התלבטות לפני רכישת פלאפון לחו"ל (iphone vs ipod touch) - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לפני רכישת פלאפון לחו"ל (iphone vs ipod touch)

Avivo

Recommended Posts

אהלן

אני טס בקרוב לחו"ל לתקופה של שנה, ואני מתלבט בין לקנות:

1. פלאפון זול (K800i) + איפוד touch יד שניה.

2. אייפון או (או משהו אחר שאני פחות מכיר) יד שניה.

בגדול אני אצטרך את זה בשביל שיחות מקומיות (מה שאומר שזה צריך להיות סים פרי), בשביל wifi לסקייפ וכו', וMP3 (פחות קריטי).

השאלה שלי היא האם בכלל אני אוכל להשתמש באיפוו\בלקברי עם סים כזה של prepaid או שהוא צריך משהו מיוחד?(כמו סים של טוקמן אני מניח)

מהניסיון שלכם, מה עדיף לי לקחת? את השילוב של שני מכשירים, או מכשיר אחד יותר מתקדם?

התקציב שלי הוא בגדול עד 1000 ש"ח, ואני מנסה לחסוך כמה שיותר (יש לי גם אפשרות לקנות באנגליה אם זה עוזר).

אם יש עוד אופציות יותר טובות (mp3 עם אפשרויות WIFI יותר טובות או יותר זול, יותר זולים וכו') אני ממש אשמח שתגידו לי.

תודה מראש

אביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגדול אני אצטרך את זה בשביל שיחות מקומיות (מה שאומר שזה צריך להיות סים פרי), בשביל wifi לסקייפ וכו', וMP3 (פחות קריטי).

השאלה שלי היא האם בכלל אני אוכל להשתמש באיפוו\בלקברי עם סים כזה של prepaid או שהוא צריך משהו מיוחד?(כמו סים של טוקמן אני מניח)

מהניסיון שלכם, מה עדיף לי לקחת? את השילוב של שני מכשירים, או מכשיר אחד יותר מתקדם?

התקציב שלי הוא בגדול עד 1000 ש"ח, ואני מנסה לחסוך כמה שיותר (יש לי גם אפשרות לקנות באנגליה אם זה עוזר).

אם יש עוד אופציות יותר טובות (mp3 עם אפשרויות WIFI יותר טובות או יותר זול, סמארטפונים יותר זולים וכו') אני ממש אשמח שתגידו לי.

אנגליה נחשבת יקרה לישראלים בגלל היחס בין הפאונד לשקל

לא יודע עם תמצא דווקה שם יותר זול מקניה דרך אתר מחול (ישראל גם יקרה בדברים האלו )

בגדול רק לשיחות מקומיות הייתי קונה משהו זול שפועל

דרך אגב הipod touch הוא לא סלולרי -ויש כמה דגמים עם שינוים גדולים בינהם

iphone לא הייתי קונה בגלל שהוא לא גמיש עם לא פורצים אותו -אבל זה עניין של טעם

הבעיה שעם אתה קונה אנדרואיד בלי עברית בחול צריך לפרוץ אותו להתקין עברית וצריך מחשב לזה

ככה שהייתי הולך על משהו פשוט עם סים חופשי והייתי קונה מהארץ -אני מדבר על מאות שקלים

