מהירות של סידירום - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות של סידירום

yosi-m

Recommended Posts

זה לקח הרבה זמן אבל הגעתי למסקנה, לסידירום X52 יש מנוע מאוד מהיר !!!!!!!

למה הכוונה ?

קוטר סידירום הוא 6 ס"מ, והוא מסתובב במהירות 52 סיבובים לשנייה (מקסימום תיאורטית....), לכן המהירות הזוויתית(למביני פיזיקה)

היא w=2*3.14*52=326.56 RAD/SEC ובגלל שקוטרו של דיסק הוא 6 ס"מ אז המהירות הקוית בנקודת הקצה של הדיסק היא

v=326.56*6=1959.36 =19.5936 M/SEC נכפיל ב 3.6 ונקבל מהירות של 70 קמ"ש !

תקנו אותי אם אני טועה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לקח הרבה זמן אבל הגעתי למסקנה, לסידירום X52 יש מנוע מאוד מהיר !!!!!!!

למה הכוונה ?

קוטר סידירום הוא 6 ס"מ, והוא מסתובב במהירות 52 סיבובים לשנייה (מקסימום תיאורטית....), לכן המהירות הזוויתית(למביני פיזיקה)

היא w=2*3.14*52=326.56 RAD/SEC ובגלל שקוטרו של דיסק הוא 6 ס"מ אז המהירות הקוית בנקודת הקצה של הדיסק היא

v=326.56*6=1959.36 =19.5936 M/SEC נכפיל ב 3.6 ונקבל מהירות של 70 קמ"ש !

תקנו אותי אם אני טועה !

כמה משעמם לך? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות הסיבוב בסידירום (ובהרדיסק) היא לא קבועה... לדוגמה שהסידירום קורא את המעגלים היותר קרובים למרכז הדיסק הוא מסתובב יותר לאט מאשר שהוא קורא את המעגלים החיצוניים יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה כל כך רוצה לחשב:

מהירות השיא של סידירום ממוצע היום היא 10,000 סיבובים בדקה, ואני מדגיש - שיא! קוטר אכן 6 סמ אז בחישוב מהיר:

התדירות היא:166.66666666666666666666666666667 סיבובים בשניה

מהירות זווית: 166.7*2*פאי

מהירות= מהירות זוויות כפול קוטר שזה:

שווה בערך 62 מטר לשניה, שזה: 223 קמ"ש..... סתם כי מאוד משעמם לי.

עשרת אלפים סיבובים, קוטר 6, 2 כפול פאי, זווית כפול קוטר, 62 מטר, זהו! הבנתי הכל! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, זה לא מובן? ;D

אני יודע מה זה פאי וכל אלה...

אבל כשאתה בכיתה זין, אתה לא אמור לדעת שזה מה שאתה אמור לעשות כדי להגיע למהירות בקמ"ש בה בדיסק מסתובב לך בכונן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF is תנועה מעגלית?????????

תנועה מעגלית, או בשמו היותר ידידותי למשתמש - כוח צנטריפוגלי - הוא כוח אשר דוחף כל דבר החוצה מן המעגל.

תוך כדי סיבוב של כל דבר, מופעלים עליו כמה כוחות, ביניהם הכוח הצנטריפוגלי.

ניסית פעם לסובב את היד שלך ממש מהר? שמת לב שנדמה שאם תסובב אותה קצת יותר מהר היא תתלש לך מהגוף?

זהו בדיוק הכוח הצנטריפוגלי. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF is תנועה מעגלית?????????

תנועה מעגלית, או בשמו היותר ידידותי למשתמש - כוח צנטריפוגלי - הוא כוח אשר דוחף כל דבר החוצה מן המעגל.

תוך כדי סיבוב של כל דבר, מופעלים עליו כמה כוחות, ביניהם הכוח הצנטריפוגלי.

ניסית פעם לסובב את היד שלך ממש מהר? שמת לב שנדמה שאם תסובב אותה קצת יותר מהר היא תתלש לך מהגוף?

זהו בדיוק הכוח הצנטריפוגלי. :)

עכשיו אתם אומרים...

זה בסדר, אני יודע מה זה כוח צנטריפוגלי, אבל לא ידעתי שזה התנועה המעגלית הזאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנועה מעגלית היא ממש לא כוח צנטריפוגלי.

הכוח הצנטריפוגלי הוא למעשה רק כח אחד מבין מספר כוחות שמופעלים על גוף שמסתובב במעגל (מכונית במסלול מעגלי לדוגמא), הוא מאוזן ע"י הכח הצנטריפטלי שפועל כלפי מרכז המעגל.

אגב מכוניות, כשתגיעו לכיתה יא', תלמדו למה בפניות יש צורך בהגבהת צד אחד של הכביש ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מכוניות, כשתגיעו לכיתה יא', תלמדו למה בפניות יש צורך בהגבהת צד אחד של הכביש ;D

כדי שהמכונית לא תעוף הצידה ותצא מהמסלול? ;)

שינוי של מקדם החיכוך הסטטי יביא להעפת מכוניות - שפוך משהו יותר רציני ממים על הכביש (כי לקחו זאת בחשבון כשיורד גשם), בעל מקדם נמוך יותר, ומספר התאונות יעלה דרסטית...

נו, טוב, כבר עשיתי את הבגרות הזאת... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...