ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14 - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל ביתנו והעבודה נגד כסף לאברכים: 'אפלי&#14

klayton

Recommended Posts

http://www.pm.gov.il/PMO/Communication/Spokesman/2010/11/spokecharedim011110.htm

בקיצר הסתה אחת גדולה של הסטודנטים [ בעיקר האנטי ] ו'קדמיה' [ המפלגה הכי פוליטית וצבועה-רק מחפשת להפיל את ביבי ] על גב האברך - היהודי של אומות העולם הוא החרדי שלהם.

תקשורת -כאן לא מציגים חרדי,חרדים :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3978573,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3978573,00.html

אך אם היה מקרה הפוך במה להאשים חרדים [גם בשביל רייטינג ] היו כותבים - השכנים החרדיים השאירו בחוץ את הדלת שמחצה תינוק [ שאגב הוא תינוק ממשפחה חרדית -לכן הצגתי זאת לכתחילה ] וכדו'.

השפויים יותר .

http://www.kikarhashabat.co.il/אוראל-להב.html

[סירטון 2 ]

אך עדיין לא צריך להשוות בין סטודנט לאברך ובמיוחד לאברך העומד באותם תנאים של המלגה.

http://www.the7eye.org.il/PaperReview/Pages/251010_Haunted_man.aspx#p2

.........................

.

'Yoav' :

אותם קיצוניים בכלל לא רוצים לפגוע ביהודים אלא לא מכירים בשילטון אנטי . [ראה מקור - דף קודם ]

מתוכם יש כת קטנה למשל סיקרירים שהם סתם מחפשי אקשן בכל דבר או במקרה כאן 'קנאים' שהם יותר קיצונים כלפי השילטון במדינה אך ללא התחברות עם האיסלם [ שוב מקור דף קודם שגם הקנאים מגנים את אותם חברה שהלכו להתחבר עם הערבים הקיצוניים -וכמובן כל זה לא בשביל לפגוע ביהודים אלא בשביל להוריד את השנאה כלפי היהודים ] אין להם שום גב לא של רב ולא של הלכה. באיסלם הקיצוני יש גב של אנשי רוח ומהכתובים [גם אם זה מסולף ] ועושים טרור של רצח בכל העולם + הכי גרוע זה הכמות של זה והתמיכה בהם .

וחוץ מזה איאפשר להגיד שזה בדיוק מה שקורה במגזר החרדי [ מתפשט ]

כי כל 'העדה החרדית ' [מונה רק 10 אחוז רק מהחרדים בירושלים ] לא קשורה בכלל לקיצוניות כזאת של אלימות וכדו'. מתוכם יצאו נטורי -קרתא ועוד כמה... גם שם המרכז הוא שפוי [הוא רק לא מכיר במדינה חילונית אנטי ולכן גם לא לוקח כספים ולא משתתף בבחירות וכו' ] ...

איאפשר לומר דבר כזה מפחות מאחוז אחד שכך קורה במגזר החרדי הכללי.

קודם כל אותם אבות קיבלו את גזר הדין ,ואין קשר לעביירנות ,האבות לא עברו על שום חוק אלא בג"ץ נתן להם שתי אפשרויות. בקיצר.. תוכל לעבור על זה- שם פירטתי.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=463638.110

למקרה של 'משמרת הצניעות' [ היא פועלת בציבור החרדי ולא הכללי ] וממחשבה שנייה בנושא הדגל אני חשוב שצריך לציין בכלליות 'נטורי -קרתא' [ שמשם יש את משמרת הצניעות ] שוב נגד שילטון אנטי לכן מורידים את הדגל.

ונכון אף אחד לא רשאי לעשות זאת במקום ציבורי, וכל שכן לא באלימות.

ואף אחד בכל מגזר ומגזר לא תואם את עצמו לדרך הזאת , ואף מגנה יותר מהחילוני הממוצע.

לכן לא צריך להכליל. אני יכול להשוות את דרכם של השמאל לדרכם של הימין ? רק בגלל שרובם חברה חילוניים.

