למכור את הנטבוק או לחכות למערכת הפעלה קלה? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למכור את הנטבוק או לחכות למערכת הפעלה קלה?

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשביל מערכת הפעלה שלמה, שמגיעה אם כמות של תוכנות (מה שבוינדוס אתה מתקין בנפרד - , קודקים, ישומים . . ) 4 גיגה זה לא הרבה

המחשב שאליו אני נמצא עכשו (דסקטופ רגיל) מכיל 5 G תפוסים בכונן המערכת, מתוכם 900 M קבצי התקנה (packages) ו 4.1 G המערכת עצמה ותוכנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובונטו היא אחד מהלינוקסים הכי כבדים ותקועים שיש (הכי כבד ותקוע שאני מכיר), היא לא זזה גם אל מחשביי דסקטופ

אתה לא קצת מגזים? :S

כשאתה אומר שאובונטו כבד.. אתה מתכווןן שהממשק GNOME כבד? כי על זה כולם מסכימים, או שאתה מדבר על שאר רכיבי המערכת..

אם אפשר לדעת למה? :o

יש המון גרסאות של .. ואובונטו מאוד ידידותי מאשר רוב הלינוקסים.. אז למה אתה מרחיק אותו מזה..

מצטער על השאלות :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובונטו כבד ומלא באגים (מה לעשות שרצו להתאימו לווינדוס?)

ולא, זה לא קשור לגנום, כי על האטום שלי בקושי זז ולא משנה איזה שולחן.

דיבאן פועל כמו שצריך

וג'נטו רץ (עם גנום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובונטו כבד ומלא באגים (מה לעשות שרצו להתאימו לווינדוס?)

ולא, זה לא קשור לגנום, כי על האטום שלי בקושי זז ולא משנה איזה שולחן.

דיבאן פועל כמו שצריך

וג'נטו רץ (עם גנום)

בטח שזה משנה איזה שולחן... גם סבלתי באובונטו רגיל במחשב עם 512MB..

ואז הורדתי וניסיתי גם את xubuntu ואת lubuntu שהם רצים מצוין :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שולחן משנה, אבל לא רק

אם תשים מערכת קלה יותר במחשב של ה 512 _אם גנום_, הוא יעבוד מהר. יכול להיות שיותר מהר מ xubuntu

יש משהו שהוא DEBIAN עם שרתים מהירים?

אני ממש רוצה להשתמש במקורות של ומצד שני אני רוצה הרבה ביצועים, מה כדאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DEBIAN

לא כל ה packages של יעבדו

לכל מערכת ניתן להתקין את כל התכנות, אתה ממש לא חייב deb כדיי שיהיה לך את התוכנות שאתה רוצה

ניסיתי את FEDORA שזה חבילות RPM, איטי רצח.

ואני לא רוצה לקמפל תוכנות :S זה מעצבן. :S:S:S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבחר שרת מהיר - לחלק מהמערכות יש שרתים ישראליים, אם לא אז תבחר משהוא של ספקיי במרכז אירופה

המערכת עצמה יכולה להיות יותר מהירה או איטית, אבל זה לא קשור לסוג של ההתקנה. למשל, debian מהירה בהרבה מאובונטו אבל שתיהם deb

לקמפל - אתה מקבל מערכת מהירה יותר, אבל יש דברים ארים שעושים מערכת מהירה יותר גם בלי זה (ב arch למשל אתה לא מקמפל, אבל יש לך הגדרות ידניות לגמרי בקונסול ללא אשפים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

התקנתי את ה-opensuse.

כלומר, אחרי שהוא ביצע התקנה, הוא התחיל את המחשב מחדש ואז הגיע לעמוד שבו הוא צריך להיטען, משום מה הוא טוען איזה קצת ואז נעצר לי שם ולא ממשיך כבר חצי שעה. ::)

מה עושים במקרה כזה?

אפילו safe mode לא עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה שלב ?

מהמצב התקוע תנסה לעשות alt ctrl F4, תראה אם אתה מצליח להגיע ל login במסך טקסט

אם כן, תיכנס אם המשתמש root והסיסמא שנת לו בהתקנה, ותכתוב

killall X

X

אתה אמור להגיע למסך ריק אם עכבר. אם יש תקלה, תכתוב כאן מה היתה הודעה

אם alt ctl F4 לא משנה כלום, נחזור אחורה. בכל אחד מהמסכים של המערכת כשהיא עולה יש אפשרות לצאת מהאנימציה שהוא מראה ולקבל טקסט זורם. היציאה אל ידיי esc או tab וכו. תבדוק באיזה שלב בטקסט הוא נתקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי שאני מוכר את הנטבוק.

אין לי מושג, פעם זה בסדר, פעם זה לא בסדר.

במקרה של ה-opensuse כל הזמן לא בסדר, כל פעם יש בעיה אחרת, זו המערכת ההפעלה שהכי זמן התעסקתי בה ולא יצא ממנה כלום.

עבדתי קשה כדי לחסוך 2400 ש"ח בשביל הנטבוק וקיבלתי מחשב שבקושי זז, מעבד שעולה שקל תשעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי שאני מוכר את הנטבוק.

אין לי מושג, פעם זה בסדר, פעם זה לא בסדר.

במקרה של ה-opensuse כל הזמן לא בסדר, כל פעם יש בעיה אחרת, זו המערכת ההפעלה שהכי זמן התעסקתי בה ולא יצא ממנה כלום.

עבדתי קשה כדי לחסוך 2400 ש"ח בשביל הנטבוק וקיבלתי מחשב שבקושי זז, מעבד שעולה שקל תשעים.

אני בטוח שאם היית מביא צילום מסך היינו יכולים לעזור לך..

אולי הרצת עדכון למערכת ?

מה הגרסאת קרנל שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...