הרכבת מחשב/מארז בחנות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרכבת מחשב/מארז בחנות

hotshot

Recommended Posts

אני מקווה שזה המקום לשאול את השאלה (לא מצאתי פורום ספציפי מתאים).

נגיד שאני מתכננן לקנות מחשב חדש עם מארז מתקדם כגון:

Cooler Master 690 II advanced

או:

Cooler Master Storm Sniper Black Edition

או כל מארז טוב אחר.

אם אבקש שיתקינו לי את המחשב בחנות, האם הם בדר"כ מקפידים להשתמש ביתרונות המארזים האלה ומתקינים בהתאם או שעושים הכל בצורה "חאפרית" רק כדי שיעבוד? למשל במארזים שציינתי יש עזרים ספציפיים לסידור הכבלים בצורה אופטימלית וכו'.

או שפשוט כדאי לי להזמין את כל החלקים ולהרכיב בעצמי, מה שכמובן ידרוש יותר עבודה והבנה בחיבורים וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה סיבות:

* מצריך יותר זמן והשקעה (גם על ההתקנה וגם על בדיקת המערכת בסוף).

* מצריך יותר ידע, במיוחד בחיבורים ללוח של כל הרכיבים הפנימיים והספק (למרות שאני חושב/מאמין שאסתדר, כבר יצא לי להחליף בעצמי כבר כמעט כל רכיב פנימי).

* מאוד חשוב, אם משהו לא עובד מראש או מתקלקל לי, אז במקרה הטוב אני צריך לרוץ לחנות ובמקרה הרע הלך לי רכיב ודי אכלתי אותה.

* סתם יותר נוח.

היתרונות של להרכיב לבד:

* וידוא בצורה קלה שקיבלת מה ששילמת עליו.

* אני יכול לדאוג שהכל יהיה מסודר ומאורגן כמו שצריך.

* בהתקנה בחנות הם הרבה פעמים לוקחים לעצמם כל מיני מחברים, מתאמים וניירת (manuals למיניהם) לחלקי חילוף שלפעצים אתה מוצא את עצמך נזקק להם מאוחר יותר.

* החוויה והסיפוק של לפתוח את כל הקרטונים ולהתרגש כמו ילד קטן ;D.

פשוט עוד לא יצא לי להרכיב מחשב מאפס כך שאני מעט חושש, אני הולך להשקיע לא מעט כסף על מחשב חדש ואני לא רוצה הפתעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא להרכיב בעצמך? כי אחרי זה כל תקלה החנות תבקש דמי בדיקה. ואם אכן הרכבת לא טוב ונגיד החלטת לחבר את החיבורי 1394 הפנימיים ל-, זה מספיק עילה טובה (ונכונה) לנזק.

בכל מקרה, למה לא פשוט לשאול את החנות אם הם ישתמשו ביתרונות של ההרכבה הנוחה והמסודרת או לא?

מניסיון שלי, בחנויות מוסיימות משקיעים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט עוד לא יצא לי להרכיב מחשב מאפס כך שאני מעט חושש, אני הולך להשקיע לא מעט כסף על מחשב חדש ואני לא רוצה הפתעות.

למה שלא תיקח חבר שיודע להרכיב הכל, והוא יהיה ה"משגיח"? :]

כך גם תקבל את היתרונות של הרכבת מחשב בעצמך, בלי כל החששות שציינת.

עוד יתרון של הרכבת מחשב בעצמך, היא שאתה תדע בדיוק איך כל חלק צריך להיות מחובר, ותהיה לך שליטה מלאה על המחשב שלך.

תוכל בעתיד לעשות הכל בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני התלבטתי בעבר אם להרכיב לבד, ולפני כשנתיים אזרתי אומץ וקניתי מחשב בחלקים.

ההרכבה הראשונה ארכה מספר שעות היות ובדקתי כל דבר בשבע עיניים, ומה שלא ידעתי תמיד מצאתי מדריכים מצולמים.

בקיצור מאז כבר הרכבתי 3 מחשבים וזה כיף כי רמת ההבנה והשליטה עלו פלאים.

ד"א ב- zigzag אם אתה קונה מחשב בחלקים הם מוכנים להרכיב לך רק את המעבד + הקרור שלו תמורת כמה שקלים,

למי שמפחד לעקם פינים או בעניין מריחת משחה טרמית. וכן עונים ברצון בטלפון לכל שאלה בעת ההרכבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את הלוח-אם, המעבד, וההברגה של הלוח-אם למארז, הוא יכול לעשות.

שיעשה הכל בעצמו..

ויקח חבר שישגיח ויתן טיפים שימושיים, זה הכל..

כולה הרכבה של .. לא של מטוס קרב חמקן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם נמצא עכשיו באותה דילמה.... אין לי ספק שאני אסתדר לגבי ההרכבה הפיזית... אבל מה עם דרייברים? ביוס וכאלה? אין לי שמץ של מושג בדברים האלה, עדיין כדאי לבד? ואיך אני אדע בכלל מה צריך להתקין, לעדכן לשנות מלכתחילה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרייברים מורידים מהאתר של היצרן..