או יותר נכון לקחת את אותם יהודים תומכי פלסטין ולהכליל ככה הציבור היהודי בארץ וזה רק יתפשט? זה טעות הרי שאר היהודים נגד דרכם של 'האנכיסטים' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 522
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בוא נתחיל

רוני, אתה צריך להבין שקיים מדור מיוחד בגהנום ששמור לפוליטיקאים ישראליים, מהסיבה הפשוטה שהם כמו כל פוליטיקאי אחר הפכו את הבירוקרטיה לאומנות...

תראה את האמת בשטח, בחוק ההסדרים דחפו כל כך הרבה שזה טרוף... גילו אתמול את נושא ה"מס מלגות" שאושר בחוק הזה

היום הממשלה כבר עם הזנב בין הרגליים וממציאה תרוצים שזה נועד למקרים חריגים וכו'... בולשיט, רצו לדפוק את הסטודנטים... קיבלתם X כסף, לא נורא נקבל לפחות חלק בחזרה

המאבק בנושא האברכים נא בעיקר סביב העובדה הפשוטה, אין שום סיבה שאברך יקבל כסף על לימודיו כאשר הסטודנט לא מקבל על זה שקל ורק מוציא עוד ועוד מכיסו

בקשר ללינקים לYNET, קודם כל... מקרה מצער של זלזול בחיי אדם והזנחה פושעת

תעשה טובה... תלמד תקשורת ותבין שיש מקרים שבהם לא חשוב הרייטינג אלא דברים אחרים, במיוחד במקרים שבהם מעורבים ילדים... למרות שלצעוק חרדי זה כיף וזה מביא כותרת נחמדה (במיוחד עם כל הלכלוך שיוצא מדי פעם מתחת לשטיח הדתי) יש מקרים שבהם גם התקשורת שומרת על איפוק.

ציטוט מהלינק שלך

המוסף הכלכלי של העיתון, "דה-מרקר", אינו מצטיין באותה סולידיות. "11 אלף אברכים – וסטודנטית חילונית אחת" היא הכותרת הראשית של המוסף. "בג"ץ קבע שקצבת הבטחת ההכנסה המוענקת לאברכים חרדים בלבד אינה שוויונית – ובממשלת נתניהו מצאו פתרון: ועדת פקידים תכשיר את האי-שוויון ותבטיח את תמיכת החרדים בתקציב. במשרדי ראש הממשלה והאוצר טענו כי גם סטודנטים שאינם חרדים יהיו זכאים לקצבה אם יעמדו בקריטריונים הנדרשים – אך אתמול התברר שאף גוף רשמי אינו מכיר סטודנטים כאלה".

תבין דבר כזה... שיש חקיקת בגץ כי חוק כזה אחר הוא לא חוקי, הניסיון להפוך אותו לחוקי כשבפועל איש חוץ מהמגזר שבשבילו נועד החוק ה"לא חוקי" הזה יהנה ממנו זה ביזיון וזילות בהחלטה של בג"ץ... ולכן הכינוי לחוק הזה "עוקף בגץ"

ולבסוף... הקיצוניים הדתיים

רוני, כשתודה כמו כל בן אדם שלא רק הקיצוניים הם אלו שמבצעים פעולות אלימות, אז יהיה לנו מקום להמשך דיון

כל עוד תמשיך בתוקף לדבוק בהחלטה שלך כי רק האחוז הקטן והקיצוני הוא זה שעושה את כל האקטים האלימים שמתחרשים וקשורים למגזר הדתי, הדיון בנושא הזה ספציפית לא יגמר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: טוב, כנראה שעכשיו המאבק יעבור להילוך גבוהה... אולי הייתה אדישות בנושא האברכים אבל עכשיו החליטו להטיל מס על מלגות! :screwy:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3978199,00.html

25% מס! מישהו שם די רוצה להבעיר את השטח עם דברים כאלו....

