קריאת נתונים מזיכרון g.skill DDR3 - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאת נתונים מזיכרון g.skill DDR3

matan007

Recommended Posts

amitdanan:

ברירת מחדל של ביוס זה לא המצב האופטימלי !

הרי שהגדרות אלו נקבעו על ידי יצרן לוח האם מבלי שהוא יודע איזה , מעבד וכו' המשתמש ירכיב על הלוח אם

לכן מאוד מומלץ להתאים את הגדרות הביוס לחומרה שמורכבת על לוח האם

רק אם המשתמש לא יודע מה עושים עם הביוס אז עדיף להשאיר אותו על ברירת מחדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכנסתי לאתר של gigabyte לבדוק אם יש גרסת ביוס מתקדמת יותר (אין כרגע) ושמתי לב למשהוא מוזר בעמוד הלוח אם תחת קטרוגריית SPECIFICATION

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3475#sp

המוזר הוא שבשורות שמצורפות בתמונה כן רשום 4 חריצי 1.5V אז למה באמת זה מוגדר לי על מונימום של 1.6V?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תפתח את החוברת של לוח האם תראה שגם שם מוצהר שהמתח הוא 1.5 וולט אבל בפועל 1.6,

אני מכיר את התופעה הזאת גם מהלוח שלי MA785GMT-UD2H וגם מלוחות נוספים של ג'יגה בייט שמיועדים ל- AMD

כותבים 1.5 אבל בפועל 1.6 המינימום

כשקניתי ללוח שלי אז קניתי כאלא שעובדים על 1.6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אים יש לך אחריות תבקש שיחליפו לך את הזיכרונות לכאלו שעובדים במתח של 1.6 זה כבר פיתרון טוב יותר,

אים לא אז גם להישאר עים מה שעכשיו זה טוב מחוסר ברירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאת מפרט המחשב כולו הרכבתי באתר, חבל שאף אחד לא עלה על זה :-\ . הסתכלתי בחוברת ולא מצאתי את מה שאתה אומר אבל מצאתי תמונה של הביוס בסעיף PC HEALTH STATUS ובתמונה שהם שמו רואים את מתח ה- עומד על 1.572V (פחות מ-6)!

המחשב נקנה לפני 3 שבועות, עד כה לא נתקלתי בבעיות יציבות (למיטב ידיעתי מה היא בעיית יציבות). אם הבעיה חמורה בעליל אני יכול להפנות את זה כלפי החנות ויכול להיות שהם יחליפו לי לזיכרונות מתאימים. מצד שני על הזיכרונות של יש אחריות לכל החיים! אז מה אני עושה מכאן האם לעזוב כבר את הנושא ולהיות רגוע (ובעיקר לחסוך ויכוחים עם החנות) או שזיכרון שעובד במאט מעל מיתחו זה דבר מסוכן ואני יכול למצוא אותו שרוף בעוד זמן מסויים.

נקודה נוספת היא מה ההשלכות של זה לגבי OC שאני חושב לעשות בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להיות רגוע. הזכרון לא יינזק בגלל המתח הזה, בטח שלא ביום בהיר אחד ועל אחת כמה וכמה לא "יישרף" במובן של יעלה בלהבות. לא מדובר פה בבעיה חמורה. כמו שאמרתי זה לא מצב אידאלי אבל הוא גם לא נורא/מסוכן/בעייתי/בגדר סיכון למערכת.

אתה יכול להיות רגוע והכל בסדר.

לגבי ה-OC לא תהיה לך שום בעיה. כבר עכשיו אם ממש בא לך לשחק עוד קצת עם המערכת (וזה די מיותר כי זה לא ייתן כלום מבחינת הביצועים) אתה יכול להגדיר את המחלק הזכרון כך שהזכרון יעבוד בתדר של 1600 או להדק (להוריד) את התזמונים. ככל שהתדר גבוה יותר והתזמונים נמוכים יותר כך מודול הזכרון צורך יותר מתח. אז מתוך נקודת הנחה שעכשיו הוא מקבל מתח יתר בכל מקרה, אפשר לנצל את זה לביצוע OC קטן.

כל זה הוא תיאורטי ואני באופן אישי חושב שזה מיותר, הגדרת את התזמונים כדי למנוע בעיות של חוסר יציבות ואתה יכול לעת-עתה עד שתחליט לבצע OC למערכת כולה להישאר איתה כמו שהיא, והכי חשוב ליהנות ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי העניין סגור :xyxthumbs:

זנחתי את רעיון ה- OC לזיכרון ! אם אתה אומר שאני לא ייראה שיפור כל שהוא בביצועים. גם ככה התכוונתי לעשות רק OC לכרטיס מסך ואולי למעבד. מקווה שביום שאני יחליט לשדרג בעוד שני סלוטים של לא תתעורר בעיה.

