"נפילת מצרים"-תרחישים אפשריים. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"נפילת מצרים"-תרחישים אפשריים.

JohnnyBravo

Recommended Posts

גם במקרה הכי קיצוני מבחינת חימוש וציוד צבאי , האם יהיה איכפת לשליטים החדשים של מיצריים לשלוח חיילים שטופי מוח ובעלי ציוד כלפי האוייב הציוני ? אני חושב שבכלל לא .

שיטת הלחימה הזאת פשטה את הרגל עם המצאת מכונת היריה והארטילריה המודרנית.

רוצה דוגמא מודרנית? מלחמת איראן-עיראק.

בהעדר ציוד מודרני שיטת הלחימה הפתוחה בפניך היא מלחמת התשה או מלחמת טרור - בסגנון החיזבאללה והחמאס או כפי שהמצרים פעלו בתחילת שנות ה-50 (פידאיון).

יחד עם זאת, אתה מסתכן שהצד השני ידרדר את המצב למלחמה גלויה (כמו מלחמת לבנון השניה) שבו יגרם נזק כבד לתשתיות ויפגע בכלכלה המקרטעת גם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחזק^

הסכנה הכי גדולה בנפילת מצריים לשלטון איסלאמי קיצוני הוא (לדעתי) "פתיחת" הגבול עם עזה באופן גלוי והכנסת נשק לשם לשימוש ארגוני הטרור, מה שיכניס את מחדש לברוך הזה שנקרא רצועת עזה.

חוץ מזה, צריך לשים לב להבדל בין הנהגה איסלאמית קיצונית (בדומה לארדואן) לבין חוק איסלאמי (כמו באיראן). בסופו של דבר הנהגה איסלאמית שתתנהג בהתאם תנודה מהמערב והכלכלה תקרוס לגמרי - אם זה מה שגרם לעם להעיף את מובארק, זה יגרום להם להעיף את האחים המוסלמים. למרות הכל, אני לא רואה את מצרים הופכת לאיראן אלא למשהו הרבה יותר דומה לתורכיה תחת שלטון ארדואן - לדבר בלי סוף, אבל להבין שבסופו של דבר הקשר עם המערב חשוב הרבה יותר מסיבות כלכליות נטו. כמו שפאנגי אמר, ביטול הסכמי השלום עם ו/או מלחמה יביאו לקריסה כלכלית של מצרים.

ומה לגבי האיום הגרעיני שלנו ?

מצרים באמת תתקוף אותנו שהיא מודעת לסיכון זה ?

לא. גרעיני הוא מוצא אחרון (במידה והוא בכלל קיים), והם יודעים שאם הם גרמו לישראל להשתמש בו הם עשו את שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסטרטגיה שלכם ( או נכון יותר יותר חוסר האסטרטגיה שלכם ) היא בעוכרייכם .

האופציה העומדת בידיי שליטי מיצריים החדשים היא כמובן האופציה של הטילים יחד עם זאת הם לא ישללו את הפגיעה בתוך על ידי חדירות של מחבלים מתאבדים דרך הגבול הפרוץ דבר שגם אם לא יצליח דה פאקטו יכניס את הצבא הישראלי למאמץ גדול להלן חסימת גבול ארוך ומשותף , אחת השיטות תהיה עידוד מסתננים ומהגרי עבודה שבתוכם מסתתרים מחבלים פוטנציאלים .

מה שאינכם מבינים שמצרים היא רק חלק אחד בפזל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם אפילו לא צריכים לעודד אף אחד.

במצריים יש מאות אלפי פליטים סודניים, מקורות הפרנסה שלהם נפגעים כרגע אז יש לצפות לגל אדיר של מסתננים בזמן הקרוב בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסטרטגיה שלכם ( או נכון יותר יותר חוסר האסטרטגיה שלכם ) היא בעוכרייכם .

