באיזה מערכת הפעלה לבחור: Android או Windows Phone? - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה מערכת הפעלה לבחור: Android או Windows Phone?

card

Recommended Posts

אני יכול להגיד שה HD2 לאחר שעברתי ל 2.2 מחזיק סוללה בערך פי 1.5 מהמובייל 6.5 שהיה לי

אחרי שימוש מסיבי של + WIFI + DATA CONNECTION המכשיר מחזיק לי יום שלם, אתמול לאחר שימוש כזה עוד השארתי אותו לא טעון והיום בבוקר קמתי עם של 67%, קצת מוזר אולי זה בתור התחלה שרק התקנתי את המערכת על המכשיר ועם הזמן זה ישתנה..מי יודע.

מה שכן המכשיר נטען מאוד מהר עם מטען רגיל לחיבור חשמל רגיל, לא של מחשב. תוך שעה שעה וחצי הסוללה מלאה.

לגבי ה DHD אני לא יודע איך הוא בשימוש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל התמורה שנותנת אנדרויד אדירה לעומתה

אני חייב לשאול אותך לגבי המשפט הזה.

איזה תמורה קיבלת מאנדרואיד?

האם התקנת תוכנות על הטלפון החכם שלך, שאכן ינצלו אותו מעבר לדברים הבסיסיים כגון טלפון, ספר טלפונים, ו-calendar?

אם כן, אתה יכול להגיד איזה?

זה מאד יעזור לי להחליט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחד שלא משחק במכשיר לדוגמא.

עכשיו יש המון משחקים ואפליקציות, החל מהאנגרי בירדס ופרויט נינג'ה וכו', אבל משחקים זה בקטנה, המערכת מהירה יותר, יותר יפה בהרבה, יותר יעילה.

עובדת טוב ולא נתקעת.

אני משתמש בגוגל מפס 4.6, מדליק לגמרי ברגע שקולט , הוא עוקב אחרייך ומראה לך את הכביש, לא צריך בכלל עכשיו. התכונה הזו מעולה.

יש עוד מלא שאתה יכול לראות באינטרנט, הרבה לקוחות מן האייפון אל המערכת הזו, אני אישית עדיין לא הספקתי להוריד הכל ויש הרבה. תוך שבוע שבועיים אני מתאר לעצמי שאני באמת ינצל הרבה מהמערכת הזו.

בכל מקרה עדיין אני יכול להגיד שהWM כמעט שאין לה נורמליות, הרוב משעמם ומכוער ומעפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אז קיצר, לא ממש התקנת תוכנות.

ואתה שואף בעתיד שתתקין.

(רמז: אתה לא תתקין..)

איך אני יודע להגיד לך את זה?

זה בדיוק מה שקרה לי עם המכשיר שלי.

כשאני קניתי את המכשיר הנוכחי - imate עם Mobile 4.3,

חשבתי לעצמי שאוריד מלא תוכנות, ואתכנת לו גם תוכנות בעצמי...

עברו 7 שנים, ואני יכול להגיד לך שלא הורדתי כלום, ולא תכנתתי כלום.

אז למה כן קניתי טלפון שהוא מחשב כף יד?

כי ה-calendar שלו ממש ממש נוח!

בטלפון רגיל פשוט(מקשים), הלוח שנה שלך יכול להראות/לערוך רק פריט אחד בו זמנית על המסך.

בטלפון שהוא מחשב כף יד, אתה רואה יום שלם על המסך.. כל פריט הוא כמו "שורה" אחת.

הרבה יותר נוח.

מנסיון של 7 שנים(המכשיר שלי נקנה ב-2004), ה"תוכנות" שהכי השתמשתי איתן במכשיר הן:

- הטלפון, מן הסתם

- Calendar

- Word

השתי תוכנות היחידות שבאמת התקנתי הן

1) תוכנת , למרות שלמכשיר אין בכלל חיישן חח, הסיבה שהתקנתי את התוכנה היא כי זה נתן לי מפות על המכשיר.. זה גם משהו

2) תוכנה קטנה שמראה לי כמה אחוז מהבטרייה נשאר, על ה-Taskbar

זה הכל..

עכשיו בוא אני אגיד לך עוד משהו.

ביומיים האחרונים אני כבר חושב לעצמי, שאם אקנה Mobile, אז אחפש דגם ישן,

כלומר לא 7,

וגם לא 6.5 או 6.1.

למה?

כי בדגמים החדשים אין סטיילוס!! אין עט!

לכאורה זה שאין עט אמור להיות יותר טוב..

זה אומר שהממשק מתאים לשימוש רק בעזרת האצבע.

