מרגע תאריך הרכישה, תוך כמה זמן אני יכול לממש את חוק ניתוק זיקה? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מרגע תאריך הרכישה, תוך כמה זמן אני יכול לממש את חוק ניתוק זיקה?

SpEcToR

Recommended Posts

מרגע הרכישה כמה חודשים אני יכול לממש את הניתוק זיקה לפי החוק?

זאת אומרת, אני מבין שאני לא יכול לבוא 3 שנים לאחר הרכישה, ולדרוש החזרים.

אז חייב להיות משהו שמגביל את זה. לא הצלחתי למצוא כלום.

עזרה? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין משהו שמגביל אותך

אם באת אחרי 3 חודשים תוכל לקבל עד 33 החזרים על המכשיר

כל המטרה של החוק הזה היא למנוע חסמי מעבר

אתה יכול לקנות טלפון דרך אורנג', לעבור אחרי שנה וחצי לסלקום ולהמשיך לקבל עליו החזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, לגבי ניתוק זיקה על מכשיר שנקנה מחו"ל:

שים לב שהמחיר שניתן להזדכות עליו הוא המחיר בחשבונית הרכישה בלבד.

אם המכשיר נעצר במכס ונדרשת לשלם תשלום נוסף - על התשלום הזה אתה לא תקבל זיכוי !

זה מה שנאמר לי ממש היום ע"י אורנג', במחלקת שימור לקוחות, לאחר בדיקה נקודתית על הנושא הזה.

זה עדיין לא אומר שצריך לקנות בארץ, ואישית אני עדיין מעדיף להזמין מחו"ל מאשר לשלם הון תועפות לחנויות בארץ שבלי בושה גם יגנבו לי כרטיסי מתוך הקופסה המקורית, ידרשו עליהם תשלום נוסף, ויעשו איזה שינוי בתוכנה כדי שאני לא אוכל לבצע עדכונים חינמיים בעצמי...

יש שתי אפשרויות:

1. להחזיק אצבעות ולקוות שהמכשיר בכלל לא יעצר במכס :)

2. להזמין דרך חברות סטייל ushops ושות', בהנחה שהן מאפשרות (נדמה לי שכן) לשלם הכל כולל הכל ישירות להן, ואז הן מזמינות בשבילך את המוצר ומספקות לך חשבונית מקומית שכוללת הכל.. אם במילא מקבלים על זה זיכוי מלא אז זה לא משנה גם אם המחיר הסופי יוצא יקר יותר, כי כל עוד הוא לא חורג ממסגרת הזיכוי המקסימלי - זה עדיין משתלם יותר כלכלית מאשר לשלם קצת פחות אבל לקבל זיכוי רק על חלק מהתשלום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון חשוב: בעצם אי אפשר להשתמש באופציה 2.. היא לא עוזרת.

שלום עומרי,

בשימוש בשירות "קונים עבורך", תקבל חשבונית ראשונית עם חיוב סכום הרכישה בתוספת העמלה (4% או 10$ הגבוה מביניהם)

לאחר הגעת המשלוח אל כתובתנו , המשלוח יישקל ויימדד, תחוייב בהתאם, ואז תקבל חשבונית נוספת עם סכום עלות המשלוח + המיסים ומספר החבילה

החשבונית היא בדולרים מחברה אמריקאית.

חג שמח,

קרן

זה אומר שגם פה מפסידים למעשה את עלות המשלוח והמיסים, כי לא מקבלים עליהם החזר מהחברה הסלולרית.

דיי מדכא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל משא ומתן, אם החברה שלך לא נותנת לך החזר מלא (כולל משלוח ומסים) חברה ב' תשמח לקבל אותך ולתת לך החזר. בכל מקרה אני חושב שיש פה בעיה חוקית שהם נותנים החזר ללא מסים שבארץ המחיר כולל אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי חיפשתי אבל לא מצאתי שום מסמך רישמי או לא רישמי של החוק, שמדבר על המקרה הזה.

חשבתי פשוט לוותר על קניה בחו"ל ולקנות בארץ, אבל לא מצאתי שום חנות שאני מוכן לתת לה את הכסף שלי, ולו רק בגלל העיקרון.

לא מצאתי כמעט שום חנות שלא דורשת תשלום נוסף עבור "כרטיס זיכרון", מה שמוכיח שהיא פשוט גונבת את הכרטיס שמגיע עם המכשיר. וכשהוא מגיע ממש בתוך המכשיר ישר מהיצרן, זו פשוט חוצפה ממדרגה ראשונה. הם פותחים לי את המכשיר כולל הניילון וכולל פתיחה של תא הסוללה, גונבים מתוכו ציוד ואז מוכרים לי אותו כחדש?? אין בושה. אין דין ואין דיין.

בנוסף לזה, ראיתי לא מעט חנויות שמפרסמות בגדול "קנה אצלנו מכשיר ותן לחברה הסלולרית לשלם עליו!" , מה שיכול להסביר למה הן מוכרות מכשירים במחירים מופקעים (למשל דיזייר S ב-3500 ש"ח במקום 2,500 ש"ח במקרה הרע) - כי זה עדיין עומד במסגרת הזיכוי, אז הם בטח בונים על זה שללקוחות לא יהיה אכפת..

אני, בתור עיקרון (!) , לא מסוגל לקנות מחנויות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי שאלה בנושא המכס וניתוק הזיקה למשרד התקשורת.

