מפרט בינוני למשחקים ושימוש ביתי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט בינוני למשחקים ושימוש ביתי

SyRenity

Recommended Posts

הסיבה שאני שואל, היא ש GA-MA78LMT גם יותר זול מ- MA-770T-UD3 שחשבתי לקנות במקור, וגם בעל צ'פסט ישן יותר.

ההבדל בין 770 ו- 880 הוא כמה עשרות שקלים, אז קצת מוזר לי שההמלצה היא דווקא לקחת את GA-MA78LMT שישן יותר משניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי הבדלים בביצועים לא תרגיש.

ומי אמר לך ש 760 ישן יותר? ההפף הוא נכון. 770 ישן יותר :D.

760G יצא ב2009 הטכנולוגיה יצור שלו היא 55 נ"מ

770 יצא ב2008 הטכנוליה יצור שלו היא 65 נ"מ .

בקיצור לא נכנס לכל הפרטים הקטנים, אין טעם ללכת יותר יקר אם אין דרישות מיוחדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי אמר לך ש 760 ישן יותר? ההפף הוא נכון. 770 ישן יותר :D.

760G יצא ב2009 הטכנולוגיה יצור שלו היא 55 נ"מ

770 יצא ב2008 הטכנוליה יצור שלו היא 65 נ"מ .

צודק, שמות הדגמים בלבלו אותי :).

בכל מקרה, חפרתי עוד קצת, ומצאתי את הטבלה הבאה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_AMD_graphics_processing_units#IGP_.28HD_3xxx.2C_HD_4xxx.29

לפיה היתרון המובהק של 880 הוא UVD 2, דגינו היכולת לנגן דרך כרטיס מסך מובנה המקודדים ב-H.264.

למרות שנראה לי כי מעבד 955 יסתדר עם זה מצויין, אבל בגלל שההבדל הוא רק ~100 ש"ח, ומקבלים בתמורה לוח עם צ'פסט מעודכן משנת 2010 (לעומת 2009 ב-760), החלטתי בכל זאת ללכת עליו.

שוב, תודה על ההמלצות, ומקווה שה"מחקר" הזה יהיה שימושי למישהו גם כן בעתיד :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט שולי, אתה מתכוון לעבוד עם כ.מסך 460\560 אז מה העניין של כ.מסך מובנה והפיצרים שלו?

ועל הדרך את פורמט הדחיסה הזה אפשר לראות ולקודד ולערוך גם על מחשבים ישנים יותר.

אגב

המובנה של סדרה (Radeon 3000 Graphics (760G Chipset

ATI Avivo

During capturing, ATI Avivo amplifies the source, automatically adjust its brightness and contrast. ATI Avivo implements 12-bit transform to reduce data loss during conversion; it also utilizes motion adaptive 3D comb filter, automatic color control, automatic gain control, hardware noise reduction and edge enhancement technologies for better video playback quality.

[glow=yellow,2,300]In decoding, the GPU core supports hardware decoding of H.264, VC-1, WMV9, and MPEG-2[/glow] videos to lower CPU utilization (the bitstream processing/entropy decoding still requires CPU processing).

http://en.wikipedia.org/wiki/AVIVO

אין לי ממש ידע בזה גם, סתם קריאה של הלינק שנתת לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט שולי, אתה מתכוון לעבוד עם כ.מסך 460\560 אז מה העניין של כ.מסך מובנה והפיצרים שלו?

ועל הדרך את פורמט הדחיסה הזה אפשר לראות ולקודד ולערוך גם על מחשבים ישנים יותר.

השיקולים שלי:

1) ה-560 עוד לא יצא, ולך תדע מתי יהיה, אז יש זמן להמתין לו.

2) המזל שלי עם כרטיס מסך - השנה החלפתי פעמיים, וישבתי 4 חודש מתוך 12 על מובנה.

3) קונה את זה ל-3 שנים, אז כבר אפשר להשקיע קצת יותר בגרסה יותר חדשה.

אין לי ממש ידע בזה גם, סתם קריאה של הלינק שנתת לי.

פשוט שמתי לב כי:

Avivo - the bitstream processing/entropy decoding still requires CPU processing

UVD 2 - The UVD 2 features full bitstream decoding of H.264/MPEG-4 AVC, VC-1, as well as MPEG2 video streams

בשפה הפשוטה, Avivo רק עושה חצי עבודה, כאשר החלקים הכבדים עדיין מבוצעים על ידי המעבד, UVD 2 עושה את הכל בעצמו (לי יש קצת הבנה בנושא כתוצאה מהתעסקות עם כלי קידוד).

שוב זה הכל קטנות (כמו גם לדוגמה מהירות המובנה ותמיכה ב-dx 10.1), הסיבה העיקרית (טפשית ככל שתשמע) היא שהצ'פסט ככלל חדש יותר מ-760G וההבדל במחיר הוא לא גדול.

אפשר לקרוא לזה השקעה בשביל ההרגשה הטובה :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...