וצעצועים אלקטרונים במידה ותרצה תקנה בחול

אני מעריך שאתה נוסע לעבודה או ללימודים ולא לאיזה טיול ארוך -ככה שחבל סתם לקנות משהו יקר עם \גוגל מפות וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BB בלי חבילה יעודית של RIM (היצרן) הוא סה"כ מכשיר להוצאת והכנסת שיחות, בלי שום יכולת שקשורה לאינטרנט. אני לא יודע מה המחירים באנגליה אבל בארץ המחירים של החבילות האלה לא נמוכים כלל ולכן אני מציע לפסול אותו. אני מציע לך לפזול לכיוון פיצ'ר פון עם יכולות מולטימדיה (נוקיה X3-02 למשל) שתוכל לרכוש חדש בפחות מ-1000 שקל. בנוסף, אם יש לך אפשרות לרכוש באנגליה זה יצא יותר זול - במיוחד אם אין לך צורך בעברית. במידה ויש לך צורך - עדיף שתקנה בארץ, אבל יש מקומות בחו"ל שיתקינו לך עברית (אני רכשתי מכשיר בגרמניה מחנות של והתקינו לי עברית בחינם - רק הייתי צריך לחכות יומיים-שלושה), אבל כמובן שלא יהיו מקשים בעברית.

אגב, באופן כללי בלי חבילת גלישה לא שווה הרבה כיוון שהיום הכל הולך דרך האינטרנט. אם לא תהיה לך גישה לWIFI במשך רוב הזמן (עוד פעם - לא רלוונטי לBB שדורש חבילה יעודית אפילו אם אתה מתחבר דרך WIFI), בדוק את עלות חבילת הגלישה - זה יכול להסתכם בלא מעט כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם!

כנראה שלא הייתי לגמרי ברור, אני כן טס לטייל (במשך שנה פחות או יותר, באיזור ניוזילנד אוסטרליה למי שהתעניין..)

אני יכול לקנות מאנגליה פשוט כי קרובים שלי באים לארץ עוד בערך חודש.

ל-קרירין, אני לא צריך עברית , אז לא לחוצה לי הפריצה- מה גם שיש לי עוד איזה חודשיים עד שאני טס לטיול, אז אני אוכל לעשות אותה בארץ במידה וארצה.

אני יודע שהאיפוד TOUCH הוא לא טלפון.

הרעיון שלי היה מכשיר אחד לשיחות מקומיות (הטלפון הזול), ומכשיר אחד להתשמש בסקייפ ואינטרנט במקומות עם WIFI- פחות נחוץ לי .

ואז חבר ייעץ לי לקנות איזשהו סמארטפון שישלב את שניהם באותו מכשיר (יותר זול, פחות מטענים וכו').

אז אני מתלבט איתכם מה עדיף- ראיתי פלאפונים סים פרי זולים (סביב 450 ש"ח), וחשבתי לקנות איפוד טאץ' משומש (בערך 500 ש"ח אני מאמין).

לעומת לקנות משומש (ראיתי דגם 2G, עם 8 GB , יד שניה בסביבות 750-1000 ש"ח).

אין לי פשוט בכלל ניסיון עם איפון, ואין לי מושג איך כל המכשירים האחרים לעומת האיפון (שוב, השאלה היא אם אני יכול פשוט להכניס כרטיס סים רגיל ולהתקשר, או שצריך לקנות כרטיס מתקדם יותר וכו', וגם אין לי מושג ממש מה ההבדל בין פרוץ ולא פרוץ, מלבד אחריות אני מאמין).

אני מאמין שיש אולי אלטרנטיבות יותר טובות מאיפון, או מאיפוד טאצ', אני פשוט לא מכיר.

שוב תודה

מקווה שהפעם הייתי ברור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk: :goodposting:

זאת נראית הצעה לא רעה, (לפי מה שאני רואה שם המחיר של המכשיר הוא 100 פאונד, שזה במסגרת התקציב, למרות שצריך להכניס לחשבון כרטיס שצריך להוסיף לזה).

אבל האם המכשיר הזה פתוח לכל הרשתות? ממה שאני מבין שם אתה חייב להיות באורנג'....

