תהיות בנוגע לאופן הגיבוי בשוטף/שאלות בנוגע לבחירת דרך גיבוי יעילה ונוחה - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיות בנוגע לאופן הגיבוי בשוטף/שאלות בנוגע לבחירת דרך גיבוי יעילה ונוחה

PyroGhost

Recommended Posts

אוקיי, קיבלתי את כל הטיעונים שלכם, אז הדרך הטובה ביותר היא לקחת קופסה כדוגמאת Sedna SE-RAID-302-U, להכניס בתוכה שני דיסקים של טרה (בשביל להרוויח נפח ולא בשביל לעשות RAID), ולהתקין תוכנה כדוגמאת EVACOPY שתנהל לי את הגיבויים.

אחת לשבוע (או לאחר כל פעם שאני טוען פרוייקט חדש למחשב - נראה לי שהסיכוי לכשל יירד אם אני אכניס את זה לנוהל העבודה שלי על הפרוייקטים ולא כנוהל שבועי) להוציא את הדיסק מהכספת ולסנכרן מול המחשב...

הבנתי נכון את מה שהצעתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסות לשגרת הגיבוי שאני צריך לפתח...

כמו שציינת מקודם, אם אני אעשה את זה בנוהל שבועי או יומי ( בקיצור שמתייחס לנקודת זמן מסוימת שבה אני צריך לעשות גיבוי ) זה נדון לכישלון ב99.9999% מהזמן.

הצעתי, יותר ברמת המחשבה שלי, להפוך את הגיבוי לשגרת עבודה כשאני טוען פרוייקט חדש למחשב, לאחר הטעינה שלו אני גיבוי ומנתק מהמחשב. מה שזה עושה בפועל זה גיבוי של כל השינויים מאז הפרוייקט האחרון וגיבוי של הקבצים הלא מעובדים מהפרוייקט הזה.

אז נכון שזה לא אופטימאלי ולא אוטומטי וגם לא אונליין, אבל זאת הדרך הכי טובה להבטיח שהגיבוי ייכנס לשגרת העבודה שלי. ככה שאפילו אם שבועיים לא נגעתי במחשב, ברגע שאני אטען פרוייקט, ישר אחרי זה אני אוציא את הכונן ואסנכרן מולו את הכל.

יותר מובן? (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה שזה יהיה אוטומטי...

אם הדיסק החיצוני יושב על ה-LAN או מחובר ב-ESATA\USB למחשב הגיבוי יכול להיות רציף ללא כל התערבות.

למה לנתק/לחבר? בשביל שרידות פיזית?

אם לא קריטי לך כמה מאות שקלים לכאן או לכאן, שים דיסק גיבוי חיצוני אחד שיגבה אותך on-line ויהיה מחובר למחשב/LAN ודיסק חיצוני שני אותו תחבר רק פעם בפרויקט/שבוע/חודש, תגבה את דיסק בגיבוי ותחזיר לכספת.

בלי קשר, אני בטוח שיש לך שלל מסמכים/חומרים בנפח סביר שהיית רוצה לגבות באופן רציף (מלבד אותם 20G שציינת) - עבורם יש את שלל הפתרונות כמו CRASH PLAN שציינתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי אין שום מניעה שזה יהיה רציף ומחובר כל הזמן למחשב, אתם התרעתם בפני שחיקה של הדיסקים ובפני שרידות פיזית...

לצערי אני כן מוגבל בתקציב ולכן צריך למצוא משהו שאוכל לעמוד בו מבחינת הוצאות, שני כוננים כרגע לא באים בחשבון, ייתכן ואתחיל ממארז כמו שציינתם שיכול להגיע בקלות לאלף שקל עם שני דיסקים כמו שיש לי ( 300~ שקל לאחד ) + המארז ( עוד 350~ שקל )... ובעתיד אוסיף עוד כונן גיבוי שאחבר אחת לכמה זמן למחשב.

התוכנה הכי מומלצת לגיבוי שגם מנהלת גרסאות וגם מסכנרנת אוןליין היא EVACOPY?

ובונגע לגיבוי מרוחק לגבי יתר הקבצים - אשקול זאת, למרות שאין באמת דברים חשובים על המחשב הזה חוץ מהפרוייקטים האלו, כל הדוקומנצטציה שלי נמצאת כבר על כוננים חיצוניים ולא על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך כי נכונה לגבות מבחינה טכנית היא לחבר התקן גיבוי רציף ולגבות אליו באופן אוטומטי כל יום או פרק זמן אחר שעובד בשבילך וקטן מיום.

בנוסף, אם חשובה שרידות פיזית של המידע, בהחלט מומלץ לגבות גם על התקן יותר שאותו תוכל להרחיק פיזית מהמערכת הראשית כדי למנוע אובדן מידע כתוצאה מגניבה, שריפה, הצתה או אסונות דומים. אם התקציב מוגבל אז יש לתעדף דברים. אני באופן אישי הייתי מתחיל ביצירת מערך הגיבוי האוטומוטי שהוא לרוב בעל מידת הדחיפות והחשיבות הגדולה יותר.

לגבי התוכנה, היא בהחלט מהמומלצות. האם הכי מומלצת? זאת שאלה שקשה לענות עליה מכיוון שכל אחד עם צורכי הגיבוי שלו (וגם ההעדפה האישית שלו). אפשר לסכם ולומר שאם התוכנה הזאת עושה את כל מה שאתה צריך, אז היא בהחלט המומלצת בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפחות מ-800 ש"ח אתה יכול לקנות שני דיסקים חיצוניים של 2T כל אחד:

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?products_id=11454

* דיסק אחד (DISK#1) תחבר למחשב באופן קבוע כיעד לגיבוי רציף אוטומטי באמצעות EVACOPY

* פעם בפרוייקט/שבוע/חודש תיקח את דיסק הגיבוי הנ"ל (DISK#1) למיקום מרוחק ותגבה אותו לדיסק השני (DISK#2) - לא צריך ניהול גרסאות, אפשר למשל עותק מוצפן ודחוס. אפשר כמובן להביא את DISK#2 אליך, אבל אז יש מצב בו כל העותקים נמצאים פיזית באותו מקום ומחוברים לאותו מחשב - ההסתברות שדווקא אז יקרה אסון קולוסאלי אפסית, אבל אם כבר הגענו עד כאן, למה לעצור את הפרנויה :lol: ?

ד"א - כשדיסק חיצוני לא בשימוש הוא לא מסתובב ולא "נשחק" וממילא יש לך עותק גיבוי שני על דיסק ברמת פעילות נמוכה מאוד.

עוד שנתיים-שלוש תרענן את הדיסקים, בשאיפה שמחירי ירדו עד אז באופן דרסטי (או ששירותי הענן ורוחב הפס יהיו כאלה שיהפכו את הגיבוי המרוחק למעשי יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...