אבל זה לא מדויק.

בממשקים החדשים שאין עט, הפריטים על הממשק גדולים מאד, ומרווחים מאד אחד מהשני.

(בגלל שאתה אמור להשתמש עם האצבע.. שהיא דבר הרבה פחות ממוקד מעט)

העובדה שדברים על המסך גדולים יותר, גורמת לכך שאתה תראה פחות מידע על המסך..

וכל הזמן צריך לעשות scrolling, הצידה, למעלה, וכו'.

כל הקונספט של הממשק Sense מאד מעצבן אותי :)

בן אדם לא צריך לעשות אלף גרירות כל הזמן.

יותר פשוט שהוא יקבל את כל המידע על המסך בצורה נוחה.

אבל כולם מעתיקים מאפל,

ואם באפל גוררים כל הזמן, אז למה שלא אצלנו?

ואם באפל החליטו שאין עט, אז כנראה שהם גאונים, אז גם אנחנו צריכים להעתיק מהם.

ואם באפל (בגרסאות הראשונות של iphone) לא היה MultiTasking, אז גם WM צריכה לבטל אצלה את המולטיטסקינג

(דבר שהיא אכן עשתה ב- Mobile 7.. אבל מאז כבר הוסיפה מולטיטסקינג אצלה חחחח איזה מפגרים אלוהים..

הם חשבו שזה פיצ'ר, כשבעצם זה משהו שאפל עוד לא הספיקו לפתח מספיק... והעתיקו מהם את ה"פיצ'ר" הזה)

בקיצור, נראה לי שאני אקנה דגם ישן,

עם עט כמו שאני אוהב,

בלי כל החרטה, גרירות, וצלצולים :)

למיקרוסופט היה מוצר מאד נוח בגרסא 5

חבל שהיא שינתה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין לשימוש בסטיילוס?

זה קשור יותר לסוג המסך (resistive מול capacitive) מאשר למערכת ההפעלה למיטב הבנתי.

זה נכון שאנדרואיד באופן גורף מותאמת למסכים קפסיטיביים אבל אני מניח שיש אפליקציות שמאפשרות לראות יותר פרטים אם תרצה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=485310.msg4162523#msg4162523

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=485310.msg4162408#msg4162408

גם ראיתי איפהשהו "עט" למסך capacitive שמדמה מטען חשמלי.

בגזרת המסכים ה-resistive יש את כמובן...

מה שאתה מספר לגבי ניהול היומן מאוד מעניין אותי (ראה בלינק שנתתי לעיל) וגם לי חשוב לראות הרבה פרטים בו זמנית על המסך - אני מניח שעם ה-4" של ה- S והרזולוציה שלו זו לא תהיה בעיה של ממש (שוב - ראה בלינק).

test4y.png

test3s.png

]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין לשימוש בסטיילוס?

הנושא של הסטיילוס לא קשור רק לאנדרואיד, אלא הוא קשור בכלליות לכל הטלפונים החכמים שיצאו בשנה וחצי האחרונות(זה אומר כל הטלפונים של , ועבור WM, כלה טלפונים החל מגרסא WM6.5) - כולם באים בלי סטיילוס, כהעתקה למה שאייפון עשו.

העובדה שאין סטיילוס גורמת לכך שפחות פרטים יכנסו במסך,

ו"הפתרון" החכם שהחברות מצאו הוא פשוט להגדיל עוד ועוד את המסך.

לכאורה נשמע לא רע..

מה רע במסך גדול?

באמת אין רע..

למעט העובדה שמסך גדול זולל את הבטרייה הרבההה יותר מהר..

אז בגלל הרעיון ה"חכם" של לוותר על הסטיילוס, קיבלנו מחשבי כף יד שהבטרייה שלהם נגמרת תוך יום עבודה אחד.

בגלל זה אמרתי שלא , ולא הגרסאות החדשות של WM, יתאימו לי..

דרך אגב,

זה נכון שניתן לקנות סטיילוס למסך capacitive, והעטים האלו פועלים בסדר גמור, רק יש עם זה 2 בעיות:

1) המכשירים לא תוכננו לקבל עט(לתוכם.. לאחסן אותו), כך שאתה תצטרך לסחוב איתך בכיס גם טלפון סלולרי וגם עט בנפרד?

2) הפריטים על המסך עדיין תוכננו לעבודה עם אצבע, לא סטיילוס, מה שאומר שהפריטים במסך עדיין ענקיים, ולכן אתה עדיין מקבל מעט פריטים כתוצאה מכך..