האופציה העומדת בידיי שליטי מיצריים החדשים היא כמובן האופציה של הטילים יחד עם זאת הם לא ישללו את הפגיעה בתוך ישראל על ידי חדירות של מחבלים מתאבדים דרך הגבול הפרוץ דבר שגם אם לא יצליח דה פאקטו יכניס את הצבא הישראלי למאמץ גדול להלן חסימת גבול ארוך ומשותף , אחת השיטות תהיה עידוד מסתננים ומהגרי עבודה שבתוכם מסתתרים מחבלים פוטנציאלים .

מה שאינכם מבינים שמצרים היא רק חלק אחד בפזל .

מר פסימיסט, אני ממליץ לך לקרוא את זה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4021806,00.html

אולי עכשיו תבין למה למצריים, אפילו אם יעלה שם שלטון איסלאמי קיצוני (האחים המוסלמים לדוגמה), לא יתקפו אותנו מיד וסביר להניח שתרחיש כזה כנראה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמדובר בסערה בכוס תה.

למרות האחרים המוסלמים,בשביל לשקם את המדינה ואת הכלכלה הם יזדקקו להרבה סיוע חוץ,שאותו הם יוכלו לקבל רק מהמערב.

הם לא יעזו ליגוע בישראל ובהתחשב שהם יהיו חייבים כמו אוויר לנשימה את המערב,הם לא יעזו אפילו לגעת בישראל.

הפחד הוא הברחות לעזה-שם באמת יש ממה לפחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה תקרא את הכתבה ותראה שהעמדה שלי ושל פאנגי +- מגובה בעמדה של מישהו שמבין בזה קצת יותר ממני, ממך וממנו ביחד. זה לא אומר כלום על האם אנחנו או אתה צודק בסופו של דבר, אבל זה מראה שיש ביסוס לעמדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק אם קטאר ושאר הנסיכויות ימהרו לעזור, תמיכה רשמית בשלטון קיצוני איסלאמי (בדיוק כמו שהם יתמכו כלכלית באיראן לצורך הדוגמה) זה הדבר הכי גרוע שהם יכולים לעשות לכלכלה שלהם.

המדינה היחידה שיכולה לעשות דבר כזה, בטח באופן גלוי, זה איראן שאיני מכיר את יכולותיה הכלכליות אבל הן לא כ"כ גדולות (גם באיראן יש עוני רב) כמו של המערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האחים המוסלמים ושאר הגורמים האיסלמים הקיצונים שאולי סוף סוף יצליחו להחדיר את ציפורניהם למערכת הפוליטית והצבאית במצרים, מעדיפים להשמיד את במחיר החיים של אזרחי מצרים.

ולכן במקביל להפגנת דאגה ותמיכה לרווחת תושבי מצרים (כמו שעושה החיזבאללה בלבנון), הם ידרדרו באופן מכוון את המצב בכל דרך אפשרית, ויאשימו את ארה"ב וישראל וכל גורם אחר שמפריע להם לממש את תוכניתם.

ילהיטו את השנאה שכבר קיימת ונפוצה, יערימו קשיים ויצרו עימותים עם מדינת .

מחזור מעגלי של הרס עצמי והסטת אשמה, תוך בניה של חזית נוספת לעימות צבאי עם .

זאת הכוונה והאינטרס של העולם הערבי/מוסלמי.

זה לא אינטרס סמוי, זה לגמרי גלוי.

ויש גוש פעיל מסביבינו (שהוא ענק) שמצהיר בגלוי ופועל לכיוון הזה בכל דרך אפשרית.

בלי שילטון חזק שימנע את זה, זה יקרה מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף ויאמר שירדן וסוריה חוששות מאוד ממהפכות דומות אצלם.

מלך ירדן מכיר את הלחצים והשאיפות של החזית הלוחמנית המוסלמית, ויש לו סיבה טובה לדאוג.

הוא החליף את הממשלה כפעולת מנע כדי להקשות על גורמים מחתרתיים לבנות תסיסה ולערער את שלטונו.

נשיא סוריה חושש אבל חושב שהוא מוגן יחסית בגלל יחסיו הטובים עם אירן ופעילותו הצדדית העקיפה בלבנון.

יכול מאוד להיות שתוך כמה שנים שוב מדינת תעמוד אל מול 3-4 חזיתות עוינות וסכמת מלחמה כוללת בפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...