המלצה למסך 24 לגרפיקה (עד 2000 ש"ח) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך 24 לגרפיקה (עד 2000 ש"ח)

Lucifer_Morningstar

Recommended Posts

היי,

אשמח לקבל המלצה למסך איכותי לגרפיקה בגודל 24 אינץ'

בקשר לתקציב, אין לי כ"כ מושג מה הולך בשוק כרגע בתחום הזה, אז אני אגדיר 2000 ש"ח

כמובן שאם אפשר להשיג את מה שאני רוצה בפחות- אז זה יהיה עדיף.

כיום יש לי מסך 19 של EIZO, לא רחב, דגם דיי ישן (נקנה לפני 5 שנים בערך) ואני רוצה לצרף אליו מסך נוסף.

מה שכן, עדיין לא מצאתי שום מסך אחר שהשתווה לו בצבעים

מאוד חשוב לי שהצבעים יהיו כמה שיותר מדוייקים ואמיתיים ושלא הכל יראה "מבריק" כמו בכל המסכים החדשים שאני רואה היום.

שהצבעים יהיו כמה שיותר קרובים למציאות.

המסך לא מיועד לסרטים או משחקים. כמובן שיהיה נחמד אם הוא יציג גם את זה בצורה טובה.

יש לי כרטיס מסך שתומך בHDMI.

אשמח לשמוע המלצות לדגמים איכותיים. כרגע אני שוקל לצרף עוד מסך של EIZO

אבל בגלל המחירים המטורפים, חשבתי שכדאי לברר גם על דגמים אחרים שאולי יתאימו לי.

בנוגע לLED, אין לי מושג מזה אומר ומה ההבדל, אז אחכה להמלצות שלכם.

תודה רבה לכל מי שיעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על עניין ה-LED אתה יכול לוותר מכיוון שלא מדובר פה בסוג פאנל מיוחד אלא בסך הכל בסוג התאורה האחורית. מכיוון שהפאנל הוא זה שקובע את מאפייני התצוגה, לתאורה האחורית חשיבות נמוכה בהרבה.

בתקציב שהקצית קצת קשה למצוא מסך 24" בעל פאנל איכותי. בעקרון מהתיאור שלך עולה שפאנל IPS יהיה מתאים לצרכים שלך ובמקרה הזה יש שתי אפשרויות עיקריות (מבחינת זמינות בארץ ויחס עלות-תועלת סביב מסגרת התקציב):

1. U2311H - מסך בגודל 23" מבוסס IPS וארגונומי ברזולוציה של 1920x1080 (יחס תמונה 16:9 שיכול להיות חסרון ויכול להיות יתרון, תלוי מה הדרישות שלך).

2. U2410 - מסך בגודל 24", קצת חורג ממסגרת התקציב שלך, בעל פאנל ורזולוציה של 1920x1200. בנוסף מכיל שלל כניסות (לא בטוח שאתה צריך).

מסך של Eizo בגודל 24" חורג משמעותית ממסגרת התקציב שלך (פי 2 בערך).

קח בחשבון שחלק מהמחיר של ה-U2410 הוא עבור שלל כניסות הוידאו שלו. אם אין לך צורך בהן אז ייתכן שדווקא ה-U2311H יהיה משתלם יותר, אתה מאבד קצת משטח העבודה האנכי (בהתאם לדרישות שלך זה יכול להיות משמעותי או לא), אך הוא זול יותר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה.

בעניין ההמלצות- אני רואה שהמסך הראשון עולה הרבה פחות מהתקציב שנתתי

והשני לעומת זאת עולה יותר

השאלה היא האם אין מסך בגודל 24 עם הנתונים של המסך הראשון פחות או יותר שנכנס בתקציב שלי?

למסך השני לא מצאתי מספיק סיבות לשלם כ"כ הרבה, מה גם שאין לי צורך בשלל החיבורים שלו.

שטח העבודה האנכי הרבה פחות חשוב לי, מה שאני צריך זה בעיקר רוחב

השאלה העיקרית שלי היא- האם אני אסתפק במסך כמו הראשון שהמלצת לי למשל,

או ששווה לי לרדת גם ל22 אינץ' ולקחת EIZO?

