אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה

card

Recommended Posts

זה מה יש.

מי שסובל מהמצב הכלכלי בארץ צריך לראות את הבעיה העמוקה יותר, והיא הקונפליקט של עצמו עם איך אחרים חיים, השוואה אל עצמו, פתיחת פער, ובעקבות זה דכאון, זעם וכו'.

ככה עובדת החברה, בגלל זה אנשים קונים מכונית חדשה בפי 3 מחיר, בגלל זה אנשים יוצאים לשתות אלכוהול כל יום, בגלל זה אנשים מחפשים עוד כסף ואותיות אחרי השם, בגלל זה עוד דוסים מצטרפים למעגלים שלהם, וכו' וכו' וכו'.

הרי לאייזיק ניוטון ולאנשטיין לא היה מאזדה עם ABS, אז למה אתה פתאום רוצה ? רק כי זה קיים, ולאחרים יש גישה לזה ? אז האם בעצם אתה חי את רוב החיים שלך כהסתגלות למישהו אחר ?

זה לא שאין לי אוטו יפה או בית גדול, או שאתה צריך לחיות כמינימליסט, אני פשוט אומר שאם אתה רוצה משהו, אל תרצה אותו כי לכולם יש וזה מבאס אותך שלך אי אפשר, תרצה אותו כי זה משמש אותך ויכול לעזור לך להתפתח ולפתח אחרים. להבין את זה אינטלקטואלית זה קל אבל לממש את זה זה מאוד קשה.

אנשים נכנסו לתוך שרשרת שהם לא יצאו ממנה בעתיד, מעבר מדינה לא ישנה לכם כלום, הכשלון להבין שאנחנו אלה שיוצרים את החברה כאן מונע מאיתנו ליצור וליזום שינוי, אלא רק לברוח כמחאה.

אז תלכו למקום אחר ותרוויחו זמנית עוד קצת כסף ויהיה לכם עוד חדר בבית עם מכונית יפה אבל אתם לא מבינים שאתם הבורג שיוצר את המצב המגעיל של ושל העולם בכלל בו אנשים נהרגים, מתקשים לחיות, וחיים בתחרותיות שהורסת את הנפש והגוף.

קחו מטר אחורה, ותראו תמונה קצת יותר כוללת.

לא הכל שחור לבן כמו שאתם רוצים שזה יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למרות שאני מסכים עם הדיעה של card, אני לא חושב שזה הזמן הכי בטוח לעבור למדינה אחרת.

קנדה ואוסטרליה זה יפה מאוד ונחמד, אבל בימינו שלנו אף מדינה לא מבוטחת ממשבר כלכלי פתאומי, דבר שפחות סביר שיקרה בישראל.

עם זאת, אני גם לא מוכן לזרוק 3\4 משכורת בחודש על מיסים ואני ממש, אבל ממש לא רוצה שהילדים שלי יקבלו את החינוך הישראלי.

אתה לא משלם 3/4 משכורת על מיסים וגם אתה גדלת בחינוך הישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שבדקתי כל תושב זכאי לקצבאות ילדים

קצבאת ילדים מקבלים רק מעבר לילד השלישי.

זאת אומרת, שהקצבה הזו כאילו תפורה למשפחות של חרדים,

מנגד רוב החילונים, בכלל לא יזכו להנות ממנה.

למרות שהם אלה שמשלמים את המס שבסופו של דבר מאפשר לתת אותה :)

והבטחת הכנסה

רוב החילונים יוצאים מהבית ועובדים.

אצל הרבה מאד חרדים, זו דרך קבע, לשבת בבית, תוך כדי שהם מקבלים הבטחת הכנסה,

או יותר גרוע, לעבוד ב"שחור", ובנוסף לקבל הבטחת הכנסה, כי הם רשומים כ"לא עובדים".

מאד מוסרי נכון?

(מישהו הזכיר פה קודם ערכים..)

הקונפליקט של עצמו עם איך אחרים חיים

ההשוואה שלי היא לא לפי איך אחרים חיים,

אלא לפי איך אני חי.

