זה מריח כמו שיווק רשתי... - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה מריח כמו שיווק רשתי...

Born2Kill

Recommended Posts

באסה לך שאתה לא מבין, מה יש לי לאמר לך. איכות וטיב המוצרים זה כבר סיפור אחר.

אני מסכים שיש המון חברות שמנצלות את זה שהן משווקות את המוצרים שלהן דרך שיווק רשתי, ומשתמשות בשיטת מכירות זו בכדי למכור ויאגרות מזוייפות וכו', אך ממש לא כל החברות כך.

הבנתי מה מקור הבעיה, ברגע שאומרים לכם שיווק רשתי, ישר קופץ לכם לראש רשימה של חברות שמנצלות את שיטת השיווק הזו לרעה...זה די מזכיר את זה שכשתמיד שאני אומר שאני מישראל ישר מתחילים לגדף בזה שישראלים הם עם נדחף, קולני, בור וחסר השכלה, נסו להסביר להם שזה לא כך וזה רק חלק מהישראלים. ::)

אפשר לתאר את כל התחום הזה בשני מילים:

ניצול אנשים. (תרתי משמע)

אתה טועה, וזה למה אני (ואני מקווה שכל מי שבעל יכולת חשיבה בסיסית) אתעלם מההודעה חסרת התוכן והתכלית שלך.

(LOL. אחלה טענה, לא? :facepalm:, הרי זה בדיוק מה שעשית)

הגישה שלך יהירה ומתנשאת בדיוק כפי שרשמו לך ואין שום מקום להעלבה של חבר פורום אחר ולכן ערכתי לך את ההודעה.

אוי באמת, הבחור התלונן על הגודל של האיבר שלו ואתה עורך לי את ההודעה, מוחק את הניחומים שלי ומשאיר את הההודעה עם התלונות שלו? מה עשית בזה? תהיה הגיוני לפחות.

ואני מאוד מצטער על ההתנשאות שלי על מקצועות אח........רגע, לא הראתם לי עדיין איפה התנשאתי מעל מקצועות אחרים?

לסיכום:

- כיוון שזהו פורום מחשבים אפשט את זה כך-

במידה וקניתם מחברה ג'נרית והוא התפוצץ, האם תאשימו את כל חברות ספקי הכוח באיכות נמוכה ומחירים גבוהים?

* במידה וחברת שר"ש אחת (או אפילו כמה) משווקת חרא של מוצרים כפי שאתם מתארים, האם כל חברות השר"ש משווקות חרא של מוצרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משיווק רשתי אכן ניתן להרוויח הון, אך זה תלוי ביכולת שלך ושל אלו תחתיך (לא בפירמידה :kopfpatsch:), למצוא מספיק פראיירים.

טרם נתקלתי במוצר ששווה משהו אשר נמכר באמצעות שיווק רשתי.

לא ברור מדוע סוכן בשיווק רשתי, מחוייב לקנות בעצמו כמות מינימלית של מוצרים (המטרה הרי היא לא לתת תמלוגים לזה שמעליו בלא פירמידה).

בשורה התחתונה - להתרחק כמו מאש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי באמת, הבחור התלונן על הגודל של האיבר שלו ואתה עורך לי את ההודעה, מוחק את הניחומים שלי ומשאיר את הההודעה עם התלונות שלו? מה עשית בזה? תהיה הגיוני לפחות.

ואני מאוד מצטער על ההתנשאות שלי על מקצועות אח........רגע, לא הראתם לי עדיין איפה התנשאתי מעל מקצועות אחרים?

לסיכום:

* במידה וחברת שר"ש אחת (או אפילו כמה) משווקת חרא של מוצרים כפי שאתם מתארים, האם כל חברות השר"ש משווקות חרא של מוצרים?

לפני שתעלוב באנשים אחרים, תשפיל מקצועות ותתנשא מעל אחרים, הבנת הנקרא לא תזיק לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור מדוע סוכן בשיווק רשתי, מחוייב לקנות בעצמו כמות מינימלית של מוצרים (המטרה הרי היא לא לתת תמלוגים לזה שמעליו בלא פירמידה).

