OC על מעבד 2500K/2600K Sandy Bridge - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC על מעבד 2500K/2600K Sandy Bridge

Doron_Rajwan

Recommended Posts

חברים,

רוב האתרים לא השתמשו ב- האחרון, ולכן מדווחים תדרים של 4.9GHz בערך. זו אכן המגבלה של המעבד לפני העידכון. המגבלה ב-PLL, ושום קירור או מתח לא יעזור. סתם תשרפו את המעבד. אם יש מזל, תגיעו ל-5.1, וזהו.

קצת באיחור הוספנו (=הכותב עובד באינטל) שיפור שמאפשר להגיע לכמעט 6GHz. צריך חדש. תופיע אופציה חדשה, שאני לא זוכר את הניסוח הסופי שהחלטנו עליו, משהו כמו "PLL Voltage Override". האופציה חייבת להיות מופעלת. בנוסף, המעבד חייב להיות stepping D2. אם קניתם בחנות, זה מה שתקבלו. אם יש בידיכם איזה engineering sample של D1, זה לא יעבוד. צריך להעלות את מתח ה-PLL מ-1.8 ל-2 או 2.05, תלוי בקירור שלכם. תנסו בזהירות, ולאט לאט. וכמובן את מתח הליבה. לאט ובזהירות, כמו שאתם עושים. אין צורך להעלות את VCCSA אם אתם לא דוחפים את הזכרון לתדר מהיר.

אם תעשו את זה כמו שצריך, תקבלו עוד 400 עד 500 MHZ בלי שום בעיה. משהו כמו 5.3GHz כמעט על כל מעבד, על אוויר. אם יש לכם מזל, וקיבלתם מעבד מהיר במיוחד, ויש לכם קירור טוב, תוכלו להגיע ל-5.9GHz, או אולי אפילו ל-6.0. תזהרו מקירור יתר. בשלב כלשהו המעבד נהיה יותר איטי, לא יותר מהיר.

לאחר העידכון של ה-, המכפלה המקסימאלית תהיה 59, ולא 57 כמו שכתוב בכל המקומות. לא בטוח אם ה- תומך בזה. אני מקווה שכן. אל תנסו 60, כי זה יהיה 57. אפשר לדחוף 5% עד 10% של BCLK, וכך להגיע ל-6GHZ, אך קשה מאוד לייצב (לא הצלחנו, אולי אתם תצליחו).

אתמול ב-CES (לאס ווגאס) הייתי אצל , עם מה שכתבתי כאן הגענו ל-5.3 מכה ראשונה (LN2). לפני זה הם היו תקועים על 4.8. תאריך ה-BIOS ש- שחררו הוא מאתמול. ישן יותר לא יעבוד. לא עבד 5.4, והחברה היו לחוצים להמהיר כרטיס גראפי, אז הפסקנו לנסות.

אתם מקבלים ב-$250 מעבד טוב יותר ממעבד שעלה $1000. תהנו. אני אשמח לשמוע אם הצלחתם.

הכותב עובד באינטל, ואחראי על מימוש של OC, Turbo Boost, וכו' וכו'.

[br]פורסם בתאריך: 9.01.2011 בשעה 08:40:55

הוספתי תמונה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות

זה משנה איזה לוח אם? על P67A UD3 זה יפעל לצורך העניין?

"אם קניתם בחנות, זה מה שתקבלו." - אם אני קונה מחר אז אני אקבל stepping D2? ואיך אני יכול לדעת מה קיבלתי? והאם stepping D2 יקר יותר?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא קיבלתי את המעבד והלוח, אולי מחר או עוד יומיים

וגם כשאני אקבל, אני מקבל אותם מורכבים כבר, ונראה לי שתהיה קצת בעיה לפתוח מחדש..

edit:

חיפשתי קצת על הstepping D2 ומצאתי דווקא ההפך ממה שאתה אומר.. נראה שהD2 פחות טוב מהD1

http://www.overclock.net/intel-cpus/908823-sandy-bridge-you-want-d1-stepping.html

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=1178&page=5

אני לא מבין גדול במחשבים וגם לא באנגלית, אז מצטער אם יצאתי אידיוט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי קצת על הstepping D2 ומצאתי דווקא ההפך ממה שאתה אומר.. נראה שהD2 פחות טוב מהD1

ניסינו לאמת את הטענה הזו ולא הצלחנו. נראה שזה פשוט unit בודד של D1 שהיה יותר טוב מ-unit בודד של D2. תמיד יש טוב יותר וטוב פחות, אין מה לעשות. אותו D2 פחות טוב ינצח את ה-D1 לאחר עדכון ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...