סוף סוף מסך עם פאנל IPS ותאורת LED אחורית?! - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוף סוף מסך עם פאנל IPS ותאורת LED אחורית?!

amitbl

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא רק מסך אחד :xyxthumbs:

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1283940705

http://en.akihabaranews.com/68701/displays/lgs-new-ips-series-6-displays

אני משער שהם יכנסו לשוק לקראת החגים(לא שלנו), בסוף דצמבר.

לא צויינו מחירים, אבל נראה לי שלא פחות מ 400$ ל- 21.5''.

סוף סוף משהו שיכול להתמודד עם CRT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין תאורת LED לבין התמודדות עם CRT?

איך בדיוק תאורת LED משנה את המצב בכל מה שקשור ליתרונות המסורתיים שעוד נותרו לCRT לעומת LCD, שהם גמישות ברזולוציה, זוויות צפייה מושלמות, ניגודית גבוהה (אמיתית, לא דינמית) וזמן תגובה אפסי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק תאורת LED משנה את המצב בכל מה שקשור ליתרונות המסורתיים שעוד נותרו לCRT לעומת LCD, שהם גמישות ברזולוציה, זוויות צפייה מושלמות, ניגודית גבוהה (אמיתית, לא דינמית) וזמן תגובה אפסי?

ושכחת את העיקר:וידאו.מסכי LCD מדגישים את כל החסרונות של דחיסת לעומת מסכי CRT ש"מחליקים אותם".טרם יצא

לי לראות מסך LCD שרואים בו תכני SD באיכות שמתקרבת למסכי CRT.אפשר לשפר את האיכות ע"י שלל פיצ'רים מוזרים

כמו מעבד איכותי (שנקנה לעיתים בנפרד מהטלויזיה עצמה) או הכפלה מלאכותית של תדר התצוגה,אבל כל פיצ'ר כזה מייקר

את המסכים עוד יותר.מי שרוצה לראות תכני SD באיכות קרובה למסכי CRT יצטרך להשקיע לפחות 20K ,לפי מה ששמעתי.

קצת מזכיר את האישה שמתאפרת שלוש שעות כדי שתיראה כאילו אין לה איפור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת משום שמראש הפיקסלים בCRT פחות ברורים, כאילו המסך מפעיל החלקה טבעית. (באיזשהו מובן זה שקול לעניין הגמישות ברזולוציה, כך שכן התייחסתי לזה כך או אחרת ;D)

הפעלת פילטר מתאים להחלקת תמונה תוכל לשפר את האיכות הסובייקטיבית במסך LCD, אם כי כמובן לא תפצה על כל מגרעות הדחיסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שמסכי LED הניגודיות והצבעים קצת יותר טובים זה יכול לעזור.

אחרי שראיתי מסך IPS בפעולה כמו ה- U2311H אני מבין שעדיין יש ל-CRT היתרון שקשה להתעלם ממנו.

איכות הצבעים והניגודיות זה הדבר שהכי מפריע לי שאין ב-LCD.

הצבעים ב-CRT עדיין נראים יותר איכותים ויותר אמיתים בזמן ש-LCD מזייף לו בצבעים החשובים כמו ירוק וחום.

בקשר לזוויות הצפיה וזמן תגובה זה משהו שלא חשוב לי בכלל ולא נראה לי שזה יפריע אפילו לגיימרים שמשחקים כל היום UNREAL,אני לא מצליח לראות שום בעיה בתנועה במשחקים ומי בכלל צריך לראות את המסך מזווית של 180 מעלות או להתסכל עליו מגובה של 3 מטר?

האפשרות להשתמש בכל רזולוציה הייתה יכול לעזור בעיקר בסרטים (קשה למצוא באיכות HD)

אבל גם זה לא דבר שהם חייבים לטפל בו.

שישפרו את הצבעים וניגודיות במסכי -LCD ואז יהיה באמת קרב :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור, אין משמעות להשוואה בין ניגודיות אמיתית לדינמית, כך שכל עוד אין שיפור בניגודיות סטטית, זה לא באמת שיפור.

נראה לי שאתה מגזים קצת.

טכנולוגיית תאורת LED אחורית הביאה את מסכי הTN לאיכויות צפייה שאף אחד מאיתנו לא חשב שמסכי TN יכולים להגיע אליהן.

למסך גם ככה יש שחור הרבה יותר "אמיתי" מבמסך TN, אז להוסיף לזה גם תאורת LED שתשפר ניגודיות דינאמית?!

עם כל הכבוד, מעבר לשיפור מבורך והורדת מחירי השוק, מדובר כאן על התקדמות גדולה. גם אם לא מדובר על זמני תגובה וניגודיות של CRT, שכידוע אנחנו לא קרובים אפילו לרמה הזו.

אבל היי, אם אתה מעדיף קובייה ענקית על שולחן העבודה שלך במקום מסך LED backlit panel - שיבושם לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנולוגיית תאורת LED אחורית הביאה את מסכי הTN לאיכויות צפייה שאף אחד מאיתנו לא חשב שמסכי TN יכולים להגיע אליהן.

לא, היא לא - אין שום קשר. הבעיות המרכזיות (יחידות?) של טכנולוגיית הTN הן זוויות צפייה, ועומק צבעים (שונבע מהיותם באופן בסיסי מסכי 6ביט בלבד לכל ערוץ צבע). טכנולוגיית תאורה אחוריות לא יכולה להשפיע על הפרמטרים האלה בכלל. במסכי TN מודרניים, בלי קשר לLED, הייתה שורה של שיפורים בכל מה שקשור לזוויות צפייה, וכן באלגוריתמים המתמודדים על החוסרים בצבעים. המצב בהחלט הרבה הרבה יותר טוב מאשר קודם (מספיק להשוות מסך TN שולחני עם TN של מחשב נייד שבהם לא השקיעו בצורה זו בשנים האחרונות - הבדל של שמיים וארץ).

