רשת ביתית קווית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת ביתית קווית

רע

Recommended Posts

שלום!

אני ואשתי משפצים עכשיו דירה שקנינו. השיפוץ כולל שבירת קירות, החלפת חשמל ותשתיות - בקיצור, הכל...

חשבנו שיהיה טוב - אם כבר עושים את זה - להכין בבית רשת שתכלול 4 נקודות לחיבור קווי ועוד רשת אלחוטית.

יש לי כמה שאלות שאני ממש ממש מקווה שתוכלו לעזור לי איתן:

א. איך אני מחבר את כל הבית בכבלים? צריך שכולם יגיעו מנקודות הקצה שלהם לאותה נקודה ויתחברו שם למודם/ראוטר? כלומר - זה כאילו שמתי 4 מחשבים ליד המודם/ראוטר וחיברתי אותם עם כבלים ישירות? או שצריך לחבר את הנקודות ברשת ביניהן (כלומר במעגל)?

ב. איזה כבלים צריך?

ג. יש לי 2 קומות בבית: יש סיכוי שראוטר אחד יתפוס את שתיהן? ואם לא, עדיף עוד ראוטר אולי אולי רפיטר?

תודה רבה !

(אגב, המחשבים עם WIN7, אם זה משנה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת קווית, מחליטים היכן יושב מתג או אם בונים כמות רבה של נקודות אז כמה מתגים. כאשר המיקום של הנתב גם נחשב למתג בעניין הזה.

למרות זאת בדרך כלל שמים את המרכזת במקום נסתר שלא יציק יותר מידי על השולחן.

מעבירים כבל בין כל נקודת קצה למיקום של מתג.

אם יש יותר ממתג אחד, מעבירים כבל גם בין המתגים.

בדרך כלל מחברים את הכבלים האלה לשקעים קבועים ליד המתגים, ואת הקטע האחרון בין השקע למתג מעבירים עם כבל קצר.

עכשיו בקשר לרשת האלחוטית,

יש ממ"ד בבית?

מה גודל הבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!!!

השתמשתי בתשובה שלך כדי להנחות את החשמלאי איך להעביר את קווי הרשת.

אז עכשיו אני מתכנן את הרשת הביתית כך:

בחדר העבודה (שנמצא בקומה העליונה) יהיה המודם, והראוטר שאליו מחוברים כל הקווים שהגיעו מחדרי המגורים שנמצאים למטה (בסה"כ 3-4 כניסות, אולי יותר...).

בקומה התחתונה, איפה שהסלון וחדרי המגורים, רציתי לחבר (לאחת היציאות הקוויות) ראוטר . פשוט, עדיף לנו (אני חושב - תגידו מה דעתכם) שהראוטר האלחוטי יהיה ממוקם איפה שרוב השימוש בו יהיה (למטה). חוץ מזה, אין ממ"ד בבית, וכל הבית הוא 110 מ"ר (75 למטה והשאר למעלה).

השאלה היא - האם זה נראה תכנון נכון?

ועוד שאלה: איזה כבלים כדאי לי לקנות? אני רוצה כבר לתת לחשמלאי כבלים כדי שישחיל אותם, במקום לעשות את זה בעצמי אח"כ...

[glow=red,2,300]תודה!!![/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על התגובה המהירה...

1. כלומר - צריך לקנפג אותו כ-access point ולא כראוטר? זה בעיה?

2. איפה קונים כבלים כאלה? (סליחה על הבורות, זאת הפעם הראשונה שאני בונה דבר כזה, ולא סתם אלחוטית)

[shadow=red,left]שוב תודה![/shadow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לראוטר האלחוטי-

תמקם את הראוטר בקומה למטה בנקודה יחסים גבוהה, שיהיה קרוב\מכוון לאזור של המדרגות.

בגדול ראוטר בסיסי בתקן N יסתדר עם הדירה שלך ללא מאמץ איך שלא תשים אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...