מהניסיון המועט שיש לי, מסכים של הם בערך היחידים שאהבתי, אחרי EIZO

לעומת כל הסמסונג/אסוס וכו' שנראו לי מזעזעים

כך שאני אוהב את הכיוון הזה ואת ההמלצות שנתת, אבל אני באמת מתלבט אם כדאי לי לקחת 22 של EIZO ב2000

או אפילו 23 ב2500 (ראיתי שיש) או שהDELL באמת יכול לספק אותי? (וגם לחסוך לי הרבה כסף)

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בדרישות שלך, אני לא גרפיקאי אז כך שקשה לי להחוות דעה מניסיון אישי על איכות המסכים של Eizo לצרכים שלה בהשוואה לנ"ל של .

בקשר לשאלות שלך:

1. אין מסך 24" שמבוסס על פאנל איכותי יותר מ-TN שנכנס במסגרת התקציב שלך. פאנל TN לא מומלץ לגרפיקה מכיוון שמכלול הצבעים שלו נמוך יותר. אני אישית גם לא ממליץ עליו עקב זוויות הצפייה המוגבלות יותר שלו (שבמסכים גדולים עלולות לבוא לידי ביטוי גם כשאתה יושב יחסית מול המסך) ועקב העובדה שלרוב המסכים הללו אינם ארגונומיים.

2. אם אין לך צורך בשלל החיבורים של ה-U2410 והפסד הגובה האנכי אינו משמעותי עבורך אז ה-U2311H הוא בהחלט הבחירה המשתלמת ביותר עבורך (מה עוד שבמחיר של U2410 אחד אפשר להכניס כמעט שני מסכי U2311H).

3. רוב המסכים שאתה רואה בשוק הם מבוססי פאנל TN ולכן אם דיוק צבעים הוא משהו שקצת יותר חשוב לך מלמשתמש הממוצע, כנראה שזאת הסיבה, או לפחות אחת הסיבות, שפחות אהבת אותם.

4.על השאלה אם ה-Eizo עדיף על ה-U2311H קשה לי לענות לך כי כאמור אין לי ניסיון אישי בתחום ולכן יכול להיות שלך חשובים דברים שאני בכלל לא מתייחס אליהם. על פניו הייתי אומר שדי נכון להגיד שאם חשוב לך באופן כללי מסך שיציג דיוק צבעים טוב וזוויות צפייה רחבות אז ה- 2311U יהיה משתלם מאוד. אם בסוגיית מכלול הצבעים, או כל סוגייה מקצועית אחרת יש לך דרישות ממוקדות הרבה יותר, אז תציין אותן בבקשה. לא שאני חושב שאוכל לעזור לך, אבל לטובת אחרים שאולי יגיעו לדיון ומבינים יותר ממני בתחום זה יכול להועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, שאלה אחרונה ברשותך-

מה ההבדל בין פאנל PVA לIPS? איזה מהם יהיה יותר טוב עבורי?

כרגע ההתלבטות העיקרית שלי היא באמת בין המסך של שהמלצת לי עליו (הראשון)

לבין ה Eizo FS2331 שמצאתי ב2500 ש"ח

לפי נתונים טכניים בלבד, אתה יכול להגיד לי האם הEIZO יהיה הרבה יותר איכותי?

מעבר לזה, אני כבר אעשה את השיקולים שלי...

אני באמת לא יודע להגדיר במונחים טכניים מה אני צריך/מעדיף

אני רק יודע להגיד שקשה לי מאוד לעבוד עם המסכים שאני רואה ברוב המקומות, בייחוד אלו שנראים "מבריקים"

ושEIZO וDELL באמת המסכים היחידים שהיו נראים לי טוב עד היום מבחינת דיוק של הצבעים

המסך שיש לי היום של EIZO הוא עם פאנל TN עד כמה שזכור לי והוא עדיין נראה יותר טוב מכל מסך של חברה אחרת

שנתקלתי בו עד היום, לכן אני מאוד מתלבט האם כדאי לי שוב להשקיע את הסכום הזה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שקודם תקרא את המידע שיש פה על סוגי הפאנלים השונים.

