לשכור דירה לבד או עם שותפים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לשכור דירה לבד או עם שותפים?

BedB0y

Recommended Posts

מה דעתכם?

התחלתי ללמוד השנה באקדמית ת"א יפו, מחפש דירה באזור.

מצאתי איזה דירת סטודיו של חדר, נחמדה, שופצה אוטוטו, הליכה של חצי דקה מהמכללה, קרוב טילים. אבל מה? היא קצת קטנה, ואני לוקח בחשבון את זה שאני ארצה לארח שם אנשים, ובכלל לבד זה משעמם.

מצד שני יש דירה שהיא 5 דקות נסיעה מהלימודים, לא קריטי יש כל שניה אוטובוסים, 3 חדרים גדולה עם שותף. יכול להיות כיף אם נופלים עם מישהו טוב, ויכול להיות סיוט. שתי השותפים כרגע מתפנים ככה שאני אצטרך למצוא מישהו חדש אם אני נכנס. אבל מה, בעלת הבית (שנשמעת סבבה לגמרי) אמרה לי שאני צריך למצוא מישהו תוך חודש (זה הזמן שיקח לשותף השני שמתפנה לעזוב), אחרת אני אצטרך לשלם את דמי השכירות המלאים (3000) עד שאני מוצא מישהו להתחלק איתו.

מה דעתכם על המקרה שלי? ובאופן כללי, עם שותפים או בלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילמה ידועה של סטודנטים

מצד אחד אתה מקבל דירה גדולה ומרווחת באותו מחיר שהיית משלם על דירה קטנה יותר, המחיר לזה אבל הוא הפרטיות שלך

שותף זה דבר מעולה כשאתה מוצא אחד טוב שמתאים לך (נישואים זה עניין יותר קל משותף לדירה) כי אחרת זה יעלה על שרטון ואז בניגוד לנישואים אתה זה שתאלץ לשלם את המחיר עד שתמצא שותף חדש

אישית? אני סטודנט ועדיין חי בבית בגלל שזה זול יותר (אני לא פרזיט, משלם את החלק שלי בהכל) וכי עם 4 ימי לימוד בשבוע עבודה זה בעיה

נשאיר את העצמאות שלי לשנה שלישית ורביעית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילמה ידועה של סטודנטים

מצד אחד אתה מקבל דירה גדולה ומרווחת באותו מחיר שהיית משלם על דירה קטנה יותר, המחיר לזה אבל הוא הפרטיות שלך

שותף זה דבר מעולה כשאתה מוצא אחד טוב שמתאים לך (נישואים זה עניין יותר קל משותף לדירה) כי אחרת זה יעלה על שרטון ואז בניגוד לנישואים אתה זה שתאלץ לשלם את המחיר עד שתמצא שותף חדש

אישית? אני סטודנט ועדיין חי בבית בגלל שזה זול יותר (אני לא פרזיט, משלם את החלק שלי בהכל) וכי עם 4 ימי לימוד בשבוע עבודה זה בעיה

תתפלא, הדירה הקטנה אפילו יקרה ב400 ::)

אבל כולל מים וארונה, אז זה יתקזז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזהר מבעלי דירות נוכלים שכאלה.

לאחר 4 שנים כסטודנט שבהן חייתי עם שותפים אני יכול לומר לך שכאשר דירה מוגדרת כדירה לשותפים, מקובל שכל אחד מהשותפים חותם בנפרד על חוזה עם בעל הדירה.

אצלי ואצל רוב האנשים שהכרתי זה עבד ככה שאתה אחראי על מציאת השותף, אבל הוא חותם על חוזה נפרד מול בעל הדירה.

זה בדיוק פותר לך את הבעיה של שותף שמחליט לעזוב. במקרה הזה השותף שעוזב אחראי למצוא מישהו שיחליף אותו ואם לא אז הוא משלם את שכר הדירה ולא אתה.

לגבי יתרונות וחסרונות זה די ברור. היתרון הכי גדול הוא חסכון כספי (גם שכ"ד וגם חשבונות). יתרון נוסף הוא לא להיות לבד שזה יכול להיות משעמם.

