הפעלת מחשב מרחוק (תמונה ופרטים בפנים) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת מחשב מרחוק (תמונה ופרטים בפנים)

ksn1981

Recommended Posts

שלום לכולם,

לוח ASUS P8H67-M PRO (כרטיס רשת מובנה)

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H67M_PRO/#specifications

נתונים רלוונטיים בתמונה המצורפת.

נתב TP-LINK TL-WR1043ND

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL%2DWR1043ND

בין היתר, ניתן "לשמר" כתובת IP, "לקשור" כתובות IP ו- MAC, "להפנות" Port/Trigger/Virtual_Server..

תוכנה depicus WOL GUI

http://www.depicus.com/wake-on-lan/wake-on-lan-gui.aspx

או אחרת..

על מנת להפעיל את המחשב מרחוק:

- האם ישנה מגבלת חומרה?

- מה צריך לעשות? הסתבכתי :-[

תודה רבה לכם.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה multicore,

1. בביוס זה לא מופיע כ- WakeOnLan ובמאפייני הלוח זה WOL by PME.. שמתי גם את המאפיינים וגם את אפשרויות הביוס בתמונה שצירפתי.. ניסיתי להפעיל את כולם גם לא עזר..

- אז האם הלוח תומך? מה לבחור בביוס?

2. בנתב זה גם לא מופיע כ-WOL, וחשבתי ש- IP קבוע (של DHCP) והפנית PORT תעשה את העבודה..

- אז האם הנתב תומך? מה להגדיר שם?

3. התוכנה שציינתי אמורה לשלוח MagicPacket, אך לא בטוח מה להכניס בשדות.. ניסיתי IP/MAC של הנתב/המחשב/ערבוב של שניהם.. ולא הצליח לי..

- האם התוכנה בסדר או שצריך אחרת? ובכלל מה לרשום שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WOL עובד על שכבה 2 אז DHCP/IP לא רלוונטי פה בכלל.

יצא לך לקרוא קצת על הטכנולוגיה הזאת בויקיפדיה?

לגבי הבקר בלוח אם שלך:

[table][tr][td]Manageability[/td][td]WfM 2.0,DMI 2.0,WOL by PME,WOR by PME,PXE [/td][/tr][/table]

כך שלא אמורה לךהיות שום בעיה להשתמש בזה. אני תבדוק את האפשרות של power on by ring קודם כל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה multicore,

כן, קראתי שם..

- הפעלתי הכל בביוס (אכבה אחד אחד כשיעבוד).. בסדר?

- אז אין מה להגדיר בנתב? [אולי רק עניין הפנית הפורט?]

- התוכנה בסדר?

מה לרשום שם:

MAC address [של הנתב ואז דרך הפוט יופנה למחשב המדובר?]

internet address [?]

subnet mask [?]

send options [לבחור intenet כי אני לא ברשת המקומית?]

remote port number.. [לרשום 9/7 כל עוד הפורט מופנה למחשב?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מומחה .. והנושא כלל לא מעניין אותי מעבר לשיאפשר לי להפעיל מחשב מרחוק!

פתחתי את הת'רד אחרי שקראתי את המאמר (והסתעפתי ללא מעט אחרים בעקבותיו).. אני חושב שהצלחתי להגיע לנקודת הבנה שלא לגמרי בנקודת ההתחלה..

חשבתי שמה שקראתי היה מיותר כי ניתן היה להיעזר בפורום מההתחלה.. אך מתשובתך המודגשת, אני מבין שאני צריך ללכת לקרוא על שכבת 2 של מודל OSI.. דבר שנראה לי די מוזר בהתחשב במטרה הפשוטה יחסית!

בכל אופן, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מקווה שהמחשב שאתה מנסה להעיר נמצא במצב SLEEP ולא ב-POWER OFF.

2. כדאי שתבדוק אם הודעת ה-WOL בכלל מגיעה למחשב. תעזר בהוראות הללו:

Enable WOL on the Computer

A. On the LAN adapter of the computer (physical ethernet adapter, WOL does not work over wireless connections!), choose Properties/Configure.

