האם כדאי בתור מתכנת אינטרנט לעבור ללינוקס? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי בתור מתכנת אינטרנט לעבור ללינוקס?

Recommended Posts

הי שלום לכולם,

עלה לי הרעיון לעבור ללינוקס (או יותר נכון dualboot אבל עדיין) חשבתי על זה שהוא אמור להיות יותר קליל ופחות חזיר סוללה ללאפטופ שלי וזה יכול להיות נחמד קצת גיוון, הלבטים הם כאלה - רוב העבודה שלי על המחשב היום היא תכנות אינרטנט, עכשיו Aptana למי שמכיר אני יודע שיש ללינוקס וגם Apache אבל מה בנוגע לשאר הדברים כמו תמיכה בPHP,Mysql וכ'ו? כמו כן לאינטרנט בד"כ אני משתמש בחיבור סלולרי של אורנג' האם יש חייגן ללינוקס? (לנט-סטיק השחור)

עוד מהדברים שאני עושה על המחשב זה לימודים באוניברסיטה הפתוחה שמצריך לראות סרטונים ולכתוב עבודות וכאלה, עכשיו את הסרטונים בד"כ אפשר לראות עם ולאופיס אפשר להשתמש בwine הבנתי, מה זה בעצם הwine הזה? הוא חינמי? כמה קשה לקנפג אותו?

בגדול, אם אני כותב אתר שאמור לרוץ על שרת מבוסס האם יש הבדל אם אני כותב אותו תחת או linux?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לעזור לך בקשר לתמיכה בתכנות , אבל גם אני סטודנט באוניברסיטה הפתוחה ומשתמש בלינוקס.

עד עכשיו היתה לי בעיה אחת בלבד - הרשמה. הטופס עשה לי בעיות בפיירפוקס, והייתי צריך לחזור לווינדוס בשביל להשלים את ההרשמה דרך IE. אני ב-dualboot אבל זה היה המקרה היחיד שנאלצתי לחזור לווינדוס.

לא ניסיתי עדיין לראות סרטונים. אני יודע שהמצב שלהם היה בעייתי מבחינת תמיכה בסטנדרטים עד השנים האחרונות (ולכן הבעיות עם פיירפוקס, אין לי מושג בקשר לכרום), ועכשיו הם עובדים על זה ברצינות. אני לא יודע את כל הפרטים, כדאי לך אולי לחפש בגוגל. אחרי הרבה רעש שעשו בעניין בשנים האחרונות זה הגיע לידיעתם ומטפלים בזה.

בלינוקס יש OpenOffice שעונה לי על כל הצרכים. אפשר לשמור דרכו קבצים גם בפורמט DOC ככה שיהיה אפשר לפתוח אותם אחר כך מאופיס רגיל. אני לומד מתמטיקה ולכן אני כותב את התרגילים על דף (מאוד לא נוח במחשב, לא משנה באיזה תוכנה). אם אתה פשוט צריך לכתוב הרבה מלל, אני לא חושב שיהיו לך בעיות עם OpenOffice. באופן כללי כשיש אלטנרטיבה, עדיף להשתמש בתוכנה שהיא Native מאשר להתעסק עם WINE. זה אפשרי, כנראה שזה יעבוד, אבל זה לא יציב ויכול לגרום להרבה כאב ראש. מה גם ש-OpenOffice חופשית וחינמית (כמו WINE, לא כמו Office).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיכה ישר מהקופסא ברוב ההפצות ל-MySQL & PHP. אפשר לעבוד

עם מודם 3G ללא בעיה מיוחדת. הייתי רשום לפתוחה ב-2006 - יכול להיות

שזה השתנה מאז - לא יכולתי לראות את הוידיאו באתר שלהם, הייתי צריך

להשתמש בשיטה עקומה בכדי להוריד את ההרצאות המוקלטות, כל השאר

עד כמה שזכור לי עבד.

יש מספר שינויים קטנים, בעיקר בכל הקשור לספריות וקריאות מערכת שאתה

עושה בהם שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקספלורר היום בעיה קטנה יותר כי את IE6 (שהוא ה IE הקלאסי שלא תואם לתקנים) מנסים להרוג בצורה אקטיבית מאוד מצד מיקרוסופט

אבל עדיין בעיה, כי למוסדות האלה אין בעיה להישאר עוד כמה שנים אם דפדפן פרוץ ללא עדכוני כי זה מה שהאתר שלהם תומך, ובעניינים של / / נגישות / common sense הם לא ממש מבינים

רוב השרתים שמחזיקים אתרי PHP הם LAMP (לינוקס/BSD + אפאצי + PHP + MYSQL) אז התמיה של בדברים האלה מלאה והכול

תמיכה במודם - תבדוק ב whatsup.co.il

אתה נשאר כרגע בדואל בוט - תנצל אותו כדיי לבדוק מה עובד ומה לא ותוכל להחליט לעצמך. יהיו דברים שלא יעבדו - יכול להיות שאפשר לעשות אותם בלינוקס ואין לך שמץ איך או שאי אפשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון ארוך עם לינוקס בחברת ווינדוסים -

יותר זמן בטריה רוב הסיכויים שלא תרוויח, אם כבר פחות.