בגלל אותם "אחרים" אנחנו החילונים נאלצים לעבוד הרבה יותר קשה מהמ שהיינו עובדים בכל מקום אחר בעולם.

אז ההשוואה היא ביני כשאני גר במדינת , לביני כשאני גר במדינה מערבית אחרת.

והתוצאה של ההשוואה יוצאת גרוע מאד עבור ,

ורואים את זה במעשים של הרבה אנשים.

עובדה, לא רק אני עושה את ההשוואה הזו.

ישראל הפכה ממדינה שעולים אליה,

למדינת מעבר:

אנשים עולים אליה, אבל אחרי כמה זמן יורדים ממנה למקום בו לא חונקים אותם עם מיסים.

אני גם לא מוכן לזרוק 3\4 משכורת בחודש על מיסים

אתה לא משלם 3/4 משכורת על מיסים

הוא משלם יותר מזה על מיסים :)

מיסים זה לא רק החלק ששילמת בתלוש משכורת שלך(שבישראל מגיע בקלות למעל 60% אם סופרים את כל הסעיפים),

אלא המיסים שאתה משלם גם אחרי זה,

דוגמאות היו פה:

כשאתה קונה אוטו, אתה משלם עליו 110% מס קנייה.

ז"א שאותה מזדה נחמדה שבכל מדינה מערבית אחרת עולה 60,000שח(במטבע המקומי של המדינה כמובן), עולה פה יותר מ-פי 2.

ולא בגלל שהיבואן יקרן, אלא בגלל המס קנייה.

כשאתה קונה בית, אתה משלם מס עצום, שהוא "סמוי" בדמות עלות מנופחת במיוחד של המגרש.

כמו כן, הקבלן שבונה את הבית/בניין, צריך לשלם המון מיסים, ותשלומים למדינה, ואת כל המיסים האלה הוא לא תורם מעצמו, אלא נאלץ כמובן לגלגל על הלקוח - עליך,

כי הרי קבלן הוא לא פילנטרום, אלא בעל עסק כלכלי שאמור להעשות רווח מסוים בסופו של דבר, עבור העבודה שלו.

בנוסף:

על כל דבר כמעט שאתה קונה, אתה משלם מכס.

30% מכס על טלפון סלולרי

30% מכס על בגדים

(אפשר להמשיך את הרשימה, אבל מי שבאמת מתעניין, שיחפש בגוגל את המילה מכס, ויקבל מושג כמה כסף הוא שופך כמיסים הנסתרים האלה שנקראים מכס)

בנוסף:

בכל קנייה שאתה עושה, אתה משלם מע"מ.

זה עומד עכשיו על 16% אם אני זוכר נכון.

אם תסכם הכל,

יצא לך שכשאתה גר בישראל,

אתה יותר משלם מיסים מאשר חי.

מה הפלא שבישראל אתה צריך לשלם פי 4 יותר משכורות בשביל לקנות את אותו אוטו בהשוואה למדינה מערבית אחרת בחו"ל,

ויותר גרוע:

מה הפלא שבישראל אתה צריך לשלם פי 4 יותר משכורות בשביל לקנות את אותה דירה למגורים בהשוואה למדינה מערבית אחרת בחו"ל.

(זה לא underline, זה לינק :) אתם מוזמנים ללחוץ עליו)

(תודה ל-NJMAN)

בקיצור, המס שלך לא נגמר רק במשכורת.

הוא רק מתחיל שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. מאתר ביטוח לאומי:

תנאי הזכאות

זכאי לקצבת ילדים הוא אחד מאלה:

1. תושב שיש לו/להם ילד אחד או יותר.

2. מי שאינו תושב , אך גר בישראל עם ילדיו, ילד אחד או יותר, ובתנאי שהוא עובד בישראל כשכיר או כעצמאי לפחות 6 חודשים, ויש לו היתר לשהייה ועבודה בארץ ממשרד הפנים.

3. ילד שעלה לארץ בלי הוריו.

