עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאת נתונים מזיכרון g.skill DDR3

matan007

Recommended Posts

רכשתי מחשב חדש לפני כחודש.

במחשב יש קיט של 4 ג'יגה הבאה:

http://www.gskill.com/products.php?index=342

התקנתי את התוכנה CPU-Z ולפי הנתונים שאני מקבל מימנה אני מבין שתדר הזיכרונות הוא 667MHZ ולא 1333MHZ. כמו כן ה- CL הוא 9 ולא 7. ראו בתמונות.

לוח האם הוא:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3475#ov

האם עבדו עלי? או שאני לא מבין נכון את הנתונים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. לא עבדו עליך, אתה מוזמן לפנות לסטיקי שאלות נפוצות שבראש הפורום, לקרוא את הפרק על הזכרונות ושם תקבל תשובות לכל השאלות שלך.

בקצרה:

2. זכרון DDR עובד בתדר בסיס X אך משווק כעובד בתדר 2X מכיוון שמעביר נתונים פעמיים בכל מחזור שעון.

3. קרא בסטיקי את ההסבר על SPD. תמיד מומלץ להיכנס ל- ולוודא שהזכרונות מוגדרים בהתאם לנתוני היצרן. אם לא, יש לשנות אותם ידנית במידת הצורך.

4. לתזמונים אין שום השפעה בפועל על ביצועי המערכת אז ככה שגם כשאתה בתזמון 9 במקום 7 אתה לא מפסיד כלום. יחד עם זאת מומלץ להגדיר את הזכרון בהתאם לנתוני היצרן בעיקר מטעמי יציבות (במקרה שלך זה פחות רלוונטי אך עדיין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank תודה על העזרה.

אתה אומר שלא עבדו עלי ואני חושב שאני אסתפק בזה!

הזכרתה כניסה ל- ושינוי נתונים, האם ניתן לזהות בעיה בתמונות שהעלתי? בעבורי כניסה ל- היא בגדר דבר שאין לי מושג בו! השאלה היא אם צריך או איך אפשר לדעת אם צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לראות בתמונה של הלשונית Memory שההגדרות של התזמונים אינן תואמות להגדרות היצרן כפי שמופיעות בדף המוצר שאליו קישרת. במקרה שלך התזמונים יותר נמוכים ממה שקבע היצרן אז ככה שלא צפויה לך בעיית יציבות מיוחדת, אבל תמיד רצוי להגדיר את הזכרון בהתאם לנתוני היצרן.

אתה לא צריך לחשוש מכניסה ל-, זה כמו לשנות הגדרות בתוכנה. אתה מוצא את פריטי התפריט המתאימים (פרטים בחוברת לוח האם ואם אתה לא מסתדר אתה מזומן לשאול כאן) ומשנה את ההגדרות בהתאם.

כאמור, את הסיבה שנתוני הזכרונות לא מזוהים באופן אוטומטי על ידי ה- תוכל למצוא בסטיקי שאלות נפוצות שעוסק בנושא ה-SPD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני יעשה כמה בדיקות ושינויים ויחזור עם הממצאים..[br]פורסם בתאריך: 12.03.2011 בשעה 16:43:48

נכנסתי לביוס 8) ושניתי כמה דברים, מצורפת תמונה של הביוס לפני השיוני והתמונה של הCPUZ לאחר השינוי.

בביוס היו עוד כמה שורות של טמפ' מתחים וכד', לא נגעתי בפרמטרים אלו, האם צריך לשנות משהו בדברים אלה גם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sashakrik לא הבנתי על מה אתה מדבר

האם זה נמצא בתמונה שהעליתי של הביוס?[br]פורסם בתאריך: 12.03.2011 בשעה 21:24:35

לפי מה שאני מבין, המתח של הזיכרון הוא 1.6V צירפתי תמונה.

sashakrik חפשתי את מה שאתה אומר ולא מצאתי! דבר מזור נוסף ששמתי לב אליו בעקבות מה שאמרתה, הוא שבעמודת ה- SPD עדין רשום לי 9-9-9-24! מה זה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לראות אם אתה יכול להוריד את המתח של הזכרון ל-1.5. כדי להיכנס להגדרות ה"מתקדמות" של הלוח תלחץ מתוך התפריט הראשי של ה- על Ctrl+F1 (אם עדיין לא עשית זאת), ומתוך התפריט שיופיע תוכל לשלוט על המתחים (מקווה שגם להוריד את המתח של הזכרון).