B. Power Management tab (far right). Check the second and third boxes to enable WOL. Press OK until you are back at Network Connections. Now the computer can normally be started from Hibernate, Standby, or PowerOff modes via a special management packet.

C. Get ready to test your set-up by using a utility like WOL Magic Packet Sender [url]http://magicpacket.free.fr/[/url] (free). Install it on both the computer you are using and a second PC on the same physical LAN.

D. On the WOL computer, open WOL Magic Packet and on the Receive tab, click the green Start button.

E. On the second computer, open WOL Magic Packet and on the Send tab, put in:
- IP Address of WOL computer for Host Name
- 0.0.0.0 for Subnet Mask (select from drop-down)
- address of LAN adapter on WOL computer. Use the command 'ipconfig /all' if you don't know what this is.
Click the green Send button. The WOL computer should respond with a pop-up box showing a packet was received.

F. Repeat the previous steps and go over the trouble-shooting tips until they work before proceeding

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הרשת המקומית:

עבד גם מ-SLEEP, וגם מ-POWER_OFF ;D תודה!

לגבי רשת האינטרנט:

אני מנסה בינתיים להעיר מ-SLEEP אבל הכוונה להעיר מ-POWER_OFF.. אני מקווה שזה אפשרי באמת.. ולמה באמת אמרת "אני מקווה שהמחשב שאתה מנסה להעיר נמצא במצב SLEEP ולא ב-POWER OFF"?

השדות שיש להזין:

- HOST NAME

- SUBNET MASK

- ADDRESS

לגבי PROTOCOL ו- PORT, נראה לי שהם צריכים להיות תואמים ל-FORWARD שהנתב אמור לעשות למחשב שאמור להעיר.. נכון?

הנתונים שברשותי:

- המחשב : + ה-IP הפנימי ברשת שעשיתי לקבוע בגלל ה-FORWARD..נכון?

- ה-LAN בנתב : + IP + SUBNET MASK

- ה-WAN בנתב : + IP + SUBNET MASK + Default Gateway + DNS Server

1. אז מה להזין בכל שדה?

2. מה מבין הנתונים (שאמור להזין) יהיה דינאמי?

3. האם צריך חיבור לאינטרנט עם IP קבוע או שאולי ישנה תוכנה אחרת ש-"זוכרת את החיבור" כמו שלמשל TeamViewer ו- LogMeIn עושות?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ישנם כרטיסי רשת שלא יודעים להתעורר מ-POWER_OFF אלא רק מ-SLEEP אבל אם התעוררות מ-POWER_OFF עבדה ברשת המקומית זה יעבוד (אם יעבוד) גם מרשת האינטרנט.

2. ה-HOST NAME היא כתובת ה-IP החיצונית שקבלת מספק האינטרנט בחיוג האחרון.

3. על ידי שימוש בשירות DYNDNS (או כל DDNS) שהנתב שלך תומך בו ניתן לתת לנתב FQDN ואז ניתן לגשת דרך שם ולא דרך כתובת.

4. לדעתי ה-MASK צריך להיות 255.255.255.255.

5. ה- צריך להיות זה של כרטיס הרשת במחשב אותו מעיר.

6. לגבי ה-PORT וה-PROTOCOL ההנחה שלך נכונה.

קח בחשבון שיכול להיות שהתוכנה הספציפית לא עובדת מעל האינטרנט... יש עוד כאלה ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cheif/multicore תודה רבה רבה..

על מנת לא "להתפזר", לפני ה-DDNS (שלא ניסיתי אף פעם), אנסה עם ה-IP החיצוני מהספק (כאילו שלא הולך להשתנות).. בינתיים אשמח אם תוכלו להמליץ לי על עוד תוכנה..?

בקשר לזה שלא עובד ב-WAN, הכוונה לרשת האינטרנט או לרשת מקומית אלחוטית?