אני סיימתי להיכנס לביוס בשביל הזיכרונות יותר. גם OC למעבד לא ישפיע על הזיכרון כי יש לי מעבד phenom 2 x4 965 black edition ולפי מה שאמרו לי פה באתר גרסה זו של מעבד לא תלויה בזיכרונות ב- OC .

אם יש למישהוא משהוא להעיר\להוסיף לאשש או להפריח משהוא ממה שארתי למעלה אני יישמח לשמוע, אם לא מבחנתי נפתרו כל הבעיות לשמם נפתח תרד זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זאת רק דעתי תחליף לזיכרון שעובד במתח שהלוח עובד במקרה שלך 1.6V

זאת במסגרת האחריות אתה יכול להשאיר ככה ולמשוך ואלי יקרה משהו ואולי לא אבל רק שתדע שיש לך את האופציה להחליף את הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא נותן לו את הכלים הנכונים, לפותח הדיון יש אפשרות להחליף במסגרת אחריות,

התשובה שלך ממש לא נכונה ומטעה אני בטוח שאני או אתה הינו רצים לחנות להחליף .

לפותח הדיון תעשה אים זה מה שאתה רוצה ההחלטה שלך. :nixweiss:

כרגע יש לך שאמור לעבוד במתח של 1.5 ובפועל עובד ב1.6 כמו קבלים שמקבלים יותר מדי מתח גם הוא ישרף בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amitdanan אני כבר לא יודע מה להחליט :s07: מה שאתה אומר נשמע לי הגיוני לגמרי ונכון מבחינה טכנית בזה אין ספק! העניין הוא שיש כאן עוד שיקולים:

*) שעשיתי חיפוש באתר החנות מימנה קניתי את המחשב (KSP) ולא מצאתי שום שעובד על 1.6V ברמת המחיר שקניתי את הערכה שלי! זה נראה כאילו אין מתחים של 1.6V בכלל.

*) דבר שני אני בטוח שגם אם יימצא איזה משהוא מתאים, החנות תביא לי איזה הסבר מלומד למה זה בסדר איך שזה ואין לי עצבים להתווכח איתם!

בהתחשב בסיבות אלו כאשר About:blank ו- !_Nike_! אומרים לי שהכל בסדר עם המצב איך שהוא ואפשר להמשיך עם זה ככה, אני נוטה להשאיר את זה איך שזה ולא בגלל שזה מצב תקין אלא בגלל שאני מעדיף לחסוך את כל ההתעסקות בעניין אם בכל זאת המצב יעבוד כמו שצריך איך שזה.

אבל שוב אני לא מבין בזה כלום ואם תגיד לי שזה אכן פוגע בביצועים ואני עלול אף להרוס את הזיכרונות, אני מחר הולך להחליף אותם!!

נסו בבקשה להגיע לפתרון הכי טוב עבורי כי כולכם נשמעים מבינים! אנחנו בעמוד שישי כבר של הדיון וקשה לקבל החלטה ככה.[br]פורסם בתאריך: 14.03.2011 בשעה 00:01:51

חשבתי על משהוא שאולי יהפוך את מצב המתח לסביר:

About:blank אמר משהוא על כך ש- OC מגדיל את המתח. אז אולי אני יעשה לפחות OC לזיכרונות ככה לפחות תהיה סיבה חיובית לעלייה במתח והשאלה האם עדיף להשאיר את הזיכרונות תהיה יותר ברורה לאור השיפור מה- OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה שלך ממש לא נכונה ומטעה אני בטוח שאני או אתה הינו רצים לחנות להחליף .

זכותך לחשוב ולנהוג אחרת, אבל:

א. התשובה שלו לא מטעה והיא נכונה לגמרי. המצב הנוכחי הוא לא אידאלי אבל הוא גם לא בבחינת סכנה. אם הייתה פה סכנה למערכת, היינו אומרים משהו.

ב. אתה לא יכול לשפוט מה היה עושה מישהו אחר במצב הזה, ואם !_Nike_! היה חושב שיש פה סכנה הוא היה מנחה אותו מה לעשות כדי לפתור את הבעיה. אף אחד פה לא מחפש את רעת פותח הדיון. סליחה שאני מדבר בשמו אבל אני יודע שזה מה שהוא היה עושה.

