יציאה מצה"ל על נפשי - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יציאה מצה"ל על נפשי

r1plet

Recommended Posts

לחלק מהמשתמטים יש סיבה למה, ויכול להיות שבתנאים אחרים הם לא היו משתמטים. אתה ו/או צהל לא רואים את כל התמונה, ואתם לא יכולים להחליט שמשהוא שאתם אמרתם חשוב יותר ממשהוא שאתם לא רואים

מה שאני כן יכול לראות (כמי שכן התגייס) זה את כל אלה בצבא לא עושים כלום, ומושכים למטה את אלה שבלעדיהם כן היתה להם מוטיבציה. צהל היה זז קצת יותר טוב בלי הנטל הזה, ולהם לעשות משהוא מועיל במקום להרוג 3 שנים מהחיים שלהם. בשורה התחתונה כשהם יצאו לאזרחות הם יהיו הרבה יותר גמורים ממה שהם היו לפניי, ולא ברור למי זה טוב בדיוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש גם הרבה חיילים שהתגייסו לקרבי וקיבלו יחס מחפיר לכל בעיה שהייתה להם ופשוט איבדו את כל המוטיבציה.

למשל אני , מרמה של לוחם בגבעתי הגעתי למצב שהבאתי אגרוף לפרצוף של הסמג''ד שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם הרבה חיילים שהתגייסו לקרבי וקיבלו יחס מחפיר לכל בעיה שהייתה להם ופשוט איבדו את כל המוטיבציה.

לפי משאני יודע

אתה היית צריך לשבת מינימום כמה חודשים בכלא אם לא שנה+ על הכאת קצין בכיר.

אבל נזרום איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנא הרחב.

לנושא הדיון, אלא אם יש לך בעיה אמיתית, כל עוד הצבא הוא חובה ולא רשות מבחינתי שגם תשב במשרד 3 שנים ותשחק סוליטייר. זה אולי נשמע אנוכי, אבל למה אני צריך לקרוע את התחת 3 שנים בצבא ואז לצאת לשוק העבודה שמכיל אנשים בגיל שלי עם 3 שנים נסיון + הממון שמגיע עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים. נכון שלא כל תפקיד הוא כיפי ונהדר,ולא לכולם יש רצון וחשק במיוחד כשהחברה מחכה בבית או שהמצב הכלכלי לא משהו,אבל הרשה לי להגיד לך שזה באמת לא מעניין אותי. אני חושב שכל אדם בריא בנפשו וגופו יכול וחייב לעשות את המינימום ההכרחי של השלוש שנים הללו. לא מבקש מאף אחד להתנדב לסיירת ולא לחתום קבע,רק שיעשו את המינימום ההכרחי. אפשר למכור עד מחר את התיאוריה שמי שאין לו מוטיבציה ותקוע בתפקיד שקר עדיף שיהיה בחוץ,ובכן אני לא מאמין בזה,האם בגלל שמישהו מרוויח מינימום זה אומר שהוא לא ישלם מיסים? יש חוק שירות חובה וכמו שכולם צריכים לשלם מיסים,כולם צריכים לשרת. שירות לאומי זה נחמד והכל,אבל בתור אחד שנשמע אחרי ,חורה לי שאתה עובר על כך בשתיקה. יש אי שוויון בנטל,והגיע הזמן שהסיפור הזה יגמר,לפני שתיגמר המדינה.

אתה סתם מוכר בולשיט, בתכל'ס היית שמח גם אם הם סתם היו יושבים בצינוק 3 שנים.

לנושא הדיון, אלא אם יש לך בעיה אמיתית, כל עוד הצבא הוא חובה ולא רשות מבחינתי שגם תשב במשרד 3 שנים ותשחק סוליטייר. זה אולי נשמע אנוכי, אבל למה אני צריך לקרוע את התחת 3 שנים בצבא ואז לצאת לשוק העבודה שמכיל אנשים בגיל שלי עם 3 שנים נסיון + הממון שמגיע עם זה.