הנתונים של ה-SPD לא יישתנו (פרטים בסטיקי). אין לך מה לדאוג מזה. אתה רק צריך לוודא שהזכרונות מוגדרים ב- לפי נתוני היצרן (שמפורסמים באתר שאליו קישרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התזמונים לפי לשונית Memory נראים תקינים מלבד tRAS ו-tRC כמו שציין sashakrik. אכן רואים את שני אלו בתמונה הראשונה שסיפקת מה- שלך. ה-tRAS הוא "Minimum RAS Active Time" וה-tRC הוא "Row Cycle Time". אתה צריך לשנות אותם בהתאם לעמודה הכי ימנית בלשונית SPD שב-CPU-Z. או בקיצור תגדיר 23 ב-Minimum RAS Active Time ו-31 ב-Row Cycle Time.

אם הלוח שלך תומך בפרופיל XMP אז אתה יכול לחסוך את כל הטרחה ולחפש את הההגדרה לכך ב-, שהרי לפי לשונית SPD זה פרופיל XMP ואפשר פשוט לטעון אותו בלוחות תואמים.

למה רשום 9-9-9-24 ב-SPD? אתה יכול לקרוא על כך בסטיקי. התזמונים ושאר ההגדרות שבפועל נמצאות בלשונית Memory ולא ב-SPD. ה-SPD הוא מידע שרשום על EEPROM על גבי מודולי הזיכרון והוא בעצם חלק מהמידע שאתה רואה בלשונית SPD בתוכנה CPU-Z.

המתח- עוד עניין, אמור להיות 1.5V.. אז תגדיר בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חושב שאני הסתבכתי! בנתוני היצרן רשום 7-7-7-21 ועכשיו שיניתי ל- 7-7-7-23 כפי שאמר !_Nike_! הנה נתוני היצרן שוב:

http://www.gskill.com/products.php?index=342

לגבי המתח אני לא מצליח למצוא שוב את המסך של זה בביוס. אבל ראיתי ב- CPU-Z שהמתח הוא 1.5V מצורפת תמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאכן הקישור הוא לדגם הזכרון המדויק שיש לך אני ממליץ להגדיר אותו לפי נתוני היצרן ולאו דווקא לפי הנתונים של פרופיל ה-SPD או ה-XMP.

אם אתה לא בטוח אם דגם הזכרונות שאליו קישרת הוא בדיוק הזכרון שיש לך אז כן יש להסתמך על הנתונים בלשונית SPD.

לגבי הבלבול שלך אתה צריך לעשות את ההבדלה הבאה (כפי שהוסבר אני פשוט אסכם):

1. לשונית SPD מציגה את נתוני הזכרון המאוחסנים על השבב עצמו. אין פה שום קשר להגדרות בפועל של הזכרון עצמו. זה פשוט מידע שמאפשר ל- או לך להגדיר את נתוני הזכרון בצורה תקינה. הנתונים האלה תמיד יישאר קבועים.

2. לשונית Memory מציגה את נתוני העבודה הנוכחיים של שבבי הזכרון. הנתונים פה ישתנו בהתאם למה שאתה מגדיר ב-.

לגבי המתח. פתחת את תפריט ה-M.I.T ב- (לחיצה על Ctrl + F1)? אם כן, את הגדרות המתח אתה משנה משם (פרטים מדויקים של פריט התפריט שממנו אתה יכול לעשות את זה תמצא בחוברת לוח האם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...