או בקיצור, מכשיר שתוכנן לעבודה עם אצבע, חבל לנסות "לאלץ" אותו לעבוד עם סטיילוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר, אבל עם הרזולוציה המאוד גבוהה של המסכים האלה, החומרה והשימושיות העדיפה של אנדרואיד (וגם ד"א) אני חושב שעדיין בשורה התחתונה אתה "מרוויח" יותר משאתה "מפסיד".

התמונות עודכנו - כפי שניתן לראות בקלות יש המון מקום לפרטים.

ד"א - לחבר מהעבודה יש SATIO עם סטיילוס פיצפון שתלוי עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

לגבי התמונות שצירפת כאן,

ושני הלינקים,

נראה נחמד, אבל שים לב שזה תרשים גרפי, לא Form..

כשאני אומר Form אני מתכוון מסך שיש בו Labels ו-Textboxes

(או ComboBoxes וכו')

דוגמא למסך כזה הוא מסך עריכת פריט של ה-calendar,

או עריכת פריט ב-contacts.

התמונות שלך מראות פרטים ב-Day View ו-Week View.

אבל תנסה לפתוח פריט אחד מסוים לעריכה..

ותראה באיזה גודל כל שורה שם..

או באיזה גודל ה-ComboBox..

הכל ענקקקקקקק, כי זה מיועד להלחץ ע"י אצבע ולא סטיילוס.

וזה בעצם החסרון העצוםםם של מכשירי אצבע.

מצד אחד חוסכים לך את ה"עבודה הקשה" של להצטרך לשלוף סטיילוס מהמכשיר(מאדדד קשה),

אבל מצד שני זה הצריך שינוי של הממשק, שעיקר חסרונו הוא הפחתת כמות פרטים שאתה תקבל על מסך אחד..

ואז ה"פתרונות" שמצאו לזה הם:

להגדיל את המסכים לגודל ענק, מה שיגמור לך את הבטרייה מהר מאד,

וגם, לדרוש ממך לעשות כל הזמן scrolling..

כלומר בגלל רעיון אחד "חכם" של לוותר על סטיילוס,

התחילו המון בעיות אחרות, ולכל אחד מהבעיות האלה מצאו פתרון שלא ממש מראה על אינטליגנציה או הבנה בנוחות משתמש(User Experience).

אני צפיתי בהרבה קטעי וידאו ב-Youtube על אנדרואיד, והדבר שהכי שולט בכל קטעי הוידאו האלה הוא:

scrolling

המשתמש נאלץ כל הזמן לעשות scrolling...

לכל הצדדים חח

כל חוויית המשתמש שלך הפכה להיות לגלול את המסך לכל הכיוונים(למטה בעיקר), בחיפוש אחר פריט אחד שמי יודע איפה דחפו אותו.

חח

ואת זה מנסים למכור לך כמשהו טוב, חדשני, ומתקדם יותר..

וכמו שציינתי קודם, הבעיה הזו לא קיימת רק באנדרואיד,

אלא גם בכל הגרסאות האחרונות של Windows Mobile.. (גרסאות 6.5 ומעלה)

במיוחד במכשירים ש- Sense שולט עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צפיתי בהרבה קטעי וידאו ב- על , והדבר שהכי שולט בכל קטעי הוידאו האלה הוא:

scrolling

המשתמש נאלץ כל הזמן לעשות scrolling...

לכל הצדדים חח

כל חוויית המשתמש שלך הפכה להיות לגלול את המסך לכל הכיוונים(למטה בעיקר), בחיפוש אחר פריט אחד שמי יודע איפה דחפו אותו.

חח

ואת זה מנסים למכור לך כמשהו טוב, חדשני, ומתקדם יותר..

:lol:

בדיוק ההרגשה שלי כשראיתי את ממשקי המגע :xyxthumbs:

ד"א - מכשיר עם מקלדת פיזית (כמו המיילסטון למשל) יכול לפתור לך חלק מהבעיות כי המקלדת הוירטואלית לא תופסת מקום על המסך ומפנה מקום לעוד פרטים.

להתעסק עם סטיילוס נראה לי אישית מאוד מייגע והסטיילוס עצמו נדון לאבדון מהר מאוד (לפחות אצלי).

גם אייקונים וטקסט זערורי במסך קטן (סטייל E72 למשל) מיגע ולא נוח בהרבה לדעתי.

אם ב-DAY VIEW יש די והותר מקום לפרטים, אני בטו שב-FORM של EVENT בודד אין בעיה של ממש.