4. מי שמחזיק בילד שאינו ילדו – בתנאי שמונה כאפוטרופוס או כמקבל הקצבה, ובתנאי שהוא מפרנס את הילד 12 חודשים לפחות. הקצבה תשולם החל בחודש ה- 13 (לאחר 12 חודשי פרנסה).

תנאי הזכאות לקבלת הקצבה:

1. לילד עדיין לא מלאו 18 שנים.

2. הילד שוהה בישראל.

נער או נערה שנישאו, אין זכאות לקצבת ילדים בעבורם.

[סגור] מי שמרכז חייו בישראל, לדוגמה מקום מגורים קבוע, מקום שהות המשפחה, מקום שבו מתחנכים הילדים, מקום עבודה עיקרי, מקום לימודים. על הטוען לתושבות להוכיח את קיומה.

[סגור] ילדו של מבוטח או מי שהיה מבוטח שעדיין לא מלאו לו 18 שנים, לרבות ילד חורג וילד מאומץ ולמעט נער ונערה נשואים.

חרדים עובדים והרבה. במגזר החילוני לא חסר משתמטים ועובדים בשחור. בחו"ל יש מיסים עקיפים ולא מעט.

עזוב. זה ויכוח סתמי. אתה בסך הכל רוצה לעשות פרובוקציה. קנה כרטיס טיסה ובהצלחה בחיים. (אני יודע שלא תיסע לשום מקום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי קצבאות ילדים:

אוקיי אתה אכן צודק זה משהו חדש מ-2009

ממה שהם כותבים, הקצבה משולמת היום החל מהילד הראשון,

אבל גודל הקצבה עולה החל מהילד השלישי.

מקור:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A6%D7%91%D7%AA_%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D

תחת הסעיף: "קצבת הילדים כיום"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיחקתי עם מחשבון של הביטוח הלאומי. משפחה עם 7 ילדים בנוסף להבטחת הכנסה מקבלת 1,837 ש"ח בחודש. יוצא כ-263 ש"ח לילד. אתה מבין שהם חיים בעוני ונאלצים לעבוד במשרות חלקיות כדי לשרוד? (במקרה שלהם באמת מדובר על לשרוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה מה? מי בדיוק 'נאלץ' לחיות בעוני?

על מה לעזאזל אתה מדבר? לעשות 14 ילדים זאת החלטה, לא אילוץ. אם אין לך את היכולת הכלכלית לנהל משפחה בכזה גודל אל תעשה כ"כ הרבה ילדים...

מה זה 'במקרה שלהם באמת מדובר על לשרוד'? במה הם שונים ממך וממני? על מי לעזאזל אתה דבר פה בכלל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה כאן שכל אדם עם ילד מקבל קצבת ילדים ולא מדובר בקצבה בלעדית למגזר החרדי.

התייחסת למה שנוח לך להתייחס,

התעלמת מכל השאר.

כך או כך,

גם אם ב-2009 קצבאת הילדים שונתה ומקבלים אותה החל מילד ראשון(אם כי בצורה מופחתת שלא מתקרבת להיות שיוויונית),

אתה עדיין משלם בישראל מיסים כבדים מאד,

ואתה עדיין נאלץ לעבוד פי 4 יותר זמן בשביל לקנות דירה, לעבוד פי 4 יותר זמן בשביל לקנות אוטו, וכו'.

אנחנו חיים את החיים שלנו בהילוך איטי, בגלל שלקבוצה אחרת של אנשים נוח להיות פרזיטים.

הם מבינים את הפירצה שיש בדמוקרטיה, בה שתי קבוצות גדולות ונגדיות מקזזות אחת את השנייה,

והם נכנסים באמצע, וכמו שאומרים "שניים רבים, שלישי לוקח".

הם טוענים שיש להם ערכים, אבל הערכים היחידים שיש להם הם חוסר מוסר, ודאגה להם עצמם בלבד.

שמישהו אחר כבר יעשה את העבודה.

הם כמו טפיל, שגודל וגודל, עד שה-Host שלו בסוף קורס, ומת.