זה לא נשמע אנוכי, זה פשוט לא טיעון טוב :-)

למה שמישהו יתגייס ויאכל מרורים רק בגלל שאתה כועס שהוא ישן בזמן שאתה ער?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון -

אתה יכול לפרט קצת יותר?

התגייסת או שאתה מלש"ב שמועמד לגיוס?

אתה מדבר באופן תיאורטי או שיש לך מחשבות מסויימות לצאת מהצבא?

על פי חוק אסור בכלל לשאול אותך בראיון עבודה דברים שאינם רלוונטים לקבלה לעבודה,

ביניהם משך שירות צבאי, היכן שירתת וכד', אלא אם כן זה רלוונטי לעבודה.

לא מדויק. אין איסור גורף לשאול שאלות על השירות הצבאי. אסור למעסיק לשאול באיזה פרופיל השתחררת מהצבא.

אבסורדי משהו. מין הסתם מי שלא שירת שירות מלא השתחרר על פרופיל 21 :nixweiss:

החוק:

חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, התשמ"ח 1988

2א. איסור דרישת פרופיל צבאי והשימוש בו (תיקון: תשנ"ה)

(א) מעביד לא ידרוש מדורש עבודה או מעובד את הפרופיל הצבאי שלו, ולא יעשה שימוש בפרופיל הצבאי שלו, אם הגיע לידיו, בכל ענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6).

(ב) דרש מעביד, בניגוד להוראות סעיף קטן (א), את הפרופיל הצבאי, לא יפגע בעובד או בדורש העבודה בענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6) מחמת סירוב למסור את הפרופיל הצבאי.

(ג) הוראות סעיף זה לא יחולו על שירות הבטחון הכללי והמוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, כמעביד, לגבי עובדים בגופים האמורים או לגבי קבלת עובדים לגופים האמורים.

(ד) בסעיף זה, "פרופיל צבאי" - הסימול המספרי שצבא ההגנה לישראל נותן לציון מידת התאמתו הרפואית של אדם לשירות ביחידות ובתפקידים שונים בצבא ההגנה לישראל.

[br]פורסם בתאריך: 24.12.2010 בשעה 02:27:25
[br]פורסם בתאריך: 24.12.2010 בשעה 02:36:27
פרופיל נפשי נחשב לפרופיל רפואי לכל דבר. הסעיף עצמו הוא נפשי...

בתעודת השחרור, הסעיף הרפואי זהה לסעיף הנפשי. סיבת שחרור: "השתחרר מסיבות בריאותיות"

21 נפשי = 21 רפואי. מהתעודת שחרור עצמה אין אפשרות לדעת באיזה סעיף השתחררת (נוירולוגי/אורטופדי/נפשי) אלא אם כן המעסיק ישאל אותך באופן מפורש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירד לי פרופיל ל45 בגלל בעיה בריאותית.

שמו אותי בלשכה של של מג''ד אחד קרוב לבית ולפזיאוטרפיה.

עשיתי את העבודה הכי טובה שיכולתי אבל הסמג''ד כל הזמן התנכל אליי.

זה התחיל במילים ובאיומים כמו ביום שאיחרתי ב5 דקות - "אני אכניס אותך לכלא אם תאחר שוב"

המשיך בלתת לי מטלות סתם ואז להכריח אותי לחזור עליהן . ירידה מילולית עליי שאני "סמרטוט" ו"גבר אמיתי היה מסתיר את הבעיה הרפואית" (לסמג''ד היה עבר קרבי)

ואז הגיעו העונשים - ריתוק וביטול יומיות על שטויות כמו "אי איוש לשכה בזמן ארוחת צהריים".

התגברתי אבל אז הייתה לי החמרה בבעיה , מה שגרם לבטן שלי להתנפח ממש וכבר לא יכולתי ללבוש את המכנס הצבאי בלי החנות פתוחה

וכמובן שהייתי צריך להישפט על זה בפניו.

