קריאת נתונים מזיכרון g.skill DDR3 - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריאת נתונים מזיכרון g.skill DDR3

matan007

Recommended Posts

ב-CPU-Z לא רשום המתח וגם לא צריך לאפס את ה-. בלי לפגוע, אני מציע שתתעלם מההודעות הנ"ל.

צודק, מתוך אינסטינקט של רגע כאשר ראיתי שם את הערך רשמתי את זה מבלי לבדוק יותר לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

About:blank לשאלתך את הנתונים על הזיכרונות קישרתי מאתר היצרן G.SKILL . את הדגם שברשותי העתקתי שהאריזה של הערכה וחיפשתי באתר היצרן.

http://www.gskill.com/products.php?index=342

לגבי המתח נכנסתי לבקרת המתחים והעברתי את המתח ל- לנורמל. ז"א ללא שום תוספת. שמרתי ויצאתי ונכנסתי שוב לביוס ועדין אני רואה שרשום 1.6V במתח בתפריט המערכת! ז"א שום דבר לא השתנה ויכול להיות שמראש לא הייתה תוספת מתח לזיכרונות. יכול להיות שבגלל שמדובר בשני זיכרונות צריך יותר מתח (הערכה היא 2X2GB)? מה עוד ניתן לעשות?

לגבי התזמונים אני חושב שזה סגור! תראו בתמונה מה- CPU-Z.

כרגע אני פותח את המחשב כדי לבדוק איזה דגם רשום על הזיכרונות.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לוח אם של GIGABYTE ? כי ברוב הלוחות שלהם שמיועדים למעבדי מתח הזכרונות הכי נמוך שניתן להגדיר זה 1.6

ולא עצם העובדה שיש יותר מסטיק אחד לא אומר שצריך לספק יותר מתח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב פתחתי את המחשב ולא הצלחתי לראות כלום כנראה הדגם מודבק בצד שצמוד לזיכרון השני. כן הצלחתי לראות את לוגו הסדרה RIPJAWS-X אני מאמין שזה אכן הדגם של האריזה. אני לא ייסתכן בלהוציא את הזיכרונות מהלוח (כבר עשיתי מספיק דברים חדשים שאין לי מושג בהם ליום אחד :cool2: ). דבר מדאיג נוסף שגיליתי הוא שמחשב צובר כמויות אבק אדירות בפחות מחודש..מוזר.

לגבי הלוח אם הוא אכן של הנה הדגם:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3475#ov

sashakrik לפי מה שאתה אומר זה מסביר הכל כי כרגע המתח עומד על 1.6V וזה הכי נמוך שאפשר בלוח.[br]פורסם בתאריך: 13.03.2011 בשעה 00:49:48

חברה בבקשה תגיבו, אני רוצה לסיים עם כל ההתעסקות הזאת :bash:

אז התזמונים בסדר. לפי דגם הלוח שהעלתי וע"פ מה שאמר sashakrik האם מתח של 1.6V זה תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקפיץ בבקשה הודעות לפני שחלפו 24 שעות מאז ההודעה האחרונה כשאתה המגיב האחרון. הקפצה מותרת רק אם יש לך מידע חדש שרלוונטי לדיון.

סיימת עם ה"התעסקות".

התזמונים בסדר ואת המתח תשאיר ככה.

אם אתה רוצה לוודא יציבות אתה יכול להריץ בדיקה עם Memtest (גרסת Bootable) בהמשך השבוע כדי לבדוק את יציבות המערכת (עדיף להריץ את הבדיקה במשך כמה שעות). לחילופין אתה פשוט יכול לעבוד עם המחשב במשך כמה שבועות ואם אתה נתקל בבעיות של חוסר יציבות (שלא צפויות להיות) תחזור לכאן לדווח.

תהנה מהמערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי סיבה? הוא הגדיר את הזיכרונות כפי שהיו אמורים להיות מוגדרים. אין שום סיבה לאפס את כל ההגדרות של ה- כשהוא יודע לנווט ב- ויודע להגדיר בהתאם את מה שנחוץ. כרגע הכל מוגדר אצלו כמו שצריך והעניין הסתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר שאיפוס ביוס יקלקל לו את הפרמטים שהוא הגדיר?

כי זה אמור לעשות ההפך הוא אמור לעבוד יותר טוב בברירת מחדל של הלוח,

במקרה וזה יעשה בעיות תמיד אפשר לשנות הגדרה בביוס לא שעכשיו הכל מושלם.[br]פורסם בתאריך: 13.03.2011 בשעה 17:18:34

בנוסף הוא הגדיר הגדרות בלי שהיתה לו בעיה מסויימת,

בסך הכל הוא שאל על התדר שמעביר נתונים פעמים בכל מחזור שעון.