(עדיף להוריד מהאתר של היצרן, מאשר להשתמש בדיסק המסופק, כי האתר יותר מעודכן מהדיסק.. את הדיסק צרבו לפני כמה חודשים או יותר)

כשאתה נמצא באתר ובוחר את הדגם של הלוח שלך, אז מופיעה לך רשימה של כל הדרייברים שאתה צריך(Chipset, Audio, Video, LAN, etc).

אתה פשוט מוריד אותם ומתקין.

אם יש לך חומרה נוספת, כגון כרטיס מסך(בניגוד לכרטיס מסך onboard), אז אתה הולך ליצרן שלו, ומוריד גם את הדרייבר שם.

BIOS:

בגדול, גם אם לא תשנה כלום ב-, המחשב יעבוד.

ברוב המקרים שינויים ב- זה רק לשיפורים קטנים שאתה מעדיף, או לקונפיגורציות מיוחדות.

אם שיחקת עם ה- של המחשב הישן שלך, אז אתה מכיר את העקרון, ואולי יש כמה דברים קטנים חדשים.

את מה שאתה לא מכיר, תמצא בקלות ב-Manual.. עבור כל אפשרות כתובות 2-3 שורות שמסבירות מה זה, ולמה זה טוב.

ושוב..

אם מביאים הבייתה חבר שמבין.. אז אתה מגובה מכל הכיוונים.

זו האופציה הכי טובה.

לקנות את החלקים,

להרכיב בעצמך בבית עם חבר שהבאת..

אחרי שתעשו את זה, תבינו שזה ממש לא סיפור..

ושהדאגה שלכם לפני זה, הייתה יותר מאשר העבודה עצמה של הרכבת המחשב כולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר, זה לא מדע חלל ואני די בטוח שאסתדר, מה גם שזה יהיה מגניב לעשות את זה פעם לבד (בין עם השגחה של חבר או לא), למרות שלא הבנתי איך להוריד למחשב אם עוד לא התקנתי אותו, אלא אם הכוונה הייתה עליה עם המחשב כמו שהוא ועדכון מאוחר יותר (אם ידני או דרך התכנה האוטומטית שבדר"כ באה עם לוחות, למשל Live וכו').

הבעייה היחידה שלי היא עם נזקים/חוסר התאמות שאתקל בהם בהתקנה שמצריכות חזרה לחנות, הם תמיד יכולים להגיד שאני לא בסדר וגרמתי נזק ואז אני די תקוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על כיוון ההגדרות ב-,

לא על עדכון ה-.

לגבי עדכון ה-, אתה תמיד יכול לעשות את זה אחרי שאתה מתקין .

אבל, אם אתה מהמקפידים כמוני שמעדיפים שה-Windows יותקן רק אחרי שה- מעודכן,

אתה יכול להוריד את הקובץ עדכון של ה-BIOS דרך מחשב אחר

(או דרך דיסק שכולל ויכול לפעול בלי HDD, רק מהדיסק בכונן DVD),

ואז להתקין אותו דרך התוכנה שמגיעה מה-BIOS.

למשל בלוחות של , ה-BIOS כולל תוכנה פנימית שנקראת QFlash, מגיעים אליה עם לחיצה על [End] כשהמחשב עולה,

ואז היא מצפה לקבל את קובץ עדכון ה-BIOS באחד מהדברים הבאים: DiskOnKey, או הארדדיסק עם פרטישן FAT או FAT32.

אבל גם לעדכן את ה-BIOS אחרי שה- מותקן זה בסדר,

כי הרי ממילא אתה תעשה את זה שוב, בעוד כמה חודשים כשתצא שוב גרסאת BIOS חדשה,

והרי אז אתה לא תפרמט שוב את המחשב בשביל זה.

לגבי החלק השני שאמרת,

לא יהיו נזקים :)

ואם תהיה בעיה עם רכיב כלשהו, אז אתה תזהה באיזה בעיה הרכיב, ותחליף אותו בחנות ברכיב אחר.

כמו שהיית עושה אם היית קונה רכיב אחד ומרכיב אותו בבית במחשב בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לגבי החלק הראשון של ההסבר, לגבי החלק השני (התקנת המחשב), ברור שאני יכול ללכת להחליף חלק אם יקרה לו משהו, אבל שמעתי לא מעט מקרים, אפילו פה באתר שהחנויות עשו פרצופים ואמרו שהנזק נגרם בגללי ולכן הם לא רוצים להחליף. בנוסף כמו שכבר נאמר, במקרים עתידיים שאביא להם את המחשב לבדיקה הם ייגבו ממני כסף על בדיקה וכו' בגלל שלא הם הרכיבו את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עדיין חסר ביטחון, קנה את כל החלקים באותה חנות, כך שיש לך אחריות כוללת.

ברר עימם לפני ההזמנה שכל החלקים תואמים זה לזה (לוח אם לזכרונות וכד') אם כי אפשר די בקלות לברר את זה באתר היצרן.

לפני הרכישה ברר איתם איזו תמיכה הם מוכנים לתת. כפי שכתבתי קודם לכן בדיון הזה יש חנויות שמוכנות לעזור

הן טלפונית והן אם נתקעת , ואתה מביא את המחשב אליהם.

אפשר לברר זאת מראש לפני קניית החלקים איתם.

אני חושב שלא תהיה בעיה בחנויות כמו IQPC , RSM, ZIGZAG ועוד כמה שמוכרות כחנויות טובות ושמן הטוב חשוב להן בעיקר בפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...