ואז בוקר אחד הגיע הקש : הוא אמר לי בוקר טוב ואמרתי לו בחזרה כנראה בצורה שלא נראתה לו

והוא התחיל לאיים ולצעוק. אז קמתי , קיללתי אותו וצרחתי עליו , זרקתי עליו את הפלאפון והכנסתי לו אגרוף.

ישבתי חודש וחצי והשתחררתי על אי התאמה.

האמת , היה עדיף לצאת דרך קב''ן.

כל הכבוד לצה''ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו. מין הסתם מי שלא שירת שירות מלא השתחרר על פרופיל 21 :nixweiss:

החוק:

[br]פורסם בתאריך: 24.12.2010 בשעה 02:27:25

[br]פורסם בתאריך: 24.12.2010 בשעה 02:36:27
פרופיל נפשי נחשב לפרופיל רפואי לכל דבר. הסעיף עצמו הוא נפשי...

בתעודת השחרור. הסעיף הרפואי זהה לסעיף הנפשי. סיבת שחרור: "השתחרר מסיבות בריאותיות"

21 נפשי = 21 רפואי. מהתעודת שחרור עצמה אין אפשרות לדעת באיזה סעיף השתחררת (נוירולוגי/אורטופדי/נפשי) אלא אם כן המעסיק ישאל אותך באופן מפור

ואם המעסיק אומר לך במפורש - במידה והסעיף היה על בעיה גופנית כלשהי(ברכיים, פריצת דיסק, סכרת וכו') ולא סעיף נפשי, אז היה מקבל אותך לעבודה. האם יש פה עילה לתביעה על אפליה? הרי 'בעיה נפשית' היא בעיה פיזית לכל דבר. בגלל זה רשום מטעמי ולא 21 נפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מעסיקים שדווקא רואים בשיחרור מהצבא יתרון.

אני לא עשיתי צבא.

זה לא משהו להתגאות בו, אבל במקרה שלי זה גם לא בושה.

לפעמים יש לאנשים סיבות מאוד טובות להיות אנוכיים.

לא לכל אחד הצבא מתאים.

אם אתם אנשים נורמטיבים עם תקינה וללא בעיות משפחתיות שמחייבות אותכם לעזור, אז אתם משתמטים.

אם יש לכם הצדקה לגיטימית אמיתית אז אתם לא מתאימים לצבא או שהצבא לא מתאים לכם, ולא אמורה לכם להיות בעיה להשתחרר (ואם כן אז אולי זאת חובתכם למצוא דרך).

מעולם לא היתה לי בעיה להתקבל לעבודות.

ומעולם לא התקבלתי לעבודה דרך מחלקות כוח אדם.

תמיד עקפתי את המנגנון המתווח ונכנסתי מהקומות העליונות של האירגון.

תמיד היו לי המלצות חמות ולאחר מכן ראיון עם המנכל/סמנכל.

חלק מהמעסיקים היו מרוצים שאני לא נעלם להם לתקופה מסויימת כל שנה ואפילו אמרו לי שמבחינתם זה יתרון.

במחשבים זה יתרון גדול ככל שהתפקיד טומן בחובו אחריות גדולה ובלתי ניתנת להחלפה ללא תקופת הדרכה של עובד חדש בתפקיד שאין טעם להחזיק בו יותר מאדם אחד.

יכול אפילו להיות שזה שלא עשיתי הכריע את המאזן בהחלטה לשכור אותי, ואם הייתי עושה לא הייתי מגיע לאן שהגעתי והמסלול שלי בעבודות היה שונה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, בסה"כ רציתי לוודא שאין משהו חדש שלא שמעתי עליו.

התגייסתי, עוד שנייה מסיים טירונות (שצ יתקבלו בברכה ;)), אמנם יש לי פרופיל 97 אך אני בן יחיד עם אם חד הורית ושאר סיפורי הת"ש המתלווים לכך... על קרבי אמא בחיים לא תחתום ולטחון בתפקיד משעמם אני לא מעוניין, מההתחלה האופציות היו או תפקיד קרבי שמהווה חוויה או ג'ובניק מת עד כמה שאפשר, הבאמצע לא שווה הרבה מבחינתי.