והאם מישהו מכיר את המכשיר הזה מהתנסות אישית? אני לא כ"כ מתלהב מלככת על "חתול בשק"....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Avivo לא ידעתי שזה טיול חשבתי שאמרתה אנגליה לשנה

בכל מקרה ובמצב של טיול ארוך כזה הייתי קונה משהו עם ותוכנה שעובדת שם

כמו כן אפשרות גלישה נוחה דרך כרטיס רשת אלחוטי

ופה מדברים כבר על דרג בינים ומעלה

שזה מעל 1000 שח

אני לא יודע את כל הארצות שתיהיה בהם ככה שאני לא יודע עם תיהיה בארץ זולה

בכל מקרה שיחות לארץ עדיף דרך סקיפ או שרות דומה -הרבה יותר זול מכל פתרון טוב אחר

שיחות מקמיות זה תלוי בארץ -וזה רק כי סקיפ מצריך שלא תמיד זמין

יש אתר בשם למטיל וכדי לך לירשם ולשאול שם -תזהר רק מסוכני מכירות שרק ירצו למכור לך וביוקר (יחסית לארץ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת נראית הצעה לא רעה, (לפי מה שאני רואה שם המחיר של המכשיר הוא 100 פאונד, שזה במסגרת התקציב, למרות שצריך להכניס לחשבון כרטיס זכרון שצריך להוסיף לזה).

אבל האם המכשיר הזה פתוח לכל הרשתות? ממה שאני מבין שם אתה חייב להיות באורנג'....

והאם מישהו מכיר את המכשיר הזה מהתנסות אישית? אני לא כ"כ מתלהב מלככת על "חתול בשק"....

אתה יכול לחפש באינטרנט ביקורות על ZTE BLADE זה השם האמיתי שלו ,זה מכשיר נחמד מאוד .

מסך ברזולוציה של 800X480 בגודל 3.5"

יש לו חומרה כמו לHTC Aria

רומים מותאמים שמבוססים על Froyo

בקשר לאנלוק, אמור להיות לו אנלוק ...

ככה שבסך הכול זה מכשיר לא רע ובמחיר שלו מאוד משתלם ..

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=906

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין תודוה על העצה- אני באמת אשאל גם בלמטייל

יש לי רק עוד 3 שאלות:

1.האם אני אוכל לפרוץ את המכשיר לבד? (ראיתי באחת הביקורות שהוא לקח את המכשיר לפריצה באיזה מקום... אני מעדיף לבד..) ובכלליות מה המשמעות של לפרוץ אותו מלבד האובדן אחריות?

2. האם אני אוכל להכניס כרטיס סים דור 2, ושזה עדיין ישלח לי אס אמ אסים ויוציא שיחות?

3. מה ההבדל בין 2.1 ל- 2.2? (ראיתי שDAVKL הזכיר רומים של FROYO, מה זה?).

תודה שוב!

אביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין תודוה על העצה- אני באמת אשאל גם בלמטייל

יש לי רק עוד 3 שאלות:

1.האם אני אוכל לפרוץ את המכשיר לבד? (ראיתי באחת הביקורות שהוא לקח את המכשיר לפריצה באיזה מקום... אני מעדיף לבד..) ובכלליות מה המשמעות של לפרוץ אותו מלבד האובדן אחריות?

2. האם אני אוכל להכניס כרטיס סים דור 2, ושזה עדיין ישלח לי אס אמ אסים ויוציא שיחות?

3. מה ההבדל בין 2.1 ל- 2.2? (ראיתי שDAVKL הזכיר רומים של FROYO, מה זה?).

תודה שוב!

אביב

1.כן אתה יכול לפרוץ את המכשיר לבד ...