החסרונות הם ומריבות, למשל על נקיון, רעש, הבאת חברים לדירה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איך אתה מסתדר עם שותפים. שותף גרוע זה המכה ה-11. תסבול כל יום.

במיוחד שותפים שמחליטים להכניס את חברה שלהם אחרי כמה חודשים ועדיין חושבים שזה בסדר להתחלק חצי חצי על הדירה :pissed:

בכל מקרה אם אתה מוצא שותף שאתה מכיר תקח, שותפות תקח כאלה רק בלי חבר וכאלה שאתה לא תרצה לזיין אחרת גם זה הופך לסיפור.

אחר זה רולטה תל אביבית, במיוחד בדירות קטנות, 2 וחצי חדרים עם שותף זה ממש לא קל. עוד טיפ תמצא שותף שלא יהיה בסופש בדירה אם אתה הולך להיות בסופש יש הרבה כאלה וזה מקל על החיים בצורה דרסטית, באמצע השבוע במילא אתה לא נמצא בדירה יותר מידי, הבעיה מתחילה כאשר מגיע הסוף שבוע ואתה רוצה חופש לעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי על המקרה שלך שאתה לומד במכללה אז הנזק של מגורים לבד או עם שותף חרא גם ככה שולי

רוב המכללות בארץ כולל האקדמית זה שכר לימוד אונב', זה לא שהוא לומד בבין תחומי ומשלם 30 אלף לשנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מבמקרה שאתה באמת מסודר כלכלית קח דירה עם שותף אחד לפחות עם אתה סטודנט

גם ככה רוב הזמן לא תיהיה בדירה בגלל לימודים\עבודה

מה שכן תבדוק את הדירה והסכם השכירות מאוד טוב לפני החתימה

אחת יכולים לדפוק אותך בהסכם דרקוני שלא תדע איך לצאת מזה

חוץ מיזה ממליץ לך לצפות בסדרה הזאת

רלוונטית גם להיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מבמקרה שאתה באמת מסודר כלכלית קח דירה עם שותף אחד לפחות עם אתה סטודנט

גם ככה רוב הזמן לא תיהיה בדירה בגלל לימודים\עבודה

מה שכן תבדוק את הדירה והסכם השכירות מאוד טוב לפני החתימה

אחת יכולים לדפוק אותך בהסכם דרקוני שלא תדע איך לצאת מזה

חוץ מיזה ממליץ לך לצפות בסדרה הזאת

רלוונטית גם להיום

זה לא מוזיל עד כדי כך, אם רוצים דירה נורמאלית עם שותף צריך 3-3.5 חדרים אלא אם רוצים להיות תקועים בתחת אחד של השני, במחיר שתשלם בד"כ אפשר למצוא דירות סטדיו סבירות(עם חלוקה טובה) או דירות חדר וחצי, ההבדל יהיה מקסימום 200 שקל לטובת הדירה המשותפת אלא אם מוצאים דיל ממש טוב.

המחירים של רוב דירות הסטודיו כוללים את רוב החשבונות, דירות 3 חדרים בד"כ זה לא כולל כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דילמה ידועה של סטודנטים

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי אבל הדירה עצמה זה רק חלק מהכסף שאתה מוציא

סתם דוגמה רוצה PS3 -עם שותף זה חצי כסף -סתם דוגמית

החיסכון בסוף יוצא משמעותי

והדירה עצמה יותר רחבה

זה לא עובד ככה, מה תעשה אחרי שמישהו עוזב? אתה משכיר דירה לשנה עם שותף, זה לא 4-5 חברים שמכשירים ווילה ביחד לכמה שנים וקונים שולחן סנוקר, זה משתנה, מחליפים שותפים הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה סטודנטים מבלים את זמנם הפנוי במשחק ב-PS3 קרירין?

וחוץ מזה, אלא אם כן אתה מתכוון להתחתן עם השותף שלך,

כשתעברו לדירה אחרת, מה תעשו? תחצו את ה-PS3 לשתיים במיטב מסורת שלמה המלך?

אם כבר הוצאות שמתחלקות בין שניים, הייתי מזכיר דברים שיותר סביר

שיהיה לסטודנט, כמו חיבור לאינטרנט בדירה או טלוויזיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...