בקיצור - ללא הרבה הפתעות, היפוטטית השירות שלי יהיה 3 שנים כג'ובניק שיוצא יומיות או משהו בסגנון, ומבחינתי מדובר בבזבוז מוחלט של 3 שנים.

כפי שאני מכיר את עצמי - אני אצא מהצבא עוד בשנה הראשונה, אני לא אחד שיתן לכל-כך הרבה זמן מהחיים שלו להתבזבז על שטויות...

בסה"כ התגייסתי כי לא היה בראש שלי להתעסק בכל העניין לפני הגיוס.

אתם מוזמנים לשפוך עליי את כל המרמור שלכם במידה והחשיבה שלי נורא מפריעה לכם, אני אתעלם לי בשמחה. ;D

יתרה מכך, התכנון הוא לעבור לארה"ב או מדינה דוברת אנגלית אחרת אחרי סיום תואר פה בארץ, לצערי האופציה הזו לא הייתה רלוונטית לפני הגיוס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות, מי שאומר שלהיות ג'ובניק זה בזבוז זמן לא יודע על מה הוא מדבר. אם כבר להיות קרבי זה בזבוז זמן, אתה לא יוצא מהצבא עם שום נסיון רלוונטי, אלא אם אתה מתכנן ללכת להיות חייל של משפחת פשע, או לחלופין לעבור לארצות הברית ולהתגייס לבלאקואטר וכדומה, שתכלס זה אותו הדבר, רק שזה "חוקי". את הרוב המכריע שלא לומר כולו של הידע שלי ברשתות למדתי בצבא. לפני הצבא במקסימום הייתי יודע להגדיר ביתית.

אז נכון, הסיכוי שלך ללמוד משהו רלוונטי לעתיד שלך בצבא הוא די נמוך, אלא אם תתעקש על לא ללכת לתפקיד 8-5-ראש-קטן. למרות שגם אז הוא לא מזהיר, אבל אם תלך לקרבי אתה בטוח יוצא בלי שום דבר ביד, חוץ מהבטחה שיקרוא לך למילואים לקרוע את התחת כל שנה כמו שעון, וגם במלחמות כמובן, שבארץ שלנו זה גם כמו שעון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה לכם, לכל מי שתקף אותי על ההודעה בעמוד הראשון בטענות של "ומה אם הוא באמת 21 נפשי"... מי שבאמת 21 נפשי לא צריך עצות של איך יוצאים על 21 נפשי.

בשורה התחתונה, מדובר על בחור בריא לחלוטין, שסתם מחפש לדפוק את המערכת כי הוא לא מרגיש שהמסגרת מתאימה לו. מבחינתי, אגב, זו זכותו המלאה - להיפך, אני אהיה מאוד שמח אם תוכניותיו בנוגע למעבר לארה"ב יתממשו, אני רק רוצה שזה יקרה לפני התואר, שתשלם שם מחיר מלא על השכלה ולא את המחיר המסובסד שתשלם פה למרות שאין בכוונתך לתרום כלום למדינה - רק לקחת.

בן ז*#@ כבר אמרנו?

ואגב, לפי כתבה מעניינת הנוגעת לעניין שפורסמה השבוע בידיעות: אין הרבה מדינות (שאינן טוטאליטריות) שיש בהן גיוס חובה. אחת מהן היא דרום קוראה, עקב המתיחות התמידית עם השכנה מצפון, שם קיים שירות חובה של כשנתיים (לבנים בלבד). לפי חוקי המדינה, כל מי שמשתמט משירות צבאי, בין אם ע"י סירוב גלוי ובין אם ע"י ממצאים רפוים מזוייפים, נשלח למאסר של 18 חודש מלווה בעבודה קשה ללא שום שיקול דעת של השופט, ואחר שחרורו סובל ממגבלות רבות. מבחינתי זה המצב שצריך להיות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ השיפוט שאתה מדבר עליו מתאים למדינות ולמשטרים אפלים, שבהן זכויות האדם והאזרח הן לא במעלה הראשונה. בטח שלא לכאן.