אני בטוח שבעלי יכולים להעלות לך דוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

בדיוק ההרגשה שלי כשראיתי את ממשקי המגע :xyxthumbs:

שים לב שהבעיה היא לא בכלליות עם ממשקי מגע.

אם זה ממשק מגע עם סטיילוס, אז הכל יהיה אחלה.

אבל ברגע שהם מנסים לעשות שזה יתאים לאצבע, אז מתחילות הבעיות.

ד"א - מכשיר עם מקלדת פיזית (כמו המיילסטון למשל) יכול לפתור לך חלק מהבעיות כי המקלדת הוירטואלית לא תופסת מקום על המסך ומפנה מקום לעוד פרטים.

מכשירים עם מקלדת פיזית זה אומר שנפתחת לך מקלדת כמו סליידר,

אני לא אוהב מכשירים שהם סליידר. הם נוטים להתקלקל, והם גם עבים יותר ממכשיר רגיל.

כמו כן יש מכשירים עם מקלדת בסגנון , גם זה לדעתי לא ממש טוב, משתי סיבות:

1) שטח המסך מצטמצם לחצי..

2) המסך לא touch - אז כל פעם שאתה רוצה לבחור בפריט מסוים, אתה צריך לזוז עם החצים.. במקום פשוט ללחוץ עליו(עם הסטיילוס.. או אצבע)

שים לב שאני לא אומר שמסך Touch הוא רע,

להיפך, הוא טוב מאד, אבל כל עוד משאירים אותו עם סטיילוס ולא מנסים להעביר אותו לשימוש עם אצבע.

המעבר לאצבע מכניס רק חסרונות.

להתעסק עם סטיילוס נראה לי אישית מאוד מייגע והסטיילוס עצמו נדון לאבדון מהר מאוד (לפחות אצלי).

גם אייקונים וטקסט זערורי במסך קטן (סטייל E72 למשל) מיגע ולא נוח בהרבה לדעתי.

אם ב-DAY VIEW יש די והותר מקום לפרטים, אני בטו שב-FORM של EVENT בודד אין בעיה של ממש.

אני בטוח שבעלי יכולים להעלות לך דוגמה.

לצערי, על אף שהסכמנו על הדברים הקודמים, פה בכלל אין בינינו נהסכמה ואנחנו בדעה שונה לגמרי.

אתה כתבת "אם ב-DAY VIEW יש די והותר מקום לפרטים, אני בטו חשב-FORM של EVENT בודד אין בעיה של ממש",

אז אל תהיה בטוח.. בכלל :) לך ל-, תראה שם קטעי על ה-calendar באנדרואיד, זה ממש לא כמו שאתה מתאר, אלא הכל גדול ולא נוח.

וזה לא רק עריכת פריט ב-calendar, אלא עריכת כל פריט,

או עריכת settings,

או כל סוג של Form.

אצבע ו-Form לא הולכים ביחד. אלא אם אתה מוכן שהכל יוגדל ויראה כמו משהו שמיועד לאנשים עם מוגבלויות ראייה/חישה.

לגבי איבוד הסטיילוס,

עם ה-imate שלי במשך 7 שנים לא איבדתי את הסטיילוס אפילו פעם אחת. אבל זה מן הסתם אישי. כל בן אדם וההרגלים שלו.

השימוש בו, לטעמי, בכלל לא מייגע, אלא להיפך,

תמיד כשהשתמשתי באצבע, מהר מאד עברתי לסטיילוס כי הוא נותן הרבה יותר דיוק, והוא גם לא מסתיר את המסך בניגוד לאצבע.

(ועוד לי יש אצבעות רזות)

כשאתה נוגע במסך עם אצבע, אתה חייב אחרי כל מגע להזיז את האצבע מהמסך, שהיא לא תסתיר לך.

עם סטיילוס אין את הבעיה הזו כי הוא כל כך דק..

בקיצור,

נראה לי שמכל הסיפור הזה, אני אקנה טלפון עם גרסא ישנה של WM, וזה מה שיהיה לי הכי טוב..

הנטייה של המכשירים מהשנה האחרונה להידמות יותר ויותר לאייפון, הפכה את מכשירי Mobile לרעים.. לטעמי.

חבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואומרים שתמונה שווה אלף מילים,

אז תסתכלו כמה פרטים נכנסים במסך של אנדרואיד(ובאותה מידה WM7 גם היה נראה אותו דבר),

לעומת כמה פרטים נכנסים במסך של WM לפני שויתרו על הסטיילוס:

Android:

android-g1-29-200x300.jpg ואחרי שתגללו למטה, תקבלו את ההמשך: android-g1-30-200x300.jpg

Windows Mobile 7:

Windows-Phone-7-New-Appointment.jpg

לעומת זאת, ב-Windows Mobile ישן יותר, ש-כן כולל סטיילוס:

calendar_new.jpg

איזה הבדל הא?

