מפרט לחישובים מדעיים, מעבד i5, זכרון 4GB, בערך 2500 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לחישובים מדעיים, מעבד i5, זכרון 4GB, בערך 2500 ש"ח

spitzi

Recommended Posts

מהניסיון שלי עם מעבדי SB, להגיע לסביבות ה-4.5-4.6G זה קל מאוד - סה"כ להגדיר את המכפלה בביוס ולקבע מתחים ל-PCI וכדומה וזהו. זו פעולה חד פעמית ועם קירור ראוי וניקוי תקופתי של המארז מאבק לא צפויה כל בעיה.

עם זאת, אני באופן כללי לא ממליץ לעשות OC למי שלא ממש ממש זקוק לזה ובמיוחד לא למי שלא מתמצא בתחום.

אני חושב שמעבדי SB חזקים מאוד גם כך ואני מכיר מקרוב מפתחי אלגוריתמיים ומהנדסי חומרה שעובדים על פרוייקטים לא פשוטים בכלל עם מעבדי C2D ואפילו P4 כשמדובר במשימות לא סופר-כבדות.

אני חושב שפוטנציאל OC יאפשר למחשב שלך אורך חיים של שנה-שנתיים יותר ממפרט ללא פוטנציאל כזה - גם אם לא תעשה OC מההתחלה אלא רק כשיהיה צורך אמיתי ותיכנס לעניין קצת. תחליט אם זה שווה לך הפרש מחירים של ~600-700 ש"ח היום (~200 "ח על הלוח, ~100 ש"ח על המעבד ו~300 ש"ח על כרטיס מסך נפרד כי לוחות P67 לא מאפשרים שימוש בליבה הגרפית המובנית).

הערת אגב: אם תיקח כרטיס NVIDIA, יש היום תוספים למטלב שמאפשרים האצת חמרה ב-CUDA בשימוש בכרטיס המסך. זה לא טרוויאלי וגם דורש לרוב כרטיסים יקרים למדי - אבל מאוד מעניין:

http://www.ddj.com/architect/207200659

http://www.vizworld.com/2009/05/cuda-enable-matlab-with-gpumat/

אבל יש סייגים לא קטנים: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=464456.msg3969673#msg3969673

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

tmpusr:

הפתעת אותי בעניין חוסר התמיכה של לוח האם בליבת הגרפיקה המובנית של מעבד i5. אז רק לוחות H67 תומכים בזה, לא P67 ? מה בעצם ההבדל העיקרי בין שני הלוחות האלה ?

מה שעוד הפתיע אותי זה שבימינו זכרון 4GB אמין עולה רק 200 ש"ח. ממש מתבקש לשים 6GB או 8GB מלכתחילה.

לסיכום, אני מבין מהדיון פה שיש לי שתי אפשרויות עקרוניות למחשב עם מעבד i5, שאף יתמוך בעתיד בכרטיס מסך middle-range ומעלה:

* להשקיע בערך 2700 ש"ח במחשב שלא יתאים להמהרה. כל המפרטים שפורסמו בת'רד הזה עד עכשיו היו מסוג זה להבנתי.

* להשקיע בערך 3500 ש"ח במחשב שיתאים להמהרה. tmpusr - יש לך מפרט לדוגמא מסוג זה ?

האמת שאני לא עדין לא רואה מה פסול במפרט "הג'נרי" ש-KSP הציעו ב-2300 ש"ח בלבד. כאמור, אני מוכן להוסיף עוד 200 ש"ח כדי לשדרג לספק כוח אמין עם 3 שנים אחריות, ואז מה רע בהצעה הזו, אין מספיק במארז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* לוחות P67 תומכים בהמהרה אבל לא בליבה הגרפית (אין חיבורי וידאו כלל).

לוחות H61/H67 לא תומכים בהמהרה אבל כוללים חיבורי וידאו לליבה הגרפית.

לוחות Z68 החדשים תומכים גם בהמהרה וגם בליבה הגרפית אבל יקרים משמעותית. עדיין אפשר למצוא כמה לוחות טובים במחיר שפוי.

תומכים גם בעוד טכנולוגיות עדכניות מבית אינטל - שילוב SSD עם קשיח, מעבד אוטומטי בין הכרטיס המובנה לדיסקרטי.

* אם אתה רוצה, קח 2X4G אבל ממילא קל מאוד להוסיף אח"כ אם באמת יהיה צורך (דקה עבודה). אתה מנסה לחסוך, לא?

* בדקתי - אם תשדרג את המפרט של KSP למארז/ספק/דיסק נורמאליים תגיע גם ל-2700 ש"ח וכפי שציינתי יש לטעמי חנויות עדיפות מבחינת מקצועיות ורמת שירות.

אולי הפיתרון הוא באמת לקחת לוח Z68 ללא כרטיס גרפי נפרד:

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1155 2500K 3.3Ghz - BOX - לרוכשי מחשב חדש! ₪1076

לוח אם:

[..] ASROCK Z68 PRO3-M ₪578

זיכרון:

[..] CRUCIAL RENDITION 4GB 1333MHZ DDR3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪205

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] THERMALTAKE V3 ( BLACK) VL80001W2Z w/o PSU ₪227

ספק כוח:

[..] ANTEC EARTHWATTS 500W - זמין במלאי ₪262

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE 7200.12 500GB SATA2 ₪179

הרכבת מחשב:

[..] הרכבה + בדיקות יציבות - לרוכשי מחשב חדש ! ₪80

מחיר סופי: ₪2719

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* יצא 2700 ש"ח עם יכולת המהרה מצויינת והלוח העדכני והחדיש ביותר של עם ליבה גרפית מעולה (תאפשר לך אפילו עכשיו גיימינג קל על רזולוציות סבירות.