מעניין כמה זמן יקח להם לענות לי, בחול המועד פסח בפרט, וגם.. בכלל :)

בכל מקרה, חשבתי על זה קצת, ובמחשבה שניה ושלישית, אני חושב שבכל זאת עדיף לי מבחינה כלכלית לקנות בארץ.

למה? כי:

א. אני במילא מקבל החזר מלא גם על המחיר המופרז של החנויות בארץ

ב. אם פתאום המכשיר מתקלקל חס וחלילה, יהיה לי מישהו לזרוק עליו את המכשיר ולהפוך שולחנות, לעומת חברה שיושבת באנגליה ושאומנם אין לי ספק ששירות הלקוחות שלה יהיה עדיף - אבל היא עדיין נמצאת אי שם במדינה רחוקה..

ג. בקניה בארץ, אני יכול להזדכות על המע"מ. מה שאני לא יכול לעשות בקניה מחו"ל (יש חותמת ענקית של "לא ניתן לקזז מע"מ" על החשבונית של המכס).

כאשר מחברים את סעיף א' וג' ביחד, מבינים שאני בעצם יכול להרוויח כסף מקניה בארץ.

אני מקבל את המע"מ בחזרה כי זאת הוצאה מוכרת, ומקבל מאורנג' החזר מלא על פי חוק שכולל גם את אותו מע"מ :)

אני לא מפספס משהו, נכון?

יש למישהו ניסיון עם החנויות בארץ?

אני לא מצליח למצוא שום חנות שנראית הגונה ב-100%....

הדיזייר S מגיע עם כרטיס 8GB כבר בתוך המכשיר. לא מצאתי שום חנות שמציינת את זה בחבילה..

חלק מציעות כרטיס בתוספת תשלום - והן פסולות מבחינתי מיידית. הן פשוט גונבות את הכרטיס מתוך הטלפון (וזה אומר שהן פותחות אותו כולל הניילון וכולל הסרה של מכסה הסוללה!).

חלק כותבות שהוא מגיע עם כרטיס אבל לא מציינות איזה (או את הנפח שלו) וזה מחשיד אותי ומטריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה רק להעיר לגבי ניתוק זיקה.

אף אחד מהנציגים לא בדיוק יודע איך זה עובד כשהמכשיר נמכר ברשת הסלולארית, אני אישית מקבל החזק על הגלקסי מהמחירון כאילו הוא נמכר ברשת למרות שהוא עלה לי רק 2100, ויוצא שאני בעצם "מרוויח" על הזיכויים ויש כאלה שדיברו עם נציגים והם טענו שזה לפי מחירון פנימי של החברה ויש כאלה שאמרו שזה בכלל לפי מחיר המכשיר ופריסה ל36 חודשים, אז כך את ידיעתך על חשבון ניתוק זיקה בצורה מאוד מוגבלת, זה הכל תלוי על איזה נציג תיפול, האם הוא טיפל כבר בנושא ניתוק זיקה בעבר או לא ומה הוא יודע על זה, ואם לא עד כמה תוכל לבלבל אותו עם הנושא ובעצם לתת לך את התנאים העדיפים שגם אתה תצליח "להרוויח" מהזיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה רק להעיר לגבי ניתוק זיקה.

אף אחד מהנציגים לא בדיוק יודע איך זה עובד כשהמכשיר נמכר ברשת הסלולארית, אני אישית מקבל החזק על הגלקסי מהמחירון כאילו הוא נמכר ברשת למרות שהוא עלה לי רק 2100, ויוצא שאני בעצם "מרוויח" על הזיכויים ויש כאלה שדיברו עם נציגים והם טענו שזה לפי מחירון פנימי של החברה ויש כאלה שאמרו שזה בכלל לפי מחיר המכשיר ופריסה ל36 חודשים, אז כך את ידיעתך על חשבון ניתוק זיקה בצורה מאוד מוגבלת, זה הכל תלוי על איזה נציג תיפול, האם הוא טיפל כבר בנושא ניתוק זיקה בעבר או לא ומה הוא יודע על זה, ואם לא עד כמה תוכל לבלבל אותו עם הנושא ובעצם לתת לך את התנאים העדיפים שגם אתה תצליח "להרוויח" מהזיכוי.

אבל מדובר על מכשיר שלא נמכר בארץ.. אני מקבל את הזיכוי לפי מחיר הרכישה חלקי 36 וזהו, אין פה יותר מידי משחקים, או בכלל.

ה"רווח" הוא פשוט עניין פנימי שלי שלא קשור בכלל לספקית הסלולרית, בגלל שאני בעצם מקבל את המע"מ בחזרה כעוסק מורשה, וגם מקבל אותו "בחזרה" מהספקית שמבחינתה לא יודעת וזה לא מעניין אותה בכלל שהזדכתי על המע"מ.

אתה כן -ROM מסריח ישראלי שלך תדע מה עשו לו

איזה ROM ישראלי? למה שהם יגעו ב-ROM? במקרה של הדיזייר S זה בכלל לא אפשרי גם אם הם מאוד רוצים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מדובר על מכשיר שלא נמכר בארץ.. אני מקבל את הזיכוי לפי מחיר הרכישה חלקי 36 וזהו, אין פה יותר מידי משחקים, או בכלל.

לא דיברתי על הרווח הזה, טוב זה לא משנה בכל מקרה, לא נראה לי שזה מחיר המכשיר חלקי 36, לכל חברה יש את ה"מחירון" שלה לניתוק זיקה ממה שזכור לי, באורנג' זה היה (אאל"ט) אם עברת את הסכום 2000 בזמן רכישה מקבל זיכוי של 50 שקלים וזה יורד מטה עם הסכום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...