ביטוח לאומי - איך אני יודע אם אני צריך לשלם עבור חודשים בהם לא עבדתי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטוח לאומי - איך אני יודע אם אני צריך לשלם עבור חודשים בהם לא עבדתי?

liav12

Recommended Posts

השאלה בכותרת :P

לא עבדתי כמה חודשים אחרי הצבא ובין עבודה לעבודה...זה אומר שאני צריך לשלם ביטוח לאומי בכל זאת לא?

איך אני יודע? עד עכשיו לא שלחו לי שום דבר, או שהם מחכים שזה יתנפח ואז ישלחו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אם השתחררת מהצבא אתה חייב לשלם 151 ש"ח לביטוח לאומי אם אתה לא עובד.

כשאתה עובד זה יורד מהברוטו.

זה לא כזה נורא לשלם את זה, אני מפברואר עד יולי לא עבדתי ושילמתי 453 ש"ח משהו כזה...

הם לא החשיבו לי את פאברואר וגם לא את יולי אז שילמתי רק על 3 חודשים, מרץ, אפריל ויוני.

ולא שילמתי גם קנס.

פשוט תלך לביטוח לאומי, הם יביאו לך למלא טופס או אפילו להתקשר ולבקש את הטופס הזה, למלא אותו, להביא מסמכים שמראים מתי התחלת לעבוד, אני לא הייתי חייב, כנראה נפלתי על מישהי שלא ממש אכפת לה.

באמת כמה דקות אתה שם ואתה יוצא מסדור זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא לאזרחות! ברור שאתה צריך לשלם :screwy:

נראה לך שיש משהו במדינה הזאת שלא תשלם עליו?! עוד שנייה גם על האוויר שאתה נושם אתה תצטרך לשלם :s07:

שתדע שגם אם אתה בחול, אתה מחוייב לשלם ביטוח לאומי!

ככה זה במדינה כמו שלנו... האזרחים משרתים את המדינה במקום שהמדינה תשרת את האזרחים

תתקשר לביטוח לאומי... כוכבית 6050 ותתפלל שיענו לך בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, היה עצוב לי לשמוע את הביזיון הזה שאני צריך לשלם לביטוח לאומי אם אני בחו"ל.

אבל ככה זה במדינה מחורבנת.

אין צורך להתקשר, סע לביטוח לאומי תמלא שם את הטופס תשלם להם במקום וסע ברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, על חוב של קצת יותר מ 2,000 ש"ח שלחו לחבר שלי הוצאה לפועל. לאחר תקופה בה לא עבדתם, גם במידה וביטוח לאומי לא פונים אליכם, תפנו אתם אליהם - אל תחכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שיש משהו במדינה הזאת שלא תשלם עליו?! עוד שנייה גם על האוויר שאתה נושם אתה תצטרך לשלם :s07:

שתדע שגם אם אתה בחול, אתה מחוייב לשלם ביטוח לאומי!

ככה זה במדינה כמו שלנו... האזרחים משרתים את המדינה במקום שהמדינה תשרת את האזרחים

אכן, היה עצוב לי לשמוע את הביזיון הזה שאני צריך לשלם לביטוח לאומי אם אני בחו"ל.

אבל ככה זה במדינה מחורבנת.

זה לא ביזיון, ותפסיקו להתבכיין.

זה שיש כמה דברים מאוד דפוקים בפוליסת הביטוח של ביטוח לאומי (למשל, מי שמובטל מקבל יותר כסף פיצויים [שכר מינימום] מאשר מישהו שעובד בחצי משרה ומקבל פחות משכר מינימום) לא אומר שהמדינה מחורבנת וכולם גונבים מכם כסף וביזיון ועוד שניה גם על האוויר תצטרכו לשלם.

ביטוח לאומי הוא ביטוח.

ועל פי החוק, זה איזשהו ביטוח מינימלי שכל אזרח במדינה מחוייב לעשות. זה נועד בשביל להבטיח איזושהי רמת חיים מינימלית של האזרחים במדינה.