25% מס על מלגות מחליפות שכר, לא על מלגות קיום. כלומר מדובר במשכורת לכל דבר במסווה של מלגה. משרד האוצר בסך הכל סגר פרצה. אבל התקשורת לא מעוניינת בעובדות. העיקר לגרום להתלהמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

25% מס על מלגות מחליפות שכר, לא על מלגות קיום. כלומר מדובר במשכורת לכל דבר במסווה של מלגה. משרד האוצר בסך הכל סגר פרצה. אבל התקשורת לא מעוניינת בעובדות. העיקר לגרום להתלהמות.

לא נכון, הרוב המוחלט של המלגות שמקבלים סטודנטים היום ניתן ע"י חברות או ארגונים ללא מטרות רווח, מלגות המחקר שזמינות לסטודנטים מצטיינים לתואר שני ומעלה הן אחוז זניח מהמלגות שמקבלים סטודנטים. תסתכל כמה מלגות יש לחברות הייטק, וכמה מלגות יש לארגונים כמו האגודה לקידום חיילים משחוררים, ושאר המלגות "הצבאיות"(משחורר גולני? גבעתי? מודיעין?, לכל יחידה בצה"ל היום יש מלגות משלה שמגיעות בעיקר מארצות הברית, כנ"ל מלגות של ארגונים פוליטיים רבים)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני שמעתי על הפרט הלכאורה שולי הזה ואני לא ממש יודע כמה מכם כאן מבינים את המשמעות של זה, אז אולי גם אני אוסיף עוד כמה עובדות. לפני שאמשיך אומר בצורה מפורשת: אני לא מנסה ללמד אף אחד ולא להראות שאני מבוגר ויודע יותר ממישהו אחר, אני פשוט מסביר את הידוע לי (מניסיון) בכדי שיהיה ברור על מה מדובר, אני סמוך ובטוח שלפחות אדם אחד בפורום הזה לא עשה תואר מתקדם ואולי אפילו לא תואר ראשון.

מלגה מחליפת שכר מיודעת בעיקר לתארים מתקדמים. סטודנט לתואר שני/שלישי לא מרוויח שכר ולא מקבל משכורת כי הוא סטודנט ולא מקבלים כסף על לימודים. אנשים אלו עובדים כמרצים, מתרגלים וחלק לא מבוטל עובד מחוץ למסגרת האקדמית אבל אני מתעלם מהם בשלב הזה. מי שלא יודע אז משרת מרצה או מתרגל בקורס בודד אינה מספיקה אפילו להגיע לשכר מינימום ומי שלא עושה מזה קריירה לא משתכר מספיק בכדי להתקיים בכבוד.

אני מניח שלא צריך להסביר מדוע אנו מעוניינים שאנשים במדינת יהיו משכילים ובעלי תארים מתקדמים וכל עוד אנחנו מסכימים על הנקודה הזו אז אנחנו גם מבינים שכמות קטנה מאוד של אנשים תרצה או מסוגלת כלכלית לעשות תואר מתקדם. האוניברסיטאות מצאו פיתרון אחר: הם מעבירות מלגות קיום לסטודנטים הללו, מה שנתפס בעיני אנשים כמשכורת נוספת. אומנם מדובר בכסף נקי שנכנס לכיס (אין תלוש משכורת = לא משלמים מיסים) אבל מי שחושב שמדובר בעשרות אלפי שקלים טועה ומטעה. רובם של הסטודנטים מוצאים מקורות מימון ומלגות נוספות ומצליחים להסתדר, אבל הם עושים זאת באופן עצמאי ללא עזרה של האוניברסיטה או של המדינה. נדמה לי שעצם העובדה שכמעט כל סטודנט לתואר שלישי נאלץ לעבוד במקביל ללימודים אומרת הכל. בל נשכח שחלק לא מבוטל מהסטודנטים לתארים מתקדמים הם גם בעלי משפחה.

האמינו לי כשאני אומר לכם: סטודנט שמלמד בשני קורסים + מלגה מהאוניברסיטה לא מגיע לשכר מינימום!