בשורה התחתונה - להתרחק כמו מאש.

מפני שאתה הוא הלקוח האמיתי,עושים לך כבוד של סוכן אבל בתכל'ס אתה הלקוח ועכשיו אתה מחוייב למצוא לקוחות נוספים כדי להגדיל את הבסיס של הפירמידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באסה לך שאתה לא מבין, מה יש לי לאמר לך. איכות וטיב המוצרים זה כבר סיפור אחר.

אני מסכים שיש המון חברות שמנצלות את זה שהן משווקות את המוצרים שלהן דרך שיווק רשתי, ומשתמשות בשיטת מכירות זו בכדי למכור ויאגרות מזוייפות וכו', אך ממש לא כל החברות כך.

מרוב שאתה להוט לענות, לא קראת את מה שכתבתי עד הסוף. אני דווקא לא מרגיש שבעסה לי שאני לא מבין - זה בעסה לך שאתה לא מבין איפה הבעיה בשיטת השיווק שאתה כל כך מהלל. העניין הוא שכשהמוצר דפוק, הפירמידה היא עדיין פירמידה ולא משנה איך מסתכלים עליה. ההבדל הוא שבפירמדה אין מוצר בכלל ופה יש מוצר דמה שאפשר למכור לפראיירים אחרים אבל אם הוא היה שווה משהו לא היו משווקים אותו ככה בכלל. בסופו של דבר אמר פה מישהו נכון: אולי עושים לך כבוד של סוכן, אבל בתכל'ס אתה סתם קליינט עד שתמצא פראייר אחר.

לסיכום:

- כיוון שזהו פורום מחשבים אפשט את זה כך-

במידה וקניתם מחברה ג'נרית והוא התפוצץ, האם תאשימו את כל חברות ספקי הכוח באיכות נמוכה ומחירים גבוהים?

ככה ישר מבינים שאתה לא מבין במה מדובר - הדוגמה שנתת פה עם הספקים היא בכלל לא רלוונטית - זה לא שיש מוצר אחד אצל חברה אחת שהוא בעייתי. המוצר גרוע אצל כולם - לפי דעתי המוצרים שמוכרים בחברות שר"ש הוא ב-99 אחוז מהמקרים סוג של זבל או אם נשתמש בדימוי הספקים: כל השר"ש מוכרים "ספק גנרי". אל תשכח שכשהמוצר הוא מעולה אז בכלל לא צריך אותך בתור ספק משנה - מי שמייבא את המוצר פשוט ימכור אותו בעצמו ירוויח את הכסף בעצמו. לשאלתך: אם יתפוצץ לי ספק גנרי אחד אני אלמד לא לקנות מאף חברה ספק גנרי -החוכמה היא לדעת מתי זה ספק גנרי ומתי זה מוצר טוב של חברה שיש לה שם טוב (ומתי אחרי שתקנה את הספק תצטרך למכור 50 ספקים לחבריך הקרובים ושהם ימכרו עוד 50 ספקים לחבריהם הקרובים).

הבעיה בעיני היא התחושה המזוייפת שבעזרת עבודה קשה תוכל להצליח בגדול ולהרוויח ים של כסף על ידי מציאת סוכני משנה למוצר שבמקרה הטוב הוא בינוני ובמקרה הרע הוא זבל מוחלט. אני חייב להגיד שברור לי שאתה עדיין לא מאמין שהתחושה מזוייפת ואם רק תשקיע 6 שעות ביום תצליח למכור לשכבה הבאה של סוכנים שימכרו את זה הלאה... בוא נקבע להקפיץ את הדיון עוד חצי שנה ואז תגיד לנו מה דעתך בנושא - האם הצלחת למצוא עשרה סוכני משנה שמכרו כל אחד את הזיכיון לעוד 10 אנשים שמכרו לעוד 10 אנשים או ששמת את כספך על קרן הצבי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בכלל לשיווק? פירמידה זה בכלל שמשלמים כסף כדי להיכנס ואז חבר מביא חבר והכסף הולך אליך וגודל ככל שיש לך יותר חברים.אין שום "עסק" ואם יש אז הוא פיקציה רק בשביל לעשות כסף בלי שום מטרה לספק צורך לאיזה פלח שוק. פשוט לנצל אנשים טיפשים שמחפשים להתעשר "בלי לעבוד".