ואתה מקבל מדינה בה המיעוט קובע בשביל הרוב

(מתי ליסוע בתחבורה ציבורית ומתי לא, מה לאכול, לאיזה עסקים/חנויות ללכת, ועוד).

והמדינה הזו מתגאה שהיא "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

קוראים לעצמנו מדינה דמוקרטית,

אבל נותנים למיעוט לשלוט ולסחוט את הרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שרכב חדש יעשה את החיים שלי ליותר מאושרים. באותו מחקר הפער בין למערב אירופה לא כזה גדול. בין ארצות הברית לישראל כן, אבל זה לא חוכמה. שוק הנדל"ן בארצות הברית קרס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שרכב חדש יעשה את החיים שלי ליותר מאושרים.

אתה נהנה לענות תשובות לא קשורות?

אף אחד לא אמר שהוא רוצה רכב חדש.

אמרנו, שאם בן אדם צריך רכב או בית, אז אין סיבה שהוא יעבוד פי 4 בשביל זה, מאשר בכל מדינה מערבית נורמלית כמעט.

אתה קצת מתקשה בהבנה.

אבל אם תקרא את מה שכתבנו כאן מספיק פעמים, תבין.

באותו מחקר הפער בין למערב אירופה לא כזה גדול. בין ארצות הברית לישראל כן, אבל זה לא חוכמה. שוק הנדל"ן בארצות הברית קרס.

המחקר בלינק האחרון שניתן, מראה שבשוודיה צריך 30 משכורות בשביל לקנות בית, לעומת בה צריך 114.

יחס של כמעט פי 4.

שוודיה, עד כמה שידוע לנו, היא באירופה, לא בארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עניתי לך שלדעתי החיים שלי לא יהיו יותר מאושרים אם בחנייה תעמוד פונטו 2011 במקום פונטו 2005. אני לא צריך לעבוד פי 4 יותר כדי לקנות פונטו משומשת.

דיברתי במפורש על מערב אירופה. בצרפת דירה עולה 90 משכורות. בפרטוגל 85. לא בדיוק פער של יום ולילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו ועתידו לוט בערפל." - יגאל אלון

ידידי card, אני לא יודע עם אילו קשיים אתה מתמודד בחייך, אבל סבי בגיל הרבה יותר צעיר ממך (וממני) הספיק לעבוד כמעט חצי שנה בבירקנאו ולשרוד 2 צעדות מוות.

הוא שרד את המלחמה ונפגש עם 7 אחים ואחיות שלו ששרדו גם הם בעיר הולדתם, ומשם התחילו את המסע לישראל, שכלל שנתיים באיטליה, נסיון עליה כושל לארץ (הוא נתפס), שנה הוראת עברית במחנה בקפריסין ועלייה לארץ.

עם עלייתו לארץ הוא התגייס לצבא כשאין לו כלום מלבד הבגדים שאותם לבש וטבעת אותה הכינו לו תלמידיו בקפריסין. התמקם באזור הקריות והחל לעבוד במכס בנמל חיפה. עם חלוף הזמן הוא הכיר את אשתו ונולדו להם ילדים - הוא המשיך לעבוד קשה יום-יום והצליח לרכוש אופנוע עם סירה, עליו הוא אישתו וילדיו חרשו את הארץ לאורכה ולרוחבה ואף לקנות לעצמם דירה.

אחיו ואחיותיו התפזרו ברחבי הארץ, אחד עבד בכור בדימונה עד לפרישתו בשנות ה-90, השני התמקם בבני ברק ויש לו כ-100 נינים וכו'.

מעולם, לא שמעתי את סבא שלי מתלונן על הקשיים אותם הוא עבד בחייו. לא על כך שהוריו, הוריהם ואחיו הקטנים נלקחו למשרפות, לא על כל רכושו שנגזל ע"י הגרמנים, לא על הבריטים שתפסו אותו כשניסה לעלות לארץ אבותיו וכלאו אותו בשנית במחנה. לא על הצבא שגייס אותו מייד לשורותיו ודרש ממנו חודשי מילואים כשבקושי הצליח לפרנס את משפחתו.

