DOK 16GB ככונן SSD? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DOK 16GB ככונן SSD?

Mandheling

Recommended Posts

כתבתי ש"יש סיכוי" שה-DOK עם החיבור eSATA יהיה יותר מהיר מה-DOK שלך, ואם מסתמכים על נתוני היצרנים אז לא רק שיש סיכוי, אלא שההפרש גם אמור להיות גדול:

http://www.adata.com.tw/?action=product_feature&piid=4

Read: 90 MB/s

Write: 25 MB/s

http://www.patriotmem.com/products/detailp.jsp?prodline=7&catid=77&prodgroupid=181&id=981&type=11

Read: 27 MB/s

Write: 25 MB/s

בקיצור, הצעקות מיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פעם אחרונה לפני שאני עובר מהצעקות לדמעות יאוש:

באחסון מבוסס FLASH שם המשחק הוא הבקר. הבקריםבDOKים הם מינימליים (שלא לדבר על רוחב הפס הפחות בהרבה שלהם לעומת SSD)

ומרגישים את זה טוב טוב בעבודה שוטפת.

מהירות העתקת קבצים גדולים היא לא הפקטור הרלוונטי בכונן של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, יכול להיות שהמצאת את הגלגל. מבין מיליוני גיקים מסביב לעולם אין שום סיבה שאתה לא תהיה הראשון שחשב על פיתרון זול "SSD לעניים" שאף אחד לא חשב עליו, אלא אם כן אתה טועה.

אני חושב שאת התשובה תגלה בבנצ'מרקים יעודיים לSSD. תנסה לחפש אחד עם תוצאות לDOK שחשבת עליו ביחד עם תוצאות של זול כמו האינטל 40 ג'יגה שעולה עוד 190 שקל. בדרך תכניס תוצאות של הארדיסק מודרני ותגלה עד כמה העסק שווה והאם הוא כדאי. תנסה לחשוב גם על העניין הכלכלי, לא בטוח שהחיסכון של העוד 190 שקל שווה את הירידה העצומה בביצועים וכנראה תגלה גם שהפיתרון הזה לא הולך להיות כלכך מורגש לעומת HD רגיל במקרה הטוב ובמקרה הרע הדיסק המכני יהיה עדיף.

בהצלחה בנושא זה.

(ד"א - 32 ג'יגה עולה בארה"ב פחות מ 200 ש"ח בסיילים, אולי זו גם אופצייה בשבילך).

מה שכן מעניין, בהתחשב בעובדה שיש כבר הארדיסק מכני שפועל אצלך, אתה בטוח שהמטרה של קניית דוק היא שקט מוחלט? המחשב שלך הוא כל כולו פאסיבי? (אני יודע שלא עקב הדיסק החיצוני שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, יכול להיות שהמצאת את הגלגל. מבין מיליוני גיקים מסביב לעולם אין שום סיבה שאתה לא תהיה הראשון שחשב על פיתרון זול "SSD לעניים" שאף אחד לא חשב עליו, אלא אם כן אתה טועה.

אין כאן טועה או צודק. אני באתי לשאול שאלה, לא לקבוע דיעה. הבעיה היא שהמידע שקיבלתי כאן מבוסס על ניסיון עם DOK‏ USB ולא ברור כמה הוא רלוונטי ל-DOK שעליו שאלתי (שתומך גם ב-eSATA ומתיימר להיות מהיר פי שלושה).

אני חושב שאת התשובה תגלה בבנצ'מרקים יעודיים לSSD. תנסה לחפש אחד עם תוצאות לDOK שחשבת עליו ביחד עם תוצאות של זול כמו האינטל 40 ג'יגה שעולה עוד 190 שקל. בדרך תכניס תוצאות של הארדיסק מודרני ותגלה עד כמה העסק שווה והאם הוא כדאי.

הבעיה היא שאין עדיין בנצ'מרקים ל-eSATA DOK הזה.

תנסה לחשוב גם על העניין הכלכלי, לא בטוח שהחיסכון של העוד 190 שקל שווה את הירידה העצומה בביצועים וכנראה תגלה גם שהפיתרון הזה לא הולך להיות כלכך מורגש לעומת HD רגיל במקרה הטוב ובמקרה הרע הדיסק המכני יהיה עדיף.