שיווק זה מקצוע מכובד גם כלכלית וגם חברתית. פירמידה זה ממש לא שיווק-זה הונאה חוקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בכלל לשיווק? פירמידה זה בכלל שמשלמים כסף כדי להיכנס ואז חבר מביא חבר והכסף הולך אליך וגודל ככל שיש לך יותר חברים.אין שום "עסק" ואם יש אז הוא פיקציה רק בשביל לעשות כסף בלי שום מטרה לספק צורך לאיזה פלח שוק. פשוט לנצל אנשים טיפשים שמחפשים להתעשר "בלי לעבוד".

שיווק זה מקצוע מכובד גם כלכלית וגם חברתית. פירמידה זה ממש לא שיווק-זה הונאה חוקית.

מדברים פה לא על שיווק אלה על שיווק רשתי (MLM אם תרצה, לעזרתך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המבנה של שיווק רשתי הוא מבנה של פירמידה (לא הונאת פירמידה): גדילה אקספוננציאלית לפי מספר הרמות. רוצה לקרוא לזה בצורה של עץ, קרא לזה עץ - אבל בסוף זה הבסיס שגורם לך לחשוב שיש הרבה כסף אחרי השיטה הזו (אני מוצא שלושה משווקי משנה שהם מוצאים שלושה משווקים כל אחד שהם מוציאים שלושה כל אחד עד אין קץ). ברור שבסוף יש מוצר אבל השאלה מה המוצר הזה.

מה שאתה צריך לשאול את עצמך כשאתה בא לשווק מוצר כזה בארגון כזה הוא:

1. האם למוצר יש שוק?

2. כמה אני מרוויח נטו (אחרי מיסים והוצאות) על מכירה של כל מוצר?

3. כמה אני אפסיד אם אני אקנה סחורה ולא אמכור אותה.

4. האם אני אצליח למכור מהמוצר בצורה כזו שאני אראה רווח (או break even) עוד לפני שאני מגייס סוכנים מתחתי בעץ?

אם אלה העקרונות שמובילים אותך אז אין לך בעיה וזה לא MLM אלא שיווק פרופר. לעומת זאת, אם מה שחשוב לך בעסק זה למצוא כל הזמן ספקי משנה והמוצר זה משהו זניח ובצד (או שאין עליו כמעט רווח או שאין לו שוק) אז אתה יכול לקרוא לזה שר"ש עד מחר אבל זו פירמידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המבנה של שיווק רשתי הוא מבנה של פירמידה (לא הונאת פירמידה):

אולי בתאוריה זה נכון, ובאמת יכול להיות שחברה שפועלת ככה היא לא הונאה - אבל ב99% אחוז מהמקרים זה כן הונאה, כי ה"מוצר" הוא לא באמת המוצר, מה שהם מוכרים זה לא החבילות נופש/תכשיר נגד קמטים/כל זבל אחר מDX אם הם היו מוכרים את המוצר שהם מתיימרים למכור לא היו מזמינים אותם ל"הרצאה" כדי ש"תלמד" להיות "סוכן" היו מוכרים לך את המוצר.. לא, במקום זה החברות האלו מנסות למכור לך את התקווה להתעשרות מהירה ורק בהשקעה מינימלית של 5000 שקלים.. ומה יגידו לך שם בהרצאה? שהמוצר עושה X Y וZ ויסבירו איך הוא עובד וכו'? לא ידברו על איך אתה יכול להתעשר ואיך אתה יכול להתעשר? בקלות, רק תביא עוד אנשים שיהיו סוכנים, אם היה מוצר אמיתי את המאמץ האמיתי לא היו שמים בלגייס סוכנים שיהיו מתחתיך, המאמץ היה מושקע אך ורק במכירה של המוצר..

