רצח ראדה, הרשעת זדורוב - מבט שני - עמוד 53 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רצח ראדה, הרשעת זדורוב - מבט שני

qwerty1987
 Share

Recommended Posts

• תגובות 1.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

על איזה שאר השחזור אתה מדבר? זה שהוא מטפס חזרה דרך הדלת הקדמית אחרי שהוא עולה על האסלה, למרות שברצח הגופה היתה על האסלה והרוצח/ת/ים טיפסו החוצה לתא השני דרך המחיצה השמאלית?

נערך על-ידי Art Tatum
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקל השחזור:

יובהר, השחזור ע"י הנאשם תאם במובנים רבים את ממצאי זירת הרצח, לכך יש להוסיף את התנהלות הנאשם בשעת השחזור, התנהלות המעידה על אותנטיות כדי הענקת משקל ראוי.

דיון ממצה בפרטים המוכמנים שמסר הנאשם וגרסתו לגבי מקור ידיעת פרטים אלו ייעשה בנפרד, כאן יוזכרו בתמצית הפרטים המעידים על אמינות השחזור והעובדה כי פרטיו מצביעים בבירור על הנאשם ככזה שביצע את הרצח.

הנאשם כיוון את השוטרת שדימתה את המנוחה לעבר תא מספר 2, בו בוצע הרצח (ת/26, 19:35:46 וכן ת/27 בעמוד 4).

הנאשם מיקם את השוטרת המדמה את המנוחה, כאשר פניה מופנים לעבר תא מס' 1, כאשר השוטרת שואלת "ככה" ונעמדת לכיוון האסלה, הנאשם מדייק, מתקן ומעמיד אותה כשפניה מול הקיר(ת/26, 15:00-16:10), כפי שהמנוחה אכן עמדה בעת ביצוע הרצח.

הנאשם מתאר, איך ניסה לפגוע במנוחה כאשר בטעות פגע בידה עת ניסתה להתגונן (ת/27, בעמ' 7).

הנאשם מתבקש להדגים כיצד יצא מהתא, משיקולי מחליט עורך השחזור כי בכל אחד מהתאים יעמוד שוטר, הנאשם מציין כי הימצאות שוטר בתא תפריע לתנופת יציאתו מהתא, משמע מכיר הכיר את התא ואופן הקפיצה (ת/360, ע' 2). בפועל, הנאשם נכנס לתא, נועל אותו מבפנים, עולה על האסלה, אוחז בידיו בקורות התא מימין ומשמאל, מניף רגליו באוויר, מתיישב על שפת הדלת ומנתר ארצה (ת/26, 43:32-44:25).

כאן יודגש, כי מממצאי הזירה עולה, שקורות התא מימין ומשמאל היו מוכתמות בכתמי דם, במיקום בו אחז הנאשם (ראה ת/1, תצלומים 51, 54, 55).

בנוסף, הנאשם הדגים דריכה על מושב האסלה, כאשר על מכנסי המנוחה שהייתה מוטלת על האסלה, סימני נעליים.

על פי עדות ירון שור, המומחה מטעם המאשימה, ראש תחום נעליים צמיגים במעבדת סימנים וחומרים, אותה ראיתי להעדיף ולקבל כפי שיפורט בהמשך, העקבות הן של נעלי הנאשם אותן נעל ביום הרצח (וראה בהרחבה: חוות הדעת ת/362, ופרק "עקבות הנעליים על מכנסי המנוחה" כמורחב להלן).

הנאשם אף שחזר כיצד פנה לשירותי הבנים, שטף ידיו ואת להב הסכין (ת/27, בעמ' 11 -10), עובדה המתיישבת עם טיפות הדם שנמצאו במקום.

הפרטים אותם הדגים הנאשם בשחזור הינם בעלי משקל, מתיישבים עם הראיות בזירה ומשמשים חיזוק להודאתו.

(וראה ניתוח השחזור בהרחבה בפרק שיוחד לכך, נשוא הפרטים המוכמנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה חוזר עם הסרטים המבושלים של סדובסקי

הבן אדם הוא בדיחה, הוא ופלג יצאו ליצנים לא פעם בנושא

הוא הרי היה עד הגנה והציג בבית המשפט בדיוק את אותו סרטון ש/בו הוא "מוכיח" פריים אחר פריים את הפנטזיות שלו

מדובר בבן אדם אובססיבי (אמר בעבר שהוא עובד על התיק 16 שעות ביום כולל שבתות וחגים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה רק שחזור אחד במקום הרצח

שאר השחזורים היו בחדר החקירות (מול החוקרים) ובתא (מול המדובב)

העריכה של הסרטים היא מגמתית וכוללת הנחות סובייקטיביות ולא מאומתות

וכולם רוקדים לצלילי החליל...

http://www.the7eye.org.il/98987

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וודאי שאי אפשר לקבוע ששום דבר לא מסתדר.