עכשיו תורידו מזה עוד 25% ותבכו שיש לנו בריחת מוחות וההשכלה בהדרדרות מתמדת... ברור לי שלחלק מכם זה לא אומר כלום אבל זה רק מכיוון שאתם לא מבינים את ההשלכות העתידיות הקריטיות של העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה בנושא:

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ld20101102_5342269&from=haaretz

מס יוטל רק על מלגות בגובה 90,000 ש"ח ומעלה. המטרה למנוע מחברות לשלם מלגות לחוקרים שעובדים עבורן במקום משכורת ולהתחמק ממס הכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהודעה ששלחה הרשות לפני זמן קצר נכתב כי מדובר בתיקון שנועד להסדיר את המצב הקיים בו חוקרים או סטודנטים לתואר שני ושלישי מקבלים ממכוני מחקר או אוניברסיטאות מלגות קיום על מנת שיוכלו להקדיש את זמנם למחקר ולא ייאלצו לעבדו במקביל למחקר.

סכום של 90K לא מקבלים מזומן ליד וגם לא בצ'ק שמן, מקבלים אותו בתשלומים לאורך השנה, לכן:

7500 = 12 / 90,000

עכשיו תוריד מזה 25% ותאמר לי אם אתה מוכן לחיות מהסכום הזה במשך 4 השנים הקרובות. אפילו אם אתה סטודנט רווק שגר אצל ההורים.

בינתיים האברך שגר בבני ברק מקבל כסף מהמדינה על זה שהוא לא עובד ולא משרת בצבא. אולי עכשיו המס הזה נשמע לך יותר הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

90 אלף לאיזה תקופה? תקופת המלגה? שנת מס? מה? 90 אלף לשנה זה סה"כ 7 וחצי אלף שקל לחודש, שעם כל הכבוד לא מתקרב למשכורת שחוקר אמור לקבל לא משנה איפה הוא עושה את המחקר, אם זה לתקופת המלגה זה אפילו גרוע יותר כיוון שיש מלגות שניתנות לתקופות של יותר משנה, ולתקופה של 5 שנים מדובר כבר כאן על מסך של 25% מ1500 שקל חודש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

90 אלף לאיזה תקופה? תקופת המלגה? שנת מס? מה? 90 אלף לשנה זה סה"כ 7 וחצי אלף שקל לחודש, שעם כל הכבוד לא מתקרב למשכורת שחוקר אמור לקבל לא משנה איפה הוא עושה את המחקר, אם זה לתקופת המלגה זה אפילו גרוע יותר כיוון שיש מלגות שניתנות לתקופות של יותר משנה, ולתקופה של 5 שנים מדובר כבר כאן על מסך של 25% מ1500 שקל חודש...

נכון. אני הלכתי על המקרה האופטימי - מלגה לשנה קלנדרית שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: אני עדיין לא מבין את האנשים שמנסים להגן על החוק שהממשלה העבירה ועכשיו מתכחשת לו

המס היה אמור להיות טוטאלי, כל המלגות... הבעיה? ברגע שהציבור שמע את זה (מה לעשות שהסתירו את זה טוב) פתאום הממשלה מתנערת ואומרת רק 90+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl :

תקרא ותאמץ את זה לחתימה

הצעת חוק: הסיקריקים במאה שערים - ארגון פשע

http://news.walla.co.il/?w=/1/1751085

השפיות חוזרת?

כל האלימות שאתה רואה - בין כנגד תושבים חרדים והפגנות של העדה ..- זה הם .

כמובן שזה גם נכון שבפרט האישי יכול לקרות איזהשהו אלימות של אדם חרדי שלא קשור אליהם עם וויכוח איתך בסופר-אין דבר כזה - 0 ,אבל עדיין מועט ביותר במיוחד -בכל הקשור בבני- תורה [אנשים שלומדים ולא רק בליבוש חרדי ] .

מכיוון שכבר כמה פעמיים אתה מעיף אותי על דרך פרטים אישיים , כמו כן בהודעה האחרונה שלך לגביי במיוחד בנושא האלימות אתה מחייב אדם לקבל את דעתך בלי שום נימוק ,ועוד מחייב.

