רוצה ללמוד לבנות אתרים אבל כבר מבולבל... - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה ללמוד לבנות אתרים אבל כבר מבולבל...

almogas

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

JavaScript היא שפת צד לקוח ל-html, בעוד ש-jQuery היא חבילה שכתובה ב-JavaScript. אי אפשר להשתמש בה בלי לדעת JS.

אני נאלץ לא להסכים, ניתן להשתמש ב- JQUERY בלי לדעת JS. נכון שאם אתה יודע JS כנראה תשתמש בזה יותר נכון אבל זה לא תנאי הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על JQUERY בחום, מה שכן הייתי ממליץ לך ללמוד CSS SELECTORS קודם כי רוב העבודה עם JQUERY מתבססת על זה.

ממליץ לך להתחיל מ - net.tutsplus.com יש שם TUTRIALS נהדרים לכל מה שקשור לפיתוח ב- WEB.

לסיכום מה שאתה צריך ללמוד לפי הסדר:

1. HTML\CSS

2. JQUERY.

3. PHP

שלושת אלה יאפשרו לך להקים מה שאתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לעשות לך קצת סדר.

אתה צריך את כל השפות האלה כי אין אחת שעושה הכל.

כל אחת מטפלת בתחום אחר ולמעשה הן הרחבות אחת של השניה.

ב-HTML למדת עיצוב בסיסי מאוד לאתר. העיצוב הזה הוא משהו שתשתמש בו עם כל שפה אחת כמעט כי בסופו של דבר, הדפדפן קורא HTML ומציג אותו.

בשלב הבא למדת לעצב קצת יותר עם CSS שנכנס לעומק יותר.

JavaScript היא שפת תוספת שבעבר התחרת עם VBScript. כשאתה כותב בשפה זו, מה שאתה עושה זה לשים בדף אלמנטים יותר דינמיים שמושפעים ממה שהמשתמש עושה על המחשב שלו. הוא מוריד את הדף אליו ורק אז ה-Javascript מתחיל לעבוד. הוא לוחץ על כפתור ופתאום קופצת לו הודעה, הוא מעביר את העכבר על תמונה והרקע של הדף משתנה. כל מיני שטויות כאלה שהם חשובים כמובן אבל שוב, זה ברמה של מה קורה אחרי שהמשתמש הוריד את הדף אליו.

PHP שהמתחרה הישיר שלה הוא ASP היא שפת שרת. כלומר, שפה שדרכה אתה מתקשר עם השרת. לדוגמה, אתה יכול דרכה להציג את כל הקבצים שיש באחת הספריות שיש על השרת, אתה יכול לכתוב מה השעה שיש במחשב של השרת וכו'.

SQL היא שפת תקשורת למסדי נתונים. בעזרתה אתה יכול להתקשר למסד נתונים על השרת ואז לשאוב ממנו נתונים ולערוך אותם.

עכשיו, כל זה לא שווה אם אתה לא יודע HTML כי הרי איך תציג את אותם נתונים ללא HTML?

אתה מבין? זה הכל מעורב בהכל ואין שפה אחת שעושה הכל.

אתה צריך ללמוד את הכל כדי להגיע לרמה גבוהה של בניית אתר מהתחלה עד הסוף.

אבל אם אתה שואל אותי, אז סדר השפות שרשמתי לך פה, זה הסדר הרלוונטי ללמוד את השפות.

מקווה שעזרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה..

השאלה היא האם jquery יכולה להחליף לי את ה javascript לצורך בנית האתר שאני רוצה?הבנתי שהיא הרבה יותר פשוטה ממנו.

(אפשר לקחת את Igoogle כדוגמא כללית מאוד לרעיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוקי קראתי את הדברים הכל נכון.

אני ראש צוות פיתוח תוכנה בחברה גדולה כבר הרבה שנים , אני מתמחה בפיתוח WEB בסביבת מיקרוסופט.

בשביל להבין את עולם ה-WEB שזה עולם עמוס טכנולוגיות צריך קודם כל להכיר HTML ו-DHTML.

אח"כ הייתי הולך על CSS ו- Jquery. זה הבסיס של הכל.

השלב הבא הוא בחירת שפת שרת , לפי דעתי ASP.NET בשילוב #C היא הפתרון המנצח לבניית רציניות.

אבל אם אתה רוצה רק משהו פשוט ובייתי , סביר להניח ש- PHP היא הבחירה עבורך , כי היא יותר פשוטה ותוכל למצוא

הרבה ספריות קוד פתוח ברשת.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי כל מה ששמעתי זה ש net דווקא יותר פשוטה מ php

הבעיתיות של net כמו שאתה מכיר זה הענין של שרתי וינדוס שבדרך כלל יקרים יותר..

השאלה מבחינת תוצרת זאת אומרת מבחינת מורכבות אתרים מה עדיף ששוב הדגש פה הוא גם כמובן על אבטחת מידע.

לדוגמא תוכנת מבוססת php או net?

אתר קניות?

ושלל אתרים מתקדמים אחרים

קשה זה לא בהכרח עדיף.

ובנימה משמחת זו,

יש למישהו קישור למדריך לחיתוך אתר בצורה מקצועית עם div ,

כמובן שפוטושופ עושה את זה בתוך טבלא ומשום מה הרבה מאוד מדריכים מסתמכים על זה ורק מוסיפים שינויים קלים,

איך מעצבים מ 0 חתכתי את התמונות יש לי תיקיה מלאה בכל התמונות שאני צריך מה עכשיו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להוסיף לבילבול יש לציין שברמת תכנות שרת יש אופציות נוספות כגון:

DJango (מבוסס Python)

Perl

Ruby On Rails

ועוד ועוד.

ובכדי להבהיר קצת:

כל השפות הנ"ל וחברותיהן שצויינו כבר מצריכות ידע בתכנות צד לקוח שכולו מבוסס על HTML, JavaScript, CSS.

(ובכדי להבהיר JQuery הינה רק ספריית הרחבה של JavaScript - היא נוחה וקלה ובעלת ערך מוסף רב אך אינה תחליף לידיעת השפה עצמה אלא רק כתוספת בשלב מתקדם)

וכנראה לעולם לא באמת תבין ממש מה ההבדל בין צד שרת לצד לקוח עד שלא תכיר את השפות.

ולכן, ההמלצה שלי הינה - למד מהו HTML, שחק עם JavaScript לרמה שתוכל אפילו לבנות משחק בסיסי, כגון קלפים, מבוסס ושלב בו CSS מאוחר יותר כך שיראה טוב יותר.

רק אז, עבור לאחת משפות צד השרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון HTML CSS JS PHP

הם בהחלט חובה

אבל שווה ללמוד JOOMLA שזה דבר מעולה איתו אתה קונה עיצוב מאוד יפה ב60-180 דולר

לומד בקצרה ומאוד בקלות איך להזין תוכן, , מאמרים ועוד

ויהיה לך אתר מאוד יפה ודינמי תוך שבוע עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...