העברת מסמכים בעברית לאופן למייקרוסופט לפעמים הופכת את היישור לימין ליישור לשמאל, וזה מאוד מציק.

גם בטבלאות היישור של סוף תא הוא לשמאל וזה הורס אם רוצים עיצוב יפה לטבלה.

בנוגע לתמיכה במודמים - לחבר שלי יש מחשב שהגיע מסלקום עם מודם, ואובונטו 10.4 [או 10.10] זיהה שזה מישראל ושאל אם אני מסלקום אורנג' או פלאפון...ככה שתמיכה בזה היא מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון ארוך עם לינוקס בחברת ווינדוסים -

יותר זמן בטריה רוב הסיכויים שלא תרוויח, אם כבר פחות.

העברת מסמכים בעברית לאופן למייקרוסופט לפעמים הופכת את היישור לימין ליישור לשמאל, וזה מאוד מציק.

גם בטבלאות היישור של סוף תא הוא לשמאל וזה הורס אם רוצים עיצוב יפה לטבלה.

בנוגע לתמיכה במודמים - לחבר שלי יש מחשב שהגיע מסלקום עם מודם, ואובונטו 10.4 [או 10.10] זיהה שזה מישראל ושאל אם אני מסלקום אורנג' או פלאפון...ככה שתמיכה בזה היא מעולה.

כנראה שאפשר WINE עם מיקרוסופט ...

אם לא עובד, לא יזיק לגלוש בwinehq appdb ולראות מה אנשים אומרים או איזה פתרונות יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אין שום סיבה וכל אחד שיגיד לך אחרת הוא אידיוט, כן גם הבינארי, יש 2 סיבות לעבור ללינוקס יש לך שדורשת את זה ואתה לא מוכן להתפשר על ווירטואליזציה, או שאתה לא יכול להרשות לעצמך רשיון של וזה שהעותק שלך לא יעבור WGA יעשה לך סיוטים בלילות.

איכות החיים בעבודה מול ועבודה אמיתית טובה גבוהה בהרבה מכל הפצת , ולא משנה כמה יצורים בינאריים יקפצו עכשיו ויגידו אחרת.

אם אתה צריך רק מייל ופייסבוק סע ותתקין , אם אתה צריך מסמכים, תאימות להתקנים, ועבודה אמיתית אין שום סיבה לעבור.

אני בחיים לא אבין את האנשים שמגינים על המערכות האלה(ואני משתמש לא מעט בלינוקס, בעיקר לצרכי עבודה) יש תקלות מפגרות(בעיקר דרייברים) שיכולות לקחת שעות לפתור אותן, ולא התירוץ של אבל החברה שייצרה את כרטיס הרשת שלך לא פיתחה דרייבר לWINDOWS, למי אכפת.. הא ועדיין אי אפשר לצפות בסרטון FLASH נורמאלי במסך מלא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שישנן אך ורק 2 סיבות?

הרי ברור שאתה Fanboy של , אבל הטענות שלך הן סובייקטיביות לחלוטין,

שים לב שכל מה שאמרת הינן חוויות אישיות שלך, ולא קביעה מדעית.

לדעתי האישית מי שטוב לו עם , צריך להישאר עם - בקשר לכל שאר

הכעסים העצורים בו... שישמור אותם לעצמו או לפסיכולוג שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן סוללה - תלוי מאוד בהגדרות של המערכת

הגדרות compositing ו acceleration בכרטיס מסך. במיוחד בדסקטופ כמו KDE שמשתמש קבוע ב GPU לעיבוד הגרפיקה הרגילה של הדסקטופ (ציור חלונות וכו)

הגדרות hdparm - זמני כיבוי של הכונן הקשיח - אבל אם אתה תיתן זמנים קצרים מדיי אתה תטחון את הכונן בהרבה spin up / spin down והוא ייהרס מהר

הגרסה העכשווית של open office נקראת libre office. היא שומרת עברית ב doc בצורה נורמלית (נפתח בלי היפוך בוורד)

(כמנהל הפורום) : דיון סטייל pc vs mac / דת ואמונה לא יתקבל כאן. יש דרך נורמלית לאמר כל דעה אל כל מערכת הפעלה