כן יכול להיות חברה לגיטימית שתשתמש בשיטה הזאת (טאפרוור היא הדוגמא הכי מפורסמת) אבל מה ההבדל בין טאפרוור לחברות אחרות ב"שוק" הזה? שטאפרוור מוכרת מוצר... אף סוכן של טאפרוור לא מתקשר לאנשים שלמדו איתו בכיתה ז לפני 20 שנה ואומר להם שיש לו דרך בשבילם להרוויח המון כסף, אבל הוא לא יכול לדבר על זה כי הוא בדיוק נכנס להרצאה, אבל אם תבוא לכנס תוכל להבין הכל, סוכנים של טאפרוור מוכרים את המוצר ומשווקים את המוצר שלהם אם הם מתקשרים למישהו לגבי המוצר הם לא אומרים "כדאי לך להיות סוכן תחתיי", הם אומרים "כדי לך לקנות את הכלי הזה כי הוא נהדר למיקרו".

וזה ההבדל בין הונאת פירמדה (שיווק רשתי) לבין עסק לגיטימי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי קרה משהו דומה,איזה אחד גם אמר לי במילים כאלה ואחרות את מה שרשמת.

הוא אמר לי כל פעם שתארגן 3 חברים זה 120$,אפשר לטייל דרך החברה כבונוסים בחינם וכאלה!

מזל שיש לי עוד חשבון מזוייף שאני עם זהות נשית,ככה הוצאתי מאותו אחד מיידע ובסוף הבנתי משמה שה''דמי כניסה'' הם בעצם 360$,חד פעמיים!

בסוף הוא הגיע מירושלים עד לבאר שבע,ודפקתי לו פרטייה. :smile1:

חשב שהוא נפל על דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי קרה משהו דומה,איזה אחד גם אמר לי במילים כאלה ואחרות את מה שרשמת.

הוא אמר לי כל פעם שתארגן 3 חברים זה 120$,אפשר לטייל דרך החברה כבונוסים בחינם וכאלה!

מזל שיש לי עוד חשבון מזוייף שאני עם זהות נשית,ככה הוצאתי מאותו אחד מיידע ובסוף הבנתי משמה שה''דמי כניסה'' הם בעצם 360$,חד פעמיים!

בסוף הוא הגיע מירושלים עד לבאר שבע,ודפקתי לו פרטייה. :smile1:

חשב שהוא נפל על דפוק.

פעמיים ניסו לדפוק אותי בשיטה הזאת//דומה

א) ביום של השחרור פגשתי מישהו שהכרתי באיזה חוג קרב מגע לפני 8 שנים, הציע לי אחלה כסף ולקח ממני את המספר..

לאחר מכן במשך יותר מחודש סיננתי אותו עד שנמאס לי ואמרתי לו שלא יקרה

ב)מתקשר אלי "חבר" שלא נפגשתי איתו עשר שנים וגם אז לא היינו בשמיים, מדבר איתי כאילו אני החבר הכי טוב שלו ואז מציעע לי לבוא להפגש איתו שהוא יספר לי על איזה מוצר חדש שהוא מתכנן לשווק בארץ משהו עם הרבה כסף. בגלל שאני אדם כלכך נחמד לא סירוותי לו אלא התחמקתי ממנו כל פעם, עד היום הוא לא נפגש איתי :))

אין דבר כזה כסף קל, בטח לא כסף שמוצע לך על ידי אחרים,

הרבה פעמים שיווק רשתי או חברות אפורות דומות מנצלות אנשים משוחררים שעדיין לא התרגו לאזרחות ומנסות לעקוץ אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חהחה איזה צחוקים איתך. אני די בטוח שהוא גם לא שם עליך קצוץ, ואם הוא שם את הקלפים שלו נכון אז הוא מרוויח עכשיו יותר ממה שתרוויח בכל חייך. :)

חברות שיווק רשתי הן לא חברות אפורות, והן לא עוקצות. אתה מנסה לעקוץ עם חוסר הידע שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אדם אם ישחק נכון יוכל להרוויח, יש אנשים חסרי השכלה שיררוויחו יותר ממני וממך ביחד.