2.כן אתה יכול להכניס כרטיס SIM מדור שני וזה יעבוד רגיל רק ברשת דור שני ץ

3.ההבדל בין 2.1 ל2.2 בא ליידי ביטוי בתיקוני באגים , שיפורים במהירות ודברים ועוד המון דברים אחרים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פרצתי דגם מסוים לבד בארץ

בעיקרון הקושי תלוי בדגם ובתוכנה

שים לב גם דגמים באותו שם יכולים להיות שונים גם מבחינת ההגנות וגם מבחינת התדרים (לרשתות סלולר השונות )

אז חשוב לבדוק טוב לפני שלא תיקח דגם בעיתי

תבדוק גם עם הצליחו כבר להכניס בו עברית

במקרה שלי זה היה דיפי

ולא היה בעיה עם הסיים שנקנה בארץ

2-הסיים צריך להיות תואם למכשיר

בגלל זה שהולכים לקנות סיים הולכים עם המכשיר ובודקים במקום

שים לב שיש מקומות שמוכרים סיימים לא טעונים וצריך לטעון במקום אחר אז זה בעיתי

3-תחשוב על זה כמערכת הפעלה משודרגת

גם 2.1 מאוד טובה פשוט ב2.2 יש עוד שיפורים

לא משהו שחיבים עם תשאל אותי

דרך אגב בענין פריצות ורומים -עם לא עושים את זה טוב המכשיר יכול לידפק לגמרי

הבעיה שחלק מהחנויות לוקחות יותר מידי כסף על עניין של כמה דקות

ופה סיכון הייתי לוקח לפי מחיר המכשיר

לדוגמה הייתי מסתכן עם מכשיר של 1500 שקל כמו שעשיתי באמת

אבל 2500 שקל ומעלה לא הייתי מסתכן

סך הכל בהרבה מכשירים זה פשוט אבל לך תדע מה עלול לקרות

ועוד דבר עם יש זמן כדי שמישהו יקנה לך מארצות כמו אסיה או ארצות הברית

כמובן לבדוק טוב לפני את הדגמים ומחירים ולא לקנות זיוף בשקל תשעים

המחירים שם הרבה יותר זולים מישראל

לא הייתי קונה בטיול עצמו בגלל הצורך במחשב \התקנת תוכנות אליו \וכו

לא שחסר שם מחשבים פשוט לא נוהגים לתת לך לשחק איתם יותר מגלישה רגילה

עם זה היה עבודה או לימודים זה היה סיפור אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פרצתי דגם מסוים לבד בארץ

בעיקרון הקושי תלוי בדגם ובתוכנה

שים לב גם דגמים באותו שם יכולים להיות שונים גם מבחינת ההגנות וגם מבחינת התדרים (לרשתות סלולר השונות )

אז חשוב לבדוק טוב לפני שלא תיקח דגם בעיתי

תבדוק גם עם הצליחו כבר להכניס בו עברית

במקרה שלי זה היה דיפי

ולא היה בעיה עם הסיים שנקנה בארץ

2-הסיים צריך להיות תואם למכשיר

בגלל זה שהולכים לקנות סיים הולכים עם המכשיר ובודקים במקום

שים לב שיש מקומות שמוכרים סיימים לא טעונים וצריך לטעון במקום אחר אז זה בעיתי

3-תחשוב על זה כמערכת הפעלה משודרגת

גם 2.1 מאוד טובה פשוט ב2.2 יש עוד שיפורים

לא משהו שחיבים עם תשאל אותי

דרך אגב בענין פריצות ורומים -עם לא עושים את זה טוב המכשיר יכול לידפק לגמרי

הבעיה שחלק מהחנויות לוקחות יותר מידי כסף על עניין של כמה דקות

ופה סיכון הייתי לוקח לפי מחיר המכשיר

לדוגמה הייתי מסתכן עם מכשיר של 1500 שקל כמו שעשיתי באמת

אבל 2500 שקל ומעלה לא הייתי מסתכן

סך הכל בהרבה מכשירים זה פשוט אבל לך תדע מה עלול לקרות

ועוד דבר עם יש זמן כדי שמישהו יקנה לך מארצות כמו אסיה או ארצות הברית

כמובן לבדוק טוב לפני את הדגמים ומחירים ולא לקנות זיוף בשקל תשעים

המחירים שם הרבה יותר זולים מישראל

לא הייתי קונה בטיול עצמו בגלל הצורך במחשב \התקנת תוכנות אליו \וכו

לא שחסר שם מחשבים פשוט לא נוהגים לתת לך לשחק איתם יותר מגלישה רגילה

עם זה היה עבודה או לימודים זה היה סיפור אחר

קרירין , דיי לדבר שטויות תעשה טובה .