(כ 11010010110) : בהחלט לא בא לי להוריד עדכונים ללפטופ בכיבוי, ללכת איתו למפגש במקום רחוק, לפתוח שם ולגלות שהוא לא עובד כי הוא לא חוקי

ברגע שמנסים לעשות במחשב שימוש רציני יותר מלהפעיל 2 מערכות הפעלה ריקות בו זמנית (למשל, להשתמש אם המחשב) מגלים שיש גם סיבות אחרות להשתמש במערכות הפעלה שונות

ניתן לפתוח פלאש במסך מלא. אם ניסית לפניי 6 שנים והתוצאה עדיין רלוונטית לך, או אם אתה לא יודע להתקין פלאש, זה בעיה שלך ולא של מערכת ההפעלה

ואם אתה אוהבאת וינדוס, לך לפורום המתאים לכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש ב php אז אני יגיד לך חד וחלק תשתמש בהפצת למה? כי כל מה שקשור בהרשאות ההפצות של עדיף .אז הנה עוד סיבה .

א

לא אין שום סיבה וכל אחד שיגיד לך אחרת הוא אידיוט, כן גם הבינארי, יש 2 סיבות לעבור ללינוקס יש לך שדורשת את זה ואתה לא מוכן להתפשר על ווירטואליזציה, או שאתה לא יכול להרשות לעצמך רשיון של וזה שהעותק שלך לא יעבור WGA יעשה לך סיוטים בלילות.

איכות החיים בעבודה מול ועבודה אמיתית טובה גבוהה בהרבה מכל הפצת , ולא משנה כמה יצורים בינאריים יקפצו עכשיו ויגידו אחרת.

אם אתה צריך רק מייל ופייסבוק סע ותתקין , אם אתה צריך מסמכים, תאימות להתקנים, ועבודה אמיתית אין שום סיבה לעבור.

אני בחיים לא אבין את האנשים שמגינים על המערכות האלה(ואני משתמש לא מעט בלינוקס, בעיקר לצרכי עבודה) יש תקלות מפגרות(בעיקר דרייברים) שיכולות לקחת שעות לפתור אותן, ולא התירוץ של אבל החברה שייצרה את כרטיס הרשת שלך לא פיתחה דרייבר לWINDOWS, למי אכפת.. הא ועדיין אי אפשר לצפות בסרטון FLASH נורמאלי במסך מלא :)

מאיפה הבאת שאיכות חיים יותר גבוהה מלינוקס??? לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלו אני יכול לתת לך כלכך הרבה יתרונות שיש להפצות הלינוקס השונות אז בבקשה אם אין לך מספיק ידע אז לא לכתוב דברים שלא לעניין.

וכנ"ל גם לגבי התקנה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתלבט עכשיו לגבי אותה הבעיה. אני סטודנט באו"פ וכמו כן מפתח אתרים. זה ברור מאליו שעבודה עם למתכנת PHP הרבה יותר קלה.

הבעיה שלי כרגע שלפי מה שקראתי יש דיי הרבה בעיות עם הלפטופ שלי באובונטו לפחות (וגם בפדורה, הפצות אחרות כמו אופן סוס, דביאן וארצ' לא מצאתי איזכור ללפוט שלי בכלל). כשיתפנה לי קצת זמן אני אעשה על זה ניסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני סטודנט בפתוחה (מדעי המחשב) וגם מתכנת (בעבודה יותר, בבית אין מספיק זמן).

מבחינת עבודה, יש לך כל מה שאתה צריך כדי להרים סביבת פיתוח.

מבחינת IDE לפי דעתי ZEND עובד על לינוקס ואם לא תמיד יש את ECLIPSE שבזמנו (לפני 3 שנים) היה לא רע בכלל.(אני אישית מעדיף פייתון + Django)

מבחינת לימודים, אני כמעט ולא מגיש עבודות דרך המחשב, כן פותח פה ושם קבצים שהמנחים שולחים(כמעט תמיד PDF), לפעמים לא עובד אז אני מרים מכונה וירטואלית עם XP ופותח עם ומייצא לPDF.

הסרטונים עובדים אצלי בלינוקס, רק צריך להגיע לכפתור שבו נותנים לך לינק ישיר(נ.ב אפשר לשמור עם הלינק את הסרטון במחשב) ולפתוח בmplayer,xine,.

אני אישית משתמש באובונטו, ואח שלי(סטודנט בטכניון) התקין לפני חצי שנה על הלנובו T410 גם.

עובד לו למעולה (חוץ מחלק כפתורי הFN שלא מתפקדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...