אני רוצה להדגיש פה נקודה מסוימת. הנתונים שקבע היצרן לזכרון הם הנתונים בהם הוא נבדק כעובד בצורה יציבה. כלומר, היצרן מבטיח שבהגדרות הנ"ל הזכרון יהיה יציב. אין זה אומר שבהגדרות האחרות הוא לא יהיה יציב, פשוט זה לא מובטח. תהליך ייצור השבבים אינו מדויק כמו שאולי נוטים לחשוב ובמהלך תהליך המיון (Binning) של השבבים חלקם מתגלים כעומדים במפרש מסוים, ואחרים במפרט אחר. זה לא אומר כלום על מה יקרה להם כשעובדים איתם בהגדרות אחרות (OC למעשה). לכן תמיד אומרים שאם אתה מבצע OC לזכרונות, צריך לתכנן את ה-OC מראש כדי לקנות שבטוח יעבוד לך בהגדרות שאליהן אתה חושב שתגיע. לכן, אותו "מתח יתר" שהוזכר פה (וכנראה שחבל שבכלל עלה פה המונח הזה) הוא רק ביחס לנתונים שקבע היצרן, זה לא אומר שהשבבים לא מסוגלים לעמוד בו, וזה לא אומר שנגרם להם נזק.

matan007, שוב, אין כאן שום עניין של ביצועים מדובר בסך הכל ביציבות המערכת.

תעשה כמובן מה שאתה מוצא לנכון אבל אני לא רואה סיבה להחליף את הזכרון כי הכל בגדר גבול התקין.

אם אתה ממש רוצה, ולמען השקט הנפשי שלך, תגדיר את הזכרון שיעבוד בתדר של 1600Mhz (רק פה אל תשכח להריץ בדיקת Memtest במהלך אחד הלילות). אני חוזר ומדגיש שאין בזה צורך, אבל זה אפשרי בהחלט.

אם זה מאוד מטריד אותך אז תחליף , תעשה לו OC קטן או כל דבר אחר. את דעתי בנושא כתבתי ואתה מוזמן לעשות איתה מה שתרצה. החשוב ביותר הוא שתעשה את מה שייתן לך את ההרגשה הטובה ביותר והשקט הנפשי הגדול ביותר כך שתרגיש שלם לגמרי עם המערכת שברשותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תגדיר את הזכרון שיעבוד בתדר של 1600Mhz (רק פה אל תשכח להריץ בדיקת Memtest במהלך אחד הלילות). אני חוזר ומדגיש שאין בזה צורך, אבל זה אפשרי בהחלט."

אני לא מבין אם אין לזה משמעות למה אנשים עןשים בכלל O.C?

איך אני מגדיל את התדר ואם צריך לשנות שוב תזמונים בהתאם? האם Memtest זו תוכנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפלטפורמות שלא מבוססות על מעבד שהוא מכפלה פתוחה כדי לבצע OC מעלים את תדר הבסיס של המערכת. כתוצאה מכך עולה גם תדר הזכרון.

ב-OC למעבד עם מכפלה פתוחה אין תלות בזכרון כי ה-OC נעשה על-ידי העלאת המכפלה.

חלק מהאנשים עושים OC גם כתחביב, מבצעים OC לרכיבי המערכת, מנסים להגיע כמה שיותר רחוק ואז מודדים את התוצאות בתוכנונות המודדות את ביצועי המערכת באופן מלאכותי (כלומר לא מעידות על ביצועי המערכת ביישומים אמיתיים). בתוכנות מסוג זה לתדר ולעיתים גם לתזמונים יש כן השפעה על הניקוד הסופי שתקבל מערכת מסוימת.

אנשים עושים בדרך כלל OC למעבד ולכרטיס הגרפי, הזכרון עובר OC רק כתוצר לוואי (כפי שהוסבר לעיל). ביצוע OC לזכרון לבדו הוא חסר משמעות בפועל.

Memtest היא תוכנה שבודקת את יציבות הזכרונות (מורידים צורבים כ-Image על דיסק ומעלים אותה משם). את תדר הזכרון אתה מעלה באמצעות העלאת מכפלת הזכרון או שינוי מחלק הזכרון תלוי איך זה ב- אצלך. תוכל למצוא את ההגדרה בתפריט ה-M.I.T ב-.

אם כל זה כרגע לא ממש אומר לך הרבה, אז אני מציע שתעזוב את זה כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...