עם כל הכבוד למכונית, אירופאית או דירה יותר קצת יותר גדולה או אני לא יודע מה - אפשר להסתדר בלעדיהם, כל עוד יש מקום אליו אתה מרגיש שייך, בו הזעת ושפכת דם, בו ילדיך גדלו וחונכו - לא רק ע"י מערכת החינוך אלא גם על ידיך עצמך. לראות את הנכדים שלך חוזרים מהצבא ולהיות גאה - ולהבין את המשמעות ואת השינוי שקרה פה ב-60 השנים האחרונות.

card, ההווה שלך ועתידך לוט בערפל. אני מאחל לך את כל ההצלחה שבעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר? אתה עושה צחוק? כל הדיון אתה בוכה כמה רכבים חדשים יותר יקרים בארץ. לעזאזל זו הכותרת של הדיון. אני עניתי לך שלדעתי החיים שלי לא יהיו יותר מאושרים אם בחנייה תעמוד פונטו 2011 במקום פונטו 2005.

זה לא קשור לרכב חדש, זה קשור לכל .

הרי אם משומש מאבד 10% אחוזים מערכו כל שנה,

אז באירופה/ארה"ב יאבד 10% מהמחיר האמיתי שלו,

בעוד בישראל יאבד 10% מהמחיר המנופח שלו.

כך שגם אם תקנה בארץ רכב משומש, עדיין תשלם מחיר הרבה יותר יקר לעומת בכל מדינה אחרת.

וכמו כן, הזכרנו כאן שהבעיה היא לא רק ברכב, אלא גם בדירה,

גם במס הכנסה,

גם במכס,

גם במע"מ,

ובמה לא..

הבנת הנקרא..

עברית בסיסית :)

אני לא יודע עם אילו קשיים אתה מתמודד בחייך, אבל סבי בגיל הרבה יותר צעיר ממך (וממני) הספיק לעבוד כמעט חצי שנה בבירקנאו ולשרוד 2 צעדות מוות.

זה שהסבים שלנו היו בגטו ובמחנות עבודה לפני 60 שנה,

לא אומר שגם אנחנו צריכים להמשיך את המסורת הזו.

אם בכל העולם מדינות יודעות לחיות בלי לעשוק את האזרחים שלהן ממיסים כבדים,

אין שום סיבה שאצלנו זה יהיה אחרת.

ואם בכל העולם אנשים שמחליטים להיות דתיים עושים את זה על סמך כספם או על סמך תרומות,

אין שום סיבה שבישראל המימון יבוא בכפייה, ע"י סחיטה פוליטית בה מיעוט מחליט בשביל הרוב, בחסות דמוקרטיה.

עם כל הכבוד למכונית, אירופאית או דירה יותר קצת יותר גדולה

מדהים איך חלק מהאנשים כאן לא ממש מבינים את כוונת המשורר, ומפרשים אותה לפי צורת החשיבה שלהם.

Yot,

אם מחירי הדירות ירדו פה לרבע ממה שהם,

זה לא אומר שצריכים עכשיו לקנות דירה גדולה פי 4 או מפוארת פי 4,

אלא זה אומר משהו אחר, הרבה יותר חשוב:

זה אומר שיהיה פחות קשה לשלם על דירה.

במקום לעבוד 30 שנים קשות, יהיה אפשר לעבוד רבע מזה: 7.5 שנים.

מבין ת'הבדל?

אין לי צורך בדירה ענקית, או ב-BMW.

אני כן מנגד רוצה, להיות מסוגל לקנות את הדברים הבסיסיים של החיים, בלי להיות שקוע בחובות עד גיל פנסייה.

אם בכל העולם מה שאמרתי יכול לקרות,

גם בישראל צריכים להתעורר ולאמץ את זה.

אנשים מטבעם לא נולדו להיות עבדים.

הם נולדו ליצור, לחדש, ולעשות דברים טובים.

מי שרוצה להתפלל, שילך להתפלל,

אבל על חשבונו,

לא על חשבון שאר האנשים שעובדים קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...