ועל זה נאמר, מוכרים להמונים זבל, ואומרים להם שזה "חדש וטוב",

והם מאמינים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לך שזה עניין של דעה, נכון...?

אני בחיים לא אעדיף סטילוס רק בשביל לקבל עוד 3 טקסטבוקסים על המסך.

כמה פעמים ביום אני שולף את הטלפון רק לרגע או משחק משהו או שומע מוסיקה או מחייג - בקיצור, עושה משהו שנוח יותר ומהר יותר לעשות עם אצבעות?

לעומת זאת כמה פעמים אני ממלא פורמים עתירי שדות על המכשיר...? אני מעדיף לעשות סקרול פעם ביומיים מאשר להתעסק עם סטילוס 100 פעם ביום...

לדעתי לא מוכרים זבל להמונים, רחוק מכך. לדעתי אתה מהבודדים שחווית השימוש המאד ספציפית שלהם פחות מתאימה לחווית השימוש הנפוצה. זה מבעס, ויכול להיות שלך באמת יתאים משהו ישן עם סטילוס - אבל תבדיל בין 'לא מתאים לי' לבין 'זבל'. זה לא אותו דבר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים ביום אני שולף את הטלפון רק לרגע או משחק משהו או שומע מוסיקה או מחייג - בקיצור, עושה משהו שנוח יותר ומהר יותר לעשות עם אצבעות?

אם זה משהו של שני קליקים קטנים, גם אני לא שולף את הסטיילוס.

אבל ברגע שאני רואה שזה עובר מעל שתי לחיצות, אז כבר אני מוציא אותו כי בעזרתו דברים זזים הרבה יותר מהר(ויותר מדויק) מאשר עם אצבע.

אני מסכים איתך שזה עניין של טעם,

רק אני תוהה, האם אני אכן מיעוט, או רוב?

האם רוב האנשים באמת נהנים לגלול ולגלול כל הזמן שוב ושוב ושוב?

האם רק אני רוצה שהפרטים יוצגו לי בצורה נוחה על המסך במקום שאצטרך לגלול וללחוץ לחיצות מיותרות?

שלא לדבר על כך שהגלילות המיותרות האלה, אם כל האפקטים והאנימציה ה"יפה" שהוסיפו להם, מרוקנות את הסוללה הרבה יותר מהר.

ומה יותר חשוב למשתמש, להראות באיזה יופי המכשיר שלו גולל את המסך, או שהבטריה תחזיק לו כמה שיותר זמן?

אז למרות שזה עניין של טעם, נראה לי שאחרי שאנשים ישתמשו באנדרואיד וב- Mobile החדשים, הם באיזה שהו שלב יבינו שזה מאד לא נוח,

ואז לא אופתע אם תהיה חזרה "אחורה" לדבר הטוב.

זה דיי מזכיר את מה שקורה עם מסכים של מחשב ומסכי ב-3 שנים האחרונות.

מוכרים לאנשים מסכים שהם קטנים יותר מבחינת הגובה שלהם, וקוראים לזה מסך רחב.

הסיבה שהיצרנים עושים את זה, היא כי בגלל שבהתחלה מסכי LCD היו יקרים בטירוף, הם ניסו לחסוך כמה שיותר בשטח המסך.

ואיזו דרך טובה יותר מזו, מאשר לחתוך את המסך שיהיה פחות גבוה ויותר מלבני, ולהגיד לאנשים "הנה, זה מעולה בשביל צפייה בסרטים!".

אבל פרט שולי, רוב הדברים שאנחנו עושים על המחשב, דורשים מסך שהוא לא רחב, אלא ההיפך אם כבר - מסך מוארך וגבוה.

כשאתה עובד על מסמך Word, או כשאתה גולש באינטרנט ומשתמש בדפדפן באתר כלשהו, אתה צריך יותר אורך, ולא יותר רוחב.

אז הורידו לך מהאורך שאותו אתה כן צריך,

והוסיפו לך רוחב, שאותו אתה לא צריך.

אם תסתכל למשל באתר שאתה גולש בו עכשיו(HWzone), הצדדים הם אפורים ולא מנוצלים.

מנגד עוד גובה, לא היה מזיק בכלל :]

בעוד שנה או שנתיים, בתקווה, יחזירו את המסכים שהם עם יחס 4:3 במקום מסכי ה-16:9 המעצבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...