1.Root במכשירים כאלו לא אמור להיות קשה ,יותר פשוט מלעשות JB לאיפון ...

2.לא צריך סים "מותאם למכשיר" כול עוד המכשיר עבר unlock או שהוא כבר Sim Free ומבחינת תדרים הוא מתאים לרשת (פה ספציפית לרוב רשתות הGSM בעולם חוץ מפלאפון בארץ שזה מקרה נדיר יחסית כי אין הרבה רשתות שמשתמשות בתווח התדרים 850 ב3G .

3.אין פה מה לחשוב על זה בתור משודרג , זה עדכון גדול ומאוד חשוב לאנדרואיד שהוסיף המון דברים ותיקן כול מני דברים ,2.1 לא מאוד טובה כמו שאתה אומר ,כבר היום יש דברים שצריך Froyo בשביל להריץ אותם שבקרוב גם היא תיהיה מערכת לא מעודכנת . מי שלא משדרג נשאר עם ישנה שכבר לא נמצאת בשימוש רחב .

בקשר "לסיכון" בכול דבר יש סיכון ,גם בלהחזיק את המכשיר יש את הסיכון שתפיל אותו , אז מה ?

כול עוד אתה עוקב אחרי ההרואות לא יקרה כלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.Root במכשירים כאלו לא אמור להיות קשה ,יותר פשוט מלעשות JB לאיפון ...

קודם כל לא אמרתי שזה קשה

אבל עם תבדוק טוב תראה שיש היום סלולרים שחסומים לפריצות הרגילות

שנית גם בכאלו שהפריצה קלילה -טעויות יכולות לדפוק את המכשיר לגמרי

וגם עם רק אחוז קטן נידפק במהלך הזה פותח הדיון חייב לדעת את הסיכון ולהחליט מה לעשות בעצמו

2.לא צריך סים "מותאם למכשיר" כול עוד המכשיר עבר unlock או שהוא כבר Sim Free ומבחינת תדרים הוא מתאים לרשת (פה ספציפית לרוב רשתות הGSM בעולם חוץ מפלאפון בארץ שזה מקרה נדיר יחסית כי אין הרבה

קודם כל היום יש כל מיני שטויות כמו מיני סיים ושטויות אחרות

אתה לא יודע איזה דגם הוא בוחר

שנית עדיף לו לקנות מכשיר שתומך בכל ארץ נורמלית כולל -בלי כל מיני בעיות

אל תשכח שהיום מוכרים את הסלולר משומש שקונים חדש ותמיכה בכל התדרים יכולה לעזור לו מאוד לסגור עסקה

.אין פה מה לחשוב על זה בתור משודרג , זה עדכון גדול ומאוד חשוב לאנדרואיד שהוסיף המון דברים ותיקן כול מני דברים ,2.1 לא מאוד טובה כמו שאתה אומר ,כבר היום יש דברים שצריך Froyo בשביל להריץ אותם שבקרוב גם היא תיהיה מערכת לא מעודכנת . מי שלא משדרג נשאר עם ישנה שכבר לא נמצאת בשימוש רחב .

אתה מדבר כאילו 2.1 זה גרוטאה לא שימושית וזה בכלל לא נכון

אני לא אומר לרגע ש2.2 לא עדיפה

אבל כבר ב2.1 אפשר לעשות המון דברים באופן שיספק את רוב המשתמשים

GPS\מוזיקה\גלישה\אימיל \משחקים \סרטים -כל מה שבדקתי פעל מצוין כולל עברית שהכנסתי

עם יש לו אפשרות ל2.2 אז מצוין -אבל זה בטח לא חובה

בקשר "לסיכון" בכול דבר יש סיכון ,גם בלהחזיק את המכשיר יש את הסיכון שתפיל אותו , אז מה ?