באופן כללי אולי כדאי שגם תעבור קצת על נושאים אחרים שיש בסטיקי כדי לקבל מידע מקיף יותר שאולי יעזור לך להחליט.

בנוסף אני אנסה לחפש בהמשך קצת ביקורות על ה-FS2331 כדי לנסות לענות על השאלה ששאלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

וכן, קראתי קצת בנושא הפאנלים ולכן שאלתי כי לא הצלחתי כ"כ להבין מה מהם עדיף עבורי

קראתי קצת ברשת גם, ויש הרבה השוואות בין המסכים הללו של לדגם של EIZO שציינתי

ואני רואה שהביקורות נוטות יותר לכיוון הEIZO אבל לא בצורה משמעותית

לכן אני מתלבט אם זה באמת שווה את ההפרש הלא קטן בכלל במחיר ביניהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חיפשתי במקביל קצת על ה-Eizo.

אז ככה, הוא ממותג כסדרת Foris כך שמלכתחילה הוא לא ממותג כמסך לגרפיקאים אלא כמסך לשוק הביתי (מסך מולטימדיה) זאת בניגוד למסכי ה-FlexScan וה-ColorEdge שמיועדים לשווקים יותר מקצועיים.

גם בחינת המפרט שלו לא מעיד בהכרח על שום יתרון לעומת ה-U2311H כך שניתן לקבוע שמדובר על מסכים מאוד דומים שמכוונים גם לשוק מאוד דומה.

גם מבחינת היצע תכונות ומפרט כללי הם די דומים, למעט הבדל בסוג הפאנל cPVA ב-Eizo ו-IPS ב-. אמנם נתונים טכניים יבשים ואפילו סוג פאנל לא מציגים את התמונה המלאה, יש חשיבות גם לאלקטרוניקה של המסך, גרסת הקושחה ועוד. אך מהשוואות וביקורות שונות ברחבי הרשת אני חייב לציין שלא מצאתי שום הבדל מהותי או יתרון חד-משמעי לאחד המסכים. הרושם שקיבלתי הוא שהם פחות או יותר זהים בחתך רוחב. שניהם מציעים מכלול של תכונות שמאפשרות להגדיר אותם בסמכים רב-תכליתיים, עושים הכל טוב אך כנראה שלשימוש מאוד ממוקד (דפוס לדוגמה שבו חשוב מרחב צבע ודיוק צבעים מסוים) יש מתאימים מהם (שגם עולים בהתאם).

אני באופן אישי הייתי בוחר ב- 2311H גם בגלל שהוא מבוסס על פאנל שמתאפיין (לפחות תיאורטית) בדיוק צבעים טוב יותר ובעיקר לאור הפרש המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני גם בסופו של דבר חושב שאני אלך על הDELL

גם אני לא הצלחתי למצוא איזשהו הבדל קריטי ביניהם שבאמת מצדיק את ההפרש במחיר מעבר ל"שם"

והעניין הכספי בהחלט משחק פה תפקיד חשוב.

שוב המון תודה לך, עזרת לי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי בודק שוב אם הדל התאים לגרפיקה היות ולמרות שהוא יש לו רק 6 ביטים לכל צבע.

למרות שיש לו דיוק צבעים לא רע, יש כמה גוונים שהוא הגיע ל DELTA-E של 7.

אם יש לך גישה למכייל חומרתי, תוכל לכייל אותו לדיוק מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כ"כ יודע מזה אומר ומה ההבדל..

למרות שקראתי על זה הרבה וראיתי (לפחות לפי ביקורות מסויימות) שב24 אינץ' של רואים תמונה עם צבעים הרבה יותר מדוייקים..

ומשום מה ב23, הכל נראה "חשוך" ו"קר" יותר

לא יודע אם זה סתם תרגיל שיווקי אבל זה קצת הרתיע אותי וגרם לי לחשוב על לקחת את הדגם של ה24

בכל מקרה אני מניח ששניהם יהיו קצת יותר איכותיים ממה שיש לי היום, אבל עדיין לא בא לי לבזבז יותר מ1000 ש"ח ולהתבאס בסוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...