אם יש לכם מאווררי PWM תעדיפו בקר תומך מטבע הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואווו חברה נסחפתם!!! כולה רציתי מצב ON OFF ואתם מביאים פה בקרים ב-50 דולר ועוד אומרים "מחיר סביר" :lol:

בקיצור abu סיכם נכון, הלחמה ומפסק! למרות שלא ממש עזרתם לי בשאלות ששאלתי! אני כבר יאלתר מאיפה להוציא את המפסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...