כול עוד אתה עוקב אחרי ההרואות לא יקרה כלום .

תמיד יכול לקרות משהו לא צפוי

אפילו הפסקת חשמל או מרוקנת לך תדע מה יכול לקרות

ולך תדע עם הוא יקנה מכשיר עם חסימה חדשה כי היו כאלו שנדפקו עם חסימה חדשה של אחת מחברות הסלולר בארצות הברית

אני סך הכל אומר שיבדוק לעומק ויקנה דגם לא בעיתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין,כול המטרה של התראד הזה היא להמליץ לו מה לקנות ,הוא לא הולך לקנות איזה מכשיר שאף אחד לא מכיר ,ZTE חברה גדולה והBlade מכשיר לא רע לפי כול הביקורות . זה לא איזה מוטורולה עם הEfuse או הHTC החדשים עם כול החסימות שלהם .

לBlade אין שום חסימות עד כמה שידוע לי ,גם לעשות Root למכשיר הזה זה דיי פשוט עד כמה שאני ראיתי .

בקשר ל"תאימות לארץ" יש לו תמיכה בתדרי ה900/2100 ב3G , הוא אמר שיש לו דור שני אז הוא בטוח לא בפלאפון (שלהם אין כזאת ..) ככה שזה לא אמור לעניין אותו .

ואם ההיתה בודק ההיתה רואה שאין לו MicroSim , MicroSIm נמצא בשימוש במכשירים בודדים כיום ביניהם iPad Wifi+3G 1/2 והiPhone4 ..

אתה מדבר כאילו 2.1 זה גרוטאה לא שימושית וזה בכלל לא נכון

אני לא אומר לרגע ש2.2 לא עדיפה

אבל כבר ב2.1 אפשר לעשות המון דברים באופן שיספק את רוב המשתמשים

GPS\מוזיקה\גלישה\אימיל \משחקים \סרטים -כל מה שבדקתי פעל מצוין כולל עברית שהכנסתי

עם יש לו אפשרות ל2.2 אז מצוין -אבל זה בטח לא חובה

בזמני מערכות הפעלה אפשר להגיד שהיא גרוטאה פחות או יותר ... כבר היום מתחילות לצאת אפלקציות שמחייבות אותך להשתמש בFroyo

אפילו האפלקציה של Hometheater.co.il מחייבת Froyo כבר לעבוד .

http://goo.gl/sjzjk

לפי מה שאתה אומר בסך הכול גם 1.5 זה מעולה ,אתה יכול לקבל אימיילים ,להשתמש בGPS ולגלוש באינטרנט ... אבל זה פשוט לא נכון כמו שכבר הסברתי לך (ואם אתה לא מאמין אז כול בעלי הi1 של מוטורלה דיי סובלים ב1.5 ) .

תמיד יכול לקרות משהו לא צפוי

אפילו הפסקת חשמל או מרוקנת לך תדע מה יכול לקרות

ולך תדע עם הוא יקנה מכשיר עם חסימה חדשה כי היו כאלו שנדפקו עם חסימה חדשה של אחת מחברות הסלולר בארצות הברית

אני סך הכל אומר שיבדוק לעומק ויקנה דגם לא בעיתי

כמו שכבר הסברתי לך , כול המטרה של הדיון הזה היתה להמליץ לו על מכשיר שיתאים לו בתקציב ,יש לו תקציב דיי נמוך ובמקום לקנות גם איזה איפוד וגם סלולארי עתיק וכול זה יד שנייה ...יש לו אפשרות לקנות את הZTE Blade במחיר נמוך , עם חומרה שלא מביישת שום מכשיר בדרג הזה : Legend לדוג' שעולה יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...