בוודאי שגם כשאתם בחו"ל אתם חייבים לשלם אותו, הרי המדינה מבטחת את האזרחים שלה גם כאשר היא בחו"ל! אם תשברו רגל בחו"ל, תחזרו לארץ ולא תוכלו לעבוד במשך כמה חודשים - אתם רוצים שביטוח לאומי ישלם להם פיצויים, נכון? יפה. אז נראה לכם הגיוני שאתם יכולים להיות במדינה אחרת, לא לשלם את דמי הביטוח ואז לבוא לארץ ולתבוע אותו?

גם את הביטוח של הרכב אתם לא משלמים כשאתם נמצאים בחו"ל? ואם יגנבו אותו אתם תדרשו את הפיצוי מהביטוח אחרי שלא שילמתם עליו? בהצלחה עם זה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מובטל ונוסע לחו"ל לתקופה קצרה(שעל זה מדובר נכון?) וחס וחלילה נפגע. אאל"ט אתה לא אמור לקבל פיצויים מביטוח לאומי.

(מקופת החולים שלך ומביטוח הנסיעות, כן).

הסיבה שאתה אמור לשלם זה בשביל רציפות כדי להיות זכאי לשירותים רפואיים אחרי שאתה חוזר.

תקנו אותי אם אני טועה(חיפשתי רפרנס ולא מצאתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ביזיון, ותפסיקו להתבכיין.

זה שיש כמה דברים מאוד דפוקים בפוליסת הביטוח של ביטוח לאומי (למשל, מי שמובטל מקבל יותר כסף פיצויים [שכר מינימום] מאשר מישהו שעובד בחצי משרה ומקבל פחות משכר מינימום) לא אומר שהמדינה מחורבנת וכולם גונבים מכם כסף וביזיון ועוד שניה גם על האוויר תצטרכו לשלם.

ביטוח לאומי הוא ביטוח.

ועל פי החוק, זה איזשהו ביטוח מינימלי שכל אזרח במדינה מחוייב לעשות. זה נועד בשביל להבטיח איזושהי רמת חיים מינימלית של האזרחים במדינה.

בוודאי שגם כשאתם בחו"ל אתם חייבים לשלם אותו, הרי המדינה מבטחת את האזרחים שלה גם כאשר היא בחו"ל! אם תשברו רגל בחו"ל, תחזרו לארץ ולא תוכלו לעבוד במשך כמה חודשים - אתם רוצים שביטוח לאומי ישלם להם פיצויים, נכון? יפה. אז נראה לכם הגיוני שאתם יכולים להיות במדינה אחרת, לא לשלם את דמי הביטוח ואז לבוא לארץ ולתבוע אותו?

גם את הביטוח של הרכב אתם לא משלמים כשאתם נמצאים בחו"ל? ואם יגנבו אותו אתם תדרשו את הפיצוי מהביטוח אחרי שלא שילמתם עליו? בהצלחה עם זה! :xyxthumbs:

מנסיון לגבי ביטוח לאומי

היה לי בעיה רפואית לא פשוטה . כל התהליך בשביל לקבל משהו מהם לוקח זמן

ביטוח לאומי ישלם לאדם ששבר את הרגל? אני לא בטוח אם כבר הבטחת הכנסה שזה סכום מינימלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ביטוח בריאות אז אל תצפה שיטפלו בך רפואית. כן, "הבטחת הכנסה" זה בדיוק הקטע.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97_%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99

פשוט להוציא מהם משהו? כמו כל חברת ביטוח - לא, זה לא פשוט..

שוב, יש בעיות בפוליסה ומי כמוני יודע. זה לא משנה את העובדה שזה ביטוח, שהוא ביטוח חובה על פי חוק (בדיוק כמו ביטוח חובה על רכב), ואף אחד לא גונב מכם כסף ודורש כסף על אוויר וכו' וכל הבולשיט הזה שכתבו פה קודם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב לשלם ולך לסדר את זה כמה שיותר מהר. אני השתחררתי מקבע, הייתי באבטלה 3 חודשים, אחר כך חיפשתי עבודה. לפני שבוע הלכתי לשם לבד בלי לקבל מכתבים ו טוב שהלכתי. היה לי שם כבר חוב בסך 1060 ש"ח פלוס ריבית.

אז ללכת ומהר. אל תשחק איתם במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...