למכור את הנטבוק או לחכות למערכת הפעלה קלה? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למכור את הנטבוק או לחכות למערכת הפעלה קלה?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום,

הנני "סובל" מהאיטיות של הנטבוק שלי בוינדוס 7, לצורך העניין יש לי מעבד אטום N270.

האם יש מלבד וינדוס ששווה להתקין אותה כרגע? או לחכות למערכת הפעלה שתגיע...?

לפני שאני מוכר את הנטבוק....

תודה לעוזרים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א. כשאתה כותב "איטיות" למה אתה מתכוון? איטיות באיתחול? ביישומים מסויימים? בזמן תגובה כללי?

ב. יש ברשותי נטבוק דומה (גם עם n270) עם "קלילה" והוא מגיב טוב מאוד ביישומים שאני מריץ עליו (דפדפן, הורדות, עבודה ב LATEX וקצת תכנות במטלב, משחקים ישנים). למעשה, בגלל שאני לא מעמיס עליו הוא מגיב יותר טוב מהשולחני שלי בד"כ... השידרוג היחידי שעשיתי הוא הוספת ל 2GB. אם לא עשית זאת אני ממליץ בחום.

ג. אין למה לחכות למערכת ההפעלה המושלמת שמישהו יטרח לכתוב עבור החומרה שלך שמתיישנת עם כל רגע שעובר :P

כבר עכשיו יש לך כמה ברירות, בסדר עולה של השקעה:

- לקצץ קצת שומן מ WIN7. יש בטח מדריכים שאפשר למצוא בגוגל איך לכבות כל מיני אפקטים מכבידים, לעצור services שאתה לא צריך ולבדוק מה גוזל לך וזמן CPU. תוכל גם לשאול בפורום המתאים כאן באתר.

- להתקין שלדעתי מתאימה יותר לנטבוקים מהדור הראשון. ניתן, אהמ... "להשיג" גירסאות קלילות של (או לייצר לבד עם nlite) שרצות כמו שד משחת ותופסות כלום ודיסק.

- אם כבר שאלת כאן: יש גירסאות של לינוקס שרצות נהדר על נטבוקים. החל ממלאות כמו netbook edition ועד מיני-הפצות כמו TinyCore שתופסות 10 מגה על הדיסק ויכולות לרוץ גם עם 64MB זיכרון, יותר קליל ומהיר מזה אין. רק קח בחשבון שככל שההפצה קטנה יותר כך תצטרך לעבוד קשה יותר על מנת להתאים אותה, למצוא וכו'

ד. ולסיום: ציפיות. נטבוקים כמו שיש לנו לא מיועדים לסימולציות של תנועת גלקסיות (דה...). ליישומים רגילים כמו אלה שמניתי: (לא HD 1080), עיבוד תמלילים, גלישה, תיכנות וכו' המחשב מתפקד נהדר. אם יש לך דרישות גבוהות יותר שקול להחליף חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללינוקס אין בעיה לרוץ אל מעבדים חלשים, יותר משפיעים זיכרון ו (בדסקטופ kde לפחות) כרטיס מסך (הכרטיס המובנה של שיש ברוב הנטבוקים דיי מהיר בדסקטופ)

אני משתמש אם arch ודסקטופ kde 4.5 מלא אל מחשב P4 אם 1 G (המחשב מ 2004), ואם אני לא פותח כמה תוכנות גרפיקה קלות בו זמנית אני לא גומר את הזיכרון. רוב המערכות יקחו יותר מ arch, אבל לא נראה לי פי 2

אתה יכול לנסות מערכות רגילות אל הנטבוק, לא דווקא lubuntu או netbook remix ים למיניהם. הן יותר כבדות אבל יותר מלאות פיצ'רים, ולא מרגישות "ריקות"

בלינוקס יש הרבה בחירה, ורצוי שתכיר אפשרויות שונות למערכת שלך :

בחירת הדסקטופ - יש kde ו gnome שהם הדסקטופים המלאים והמתקדמים ביותר, ויש lxde וכו שהם קלים ומהירים יותר אבל פחות מתקדמים. רוב מערכות הלינוקס מגיעות אם אחד מהם, ואתה יכול להוסיף את האחרים (זה לא מאיט את המחשב) למערכת שהתקנת כדיי לנסות אותם. הדסקטופים שונים מאוד בצורת עבודה שלהם, ורצוי שתנסה לפחות את kde ואת gnome