תיהיה ברוך חבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים האברך שגר בבני ברק מקבל כסף מהמדינה על זה שהוא לא עובד ולא משרת בצבא. אולי עכשיו המס הזה נשמע לך יותר הגיוני?

ביטוח לאומי לא הוקם עבור חרדים. ביטוח לאומי הוקם במטרה לספק רווחה סוציאלית לתושבי המדינה. חרדים לא מקבלים קצבאות אקסקלוסיביות מביטוח לאומי רק מעצם היותם חרדים. חרדים עונים על הקריטריונים של הביטוח הלאומי בתחומים מסוימים לכן זכאים לקצבאות. אל תעבוד, תביא ילדים לעולם ותקבל את הסכומים "האדירים" מביטוח לאומי להם זכאי כל אזרח. אני לא מרוצה מהמצב, אבל אתה לא יכול להחליט לא לשלם קצבאות לחרדים רק כי הם חרדים. זו גזענות ואפלייה. חרדים לא משרתים בצבא מתוקף פטור חוקי. אבל אכפת לך? אתה ממילא לא מצביע ולא מעורב בחיים הפוליטים.

[br]פורסם בתאריך: 3.11.2010 בשעה 10:49:32

נכון. אני הלכתי על המקרה האופטימי - מלגה לשנה קלנדרית שלמה.

בחישוב האופטימי אם סטודנט ישלב עבודה יחד עם המלגה שכרו יגיע ל-10,000 ש"ח נטו בחודש. משכורת שרוב השכירים במשק חולמים עליה. בחישוב הפסימי מעל 5,000 ש"ח בלי לשלם שקל מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח לאומי לא הוקם עבור חרדים. ביטוח לאומי הוקם במטרה לספק רווחה סוציאלית לתושבי המדינה. חרדים לא מקבלים קצבאות אקסקלוסיביות מביטוח לאומי רק מעצם היותם חרדים. חרדים עונים על הקריטריונים של הביטוח הלאומי בתחומים מסוימים לכן זכאים לקצבאות. אל תעבוד, תביא ילדים לעולם ותקבל את הסכומים "האדירים" מביטוח לאומי להם זכאי כל אזרח. אני לא מרוצה מהמצב, אבל אתה לא יכול להחליט לא לשלם קצבאות לחרדים רק כי הם חרדים. זו גזענות ואפלייה. חרדים לא משרתים בצבא מתוקף פטור חוקי. אבל אכפת לך? אתה ממילא לא מצביע ולא מעורב בחיים הפוליטים.

אני לא מצביע ולא מעורב בחיים הפוליטיים, נכון. אבל מכסף שיוצא מתלוש המשכורת שלי ולא לכיוון חשבון הבנק שלי - איכפת לי. לכן התשובה לשאלתך היא: כן, איכפת לי שלוקחים כספים שלא בצדק על חשבוני.

זה שלחרדים יש תוקף חוקי לא לשרת בצבא הופך את זה לתקין? למקובל בעיניך? כנ"ל לגבי עניין הכספים. חרדים לא מקבלים סכומי כסף אדירים מביטוח לאומי, בוודאי לא סכום כזה שאפשר לחיות בו בנחת אבל זה כלל לא קשור לעניין. זה ממש לא משנה אם הם מקבלים מיליונים או 10 ש"ח בחודש, השאלה העקרונית (מאוד) היא למה הם זכאים לכספים הללו מלכתחילה.

הממשלה החליטה באופן חוקי לגמרי להקצות כספים למגזר עם פרמטרים מאוד מסויימים שרק במקרה (אבל ממש במקרה) מתאים לחלק גדול מהאוכלוסיה החרדית ולחלק קטן (אם לא קיים) מהאוכלוסיה החילונית.

על זה נאמר: "כשר, אבל מסריח". לא חייב לאהוב את זה וזכותי להתרעם על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...