אם הביצועים ישתוו לדיסק מכאני אז זה מספיק לי לגמרי. המחשב הזה ממילא לא מיועד להיות חיית ביצועים, אלא לנגן סרטים ומוזיקה, ולאפשר גלישה באינטרנט. בשביל זה אני לא רואה הצדקה לשלם כמעט כפול עבור כונן "אמיתי".

מה שכן מעניין, בהתחשב בעובדה שיש כבר הארדיסק מכני שפועל אצלך, אתה בטוח שהמטרה של קניית דוק היא שקט מוחלט? המחשב שלך הוא כל כולו פאסיבי? (אני יודע שלא עקב הדיסק החיצוני שלך).

הדיסק המכאני החיצוני הוא סמסונג 1.5TB עם ממשק . הוא דיסק שקט למדי ואני ממילא משתמש בו רק כשאני מנגן סרטים או ואז בכלל אי אפשר לשמוע אותו. הבעיה היא עם הסיגייט 500MB שעליו יושבות מערכות ההפעלה. הוא רועש מאוד, וכשאני משתמש במחשב לגלישה הרעש שלו מעיק. אתה חושב שחלוקה מחדש של המחיצות של הסמסונג והתקנה של מערכות ההפעלה עליו תספק פתרון טוב יותר מאשר eSATA DOK?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עוד אין בנצ'ים אז זה הולך להיות "על עיוור" , אתה תהיה שפן נסיונות. מהירות העברת נתונים זה אחד הנתונים הכי פחות משפיעים על עבודה של מערכת הפעלה וכל השאר מאוד שונה מכונן לכונן. ביצועים כאלה בעיקר תלויים בבקר איכותי ומה שיש בכונני DOK שנועדו לגיבוי זה משהו ממש בסיסי שבכלל מכוייל לעבודה מסוג אחר. אין מה להשוות בין בקר כזה לבקר של . מהירות העברת וכתיבת נתונים גדולים לא אומרת יותר מדי כשהיישום הוא מערכת הפעלה.

זה שההארדיסק שלך רועש זו כבר בעיה אחרת, אולי כדאי לך פשוט לחפש הארדיסק שהוא מאוד שקט - גם מבחינת תנועות הראש - SEEK (שזה אני מניח מה שמציק לך ולא הסיבוב עצמו של הפלטות). אני לא זוכר איזו מערכת הפעלה אתה מתכוון להתקין אבל אני בספק שהDOK של 16 ג'יגה יהיה רעיון טוב בשבילה, כזה שעדיף עד HD מודרני ושקט (פלטה אחת וביצועי שקט עדיפים). כך גם תוכל להיפטר מהדיסק החיצוני בשימוש יומיומי.

מה שכן, אם כסף הוא לא הבעייה שלך והסקרנות הטכנולוגית בוערת בך (ז"א לא רק הפרקטיקה שבקנייה זו) - קנייה של הDOK הזה ב260 ובדיקה בעצמך היא לא תמיד תהיה דבר רע. רק מראש כדאי לקחת בחשבון שלדעת רבים זה לא הולך להיות משהו ממש מתאים).

אם יש לך חבר שחוזר מאררה"ב באמת תשקול לקנות שם של 32 ב50-60 דולר, יש מלא מבצעים וזה תואם לך לחלוטין לשימוש ולתקציב.

ועוד עיצה אחרונה, יש לי חוש שאם תעבוד ממש חזק על , תמצא מידע כלשהו לגבי הקונספט הרעיוני שלך (ולחפש משהו במשך 15 דקות בגוגל ואז לוותר זה לא לעבוד חזק, צריך שעה שעתיים לפחות).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הזמן שלך. הסברתי לו כבר בשלל גוונים וצורות שמהירות העברה היא אחד מהפקטורים הפחות קריטיים בכונן . הוא רוצה

לבזבז כסף וזמן? שיבושם לו.