* אם וכאשר תחליט להמהיר אותו - תקנה קירור למעבד (~200 ש"ח) ועוד מאוורר (~50-70 ש"ח) וזהו.

* כרגע עם 4G - קל מאוד להוסיף בהמשך אם באמת יהיה צורך

* דיסק 1T משתלם יותר ויעלה ~80 ש"ח יותר.

* רמת השקט לא משהו (~6/10) אז אם זה חשוב לך כדאי להשקיע פה עוד ~100 ש"ח על המארז, ~100 ש"ח על הספק ואולי עוד ~100 ש"ח על שקט ואיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוין, תודה.

מכיוון שאני גר בת"א, נראה לי משונה לקנות מחשב באשדוד, על אף המוניטין הטוב של החנות.

דרך אגב, אפשר לחסוך בערך 50 ש"ח אם קונים מעבד Tray במקום Box. אני מניח שההבדל במחיר הוא רק בגלל האריזה והחוברות המצורפות.

האם מטמון 32MB בדיסק 1T משפר בצורה ניכרת את חווית השימוש היומיומית לעומת 16MB בדיסק 500G ?

מאוורר 8 ס"מ על הספק זה באמת רועש מדי. איזה ספק+מארז+קירור היית מציע עבור עוד 300 ש"ח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. באיזור ת"א יש את RSM עם מחירים דומים ומוניטין מצויינים או את זיגזג שמעט יקרים לרוב אבל עם מוניטין מהטובים שיש.

אני מב"ש וקניתי עד היום באלפי שקלים מ-IQPC בלי בעיות ועם שירות משובח ומהיר. לשיקולך.

2. מעבד TRAY לא כולל כלל - קח אותו רק אם אתה ממילא לוקח נפרד.

3. די חסר משמעות אבל 1T משתלם יותר למחירו.

4. ספק איכותי ושקט יותר הוא ה-SEASONIC S12II 430W או גרסת ה-520W שלו אם אתה רוצה שיחזיק בעתיד גם כרטיס מסך כבד וגם OC. השקעה נבונה לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה, אני כנראה אקנה השבוע ואפרסם לפני כן את המפרט המתוכנן.

אני מתרשם שמפרט דומה עם מעבד AMD ורכיבים תואמים עולה בערך 25% פחות, האם זה כך ?

למשל, מפרט AMD 3500 של IQPC עם 4 ליבות מומהר עולה בלי כרטיס מסך רק 2400 ש"ח. אמנם לוח האם הוא P67 שכדברי tmpusr לא תומך בליבה הגרפית, אבל אפשר להוסיף כרטיס מסך Entry Level בשלב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שמעבד חלש משמעותית מINTEL,אומנם שני המעבדים הם "מרובעי ליבות" אך הAthlon הוא בארכיקטורה של 45 ננומטר בעוד הsandy bridge (ובתוכם ה2500) הארכיקטורה של 32 ננומטר.

רק לדוגמא-המעבד 2500 חזק ב50% יותר מהI5-960 (בזמנו סירת הדגל של INTEL)-זה מה שמיזעור יכול לעשות.

השאלה אם אתה זקוק לכוח עיבוד כזה רציני לתוכנה שלך,את זה היית צריך לברר לפני שביקשת מפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק,טעות שלי:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=1676

ש לך גם את הגרסא החדשה שלו,יותר קלה להתקנה,יותר קרירה (1-3 מעלות) אבל פחות שקטה.

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=2361

שלא תבין לא נכון,הKATANA נהדר למי שלא OC/מבצע OC קל-בינוני אבל במקרה שלך כשאתה משקיע הרבה מאוד כסף בלוח בשביל הOC, בינוני יעשה את העסק ללא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה במפרט:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1155 2500K 3.3Ghz - TRAY - זמין במלאי ₪1029

לוח אם:

[..] ASROCK Z68 PRO3-M ₪578

זיכרון:

[..] CRUCIAL RENDITION 4GB 1333MHZ DDR3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪205

מארז:

[..] THERMALTAKE V3 ( BLACK) VL80001W2Z w/o PSU ₪227

ספק כוח:

[..] ANTEC EARTHWATTS 500W - זמין במלאי ₪262

קרור למעבד:

[..] SCYTHE YASYA ₪221

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE 1TB SATA3 ₪294

הרכבת מחשב:

[..] הרכבה + בדיקות + OVERCLOCK 20% ₪180

מחיר סופי: ₪2996

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

-----------------------------------------------------------------------------------------------

עושה רושם שבמארז יש רק מאוורר אחד, אחורי, לכן כנראה אצטרך להוסיף עוד מאוורר 12 ס"מ קדמי.

המחיר כולל 20% בחנות. האם הרכיבים מתאימים להמהרה כזו ? ולהמהרה של 40%, כלומר תדר מעבד 4.7 GHz ?

המפרט חזק מספיק כדי לתמוך בכרטיס מסך medium to high range ?

אני פותח בכל מקרה להצעת שיפור למארז ולספק הכוח, אם השיפור משמעותי להמהרה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...