למסך גם ככה יש שחור הרבה יותר "אמיתי" מבמסך TN, אז להוסיף לזה גם תאורת LED שתשפר ניגודיות דינאמית?!

לא הייתי אומר שלIPS יש שחור הרבה יותר אמיתי. דווקא יחסית לPVA הם לא הצטיינו בניגודיות באופן מסורתי. ומאיפה המיתוס כאילו תאורת LED משפרת ניגודיות? אה, אתה מדבר על ניגודיות דינמית? נו, באמת. אני אכבה את המסך ואמדוד את רמת השחור במסך כבוי - אקבל ניגודיות דינמית אינסופית. אבל מה זה ייתן בפועל? אתה יודע איך מודדים ניגודיות דינמית? איך המנגנון עובד? אם כן, אשמח אם תסביר לי מה התועלת האמיתית של זה.

מדובר כאן על התקדמות גדולה. גם אם לא מדובר על זמני תגובה וניגודיות של CRT, שכידוע אנחנו לא קרובים אפילו לרמה הזו.
אז איפה ההתקדמות הגדולה?

אבל היי, אם אתה מעדיף קובייה ענקית על שולחן העבודה שלך במקום מסך LED backlit panel - שיבושם לך.

איפה אמרתי כזה דבר? תלמד: א) לכתוב דברים קשורים, ב) לקרוא מה אחרים כותבים לפני שאתה מגיב.

אתה אמרת "סוף סוף משהו ש*אמור* להתמודד עם CRT". אני סה"כ שאלתי - מה הקשר בין LED לבין התמודדות עם CRT? לא אמרתי שאין יתרונות למסכי LED על פני CCFL - וודאי שיש. אך לא באותן קטגוריות שבהן CRT עדיין נחשבים עדיפים על LCD. מבחינת "קוביה ענקית" - מסכי LCD גם בלי הדקות של מסכי הLED פותרים בעיה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למסכי led יש שתי יתרונות מובהקים

1. צריכה אנרגיה פחותה מאוד

2. יש השפעה על מרחב השחור

לגבי העובי זה נכון יש השפעה על העובי או המשקל אבל כשקונים מסך 24" או יותר אף אחד לא בא עם משקל וזה הפרמטר הראשון שלו במדידה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה יתרונות למסך LED בשוואה ל-LCD שזה נוגע לאיכות תמונה.

השינוי העיקרי במעבר למסך LED יעזור בצריכה אנרגיה יותר נמוכה,אורך חיים,המסך יתפוס פחות מקום. (וגם זה לא בהפרשים גדולים)

לדעתי ההיתרון הגדול של ה-LED זה הצריכה בחשמל זה יכול לחסוך הרבה כסף אם משאירים את המסך דולק הרבה זמן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... משהו מוזר קורה פה.

אתם מדברים על טכנולוגיית תאורת LED בכללי או על איזה יישום שלה במסך X או במסך Y ? כי יש הבדל עצום בין הדברים. אם אני לא הבנתי אולי גם אחרים אז אציין שבכללי טכנולוגיית תאורת הLED מאפשרת להקפיץ את טכנולוגיית הLCD לגבהים חדשים ולשפר בצורה רצינית את בעיית הניגודיות שלהם.

כמובן שיש שתי שיטות - אחת יקרה מאוד שנקראת LOCAL DIMMING ודי נדירה כרגע ומה שהיא עושה לניגודיות התמונה פשוט מדהים, עולם אחר לגמריי, במקרה שלה הניגודיות הטבעית הופכת למושג לא רלוונטי ומשני לחלוטין. השיטה השנייה היא תאורת מעטפת שהיא הרבה פחות טובה אבל עדיין מהווה שיפור משמעותי עקב יכולות הבהוב מהירות מאוד לעומת הCCFL האיטי מה שמאפשר ניגודיות דינמית הרבה יותר טובה, טבעית ונעימה לעין מאשר מה שקורה עם הCCFL. בכל מקרה שיפור כזה תלוי רק ביישום מוצלח והסיפור די דומה למנגנון האוברדרייב שלא תמיד הבטיח זמן תגובה טוב יותר ולפעמים אף פגע בתמונה. ככה שזה שיש למסך תאורת LED לא מבטיח איכות טובה יותר, הכל תלוי בעבודה שעשה הייצרן ובהשקעת המשאבים שלו, זה גם משהו שהם לומדים ומשפרים עם הזמן. כרגע בכל אופן העסק די התחלתי.

אז לא כדאי ליצור תדמית לא נכונה על טכנולוגייה שעוד לפני שאתם עושים אפצ'י היא כבר מגיעה לשיא שלה. כרגע מסכי LOCAL DIMMING איכותיים יקרים ונמצאים בטופ שבטופ (וזה אומר מסכי טלווזיה ענקיים בעיקר) אבל אני גם זוכר שפלזמה עלתה בארץ 100,000 ש"ח וכולם חשבו אם יצליחו בעתיד להוריד את המחיר שלה לפחות מ 20,000 ש"ח.אז כמו שאף אחד לא אמר שאין יתרונות לOVERDRIVE שבהתחלה עשה בעיקר צרות כך גם אין להגיד דברים זהים על תאורת LED שביישום נכון עושה פלאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך התעניינות - איך בדיוק מסך CRT גמיש ברזולוציה? היה לי אחד תקופה של 5 שנים, והרזולוציה היחידה שנראתה עליו טוב היא 1024X768. הוא היה מרובע, זאת אומרת 4:3, ושום רזולוציה גבוה לא עבדה עליו כמו שצריך ותמיד התמונה התעוותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...