איזה פקטורים אחרים הם קריטיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עוד אין בנצ'ים אז זה הולך להיות "על עיוור" , אתה תהיה שפן נסיונות. מהירות העברת נתונים זה אחד הנתונים הכי פחות משפיעים על עבודה של מערכת הפעלה וכל השאר מאוד שונה מכונן לכונן. ביצועים כאלה בעיקר תלויים בבקר איכותי ומה שיש בכונני DOK שנועדו לגיבוי זה משהו ממש בסיסי שבכלל מכוייל לעבודה מסוג אחר. אין מה להשוות בין בקר כזה לבקר של . מהירות העברת וכתיבת נתונים גדולים לא אומרת יותר מדי כשהיישום הוא .

ברור שמהירות ההעברה היא לא כל הסיפור, אבל אם גם מהירות הגישה גבוהה (כצפוי מדיסק שבו אין חלקים מכאניים) אז לא ברור לי איזה פרמטר בדיוק נשאר שבו הדיסק אמור להיות איטי. "בקר" זה לא פרמטר של מהירות, אלא מרכיב במערכת. אם הבקר כל כך משמעותי לביצועים (ואני לא אומר שלא) אז הוא אמור להתבטא בהבדל במהירות ההעברה ו/או במהירות הגישה. ואם הוא כן מתבטא בהם, אז אפשר פשוט להשוות את הפרמטרים המדידים האלה לדיסק מכאני כדי להחליט מי יותר מהיר (אלא אם יש פרמטר מהירות נוסף שלא עלה בדיון עד כה).

זה שההארדיסק שלך רועש זו כבר בעיה אחרת, אולי כדאי לך פשוט לחפש הארדיסק שהוא מאוד שקט - גם מבחינת תנועות הראש - SEEK (שזה אני מניח מה שמציק לך ולא הסיבוב עצמו של הפלטות). אני לא זוכר איזו אתה מתכוון להתקין אבל אני בספק שהDOK של 16 ג'יגה יהיה רעיון טוב בשבילה, כזה שעדיף עד HD מודרני ושקט (פלטה אחת וביצועי שקט עדיפים). כך גם תוכל להיפטר מהדיסק החיצוני בשימוש יומיומי.

יכול להיות שאתה צודק. יש לך המלצה לדיסק 2TB (אם כבר אז כבר) שיהיה שקט ממרחק של 2.5 מטר? אם יש כזה דיסק אז אני ארד מכל הרעיון של SSD/DOK, לפחות עד שהמחירים יהיו הגיוניים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הDOK אני חושב שנאמר מספיק, לא לכולם קל לשחק פינגפונג מעל דפי פורום. אתה מנסה לפשט דברים יותר מדי וזה קצת מקשה על אנשים פה :) 3-4 קורסים של האוניברסיטה במערכות הפעלה זה לא משהו שאף אחד כנראה יעשה פה אז כבר רשמתי לך מקודם מה אני ממליץ לעשות, לפחות תכבד ותנסה. המינימום הוא לנסות בעצמך על DOK רגיל ולהבין על מה מדובר, אני מניח שכבר הבנת שזה שהDOK יקרא ויכתוב קבצים גדולים מאוד ביותר מ 30 מגה לשנייה זה לא משהו שישפיע בצורה ניכרת על ביצועי מערכת ההפעלה שלך (הESATA משפר אך ורק מהירות העברה סופית ולא שום פרמטר אחר).

לגבי דיסק קשיח,

וואו... איך הגעת מ16 ג'יגה ל2000 ג'יגה ועוד בתקציב גבוה יותר? אתה חייב להיות ממוקד בדרישות שלך כשאתה פונה אלינו לעזרה :) "התפזרות" היא לא ממוקדת מטרה.

אתה רוצה כונן מערכת, אתה רוצה שקט, אתה לא רוצה ביצועים לא סבירים ויש לך כונן חיצוני של 500. מה פתאום הכנסת נפח גרנדיוזי למשוואה? אנחנו לא סטודנטים באוניברסיטה ואתה לא פרופסור שאמור להתקיל אותנו בבעיות עם סיבוכיות מתגברת :) . מה גם שאנחנו משקיעים זמן בעזרה כמו שרמזו לי פה.