ההגדרות שלו היו יותר מבסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בדיוק. אם נתוני הזכרון היו מזוהים על-ידי ה- בצורה נכונה ומוגדרים כך, מלכתחילה כל ההתעסקות הייתה נחסכת. איפוס ה- יחזיר את ההגדרות לערכים שזוהו על-ידי המערכת ושאינם תואמים בדיוק את נתוני היצרן.

לפרטים נוספים אני שוב מפנה לפרק העוסק ב-SPD שאותו ניתן למצוא בסטיקי שאלות נפוצות של הפורום.

במקרה כזה שבו ה- לא מזהה באופן אוטומטי את ההגדרות המדויקות של הזכרון (וזאת הסיבה שתמיד מומלץ להיכנס ל- ולוודא זאת), על המשתמש להיכנס ל-BIOS ולשנות את ההגדרות בהתאם לנתוני היצרן. מדובר על תדר, מתח ותזמונים.

במקרה הזה שה-BIOS לא מאפשר להגדיר מתח הנמוך מ-1.6V, יש להגדיר את המתח הנמוך ביותר האפשרי מכיוון שמתח הזכרון המוצהר הוא נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא היתה בעיה של תדר הוא היה יותר מבסדר,

הבעיה היחידה היא המתח שעדיין נישאר אותו דבר אז לומר עכשיו שהכל בסדר לא הכל בסדר.

אולי איפוס הביוס/עידכון יאפשרו למתח לרדת לפי מה שקבע היצרן במקרה הזה 1.5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התדר היה בסדר, התזמונים לא. שוב, זה לא אומר שהמערכת לא הייתה עובדת בצורה יציבה (בדרך כלל בעיות יציבות נוטות להתרחש כעובדים עם הזכרון בנתונים "טובים" יותר ממה שהגדיר לו היצרן), אך עדיף תמיד להתאים בין ההגדרות ב- ונתוני היצרן.

לגבי המתח. זאת מגבלה של ה-, בשום מקום בדף המוצר שבאתר היצרן לא מוזכר שעדכון (מה עוד שפותח הדיון עם גרסת ה- העדכנית ביותר) כלשהו מתייחס לסוגיית המתח. לכן, ובאין ברירה אחרת, יש לעבוד כך עם הזכרון ואם כי זה לא אידאלי, זה גם לא נורא. איפוס של ה-BIOS לא היה פותר את עניין המתח מכיוון שההגדרת המתח הנמוכה ביותר שמאפשר ה-BIOS היא 1.6V (ולשם ה-BIOS היה מתאפס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך עים כל מילה רק שלא היתה לו בעיה טכנית ולכן לא היה צריך לגעת כמו שאני שומע

המון אנשים אומרים שזה פשוט לא שווה היתעסקות(הזיכרון) ,

לכן אים אין תקלה לא צריך להיתעסק, זה לא הוסיף ביצועים או יציבות לכן לא הבנתי מה ההיתעסקות

4עמודים כבר 5 עמודים בלי פיתרון למתח הגבוה "שבכלל לא בעיה", ככה שאני חושב שלא היה צריך להיתעסק מהתחלה.

אחרי "ההיתעסקות" היתי ממליץ להריץ בדיקה לזיכרון או לאפס אותם למה שהיה בהתחלה ועבד טוב,

ככה אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank סיכם נכון את העניין!

ברירת המחדל של הביוס הגדירה תזמונים לא נכונים לגמרי. כעת לאחר ששיניתי את התזמונים לפי מה שהנחתם אותי, התזמונים תואמים את דף הוראות היצרן.

איפוס חוזר של הביוס יביא אותי לאותו מצב התחלתי בו התזמונים לא נכונים ובדיעבד אני זוכר שנתקלתי בכמה תקיעות לא מובנות שהרצתי benchmark heaven 2.0

כעת שמתי לב שתקיעות אלו נעלמו! (לא יודע אם זה קשור). לגבי המתח בדקתי שוב ושוב ואי אפשר להוריד אותו לפחות מ- 1.6V ויש לי גרסת ביוס הכי עדכנית (מחשב חדש). ניתן לומר שהזכרונות כעת בתצורה אידיאלית לנתוני לוח האם שברשותי!

שוב תודה לכל העוזרים. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...