זה כל היופי בלהלביש תיק על אדם שהבגדים ישבו עליו טוב.

זאת הסיבה שכל כך הרבה אנשים חפים מפשע יושבים בבתי הכלא.

אבל יותר ממה שהתיק מתלבש עליו, התיק של הלבשת התיק מתלבשת על המשטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקביעה ששום דבר לא מסתדר - רחוקה מלהיות נכונה לדעתי.

אז אתה פשוט מטומטם בכל קנה מידה אפשרי.

omrij, מעולם לא ראיתי בן אדם כלכך נאיבי ולא חכם כמוך. ההתעקשות שלך להתעלם מהעובדות שברורות לכל ילד בן 8 עם עיניים בראשו - פשוט מדהימה.

אגב, ככה כהערת אגב..

גם גורמים מסויימים במשטרה יודעים שזדורוב חף מפשע ולכן הנושא הזה ממשיך להיחקר תחת צו איסור פרסום.

יש כרגע 2 חשודים עיקריים שידועים בשמותיהם (ואני לא אפרט מטעמים ברורים) וקיימת חקירה סמויה לגביהם (שאני יודע פרטים עליה אך לא אפרט, שוב מטעמים ברורים) על מנת לנסות ולהפליל אותם.

אני מקווה שכמה שיותר מוקדם, כל הדבילים אחושרמוטה פה שאיכשהו קנו את הסיפורים בשקל תשעים של צוות החקירה הקודם ושל הפרקליטות וה"מומחים" המושחתים - יאכלו את הכובע.

יותר מזה, כמובן, אם לדבר על העיקר ולא התפל, אני מקווה שכמה שיותר מוקדם רומן זדורוב האומלל ישתחר לביתו (בתקווה שיקבל פיצויים גדולים מאוד) והרוצחים האמיתיים יכנסו לכלא.

נ.ב.

ברור לי כבר מה תהיה התגובה להודעה הנ"ל... אז לא - אני לא מתכוון לפרט יותר מזה, אין לי שום רצון לפגוע בחקירה סמויה.

מי שרוצה להתייחס לזה בצורה ילדותית בגדר "אני יודע מי הרוצח אבל אני לא אגלה לכם נה נה בננה", לא להאמין ולחשוב שאני ממציא את זה כדי לעשות רושם - זה לחלוטין עניין שלו.

נערך על-ידי Milford Cubicle
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה ברורה - כל מה שסדובסקי אומר נכון

כל מה שהמשטרה/בית המשפט טוען הם שקר וכזב

ופשוט נתעלם מהעריכה המגמתית, הפרשנות הסובייקטיבית ושאר השחזור...

reducto at absurdum זה כל מה שיש לך לומר כשאתה רואה את הסרטון? או שסדובסקי 100% צודק והמשטרה 100% שקרנית או להיפך? אין באמצע?

אתה לא מסוגל להתייחס עניינית לטענה? עזוב את הפרשנות הסובייקטיבית. הסרטון עצמו הרי לא מבוים ולא חתוך.

פסק הדין מייחס חשיבות כה רבה לפרטים מסוימים שעלו בשחזור, אותם הוא מכנה "פרטים מוכמנים איכותיים ביותר", אבל לא מייחס שום חשיבות לעובדה שהיה לנאשם ספק רב לגבי משהו כל-כך בסיסי ומרכזי כמו מקום האירוע.

ואתה בתור אדם עם חשיבה ביקורתית תקינה לא חושב שיש בכך מאומה להטיל ספק במהימנות השחזור?

לגבי שאר השחזור:

ציטוט מפסק הדין:

הנאשם מיקם את השוטרת המדמה את המנוחה, כאשר פניה מופנים לעבר תא מס' 1, כאשר השוטרת שואלת "ככה" ונעמדת לכיוון האסלה, הנאשם מדייק, מתקן ומעמיד אותה כשפניה מול הקיר(ת/26, 15:00-16:10), כפי שהמנוחה אכן עמדה בעת ביצוע הרצח.

מציג את כל החלק הזה כאילו היה הרבה יותר בטוח ומשכנע מאשר מה שנראה בסרטון (השני).

כמו כן, דובר על חיתוך ביד כפרט מוכמן נוסף. בסרטון מתואר בבירור חיתוך ביד ימין, וסדובסקי טוען שהחיתוך היה ביד שמאל ולא היה חיתוך ביד ימין. האם הוא משקר? אם לא, הרי שמשקל הפרט הזה כפרט מוכמן יורד לאפס.

שוב אתה חוזר עם הסרטים המבושלים של סדובסקי

הבן אדם הוא בדיחה, הוא ופלג יצאו ליצנים לא פעם בנושא

הוא הרי היה עד הגנה והציג בבית המשפט בדיוק את אותו סרטון ש/בו הוא "מוכיח" פריים אחר פריים את הפנטזיות שלו

מדובר בבן אדם אובססיבי (אמר בעבר שהוא עובד על התיק 16 שעות ביום כולל שבתות וחגים)

ושוב אתה תוקף לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.