בחירת מערכת ההפעלה - אני ממליץ שתנסה את opensuse או fedora. ההבדל בין המערכות המומלצות למתמשים חדשים הוא בעיקר בהתקנה, בתמיכה אוטומטית בחומרה, בכלי ניהול וכו. בכל המערכות ניתן להתקין את אותם תוכנות ודסקטופים. תנסה מערככת אחת, אם אתה לא מסתדר תנסה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הסרתי את וינדוס 7 והתקנתי את .

נתתי לאובונטו הזדמנות שנייה אך בסוף הוא דיי מאכזב כי הוא מרגיש כבד עודנו על הנטבוק וגם קצת אפרורי.

לבסוף...

התקנתי את , וואלה הוא בכלל לא אוכל משאבים כמו וינדוס 7 כשמדובר בנטבוקים.

אכן קלילה על נטבוק.

החיסרון היחידי שאחרי שאני נמצא הרבה זמן על וינדוס 7, הוא מרגיש לי מאוד מיושן... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אובונטו היא אחד מהלינוקסים הכי כבדים ותקועים שיש (הכי כבד ותקוע שאני מכיר), היא לא זזה גם אל מחשביי דסקטופ

יש מערכות לינוקס קלות בהרבה. אני למשל מריץ Arch + KDE אם תוכנות גרפיקה (אם 2 מסכים ברזולוציות דיי גדולות) אל P4 אם 1G וכרטיס מסך 2950 (מחשב בינוני בשביל 2004), והמערכת טסה לגמרי, יותר מוינדוס אל מחשבים הרבה יותר חדשים

אם אתה הולך לנסות שוב אני ממליץ שתנסה את opensuse (מתאימה למתחילים), או את אחת מהמערכות המתקדמות יותר (פחות מותאמת למתחילים אבל פשוטות ומהירות מאוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מחלק את הדיסק בהתקנה של וינדוס תשאיר כמה G מקום (10 בערך אמור להספיק למערכת + כמות דיי גדולה של תוכנות) מחוץ לכוננים של וינדוס

בהתקנה של תוכל להתקין לתוך המקום הזה (לינוקס יוצרת כוננים משלה של ext3/4 ו swap וכו, אלה מערכות קבצים של כמו ש ntfs היא מערכת קבצים של וינדוס. תזהה ותוכל לפתוח את כל הכוננים במחשב, וינדוס תזהה את הכוננים של כ unknown אבל לא תוכל לפתוח אותם)

לינוקס תתקין לכונן הקשיח את grub (מחליף את ה loader הרגיל של וינדוס) נותן בכל הפעלה של המחשב תפריט שניתן לבחור בו וינדוס או לינוקס. (תתקין את הוינדוס קודם. וינדוס מתקינה lader משלה שלא מזהה את לינוקס, ולכן אם תתקין קודם את לינוקס ואז את וינדוס ה grub יימחק והמחשב יוכל לעלות רק לוינדוס)

ניתן להתקין את לינוקס לתוך כוננים של וינדוס ביחד אם וינדוס אל ידיי התוכנה wubi, אבל מערוכת לינוקס שהותקנו ככה לא אמינות ואני לא ממליץ לעשות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מערכות הלינוקס מתאימות לדרישות חוץ מ "קלילה". במערכות "אוטומטיות" וכו' עובדים ישר אם ההתקנה, אבל הדברים האלה מכבידים את המערכת. המערכות מתקדמות יותר לפעמים צריך להתקין לבד, אבל המערכת קלילה יותר בהתאמה

כמה שמערכת יותר אוטומטית ובנויה למשתמש מתחיל, היא תהיה פחות "קלילה". אני מריץ מערכת בשם Arch (מתקדמת) אל מחשב בן 6 והיא טסה. אני לא חושב ש opensuse תהיה _כזאת_ מהירה. אבל קיבלתי אליה המלצות מאנשים אם מפרט לא גבוה, אני חושב שהיא תהיה בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...