לנושא - 2 טרה אלו דיסקים שמראש לא יהיו בצד השקט של הסקאלה כי יש להם הרבה פלטות. ההצעה שלי הייתה לנפח הכי קרוב ל 16 גיגה כדי לענות על הצרכים שלך. מכיוון שמדובר בדיסקים קשיחים - הכי קרוב ל 16 ג'יגה שיהיה רלוונטי לך יהיה בעל 250 עד 500 ג'יגה. איזה דגם והאם הרעש שלו יהיה מקובל עלייך - את זה תצתרך אתה לבדוק, אנחנו לא יכולים לדעת מה היה הרעש שהציק לך עד עכשיו אם אנחנו עושים זאת דרך האינטרנט. מה שבטוח שזה יהיה דגם עם פלטה אחת. מה שכן, דיסקים מודרנים לא כלכך רועשים ולא כלכך מציקים (תלוי בדגם), אבל שוב - זה כבר סוביקטיבי ורק אתה תוכל לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה סדר: יש לי שני כוננים שמחוברים ל-HTPC ‏- סיגייט 500GB פנימי ומרעיש מאוד שעליו מותקנות מערכות ההפעלה, וסמסונג 1.5TB חיצוני שמחזיק בעיקר סרטים ומוזיקה, ושהמקום בו הולך ונגמר (80% מהכונן כבר תפוס). הבעיה שרציתי לפתור היא הרעש של הכונן הפנימי. בהתחלה חשבתי להשתמש ב-eSATA DOK בגלל המחיר הזול, אבל כולם כאן משוכנעים שהוא יהיה איטי להחריד, ולא מתחשק לי לסכן 260 ש"ח כדי לבדוק את זה. האופציה "הזולה" ביותר לכונן SSD אמיתי עולה 450 ש"ח, וזה יקר מדי לטעמי עבור דיסק בגודל 40GB. אז עם מה נשארנו? קנייה של דיסק מכאני שקט (יחסית). עכשיו, אם כבר קונה דיסק כזה, אז אין טעם ללכת על דיסק עם נפח קטן כשברור שהדיסק החיצוני שלי יתמלא בעתיד הלא מאוד רחוק. עדיף לי ללכת על דיסק שבו המחיר לכל ג'יגה הוא האופטימלי, וזה הופך את האופציה של דיסק 2TB לטובה ביותר. עושה הגיון?

לגבי הרעש, אני חושב שהסיגייט שלי הוא כנראה דיסק רועש במיוחד. בכל הדיסקים האחרים שיש לי המצב הרבה יותר טוב, והדיסקים של סמסונג (שניים של 1TB במחשב בחדר עבודה ועוד 1.5TB חיצוני) שקטים במיוחד. אני מאמין שה-HD402UI יהיה בסדר מהבחינה הזו. לפחות לפי הביקורת הזו הוא יותר שקט מרוב הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרישה לנפח זה כבר משהו אחר שיבוא על חשבון רעש, צריכת חשמל, חום ורעידות. אבל לא צריך להתרגש מזה כנראה היה לך הארדיסק רועש במיוחד. ההמלצה שלי התבססה על מה יוצר את הדיסק הכי שקט, ברגע שאתה כבר מעדיף נצל את הקנייה לנפח זה משהו אחר (ולדעתי זה צעד חכם אלא אם כן יש לך רגישות קריטית לרעש).

מה שכן תבדוק טוב טוב שהביצועים מתאימים לך (אני מאמין שכן), סה"כ זה עדיין מינט, וזה עדיין מחשב לצפייה בסרטים אבל זה גם עדיין דיסק 5400 שידידותי פחות למערכת הפעלה מבחינת ביצועים.

הארדיסק של 3 פלטות זה לא נורא, ופלטות כמו שלו גם ישפרו ביצועים בהעתקות והעברות של גדולים.

מה שכן, המלצה לדיסק רגיל גדול ומומלץ מבחינת רעש זו כנראה שאלה לתרד חדש. שווה לבדוק את הדיסקים המקבילים של WD (במהירות 5400).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...