זה שבן אדם אובססיבי לגבי משהו לא אומר שהוא טועה. גם זה שבן אדם מתלהט ו/או מגזים ו/או משקר לגבי חלק מהדברים לא אומר שבדברים אחרים שאומר אין טעם.

למה שלא תעזוב את סדובסקי ותתייחס לטיעונים עצמם? כמובן, אתה יכול לפטור את עצמך בקלות ע"י זה שתאמר, כהרגלך "בית המשפט כבר התייחס וקבע".

ללא ספק, מרגע שיש פסק דין, נטל ההוכחה הוא על המתנגדים שצריכים לשכנע למה יש פה טעות, ולא על מי שתומך. ועם זאת, אולי תוכל לומר מספר דברים ענייניים.

הקביעה ששום דבר לא מסתדר - רחוקה מלהיות נכונה לדעתי.

מסכים. עם זאת, גם הקביעה שהכל מסתדר - רחוקה מלהיות נכונה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהוידאו הזה עולה עוד פרט מוזר, שעד כה לא ראיתי התייחסות אליו.

מכסה האסלה עליו נמצאה ראדה ישובה במותה - סגור, ובנוסף, היא לבושה לגמרי (רואים בוידאו ב11:30 וב16:30). ההנחה שעושים מכך, ומהעובדה שדלת התא לא נפרצה ע"י הרוצח, השוטרים, היא שראדה הותקפה מיידית עם כניסתה לתא, כפי שגם מדגים זדורוב בשחזור. הבעיה עם ההנחה הזו היא שתקיפה שכזו תגרום לפציעות מאחור (שוב, כמו שמודגם בשחזור), בעוד שכל פצעיה של ראדה מעידים על תקיפה מלפנים בלבד - לא רק הפצעים שנגרמו ע"י הסכין, אלא גם הפציעות בראש (עורף וקודקוד) לא מסתדרות עם תקיפה מאחור: לא רק שהדבר כלל לא הוזכר בשחזור (דו"ח הפתולוג הגיע אחרי?), אלא שלא סביר בעליל שמבוגר יוכל להכות במישהו בגובהה של ראדה בעורף כשהיא עומדת, מה גם שלא נמצא ואף לא נידון שום חפץ שעשוי היה לשמש לכך - כלומר, חבלות אלו נגרמו גם הן מלפנים, כאשר ראשה הוטח בקיר או במיכל השירותים.

אבל הבעיה קמה עוד בהתחלה: מתי לאחרונה יצא לכם להכנס לשירותים ציבוריים במוסד כלשהו ולמצוא את המכסה סגור? מתי סוגרים מכסה של אסלה? אני מבין שמכסה האסלה יחד עם המושב נלקחו ע"י החוקרים (הם מופיעים בתמונות מהזירה, אך נעדרים בשחזור). למה? אולי הם קיוו שזדורוב יתלונן על העדרם בזמן השחזור, שהרי נתיב הבריחה של הרוצח כולל דריכה על מכסה האסלה ואולי גם על רגליה של ראדה (משהו שזדורוב הדגים שהוא בכלל לא צריך), ואולי כי יש עליהם טביעות המעידות שהמכסה נסגר ע"י ראדה עצמה - מה שמעלה את הסברה שלא היתה באותו רגע כוונה להשתמש בשירותים למטרה העיקרית שלשמה נועדו. מזאת, ביחד עם החיתוך הארוך והישר בחולצתה שמוזכר בוידאו, שלא סביר שנגרם תוך כדי מאבק (ועוד בחלל הצר של תא השירותים) וממצאי טביעות הנעל ומיקומן המעידות על מישהו קטן מימדים וקל בהרבה מזדורוב שברח מהתא (נסו, בהנחה שאתם אדם מבוגר במימדים הקרובים לאלו של זדורוב, לטפס על אסלה סגורה כשרגל ימין שלכם צמודה לקיר הימני ורגל שמאל נשענת על הקצה הימני של המכסה), עולה תמונה אחרת לגמרי של מה שהתרחש באותו תא - לא רק מבחינת זהותו של הרוצח, אלא גם מבחינת מה שארע בתחילת התקרית.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אה, ועוד מילה לגבי הנעליים. הנה תמונה בצבעים אמיתיים מהזירה (הפתיחה על אחריותכם בלבד):

http://www.news1.co.il/uploadimages/NEWS1NEW-751938581466675.jpg

לאור מצב הרצפה, הקירות ומה לא, תגידו לי אתם מה הסבירות שלא הגיע דם לשום חלק של נעליו של האדם שלכאורה ביצע את השחיטה הזו מלבד לסוליות שלכאורה נוקו.

נערך על-ידי vic07
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...