לפני שהתגייסתי, הייתי סוג של מורעל. אני לא קבלתי את הדרך של "המשתמטים". באותה תקופה הייתי ממש ילדון, וש דברים שאי אפשר להבין עד שאתה לא חווה אותם בעצמך.

ברצינות, אני כבר לא שופט אף אחד שלא התגייס או השתחרר מהצבא מסיבותיו הוא. על אחת כמה וכמה אם הוא ילך להתנדב בשירות לאומי.

אני פחות או יותר בדיעה של: 11010010110

יש כ"כ הרבה סיבות למה בן אדם לא יכול להסתדר עם המערכת הצבאית. כנראה שרק בן אדם שחווה טראומה כלשהי במהלך התקופה הצבאית ואח"כ קיבל טיפול כושל יוכל להבין. לא חסרות בעיות שיכולות למנוע מאנשים לשרת: בעיה פיזית קשה, בעיה נפשית/דכאון, בעיות ת"ש שונות ועוד..

עכשיו אחרי שאני ראיתי איך עובדת ההתנהלות של הצבא. אני בחיים לא הייתי מתגייס ליחידה קרבית. ולא הייתי ממליץ לאף אחד לעשות כן.

חוץ מזה, אופי של בן אדם יכול להשתנות במהלך שנות חייו. בגלל שבגיל 18 - 22 הוא חשב ופעל בצורה מסויימת. צריך ל"שרוף" את הבן אדם הזה במשך כל חייו?

זה לא צריך להגיע למצב שאדם בעל בעיה בריאותית לגיטמית שהתהוותה במהלך השירות. חושש לצאת מהצבא, בגלל התגובות של הסביבה ובעיקר בגלל תגובות המעסיקים.

יש לא מעט חיילים, שחורקים שיניים בשביל לסיים את השירות. אפילו שרע להם וקשה להם. רק בכדי לא להצטייר כמשתמטים בעלי "פרופיל 21".

לדעתי, הצבא הזה מקבל יותר מדי כובד ראש ע"י כל מיני אנשים מסויימים. זה לא הדיון לכך, אבל אני מקווה שיום יבוא ויהיה לנו שכיר ואיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לא מעט חיילים, שחורקים שיניים בשביל לסיים את השירות. אפילו שרע להם וקשה להם. רק בכדי לא להצטייר כמשתמטים בעלי "פרופיל 21".

מצוין. אף אחד לא אמר שצבא צריך להיות כיף.

והנה ספוילר בשבילך: החיים "האמיתיים" קשים הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Benor, בשום שלב לא דיברתי על בעיות אמיתיות. אם מישהו אינו כשיר פיזית לשירות צבאי, לא צריך בכוח ולא צריך להטיל עליו שום סנקציות. כל הסנקציות שדיברתי עליהן נוגעות לאנשים בריאים בגופם ובנפשם, שסתם החליטו שהצבא זו לא מסגרת המתאימה להם או שיש להם דברים טובים יותר לעשות עם זמנם.

לעניין השני שהעלת, "בגלל שבגיל 18 - 22 הוא חשב ופעל בצורה מסויימת. צריך ל"שרוף" את הבן אדם הזה במשך כל חייו?", היה ופלוני ביצע במהלך השנים הללו כל עבירה אחרת - רצח, שוד, אונס, אלימות, גניבה - התרוץ הזה יעמוד לו? אולי יש מקום לדבר על "התיישנות" גם בהקשר של השתמטות, אבל בגדול זה לא אמור לעניין אף אחד שהוא צעיר וטיפש. בגיל 18 אדם נחשב מבוגר מספיק לקבל החלטות בשביל עצמו, ולכן גם מבוגר מספיק כדי לשאת בתוצאות החלטות אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...