# לפי מה שקראתי (תקנו אותי אם אני טועה), כשמדובר ב-WIRELESS, הכרטיס צריך יותר חשמל כדי להישאר "ער" שיקשיב ל-MagicPacket שאמורה להגיע, וגם בעניין האבטחה, זה מצריך יותר.. הבנתי ש-VPRO (אינטל) עוזרת כאן.. אני משתמש רק במובנה בלוח (נתוניו בפוסט הראשון) שהוא לא אלחוטי, וזה מביא אותי עכשיו לחשוב על עניין האבטחה.. האם תהיה לי הגנה/אבטחה כלשהי או שבעצם פתחתי לעצמי חלון לפריצות?

# ואם אכן תהיה בעיה בלעשות זאת דרך רשת האינטרנט (ש-DDNS לא יצליח לפתור), האם זה המקום לחשוב על רשת וירטואלית או שזה לא קשור (שוב - לא ניסיתי אף פעם)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cheif/multicore תודה רבה רבה..

על מנת לא "להתפזר", לפני ה-DDNS (שלא ניסיתי אף פעם), אנסה עם ה-IP החיצוני מהספק (כאילו שלא הולך להשתנות).. בינתיים אשמח אם תוכלו להמליץ לי על עוד תוכנה..?

בקשר לזה שלא עובד ב-WAN, הכוונה לרשת האינטרנט או לרשת מקומית אלחוטית?

# לפי מה שקראתי (תקנו אותי אם אני טועה), כשמדובר ב-WIRELESS, הכרטיס צריך יותר חשמל כדי להישאר "ער" שיקשיב ל-MagicPacket שאמורה להגיע, וגם בעניין האבטחה, זה מצריך יותר.. הבנתי ש-VPRO (אינטל) עוזרת כאן.. אני משתמש רק במובנה בלוח (נתוניו בפוסט הראשון) שהוא לא אלחוטי, וזה מביא אותי עכשיו לחשוב על עניין האבטחה.. האם תהיה לי הגנה/אבטחה כלשהי או שבעצם פתחתי לעצמי חלון לפריצות?

# ואם אכן תהיה בעיה בלעשות זאת דרך רשת האינטרנט (ש-DDNS לא יצליח לפתור), האם זה המקום לחשוב על רשת וירטואלית VPN או שזה לא קשור (שוב - לא ניסיתי אף פעם)?

תקשיב למה ש-multicore אומר לך - זה עובד רק ברשת מקומית. נקודה.

WOL עובד על Layer 2 - לא עובד על גבי רשת האינטרנט. אתה שולח את הפאקט לכתובת ה- - אין משמעות ל-IP.

י

Batnun

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Batnun..

אז לא עובד וזהו? כל שאר הדברים שכתבתי לא רלוונטיים? מה לגבי האנשים שאומרים שכן עובדים עם זה?

לא הייתי מבקש עזרה אם לא הייתי צריך אותה, ולא הייתי מבקש אותה מאנשים שאני לא חושב שהם מביני עניין.. יותר ממני..

אני לא בא להתווכח עם האנשים המקסימים שעוזרים לי כאן.. אבל אני ממש רוצה למצוא פיתרון..

לפי המחשבה הפשוטה שלי, קיימת איזושהי שיטה (עבדה אצלי), בה כרטיס הרשת במחשב מכובה נשאר "חצי-ער" בהמתנה להגעת הודעה מיוחדת (חבילת קסמים) שאמורה לגרום לו להעיר את כל המחשב.. לפי מבנה הרשת אצלי, מחשב אחד פעיל שלח את ההודעה המיוחדת דרך הנתב למחשב שני ישן (בפניה ישירה) וזה עבד..

בצורה "דומה", המחשב הראשון פעיל ומרוחק, ישלח את ההודעה המיוחדת לנתב אשר ינתבה למחשב השני הישן שמחובר אליו.. ההפניה למחשב היא דרך הפורט המתאים, והפניה עצמה לנתב נעשית דרך או IP קבוע (מהספק) או מתן שם דומיין לנתב או וירטואלית או תוכנה (כגון אחרות) שיכולה לזכור את "החיבור" גם אחרי שה-IP (מהספק) מתחלף..

אני ממש מקווה שתצליחו לעזור לי בעניין..

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...