במקרה הנ"ל אף אחד מהם לא הרוויח/ירוויח יותר ממני.

כאמור בשיטות הללו המרוויחים הם אלה שלמעלה ואם אתה לא למעלה הסיכוי שלך להרוויח זהה לסיכוי שלך להפסיד חברים

לשקר לאנשים, להבטיח כסף ולקבל נאדה, כל חברה והשקיפות שלה לטעמי זה גובל בלא חוקיות אבל אולי אני רק מיושן או כפי שאמרת "חסר ידע"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף השנה שעברה פתחתי דיון על הפירדמידה של WORLD VENTURES והסיפור שלי. אחזור עליו:

התקשרה אליי מישהי שהכרתי וביום בהיר שאלה מה שלומי וכדומה ורצתה להזמין אותי לכנס שבו אשמע על הזדמנויות טיול ברחבי העולם בזול. עכשיו שתבינו, לא דיברתי איתה כמה שנים ופתאום היא רצתה להיפגש וכדומה. זה נהיה לי מוזר כשהיא לא רצתה להיפגש בבית קפה או משהו כזה אלא רק במקום ורק היום בערב וכל הזמן שיחקה אותה לחוצה, בישיבות ואמרה שאין לה זמן לדבר "תבוא לשם נדבר ונשתמע"...

תוך שנייה מרגע החיפוש בגוגל כבר מצאתי שהכתובת של מקום המפגש בתל אביב זה פשוט כנס שיווק, על כל אחד שמביאים לכנס מקבלים כמה מאות שקלים (ה"חבר" שהביא אותך לשם מקבל את הכסף, אתה לא מקבל כלום) ואז אתה שומע כל הערב על החברה ובבל"ת נוסף על "שיווק בינארי" במקום המילה "פירמידה". בקיצור את הבחורה הזאת העפתי מהפייסבוק שלי והזהרתי את שאר החבר'ה.

השיטה היא בדיוק מה שאמרו כאן, נכון שיש מוצר שהוא חבילות נופש בכל העולם אבל למעשה גם WORLD VENTURES היא פירמידה בה כל מה שמדברים איתך כל הערב זה איך לשווק נכון את השיטה ואיך לשכנע אנשים להיות תחתייך ולצרף עוד ועוד מבלי בכלל לפרט על המסלולים של הנופש שהם מציאים כי זה פרט שולי( ::)).

קראו WORLD VENTURE SCAM בקבוצה הישראלית בפייסבוק

http://www.facebook.com/group.php?gid=130887190292207

הנה סיפור טרי שם חושבים ש WORLD VENTURES זה עוקץ (תכתבו בכל פוסט שלכם WORLD VENTURES כדי שזה ייכנס טוב טוב לגוגל).

http://www.akutzim.co.il/index.php/forum?func=view&catid=5&id=755

אגב יש אחת שקוראים לה שירלי (שנראה כי היא קשורה ישירות לחברה לפי הלהט והתגובות) שמגיבה בכל נושא עליו רושמים ובפעם האחרונה גרמה למחיקה של כל הנושא שפתחתי פה באיום של תביעה משפטית וכדומה. את אותו סיפור של בחורה צעירה ענייה ש"חקרה וגילתה שזה אמיתי" היא כותבת בתגובה תמימה בכל מקום שרומז שיש משהו לא כשר ב- WORLDVENTURES.

חפשו בתגובות באתר למעלה ובעיקר בגוגל את המשפט "נראה אותך בדרימטריפ הבא..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...